Tricomin..κάνει θαύματα!Αλλά για πόσο ακόμη;

nikos76

Member
Φίλοι γεια σας :)

Εδώ και 3 εβδομάδες, περίπου, βάζω κάθε πρωί- βράδυ Tricomin. Δεν το είχα ξαναχρησιμοποιήσει ποτέ..το μόνο που έβαζα ήτανε Reagain αλλά περιστασιακά γιατί είχα τις γνωστές παρενέργειες :(

Έχω να πω τα εξής:

1. Δεν έχει σχεδόν καμιά παρενέργεια όπως είχε το Regaine.

2. To μαλί άρχισε να ζωντανεύει..να δυναμώνει και να ''ξαναφυτρώνει''...έχω πάθει πλάκα!! :)


Είχα απογοητευτεί με το regain διότι εκτός από τις παρενέργειες που είχε, είχα διαπιστώσει ότι η κατάσταση είχε κολλήσει. Τώρα χωρίς να βάζω καθόλου regaine αλλά μόνο tricomin το μαλί έχει αρχίζει να ζωντανεύει!! ;)

Το μόνο που φοβάμαι και έχω να ρωτήσω είναι το εξής. Υπάρχει περίπτωση να συνηθίσει ο οργανισμός το tricomin και να πάψει να δουλεύει κάποια στιγμή ; Κάτι τέτοιο είχα ακούσει για τη μινοξιδίλη...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: Tricomin..κάνει θαύματα!Αλλά για πόσο ακόμη;

Φίλε Νίκο, δυστυχώς ο οργανισμός συνηθίζει τα πάντα. Τουλάχιστον από τα όσα κυκλοφορούν μέχρι σήμερα. Το πότε και το πόσο, είναι θέμα οργανισμού.
Πάντως, είσαι σίγουρος ότι το όλο θετικό αποτέλεσμα το βλέπεις από το tricomin και όχι από την διακοπή του regaine?
Δεν ξέρω πόσο συχνά και για πόσο διάστημα έβαζες μινοξ, αλλά όταν εγώ το καλοκαίρι τη σταμάτησα μετά από χρόνια...τα μαλλιά μου πήραν τα πάνω τους....για 3-4 μήνες...Μετά όμως, άρχισε η απίστευτη κατρακύλα...πράγμα που εδώ και ένα μήνα προσπαθώ να επαναφέρω, αλλά το βλέπω δύσκολο.
Γνώμη μου είναι, το regaine, να μην το σταματήσεις, βάζε έστω κάθε δεύτερη ημέρα...
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Tricomin..κάνει θαύματα!Αλλά για πόσο ακόμη;

φιλε απο το τρικομιν δεν παιζει να δεις κατι καλυτερο απο το ριγκειν...
 

