Sta8is, fue, 2700 grafts, 8/6/2015

sta8is

New Member
Χαιρετώ.

Όπως ενημερώθηκα από εδώ μέσα για τις κλινικές και διαφορες γενικές πληροφορίες ,έτσι οφείλω και εγώ να ενημερώσω και εγώ με την σειρά μου την δικια μου περίπτωση. Είτε είναι καλό το αποτέλεσμα είτε όχι .

Έκανα την επέμβαση ήδη το καλοκαίρι στην h*c με τον κ. M...α. Δεν έκανα αμέσως την ενημέρωση για δικούς μου λόγους αν μου επιτρέπετε. Τα 650 τα πήραμε από το μούσι λόγο φτωχής δότριας . Βάλαμε και στην ουλή 300 grafts μπας και τα κουρέυω λίγο κοντύτερα και δεν φαίνετε το σιμάδι, το έχω αναμνηστικό από την d*i Αθήνας, την είχα κάνει τότε το 2002 με οχι και τόσο καλά αποτελέσματα θα έλεγα. Φύτρωση κάπου στο με 15 με 20 %.

Κατάλληλος για μεταμόσχευση δεν ήμουν, φτωχή δότρια, λεπτή τρίχα , διάχυτη αραίωση σε έκταση 5-6 nw. Ευελπιστώ τουλάχιστον όσο το δυνατόν ότι φυτεύτηκε να φυτρώσει. Η ηλικία μου είναι 36, χάνω πολύ αργά και σταθερά από το λύκειο. Η επέμβαση κόστισε 8100 ευρώ, ανέβηκε η τιμή επειδή τα γενιά κοστίζουν παραπάνω.

Στον μηνα μου πέσανε το 95% των μεταμοσχευμένων και περιμένουμε. Από θεραπείες μονο regaine βάζω . Ρώτησα τότε τον κ. Φ...ρη να πάρω φίνα αν είναι να βοηθήσει την φύτρωση. Μου είπε όχι δεν θα κάνει κάτι.

Φωτός θα ανεβάσω σύντομα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

FreeThinker

Well-Known Member
5% φυτρωση περιμενεις? αυτο το οτι πεσανε τα 95 % των μοσχευματων ειναι δικια σου εκτιμηση ή του γιατρου? Γιατι αν ισχυει περιμενεις 135 τριχες μετρημενες...
 

andy.k

Active member
Προφανώς εννοεί ο sta8is ότι έπεσαν οι τρίχες των μεταμοσχευμενων θυλάκων κ όχι τα grafts ολόκληρα...λογικό είναι να πέσουν. Απλά δε ξέρω αν είναι λογικό να μην έχει ξεκινήσει ή φυτρωση στους 4 μήνες...απ όσες μμ έχω παρακολουθήσει εδώ δλδ...νομίζω ότι στους 4 μήνες όλοι είχαν αρχίσει τουλάχιστον να βλέπουν το 30-40% της φυτρωσης...
 

tasos33

Well-Known Member
εβαλες 2700 συνολο εκ των οποιων τα 650 ηταν γενεια...η 2700 συν 650 γενεια? παντως εβαλε περιπου 3000χιλιαδες ...η φυτρωση εχει αρχισει?
 

sta8is

New Member
Τα μεταμοσχευμένα μαλλιά εννοούσα όχι τα θυλάκια. Δεν φανταστικά η μη διευκρίνιση θα προκαλούσε τόσο μπέρδεμα. Τα 2700 είναι μαζί με τα γενιά . Όχι δεν έχει αρχίσει η φυτρώσει, δεν έχω δει κάτι.
 

Συνημμένα

  • DSC_7024.jpg
    DSC_7024.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 566
  • DSC_7026.jpg
    DSC_7026.jpg
    1 MB · Προβολές: 531
  • DSC_7029.jpg
    DSC_7029.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 547
  • DSC_7076.jpg
    DSC_7076.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 573
  • DSC_7079.jpg
    DSC_7079.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 521
  • DSC_70751.jpg
    DSC_70751.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 582
  • DSC_7080.jpg
    DSC_7080.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 552
Τελευταία επεξεργασία:

