Toppik

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pantel

Active Member
Κανει δουλεια στις μεγαλες αραιωσεις οντως απλα φενετε ασχημο. Σε βλεπουν ολοι καπως και νιωθεις τρελη ανασφαλεια. Οκ με τον καιρο συνηθιζεις.
 

tasos33

Well-Known Member
Εχεις μεγαλη αραιωση? Δοκιμασες με λακ και προτιμησες το κερι?
Ναι έχω μεγάλη,έχω δοκιμάσει Λακ,στην περιπτωση μου η κρέμα διαμόρφωσης και το κερί σε σπρει(υπο πίεση) στην hairline ,είναι ο συνδυασμός που δε εμένα κρατάει το τοππικ πανω στις τρίχες και δεν πέφτει όλο στο δέρμα,έτσι δείχνει πυκνότερο στο μαλλί και αραιότερο στο δερμα
 

pantel

Active Member
Ναι έχω μεγάλη,έχω δοκιμάσει Λακ,στην περιπτωση μου η κρέμα διαμόρφωσης και το κερί σε σπρει(υπο πίεση) στην hairline ,είναι ο συνδυασμός που δε εμένα κρατάει το τοππικ πανω στις τρίχες και δεν πέφτει όλο στο δέρμα,έτσι δείχνει πυκνότερο στο μαλλί και αραιότερο στο δερμα
Τι κερι βαζεις? Το πουλουν στα σουπερμαρκετ?
 
Καλησπερα σε ολους.

Παιδια λογω αραιωσης στο τριχωτο του σκαλπ μου χρησιμοποιω και εγω τοππικ με εκληκτικα αποτελεσματα με την διαφορα ομως την hairline μου στο φως της ημερας φαινεται αραιη σε αριθμο τριχων και με την προσθηκη της "μαγικης σκονης" ενα εμπειρο ματι μπορει να καταλαβει οτι ¨κατι εχω κανει εκει".

Με μια γρηγορη αναζητηση στο Ιντερνετ ανακαλυψα οτι ενω το τοπικ κανει θαυματα σε ολο το σκαλπ... για την hairline το καλυτερο consealer ειναι το DermMatch.

Ηθελα να ρωτησω τους "εμπειρους παιχτες" που το χρησιμοποιυν εαν ισχυει αυτο που εγραψα, εαν ειναι η λυση για μια καλυτερη απο το τοπικ hairline και εαν υπαρχει καποια ιστοσελιδα που μπορω να το παραγγειλω φθηνοτερα γιατι οι τιμες που ειδα ειναι το ιδιο τσουχτερες με ενα αυθεντικο μπουκαλακι τοπικ !!!

Ευχαριστω !!!
 

pantel

Active Member
Παιδια προσωπικα το τοπικ εγω το θεωρω κακο προιον.το εβαζα και δεν εκανε καμια τρομερη διαφορα.τωρα αγοραζω ενα γαλλικο το dexe με το οποιο σε συνδιασμο με κερι μια χαρα ειναι. Αυτο το dermatch τι λεει;
 

giannis1991

Well-Known Member
φιλαρακι επειδη εχω δοκιμασει και τα 2 προιοντα και ξερω για ποιο φαινομενο λες,δηλ ενω δεν φαινεται αραιωση,φαινεται καπως η hairline με λιγες σηκωμενες τριχες,νομιζω ουτε το dermmatch θα σε βοηθησει...ισα ισα το τοπικ χοντραινει και την τριχα...οποτε θα πρεπει να βρεις μαλλον ενα αλλο χτενισμα ωστε να μην ειναι π.χ σηκωμενη η hairline...γνωμη μου παντα που προσωπικα δεν εχω δοκιμασει γτ η hairline ψιλοαντεχει ακομα...
 
φιλαρακι επειδη εχω δοκιμασει και τα 2 προιοντα και ξερω για ποιο φαινομενο λες,δηλ ενω δεν φαινεται αραιωση,φαινεται καπως η hairline με λιγες σηκωμενες τριχες,νομιζω ουτε το dermmatch θα σε βοηθησει...ισα ισα το τοπικ χοντραινει και την τριχα...οποτε θα πρεπει να βρεις μαλλον ενα αλλο χτενισμα ωστε να μην ειναι π.χ σηκωμενη η hairline...γνωμη μου παντα που προσωπικα δεν εχω δοκιμασει γτ η hairline ψιλοαντεχει ακομα...

Αυτο ακριβως φιλε μου ... οταν μεγαλωσουν οι τριχες και σηκωνονται ορθιες τοτε η hairline οταν πεφτει το τοππικ φαινεται περιεργη ... δειχνει το δερμα στην αρχη της hairline βαμμενο και τα εμπειρα ματια κατω απο συνθηκες εντονου φωτισμου μπορουνε να το αντιληφθουνε... εγω εχω κανει μμ και η γωνια τοποθετησης και φυτρωσης της τριχας δεν με βοηθαει να αλλαξω κουρεμα....

Εαν υπαρχει καποιο tip ή consealer που μπορει να βοηθησει... δεκτο !!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Δε πρεπει να ρίχνεις τοπικ απο την πρωτη τρίχα της hairline,πρεπει να το σβηνεις ,στην hairline βοηθάει και είναι ιδανικό το φυσητηρι
Αυτο ακριβως φιλε μου ... οταν μεγαλωσουν οι τριχες και σηκωνονται ορθιες τοτε η hairline οταν πεφτει το τοππικ φαινεται περιεργη ... δειχνει το δερμα στην αρχη της hairline βαμμενο και τα εμπειρα ματια κατω απο συνθηκες εντονου φωτισμου μπορουνε να το αντιληφθουνε... εγω εχω κανει μμ και η γωνια τοποθετησης και φυτρωσης της τριχας δεν με βοηθαει να αλλαξω κουρεμα....

Εαν υπαρχει καποιο tip ή consealer που μπορει να βοηθησει... δεκτο !!!
 
Tασο εσυ διαβασα βαζεις κερι πρωτα και μετα τοπικ για να μην φευγει απο το μαλλι και να πεφτει στο δερμα... θελεις να μου γραψεις ποιο προιον κερι χρησιμοποιεις να το αγορασω ?
 

tasos33

Well-Known Member
Tασο εσυ διαβασα βαζεις κερι πρωτα και μετα τοπικ για να μην φευγει απο το μαλλι και να πεφτει στο δερμα... θελεις να μου γραψεις ποιο προιον κερι χρησιμοποιεις να το αγορασω ?
Θα σε στείλω αύριο τα λινκς να ουμ,απο το Μόμπαϊλ φον έχω δυσκολίες
 

sito

Active Member
Μάγκες τον τελευταίο μήνα ζορικα τα πράγματα. Αν και από αραίωση εγώ δεν παρατηρώ να έχει χειροτερέψει η κατάσταση, πλέον το τοπικ ενώ πριν δεν φαινόταν τπτ και έδειχνε εντελώς φυσιολογικό πλέον αρχίζει και δείχνει χάλια. (Στην χερλαιν)

Ελπίζω να είναι λόγω ενός μίνι σεντιγκ. Γιατί πριν περίπου 40 μέρες ξαναξεκινησα φουλ θεραπείες , μινοξ και ru.

Θα δείξει. Γιατί αν και το τοπικ δεν κάνει πλέον δουλειά, πάμε για ξύρισμα η μεταμόσχευση.....

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

manosxristos

New Member
Ρε παιδιά ξέρεις κανένας μετά από πόση ώρα αφού έχω βάλει το regaine μπορώ να χρησιμοποιήσω το τοππικ ;;;
 
Μπλουζα