Toppik

tasos33

Well-Known Member
Νομιζω τις χείρ αποσκευές δε τις κοιτάνε μονο απο μηχάνημα περνάνε αλλά εε σφυραει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Παρέλαβα to sevish από alliexress σε dark brown,το οποίο μάλιστα ήρθε κ γρήγορα σε 8 εργάσιμες με απλό ταχυδρομικά,τιμή 5.45€...
Στο ζητούμενο τώρα,αριστερά στη φωτο είναι το sevich δεξια το πολωνικό τοππικ,η διάφορα στο χρωμα εμφανής ,το πολωνικό δε θεωρώ οτι είναι dark br λίγο πιο ανοιχτό σε σχέση με.το αυθεντικό,το sevish δείχνει να μαυρίζει περισσότερο,ενω κ η υφή του είναι πολύ διαφορετική είναι πιο μαλακό, οσονουπω θα κάνω και εφαρμογή επι της κεφαλής να δουμε στη πράξη πως φαινεται
 

Συνημμένα

  • IMG_20161026_200143.jpg
    IMG_20161026_200143.jpg
    2.2 MB · Προβολές: 263

Dynamics

Active Member
αναμενουμε τα νεα σου φιλε Τασο!Το πολωνικο 20-25 εχει?φανταζομαι οτι σιγουρα θα ειναι καλυτερο το Πολωνικο
 

tasos33

Well-Known Member
το πολωνικο μου βγαινει ολο το πακετο 43 ευρω τα 55gr...ετσι οπως το βλεπω δειχνει καλυτερο απο το sevish σαν ποιοτητα αλλα σε χρωμα το sevish μαλλον ειναι καλυτερο για μενα..ειδωμεν
 

Dynamics

Active Member
Βάζεις sevich για κάθε μέρα κ το πολωνικο για τις εξόδους μιας κ εινσι ακριβω...ελπίζω για τα λεφτά του το sevich να σε καλύψει...Εγώ είμαι υπέρ ευχαριστημένος για τα 4-5 ευρώ που κάνει σε σχέση με τα υπόλοιπα φθηνά τοπικ
 

Briner

Active Member
Το πολωνικό Τόπικ, πολύ υποψιάζομαι ότι είναι το Verdini που πουλά η ίδια εταιρεία.

Το Sevich, όπως έχω ήδη πει, δεν είναι ούτε Τόπικ, ούτε Verdini. Είναι όμως η καλύτερη κινεζιά που έχω δοκιμάσει και μου έχει λύσει τα χέρια από οικονομικής απόψεως, όταν χρειάζεται να βάζω σκόνη στο σπίτι. Και για έξω όμως δεν είναι απορριπτέο, υπό κάποιες προϋποθέσεις βέβαια, όπως βαθμός αραίωσης και καιρικές συνθήκες.
 

tasos33

Well-Known Member
briner εχω δοκιμασει και VERDINI παλαιοτερα, εχει διαφορα απο το πολωνεζικο "toppik" ,αν το dark brown ηταν λιγο πιο σκουρο οπως το οριτζιναλ θα ημουν απολυτα ικανοποιημενος, γιατι το μαλλι μου ειναι αναμεσα σε σκουρο καστανο και μαυρο
 

Tommy h

Member
Ήθελα να ρωτήσω εαν μπορεί να προσθέσει το dermaroller σαν θεραπεία κάποιος που χρησιμοποιεί Toppik ,δηλαδή ενώ ειναι λουσμένος να ρολάρει και την επόμενη μέρα να βάλει Toppik .
 

Dynamics

Active Member
την επομενη μερα να βαλεις δεν υπαρχει προβλημα!καπακι μετα απο ρολλερ μη βαλεις αστο να περασει 3ωρο και αμα μπορεις μην βαλεις λακ
 

kagohn

New Member
παντως εγω παραγγειλα απο ali το sevich και δεν ηρθε ποτε ...απο τον ιουλιο ,,μπορει καποιος να στειλει link απο το καταστημα που αγοραζει το sevish μεσω ali ? ευχαριστω!!!
 

Dynamics

Active Member
εστειλες μνμ στον πωλητη?vivid laio η κατι τετοιο λεγεται ο πωλητης που εχω παρει εγω και τις 2 φορες ηρθαν γρηγορα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kagohn

New Member
εστειλα 3 φορες μην στο πωλητη αλλα δεν πηρα ποτε απαντησει ,αν μπορεις να μ στειλεις το λινκ απο το δικο σου πωλητη θα το εκτιμουσα πολυ ...σε ευχαριστω
 

takishair

New Member
Καλησπέρα στην παρεα.

Λογω κοστους μου είναι αδυνατη η αγορα του συγκεκριμενου προιοντος από την αντιπροσωπεια στην Ελλαδα
Ειμαι και ανεργος, οποτε καταλαβαίνετε ...

Εάν μπορειτε να με βοηθήσετε πως θα μπορουσα να το παραγγειλω φθηνα, σε οσο καλυτερη ποιοτητα και με ποιον τροπο.., θα σας ημουν ευγνωμων.
 