nenaki

New Member
παιδια καλησπερα σε λιγες μέρες επαναλαβάνω ε3ετασεις(αιματολογικες& θυροειδους)για να ειμαι σιγουρη & επισκεπτομαι δερματολογο μετα απο τριχοπτωση 2 & κατι μηνων(περιπου 150 τρ τη μερα &παραπανω στ μερα με λουσιμο) :\ ηδη βεβαια εδω & 7 μέρες χρησιμιοποιώ cg210 με καποιο σπαστικο shedding & επδ βλεπω απ ενα μεγαλο μερος απ τα παιδια αλλα & απο ενα φιλο μου με 8εμα τριχοπτωσης την αποψη πως οι γιατροι οι περισσοτεροι σε 3επετανε με μινο3ιδιλη χωρις να το πολυψαχνουν κατι το οποιο δε 8α 8ελα ποτε λογω παρενεργειων που αναφερονται να βαλω 8ελω τα φωτα σας παρακαλω για το tricomin ;) ειδα μπορουν να το παρουν αντρες& εμεις οι γυναικες ηθελα λοιπον να ρωτησω αυτο αν περιεχχει μινο3 τι αποτελεσματα εχει αν μπορω να το βαζω ταυτοχρονα με cg210 & τελος ποσο κάνει & απο που το παραγγελνω παρακαλώ οποιος 3ερει ευχαριστω προαταβολικα :)
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
lena pap20 είπε:
παιδια καλησπερα σε λιγες μέρες επαναλαβάνω ε3ετασεις(αιματολογικες& θυροειδους)για να ειμαι σιγουρη & επισκεπτομαι δερματολογο μετα απο τριχοπτωση 2 & κατι μηνων(περιπου 150 τρ τη μερα &παραπανω στ μερα με λουσιμο) :\ ηδη βεβαια εδω & 7 μέρες χρησιμιοποιώ cg210 με καποιο σπαστικο shedding & επδ βλεπω απ ενα μεγαλο μερος απ τα παιδια αλλα & απο ενα φιλο μου με 8εμα τριχοπτωσης την αποψη πως οι γιατροι οι περισσοτεροι σε 3επετανε με μινο3ιδιλη χωρις να το πολυψαχνουν κατι το οποιο δε 8α 8ελα ποτε λογω παρενεργειων που αναφερονται να βαλω 8ελω τα φωτα σας παρακαλω για το tricomin ;) ειδα μπορουν να το παρουν αντρες& εμεις οι γυναικες ηθελα λοιπον να ρωτησω αυτο αν περιεχχει μινο3 τι αποτελεσματα εχει αν μπορω να το βαζω ταυτοχρονα με cg210 & τελος ποσο κάνει & απο που το παραγγελνω παρακαλώ οποιος 3ερει ευχαριστω προαταβολικα :)


ρίξε μερικές ματιές εδώ:

http://www.tricomin.com/

tricomin
 

nenaki

New Member
σε ευχαριστω :)αλλα τα χω διαβασει αυτα & ιδιως τις πληροφοριες απ τ φορουμ για αυτο &
μπηκα στη διαδικασια να διατυπωσω τις παραπανω ερωτησεις δε το 3αναεχω χρησιμοποιησει & θα ηθελα οτι πληροφοριες 3ερετε σχετικα
με αυτα που ρωτησα :) ευχαριστω
 

Stripar

Established Member
nikos76 είπε:
Φίλοι γεια σας :)

Εδώ και 3 εβδομάδες, περίπου, βάζω κάθε πρωί- βράδυ Tricomin. Δεν το είχα ξαναχρησιμοποιήσει ποτέ..το μόνο που έβαζα ήτανε Reagain αλλά περιστασιακά γιατί είχα τις γνωστές παρενέργειες :(

Έχω να πω τα εξής:

1. Δεν έχει σχεδόν καμιά παρενέργεια όπως είχε το Regaine.

2. To μαλί άρχισε να ζωντανεύει..να δυναμώνει και να ''ξαναφυτρώνει''...έχω πάθει πλάκα!! :)


Είχα απογοητευτεί με το regain διότι εκτός από τις παρενέργειες που είχε, είχα διαπιστώσει ότι η κατάσταση είχε κολλήσει. Τώρα χωρίς να βάζω καθόλου regaine αλλά μόνο tricomin το μαλί έχει αρχίζει να ζωντανεύει!! ;)

Το μόνο που φοβάμαι και έχω να ρωτήσω είναι το εξής. Υπάρχει περίπτωση να συνηθίσει ο οργανισμός το tricomin και να πάψει να δουλεύει κάποια στιγμή ; Κάτι τέτοιο είχα ακούσει για τη μινοξιδίλη...

Λυπάμαι που στο λέω αλλά θα περάσει ο καιρός και πάλι στην minox θα καταλήξεις...

