Trixofilos, dr. kesser, fue, 1500 grafts, 21/5/2009

Γεια σας φίλοι!

Ίσως το "πρόβλημα" που είχα να μη σας φανεί άξιο συζήτησης, εμενα πάντως με ενοχλούσε και για αυτό έκανα πριν 8,5 μήνες μια μεταμόσχευση με 1500 τριχοθυλάκια.

Αυτό που με πείραζε βασικά ήταν ένα εκ γεννηθείς άτριχο σημείο στον δεξί κρόταφο, το οποιο παλιά δεν φαινότανε επειδή το κάλυπταν τα γύρο μαλλιά, με τα χρονια όμως γινόταν όλο και πιο ορατό. Όπως επίσης k η δεξιά γωνια (είχε οπισθοχωρήσει πιο πολύ απ ότι η αριστερή).

Σε γενικές γραμμές η hairline ήταν εντάξει, λίγο όμως το πρόβλημα με τον δεξί κρόταφο, λίγο η οπισθοχώρηση της hairline...αποφάσισα λοιπόν να κάνω την επέμβαση. Τις λεπτομέρειες θα τις αναφέρω λίγο αργότερα. Προς το παρόν θα ανεβάσω κάνα δυο φωτογραφίες για να μου πείτε τη γνώμη σας.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Γεια σου Αλέξανδρε, ευχαριστώ! Περίμενε λίγο αν θέλεις να ανεβάσω πρώτα τις φωτογραφίες k μετά θα ακολουθήσουν k οι πληροφορίες...
 

aleksandros

New Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Τη μαλλι ειναι αυτο?
Μηπως το εκανες επεξεργασια σε photoshop?
Φαινεται πολυ πυκνο για να ειναι πραγματικο.....
 
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

"Τη μαλλι ειναι αυτο?
Μηπως το εκανες επεξεργασια σε photoshop?
Φαινεται πολυ πυκνο για να ειναι πραγματικο....."

Γεια σου ρε Αλέξανδρε, μου "φτιαξες" τη μέρα :)

Όπως είπα, δεν έχω πρόβλημα αλωπεκίας, απλά είχε οπισθοχωρήσει η hairline. Κατά τ #άλλα έχω καλο μαλλί, όχι όμως ιδιαιτερα πυκνό, απλά πολλά multi-grafts οποτε k καλή κάλυψη.
 
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Αν και ίσως κινδυνεύω να με κράξουν μερικοί, την επέμβαση την έκανα...Τουρκια. 3€ το τριχοθυλακιο.

Όταν λες το μαλλί είναι τέζα τι ακριβώς εννοείς? (τέζα μου ακούγεται λίγο ψόφιο ;)
 

aleksandros

New Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Οταν λεω τεζα εννοω πολυ πυκνο.
Λοιπον σε ποιο απο τους 2 πηγες στην transmed η στον dr kesser?
 
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Βλέπω είσαι καλά ενημερωμένος. Αλλα δεν είναι μονο δυο, είναι πολύ παραπάνω στην Τουρκια. Εγώ πήγα στον Κεσέρ (είναι κατά τι γνώμη μου ο μονος που αξίζει στην Τουρκια).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aleksandros

New Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Αναφερα τους ποιο γνωστους στην Τουρκια γνωριζω οτι υπαρχουν και αλλοι.
Δυο λογια να πω, ο kesser εχει δειξει καποια καλα αποτελεσματα αλλα υπαρχουν πολλες αμφιβολιες σχετικα με την τεχνικη που ακολουθει...
ο νοων νοητο..
Εγω προσωπικα δεν πιστευω τα αποτελεσματα του και εχει 2 video στο youtube που ειναι πολυ fake.
Haartransplantation Dr.Keser 1500 Grafts Update Month 8 - hair transplant hairtransplantation

FUE 2100 Grafts, Dr. Keser
 
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Επειδή δεν έχω ώρα αυτή τη στιγμή θα πω μονο ένα: τους δυο τύπους τους ξέρω από το forum. Τον δεύτερο μάλιστα τον γνώρισα προσωπικά και μπορώ να σου πω ότι δεν είναι καθόλου fake. Για την τεχνική του τι εννοούσες?
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

πραγματικα πολυ καλο αποτελεσμα...με το που το ειδα ειπα απο μεσα μου οτι δεν ειναι απο ελλαδα.... :D :D
στο τελευταιο ομως βιντεο με 2000 grafts του εκανε τοσο καλη πυκνοτητα????
 

aleksandros

New Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

το punch graft που χρησιμοποιει ειναι πολυ μεγαλο...
Λεει οτι χρησιμοποιει δικια του τεχνικη..
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

τωρα που ειδα και το 1ο βιντεο με τον ξανθο....αυτο και αν δε μου ''αρεσει''....
ρε φιλε με 1500 grafts εκανε αυτο το αποτελεσμα??απλα αδυνατω να το πιστεψω...
αν ηταν ετσι να παμε ολοι μαζι τουρκια να βαλουμε 1500 grafts,να μην εχουμε ουτε ουλη ουτε τιποτα και να πληρωσουμε μονο 4000-5000 ευρω......
 

lalakos

Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

θυμάμαι πρόσφατα που είχε γίνει θέμα το fue που έκανε ένα παλικάρι στην hairline στην transmed και δυστυχώς για αυτόν το αποτέλεσμα είναι πέρα από απογοητευτικό. Το δικό σου πάντως trixofilos είναι πραγματικά καλό.
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

These turkish and greek clinics are a joke as well as untrustworthy and you just dont know what they will do to your head on the day and the standards obviously lag behind the best out there by a long way!!!.


ποσο δικιο εχει ο τυπος.... :D :D :D
 
Μπλουζα