Dynamics

Active Member
εστειλα 3 φορες μην στο πωλητη αλλα δεν πηρα ποτε απαντησει ,αν μπορεις να μ στειλεις το λινκ απο το δικο σου πωλητη θα το εκτιμουσα πολυ ...σε ευχαριστω
θυμασαι απο ποιον αγορασες?να υποθεσω οτι δεν το πληρωσες?εγω απο αυτον αγοραζω aliexpress.com/item/10colors-Spray-Thicker-Concealer-Thin-Hair-Loss-Treatment-Care-Male-Female-Keratin-Hair-Fibers-Powder-Brand/32232573970.html?spm=2114.30010308.3.57.0EWWfq&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10091_10090_10088_10089,searchweb201603_1&btsid=7cc18b8a-d3a0-493b-a45c-54869d99a817
 

Dynamics

Active Member
Καλησπέρα στην παρεα.

Λογω κοστους μου είναι αδυνατη η αγορα του συγκεκριμενου προιοντος από την αντιπροσωπεια στην Ελλαδα
Ειμαι και ανεργος, οποτε καταλαβαίνετε ...

Εάν μπορειτε να με βοηθήσετε πως θα μπορουσα να το παραγγειλω φθηνα, σε οσο καλυτερη ποιοτητα και με ποιον τροπο.., θα σας ημουν ευγνωμων.
εδωσα λινκ με 5-6 ευρω καθαρισες!μετα πας στο Πολωνεζικο νομιζω στα 20-25 ευρω
 

takishair

New Member
εδωσα λινκ με 5-6 ευρω καθαρισες!μετα πας στο Πολωνεζικο νομιζω στα 20-25 ευρω

Dynamics σε ευχαριστω για την απαντηση.
Επειδή το νημα είναι αρκετα μεγαλο και εχω μπερδευτεί λιγο από τα πολυάριθμα ποσταρισματα θα σε παρακαλουσα να ξαναβγαλεις τα link να προσπαθήσω να παραγγειλω και εγω. Και εάν μπορεις να μου προτείνεις ποιο από τα 2 να προτιμησω...το φθηνο η το πολωνεζικο ?

Ένα link που παραθέτεις ποιο πανω αναφέρεται σε concealer παρομοιο με το τοπικ (sevich)
Να παραγγειλω αυτό λες ?
 

tasos33

Well-Known Member
Takis τι χρωμα θες? Εγώ παρέλαβα dark brown πρόσφατα εκανα μια δοκιμή αλλά μάλλον δε μου κανει,θα κάνω αλλη μια για επιβεβαίωση,αν δε μου κανει στο κάνω δώρο,απο δεύτερα θα ξέρω σιγουρα
 

takishair

New Member
taso σ ευχαριστω για την απαντηση.
Δεν θελω να σε βαλω σε κοπο, εάν θελεις πες μου από που παραγγελνεις εσυ και για ποιον λογο δεν σου κανει αυτό που εχεις ?
 

Dynamics

Active Member
Dynamics σε ευχαριστω για την απαντηση.
Επειδή το νημα είναι αρκετα μεγαλο και εχω μπερδευτεί λιγο από τα πολυάριθμα ποσταρισματα θα σε παρακαλουσα να ξαναβγαλεις τα link να προσπαθήσω να παραγγειλω και εγω. Και εάν μπορεις να μου προτείνεις ποιο από τα 2 να προτιμησω...το φθηνο η το πολωνεζικο ?

Ένα link που παραθέτεις ποιο πανω αναφέρεται σε concealer παρομοιο με το τοπικ (sevich)
Να παραγγειλω αυτό λες ?
στο προηγουμενο ποστ εδωσα ενα λινκ απο αλι εξπρες απο εκει το πηρα 4ευρω σε σακουλακι η 5-6 ευρω σε μπουκαλι!αυτο βαζω και εγω και ειμαι μια χαρα!Το Πολωνεζικο δεν το εχω δοκιμασει γιατι κανει 25 ευρω!Σιγουρα το Πολωνιζικο θα ειναι καλυτερο σε ποιοτητα λογο διαφορας στην τιμη..απο εκει και περα εσυ διαλεγεις ποιος θες
 

porto1973

New Member
στο προηγουμενο ποστ εδωσα ενα λινκ απο αλι εξπρες απο εκει το πηρα 4ευρω σε σακουλακι η 5-6 ευρω σε μπουκαλι!αυτο βαζω και εγω και ειμαι μια χαρα!Το Πολωνεζικο δεν το εχω δοκιμασει γιατι κανει 25 ευρω!Σιγουρα το Πολωνιζικο θα ειναι καλυτερο σε ποιοτητα λογο διαφορας στην τιμη..απο εκει και περα εσυ διαλεγεις ποιος θες
πως κανουμε παραγγελια απο το ali εχει καποιος την καλωσυνη να το πει λιγο απλα εγω παραγγελνω απο το ebay και το sevich κοστιζει περιπου 15 ευρω τα 100 γραμμαρια.ας πει καποιος αναλυτικα και απλα πως παραγγελνουμε απο το ali
 
Μπλουζα