(έπερνα και εγώ ένα εξάμηνο tricomin μετά απο minox...και πάλι στην minox ξαναγύρισα)
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
minox και tricomin είναι συμπληρωματικά, το ένα ενισχύει το άλλο.
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

35007

Member
lena pap20 είπε:
σε ευχαριστω :)αλλα τα χω διαβασει αυτα & ιδιως τις πληροφοριες απ τ φορουμ για αυτο &
μπηκα στη διαδικασια να διατυπωσω τις παραπανω ερωτησεις δε το 3αναεχω χρησιμοποιησει & θα ηθελα οτι πληροφοριες 3ερετε σχετικα
με αυτα που ρωτησα :) ευχαριστω

Xρησιμοποιω τρικομιν από τον αυγουστο. Ο λογος που θελησα να το δοκιμασω ηταν η χαμηλη αποτελεσματικοτητα της μινοξ την οποια χρησιμοποιω από το 1994. Σκεφτηκα μηπως η συνδιασμενη χορηγηση δωσει νεα ωθηση στη μινοξ. Παρατηρώντας τους κροτάφους (αυτους μπορω να δω) μια πολύ μικρη επανεκφυση την ειδα αλλα σε καμμια περιπτωση η μινοξ δεν επιασε τις παλιες της επιδοσεις. Ισως πρεπει να του δωσω και άλλο χρονο.
Η γνωμη μου είναι να χρησιμοποιησεις μινοξ 2% μια φορα την ημερα (δεν νομιζω να εχεις παρενέργειες) και τρικομιν 2 φορες την ημερα με 1μλ την κάθε εφαρμογη τοπικου. Φροντισε μετα να πλενεις τα χερια σου.
Το τρικομιν δεν ειναι ιδιαιτερα αποτελεσματικο από μονο του συνδιαζετε όμως πολύ καλα με την μινοξ. Επισης ειναι πολύ φιλικο για το τριχωτο της κεφαλης, ''ζωντανευει'' τα μαλλια μετα την εφαρμογή του, στεγνωνει γρηγορα, δεν μυριζει, το βαζεις και πηγαίνεις για καφε.
Θα το ενταξεις στην καθημερινοτητα σου πολύ ευκολα.
Εγω αγοραζω από το ebay τρικομιν. Οποιος το εχει στην καλυτερη τιμη.
 

nenaki

New Member
[/quote]

Xρησιμοποιω τρικομιν από τον αυγουστο. Ο λογος που θελησα να το δοκιμασω ηταν η χαμηλη αποτελεσματικοτητα της μινοξ την οποια χρησιμοποιω από το 1994. Σκεφτηκα μηπως η συνδιασμενη χορηγηση δωσει νεα ωθηση στη μινοξ. Παρατηρώντας τους κροτάφους (αυτους μπορω να δω) μια πολύ μικρη επανεκφυση την ειδα αλλα σε καμμια περιπτωση η μινοξ δεν επιασε τις παλιες της επιδοσεις. Ισως πρεπει να του δωσω και άλλο χρονο.
Η γνωμη μου είναι να χρησιμοποιησεις μινοξ 2% μια φορα την ημερα (δεν νομιζω να εχεις παρενέργειες) και τρικομιν 2 φορες την ημερα με 1μλ την κάθε εφαρμογη τοπικου. Φροντισε μετα να πλενεις τα χερια σου.
Το τρικομιν δεν ειναι ιδιαιτερα αποτελεσματικο από μονο του συνδιαζετε όμως πολύ καλα με την μινοξ. Επισης ειναι πολύ φιλικο για το τριχωτο της κεφαλης, ''ζωντανευει'' τα μαλλια μετα την εφαρμογή του, στεγνωνει γρηγορα, δεν μυριζει, το βαζεις και πηγαίνεις για καφε.
Θα το ενταξεις στην καθημερινοτητα σου πολύ ευκολα.
Εγω αγοραζω από το ebay τρικομιν. Οποιος το εχει στην καλυτερη τιμη.
[/quote]

