Tmad77, fue, 2586 grafts, 15-16/01/2014

tmad77

Member
Κατάφερα να βγάλω κάποιες φώτο με μεταμοσχευμενες τρίχες που πέφτουν με τη μορφή γάτζου. Ας ακούσουμε τους πιο εμπειρους...
[attachment=6376]
[attachment=6377]
 

Συνημμένα

  • P1011547.JPG
    P1011547.JPG
    3.5 MB · Προβολές: 556
  • P1011546.JPG
    P1011546.JPG
    3.7 MB · Προβολές: 547

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Πραγματικα δεν εχω ιδεα. Εμενα ηταν ολες ισιες και οσα μεταμοσχευμενα φυτρωνουν επισης ειναι ισια. Παρε τον Μιχαλη.
 

Bouklas

Well-Known Member
Και γω είχα τέτοιες τρίχες, δεν θυμάμαι αριθμό αλλα ήταν λίγες. Ακόμα και στον 3 μηνα είχα δει.
 

tmad77

Member
Bouklas είπε:
Και γω είχα τέτοιες τρίχες, δεν θυμάμαι αριθμό αλλα ήταν λίγες. Ακόμα και στον 3 μηνα είχα δει.

Σε έμενα θα έλεγα ότι περίπου ένα ποσοστό 30% ήταν τέτοιες. Τώρα μετά τους 2 μήνες δεν πέφτουν άλλες μεταμοσχευμένες.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Ο γιατρός είχε πει, το γράφει και στο χαρτί με τις οδηγίες οτι μπορεί ειδικά στην αρχή τα μμ μαλλιά να βγουν κατσαρά, ίσως εκεί οφείλεται. Στο fue έχει αναφερθεί και απο τον τροφεά στο παρελθόν πως για κάποιο λόγο που δεν υπάρχουν ακόμη επαρκείς εξηγήσεις, λόγω της τεχνικής μεταμόσχευσης, ο θύλακας παράγει την τρίχα κατσαρή.
 

tmad77

Member
danceworld_2001 είπε:
Ο γιατρός είχε πει, το γράφει και στο χαρτί με τις οδηγίες οτι μπορεί ειδικά στην αρχή τα μμ μαλλιά να βγουν κατσαρά, ίσως εκεί οφείλεται. Στο fue έχει αναφερθεί και απο τον τροφεά στο παρελθόν πως για κάποιο λόγο που δεν υπάρχουν ακόμη επαρκείς εξηγήσεις, λόγω της τεχνικής μεταμόσχευσης, ο θύλακας παράγει την τρίχα κατσαρή.

danceworld αυτο που λες μπορει να ειναι μια πιθανη εξηγηση. Αλλα ρε συ η μορφη που εχουν οι τριχες ειναι πολυ περιεργη και δεν νομιζω να ειναι λογο κατσαροτητας της τριχας.
Αυτο που σκεφτομαι εγω ειναι μηπως τσακιζονται καπως λογο της τοποθετισης τους με τη λαβιδα... ποιος ξερει?
Με λιγο ψαξιμο που εκανα σε ξενο forum βρηκα μια αντιστοιχη περιπτωση... που απο οτι καταλαβα ολο αυτο ειναι φυσιολογικο να συμβαινει.
http://foro.recuperarelpelo.com/viewtopic.php?t=50226&start=15
Αν καποιος ξερει ισπανικα ας μας διαφωτισει
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
υπαρχει μια εξηγηση γι αυτο το κατσαρωμα,χωρις να ειμαι σιγουρος
http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4040.html
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tmad77

Member
kapa είπε:
υπαρχει μια εξηγηση γι αυτο το κατσαρωμα,χωρις να ειμαι σιγουρος
http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4040.html

Γιατι ομως αυτο να συμβαινει σε μενα σε ενα μεγαλο ποσοστο, ενω στον danceworld να μην συμβαινει καθολου (υποψη χειρουργηθηκαμε στον ιδιο γιατρο).
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
tmad77 είπε:
kapa είπε:
υπαρχει μια εξηγηση γι αυτο το κατσαρωμα,χωρις να ειμαι σιγουρος
http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4040.html

Γιατι ομως αυτο να συμβαινει σε μενα σε ενα μεγαλο ποσοστο, ενω στον danceworld να μην συμβαινει καθολου (υποψη χειρουργηθηκαμε στον ιδιο γιατρο).

