Toppik

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Και εγώ σκέφτομαι να το παραγγείλω γιατί με το τοπικ δεν μπορώ να πετύχω σωστά την hairline κάτι κάνω λάθος και φαίνεται όλοι με ρωτάνε αν βάφω τα μαλλιά
Όταν το μαλλί είναι πολύ αραιό Μάνο,κανεις το εξης τουλαχιστον τι κάνω εγώ θα σε πω,πριν ρικω σκόνη απλωνω στις τρίχες κρέμα διαμόρφωσης οπότε η τρίχα γίνεται μαγνητης, μετα ρίχνω τοππικ,φτανωντας στην hairline ρίχνω λίγο πρωτα με το φυσητηρι και έπειτα ρίχνω κερί σε Σπρέι, συγκεκριμενα το ice wax της silky, το ιδανικό προϊόν για αυτή την δουλειά, έπειτα συνέχιζε με το φυσητηρι. Με την Κρέμα διαμόρφωσης και το κερί περισσότερο τοππικ κολλάει στις τρίχες και λιγοτερο κάθεται στο δερμα.

Αν εσένα φαίνεται σαν βαμμένο μπροστά η βάζεις παρα πολύ και δεν το σβηνεις καθόλου ,το πας φουλ δηλαδή μέχρι το μέτωπο, η βάζεις πιο σκούρο αποτι χρειαζεται.
 

tasos33

Well-Known Member
25 ευρω εχει αλλα ξερουμε για ποσες χρησεις ειναι?
Πχ αν βαζω καθημερινα crown ποσο θα μας παει?
Γιάννη θα το δοκιμασω και εγώ να δω πως δουλεύει,έτσι όπως το βλέπω αν και είναι 200 μλ δε θα κρατάει όσο ενα τοππικ 200 gr γιατί είναι σε αέριο και θα παει και χαμένο, μια δοκιμή θα μας πεισει
 

manosxristos

New Member
Όταν το μαλλί είναι πολύ αραιό Μάνο,κανεις το εξης τουλαχιστον τι κάνω εγώ θα σε πω,πριν ρικω σκόνη απλωνω στις τρίχες κρέμα διαμόρφωσης οπότε η τρίχα γίνεται μαγνητης, μετα ρίχνω τοππικ,φτανωντας στην hairline ρίχνω λίγο πρωτα με το φυσητηρι και έπειτα ρίχνω κερί σε Σπρέι, συγκεκριμενα το ice wax της silky, το ιδανικό προϊόν για αυτή την δουλειά, έπειτα συνέχιζε με το φυσητηρι. Με την Κρέμα διαμόρφωσης και το κερί περισσότερο τοππικ κολλάει στις τρίχες και λιγοτερο κάθεται στο δερμα.

Αν εσένα φαίνεται σαν βαμμένο μπροστά η βάζεις παρα πολύ και δεν το σβηνεις καθόλου ,το πας φουλ δηλαδή μέχρι το μέτωπο, η βάζεις πιο σκούρο αποτι χρειαζεται.


Φίλε να έρχομαι να μου βάζεις εσυ γιατί όλα αυτά δεν παίζει να τα κάνω δεν το έχω καθόλου το άθλημα . Όπως και να έχει, έχεις βρει τον τρόπο σου, εγώ βαζω λίγο στην hairline αλλά καμία φορά το παρακάνω κ μου φεύγει πολύ μπροστά κ μετά το πασαλειφω με το χέρι ,αστα σου λέω δραμα.Το φυσητήρι κανεί δουλειά δεν το έχω πάρει .;;;

Εβαλα χτες κ κοιτά να δεις ποσό χάλια είναι σήμερα ...
 

Συνημμένα

  • IMG_0022.JPG
    IMG_0022.JPG
    406.1 KB · Προβολές: 440

tasos33

Well-Known Member
ελα,,,10 ευρω παιρνω να ξερεις:D:D:D:D

βλεπω εχεις και εσυ αεροδρομιο κουτελα, ανοιχτη επιδερμιδα και σκουρο μαλλι, γιαυτο δειχνει βαμμενο, κανει αντιθεση μεγαλη.