επδ ακομα δε 3ερω τι εχω η σε τι βα8μο & λογω δυσκολου προγραμματος τη παρασκευη 8α καταφερω να παω σε γιατρο 9α
μα8ω (ευχομαι)τι γινεται αλλα ειμαι ε3 αρχης καθετη για τη μινο3(με τρομαζουν οι αναφερομενες παρενεργειες-cg210βαζω πολυ νωρις ακομη βεβεια ουτε 10η μερα χρησης αλλα για καλυτερη δουλεια σκεφτομαι το τρικομιν:) πως κανεις τη παραγγελια ποτε σου ερχεται & ποσο παει το μαλλι :p ?
 

35007

Member
επδ ακομα δε 3ερω τι εχω η σε τι βα8μο & λογω δυσκολου προγραμματος τη παρασκευη 8α καταφερω να παω σε γιατρο 9α
μα8ω (ευχομαι)τι γινεται αλλα ειμαι ε3 αρχης καθετη για τη μινο3(με τρομαζουν οι αναφερομενες παρενεργειες-cg210βαζω πολυ νωρις ακομη βεβεια ουτε 10η μερα χρησης αλλα για καλυτερη δουλεια σκεφτομαι το τρικομιν:) πως κανεις τη παραγγελια ποτε σου ερχεται & ποσο παει το μαλλι :p ?
[/quote]

Δεν εχεις ξανακανει αγορα από ebay? Πρεπει να βγαλεις μια prepaid card για online αγορες π.χ. από πειραιως, να ''ανοίξεις λογαριασμό'' paypal και μετα να κανεις το ιδιο και στο ebay.
Κοστιζει 70 δολλαρια περιπου μαζι με τα ταχυδρομικα εξοδα και φθανει σε 3 εβδομάδες με 1 μηνα. Ακριβοτερα ταχυδρομικα σημαινει και λιγοτερη αναμονη
Χωρις μινοξ δεν θα κανεις δουλεια. Περιεκτικοτητα 2% με 1μλ μια φορα τη μερα πιστευω θα εισαι ενταξει.
 

nenaki

New Member
οχι ποτε δεν εκανα απο εκει αλλος τροπος να αποφυγω τη prepaid?δε 8ελω να μπλεοκομαι με τετοια :\
 

35007

Member
lena pap20 είπε:
οχι ποτε δεν εκανα απο εκει αλλος τροπος να αποφυγω τη prepaid?δε 8ελω να μπλεοκομαι με τετοια :\

Όχι δυστυχως, είναι απαραιτητο. Νομιζω μπορεις να χρησιμοποιησεις και πιστωτικη αν εχεις. Εγω prepaid της κυπρου εχω.
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
στον δημιουργό του thread και σε σένα αφού το χρησιμοποιείς.
Το βάζεις ακόμα;
 

35007

Member
Ναι το χρησιμοποιω. Ο λογος που το ξεκινησα ηταν η μινοξ. Ψοφησε. Προσπαθω από το Σεπτεμβριο να την ανεβασω αλλα δεν προκειται μου φαινεται.
Το τρικομιν από μονο του δεν κανει τιποτα, σε εμενα τουλάχιστον. Μια μικρη επανεκφυση (προφανως σε συνδιασμο με την μινοξ) ειχα, αλλα συνολικα δεν είμαι ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα. Δεν θα το κοψω όμως, αμεσα τουλάχιστον. Είναι πολύ φιλικο με το τριχωτο της κεφαλης, ζωντανευει τα μαλλια, στεγνωνει αμεσως, δεν μυριζει, δεν λαδωνει. Είναι μια επιλογή για να το προσθεσει κανεις στην θεραπεια του αφου ο συνδιασμος ολων κατι δινει, σε αλλους λιγοτερο, σε αλλους περισσοτερο.
Soralteno είπε:
στον δημιουργό του thread και σε σένα αφού το χρησιμοποιείς.
Το βάζεις ακόμα;
 
Μπλουζα