ο δικος μου χυμα τροπος αντιληψης οπως το βλεπω ειναι.
εχεις δει πως κανουμε κορδελα για γλυκα?
την γρατσουναμε με μαχαιρι και σγουρενει.
απο ισια γινεται κατσαρη.
κατι τετοιο αντιλαμβανομαι οτι γινεται στην fue,η λαβιδα γρατσουναει την τριχα στην εξαγωγη και την κανει σγουρη
 

Bouklas

Well-Known Member
Δεν νομίζω να είναι κατσαρές αυτό, μιλάμε για ολόισια τρίχα που στην μια άκρη είναι τσακισμένη ένα κομμάτι.
Είναι σαν την τελευταία φωτογραφία αλλα χωρίς το πάνω μέρος που κάνει κύκλους η τρίχα, εδώ μιλάμε για ίσια: http://www.hairsite.com/hair-loss/board_entry.php?id=101048
Εγώ πιστεύω ότι ίσως κάποιες λόγο ότι δεν μεγάλωσαν κανονικά έπεσαν για να ξαναβγούν κανονικές πλέον.
 

tmad77

Member
Γεια και χαρά σε όλα τα παιδιά.
Σε λίγες μέρες κλείνω το 4μηνο μετά την επέμβαση.
Μπορώ να πω ότι είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος και ικανοποιημένος από το μέχρι τώρα αποτέλεσμα. Κάποιοι γνωστοί μου που ξέρουν ότι έχω κάνει μμ, μου λένε ότι και έτσι να μείνω όπως είμαι τώρα μια χαρά θα είναι το αποτέλεσμα.
Θα ανεβάσω και φωτογραφίες όσο πιο σύντομα μπορέσω.
Καλή συνέχεια.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Μπράβο ρε φίλε, χαίρομαι πολύ για σένα. Είχες χαθεί και μερικοί λένε πως όσοι χάνονται οτι δεν έχουν αποτέλεσμα. Άντε καλή επιτυχία μέχρι τέλους. Δίνει διαρκώς μην περιμένεις να μείνεις εδώ, ειμαι στους 4μιση μήνες και διαρκώς βλέπω αλλαγές ανα βδομάδα. Τέλος 6μηνου θα έχεις ολοκληρωθεί. Ρίξε φωτό να σε δούμε όταν μπορείς.
 

tmad77

Member
Για και χαρά σε όλη την παρέα.
Οι παρακάτω φωτογραφίες τραβήχτηκαν σήμερα, στους 5 μήνες μετά την μεταμόσχευση. Τα μαλλιά είναι άλουστα και κάτω απο φυσικό φωτισμό.
[attachment=6688]
[attachment=6689]
[attachment=6690]
[attachment=6691]
 

Συνημμένα

  • 5ΜΗΝΟ 01.jpg
    5ΜΗΝΟ 01.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 554
  • 5ΜΗΝΟ 02.jpg
    5ΜΗΝΟ 02.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 559
  • 5ΜΗΝΟ 03.jpg
    5ΜΗΝΟ 03.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 512
  • 5ΜΗΝΟ 04.jpg
    5ΜΗΝΟ 04.jpg
    894.1 KB · Προβολές: 545

Stripar

Established Member
Απο τον τρόπο που κινήθηκες ( συντηριτικά ) φαίνεται ότι πρέπει να είσαι ώριμο άτομο και συναισταλμένο...θα έχεις εξαιρετικό αποτέλεσμα χωρίς δυσάρεστες εκπλήξεις τα επόμενα χρόνια , κενά κ.τ.λ , και άν έχεις άκρως αντιμετωπίσημα!

Και πάλι εύγε που δέν κινήθηκες με έπαρση να κατεβάσεις κορυφές και να γεμίσεις temple points
 
Μπλουζα