το τοππικ applicator η φυσητηρι ειναι ιδανικο για μππροστα, πρεπει να ριχνεις και καμια λακ ομως να κολλαει ,οσο πιο αραιο ειναι τοσο πιο δυσκολο, επισης πρπει να το χτενιζεις το μαλλι πριν βαλεις μη τοχεις ανεμελο, ολα ειναι θεμα εκπαιδευσης, εγω κανω δεκα λεπτα να φανταστεις για ολο αυτο που περιεγραψα



Φίλε να έρχομαι να μου βάζεις εσυ γιατί όλα αυτά δεν παίζει να τα κάνω δεν το έχω καθόλου το άθλημα . Όπως και να έχει, έχεις βρει τον τρόπο σου, εγώ βαζω λίγο στην hairline αλλά καμία φορά το παρακάνω κ μου φεύγει πολύ μπροστά κ μετά το πασαλειφω με το χέρι ,αστα σου λέω δραμα.Το φυσητήρι κανεί δουλειά δεν το έχω πάρει .;;;

Εβαλα χτες κ κοιτά να δεις ποσό χάλια είναι σήμερα ...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
To φυσιτιρι και αυτο μια ψιλομαλακια ειναι για μενα δε ξερω.Το βαζα το βγαλα το ξαναβαλα και το αφησα παλι στην ακρη.
Παλι τρωει ποσοτητα.
Παει και πολυ τοππικ χαμενο στον αερα παντως.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Όταν το μαλλί είναι πολύ αραιό Μάνο,κανεις το εξης τουλαχιστον τι κάνω εγώ θα σε πω,πριν ρικω σκόνη απλωνω στις τρίχες κρέμα διαμόρφωσης οπότε η τρίχα γίνεται μαγνητης, μετα ρίχνω τοππικ,φτανωντας στην hairline ρίχνω λίγο πρωτα με το φυσητηρι και έπειτα ρίχνω κερί σε Σπρέι, συγκεκριμενα το ice wax της silky, το ιδανικό προϊόν για αυτή την δουλειά, έπειτα συνέχιζε με το φυσητηρι. Με την Κρέμα διαμόρφωσης και το κερί περισσότερο τοππικ κολλάει στις τρίχες και λιγοτερο κάθεται στο δερμα.

Αν εσένα φαίνεται σαν βαμμένο μπροστά η βάζεις παρα πολύ και δεν το σβηνεις καθόλου ,το πας φουλ δηλαδή μέχρι το μέτωπο, η βάζεις πιο σκούρο αποτι χρειαζεται.

Τι λε ρε φιλε??? Αυτα τα πειραματα ουτε ο Θανασης Βεγγος τα εκανε που ηταν φαρμακοποιος.
 
  • Like
Reactions: tol

tasos33

Well-Known Member
Τζον το φυσητηρι μονο για hairline ,για να είναι οικονομικό το μπουκαλάκι να το εχεις γεμάτο μέχρι την μέση


To φυσιτιρι και αυτο μια ψιλομαλακια ειναι για μενα δε ξερω.Το βαζα το βγαλα το ξαναβαλα και το αφησα παλι στην ακρη.
Παλι τρωει ποσοτητα.
Παει και πολυ τοππικ χαμενο στον αερα παντως.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τζον το φυσητηρι μονο για hairline ,για να είναι οικονομικό το μπουκαλάκι να το εχεις γεμάτο μέχρι την μέση

Γιατι μεχρι την μεση? δεν το πιασα αυτο.
Εαν παρω την μεγαλη συσκευασια το βαζω στο μικρο μπουκαλακι.
 

tasos33

Well-Known Member
Αν το χεις γεμάτο μεχρι σαπαν τραβάει πιο πολύ,δοκίμασε να είναι ως την μεση και πες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
σαπαν η σακατ εχουμε δωσει ενα καρο λεφτα γαμω τα καραφλα κορακια μας.
 