Νικολας νικ

Well-Known Member
Καλωσηρθες ΣΤαθη! Βαλε μια τωρινη φωτο να δουμε την εξελιξη στον τεταρτο μηνα, η κλινικη ειναι απο τις αξιοπιστες οσο και ο γιατρος, κανεις καθολου θεραπεια?μινοξ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

akakios

New Member
Γεια σου Στάθη! Ευχόμαι καλή επιτυχία με τη μεταμόσχευση και υπομονή. Φίνα δεν είχες πάρει ούτε πριν τη μεταμόσχευση; Το λέω αυτό γιατί ως κλινικη η H** συνηθως το προτείνει. Επίσης πιστεύω με τη φίνα μετά την μεταμοσχευση η απώλεια των τριχών δεν θα ηταν στο 95% αλλά πολύ χαμηλοτερα. Κρίνοντας από τον εαυτό μου νομίζω ήταν γυρω στο 50-60%. Βέβαια αυτό δεν έχει κ πολύ σημασια γιατί το ζητούμενο είναι να βγουν τα νέα μαλλιά.

Μου κάνει εντύπωση οι υψηλές τιμές που κρατάει ακόμα η συγκεκριμένη κλινική. Με δεδομένο οτι χρεώνει 2,5€/μοσχευμα από κεφάλι δηλαδη χρέωσε πάνω από 4,5€/μοσχευμα από τα γένια; Πολλά δεν είναι ρε παιδιά;
 

sta8is

New Member
Καλωσηρθες ΣΤαθη! Βαλε μια τωρινη φωτο να δουμε την εξελιξη στον τεταρτο μηνα, η κλινικη ειναι απο τις αξιοπιστες οσο και ο γιατρος, κανεις καθολου θεραπεια?μινοξ?

Τους τελευταίους 2 μήνες βάζω μόνο μινοξ, σκεφτομαι να αρχήσω και άλλο, θα δούμε. Θα βάλω τωρινές φωτός από βδομάδα.

Γεια σου Στάθη! Ευχόμαι καλή επιτυχία με τη μεταμόσχευση και υπομονή. Φίνα δεν είχες πάρει ούτε πριν τη μεταμόσχευση; Το λέω αυτό γιατί ως κλινικη η H** συνηθως το προτείνει. Επίσης πιστεύω με τη φίνα μετά την μεταμοσχευση η απώλεια των τριχών δεν θα ηταν στο 95% αλλά πολύ χαμηλοτερα. Κρίνοντας από τον εαυτό μου νομίζω ήταν γυρω στο 50-60%. Βέβαια αυτό δεν έχει κ πολύ σημασια γιατί το ζητούμενο είναι να βγουν τα νέα μαλλιά.

Μου κάνει εντύπωση οι υψηλές τιμές που κρατάει ακόμα η συγκεκριμένη κλινική. Με δεδομένο οτι χρεώνει 2,5€/μοσχευμα από κεφάλι δηλαδη χρέωσε πάνω από 4,5€/μοσχευμα από τα γένια; Πολλά δεν είναι ρε παιδιά;

Ευχαριστώ akakie . Από εδώ είδα που λέγατε βοηθάει η φίνα στην επέμβαση και τον ρώτησα και μου είπε όχι. Γενικά με την φίνα δοκίμασα το 2013 και σε 6 μήνες την έκοψα από τις παρενέργειες. Δεν είχα δει τότε καμια βελτίωση από αυτήν. Νομίζω πρέπει να πέσουνε όλα τα μεταμοσχευμένα μαλλιά για να βγούνε αργότερα τα καινούργια στην θέση τους. Άλλο η χρέωση στο μαλλί και άλλη στα γενιά, στην επέμβαση βγαίνανε πιο δύσκολα ,εξού και η επιπλέον χρέωση λογικά.
 

Δημητρης38

Active Member
Σταθη καταρχην καλη επιτυχια και καλη φυτρωση να εχεις.
Στους 4 μηνες ειναι πολυ νωρις ακομα για να κρινεις το τελικο αποτελεσμα
Εχεις πολυ δρομο μπροστα σου οποτε οπλισου με υπομονη και να μην αγχωνεσαι πανω απο ολα !!!!