Briner

Active Member
Αν και τα έχω ξαναγράψει, να τα επαναλάβω: Όσοι έχετε θέμα με hairline προσθέσετε στο οπλοστάσιό σας και το DermMatch. Σε συνδυασμό με Τόπικ βοηθάει πολύ και ειδικά σε μεγαλύτερη αραίωση. Βασικά, αν έχεις λίγη αραίωση σε καλύπτει και μόνο του. Το σπρέι, λειτουργεί περίπου όπως το DermMatch, αλλά κατά τη γνώμη μου είναι υποδεέστερο. Μοιάζει εύκολο στη χρήση, μέχρι να φτάσεις στην hairline. Εκεί, ένας λάθος ψεκασμός και είσαι φτου κι απ' την αρχή. Πέραν αυτού, το Τόπικ σπρέι που είχα δοκιμάσει εγώ, στο φως έκανε τα μαλλιά μου να κοκκινίζουν. Είναι και ο κύριος λόγος που δεν ξανασχολήθηκα με σπρέι.
 

pantel

Active Member
Όταν το μαλλί είναι πολύ αραιό Μάνο,κανεις το εξης τουλαχιστον τι κάνω εγώ θα σε πω,πριν ρικω σκόνη απλωνω στις τρίχες κρέμα διαμόρφωσης οπότε η τρίχα γίνεται μαγνητης, μετα ρίχνω τοππικ,φτανωντας στην hairline ρίχνω λίγο πρωτα με το φυσητηρι και έπειτα ρίχνω κερί σε Σπρέι, συγκεκριμενα το ice wax της silky, το ιδανικό προϊόν για αυτή την δουλειά, έπειτα συνέχιζε με το φυσητηρι. Με την Κρέμα διαμόρφωσης και το κερί περισσότερο τοππικ κολλάει στις τρίχες και λιγοτερο κάθεται στο δερμα.

Αν εσένα φαίνεται σαν βαμμένο μπροστά η βάζεις παρα πολύ και δεν το σβηνεις καθόλου ,το πας φουλ δηλαδή μέχρι το μέτωπο, η βάζεις πιο σκούρο αποτι χρειαζεται.
Γεια σου φιλε. Εφοσον ριχνει τοπικ πανω απο το κερι και δεν το απλωνεις δεν φενετε μετα στους αλλους εντονα? Επειδη εγω που βαζω με λακ φενετε πολυ γιατι κολαει πανω και φενεται εντονα
 

tasos33

Well-Known Member
Απο ενα σημείο και μετα φαίνεται οποτε θέλει μέτρο
Γεια σου φιλε. Εφοσον ριχνει τοπικ πανω απο το κερι και δεν το απλωνεις δεν φενετε μετα στους αλλους εντονα? Επειδη εγω που βαζω με λακ φενετε πολυ γιατι κολαει πανω και φενεται εντονα
 

giannis1991

Well-Known Member
john john δεν στο λεω ειρωνικα αλλα καταφερνες ρε φιλαρακι να βαζεις τοπικ σε τοσο αραιο μαλλι πριν τη μεταμοσχευση σου?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
john john δεν στο λεω ειρωνικα αλλα καταφερνες ρε φιλαρακι να βαζεις τοπικ σε τοσο αραιο μαλλι πριν τη μεταμοσχευση σου?

Ναι και ημουν σαν καραγκιοζης.Βλεπω φωτο παλιες με τοππικ και ανατριχιαζω.Κατι λιγες.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Με κοιτουσαν σαν εξωγηινο δουλευα τοτε και σε μεγαλη αλυσιδα ρουχων.χτυπουσαν οι προβολεις.
 

koumparos

Well-Known Member
Πριν γυαλισουν οι κροταφοι μου εκανε πολυ καλη δουλεια.Απο ενα σημειο και μετα ομως εκανε τα πραγματα χειροτερα.Πιστευω ειναι ενα απο τα καλυτερα και εξυπνοτερα προιοντα που εχουν βγει και σου δινει αρκετο χρονο μαζι με τις θεραπειες ωστε να προετοιμαστεις για μεταμοσχευση.
 
Μπλουζα