Το ποσοστο των μοσχευματων που σου πεσανε στους 2 μηνες ειναι φυσιολογικο, τοσο πεσανε και σε εμενα.
Την επεμβαση σου την εκανες με εναν απο τους καλυτερους γιατρους οποτε δεν χρειαζεται να αγχωνεσαι.
Η Φινα οπως πολυ σωστα σου ειπανε δεν βοηθαει, αν και σου προτεινω οτι σκεφτεσαι για ληψη φαρμακευτικων σκευασματων να το ερευνησεις απο μονος σου και να το συζητησεις με την κλινικη που εκανες την επεμβαση σου, επειδη εχουν την εμπειρια να σε βοηθησουν. Καλη επιτυχια και παλι και περιμενουμε φωτογραφιες με την εξελιξη σου !!!!
 

aeratos28

Just aeratos
φιλαρακι καλή επιτυχία εύχομαι και εγώ να έχεις αλλά όντως υπάρχει θεμα.. αν στους 4 μήνες δεν έχεις δει τίποτα είναι ανησυχητικό αρκετά..όλοι λένε ότι στο 6 μηνο περίπου έχεις δει σχεδόν το αποτέλεσμα.εσύ στους 4 μήνες ακόμα τίποτα?επίσης κάτι άλλο που παραξενεύτηκα.αφού δεν ήσουν κατάλληλος όπως ειπες γιατί μπήκε στη διαδικασία με 2 εμφυτεύσεις κιόλας?εντύπωση μου κάνει!μην το πάρεις αλλιώς,απλά μια απορία και μόνο είναι για το τι σου είπαν πάνω σε αυτό και οι 2 κλινικες
 

sta8is

New Member
Βασικά την ουλή θα ήθελα να διορθώσω για να τα κουρέυω πιο κοντά, και αφού θα την έκανα είπα να βάλω και επάνω. Από το τίποτα κάτι είναι είναι και αυτό για μένα. Η H*c μου το είπε ,είσαι δύσκολη περίπτωση. Η d*i τότε δεν είπε τίποτα.Τώρα στους 4 μήνες κάτι ψιλά θα έπρεπε να δω να ξεπετάγεται. Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, θα δείξει .Να και μερικές φωτός 6 μέρες μετά την επέμβαση. Η τελευταία είναι 11 μέρες μετά. Οι τωρινές φωτογραφίες από βδομάδα.
 

Συνημμένα

  • 20150616_085938.jpg
    20150616_085938.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 514
  • 20150616_090146.jpg
    20150616_090146.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 509
  • 20150616_090432.jpg
    20150616_090432.jpg
    745.2 KB · Προβολές: 502
  • metaapo11.jpg
    metaapo11.jpg
    668.3 KB · Προβολές: 553
Τελευταία επεξεργασία:

sta8is

New Member
Χθεσινές φωτόγραφίες. Τώρα λόγω χρήσης της μινοξ έχουν γίνει σχετικά πιο χοντρές και λίγο πιο σκούρες σε σχέση με τις πρώτες 3 φωτογραφίες που είναι λίγο πριν κάνω την επέμβαση. Τότε για έναν μήνα πριν δεν έβαζα τίποτα. Είχα πάρει οδηγίες να μην βάζω τοπικά πριν την επέμβαση.
 

Συνημμένα

  • 20151103_091543.jpg
    20151103_091543.jpg
    489 KB · Προβολές: 496
  • 20151103_092146.jpg
    20151103_092146.jpg
    625.9 KB · Προβολές: 491
  • 20151103_092207.jpg
    20151103_092207.jpg
    2.1 MB · Προβολές: 497

aeratos28

Just aeratos
φιλε δημητρης38 θα ήθελα την γνώμη σου σε παρακαλώ για τον φίλο μας τον sta8i..επειδή για τον Kwstaki λες ότι δεν έχουν βγει πάνω από 1000 grafts απο τον 4ο μηνα,το ιδιο και στις τελευταιες που εβαλε οταν ειχε κλεισει 6 μηνες και μου ειπες διάφορα και εμένα κτλ..δεν σε ρωταω επιθετικά..αλλά επειδή στον kwstaki από τον 4ο μήνα μέχρι και τον 6ο του λες ουσιαστικά ότι απέτυχε ή εμφυτευση, εδώ στον sta8i του λες ότι οι 4 μήνες είναι πολύ νωρίς,ότι έχει παρά πολύ δρόμο μπροστά του και καλή συνέχεια και ή εταιρία και ο γιατρός είναι από τους κορυφαίους κτλ κτλ κτλ..είσαι λίγο αχταρμας έτσι?? θέλω να μου πεις τι ποσοστό φυτρωσης λοιπόν βλέπεις στον sta8i..γτ είσαι καλός σε αυτό..πρέπει να πεφτεις ακριβώς μέσα,με απόκλιση πάνω ή κάτω το πολύ 5 grafts..
 

Δημητρης38

Active Member
Καλα συγκρινεις τωρα την dhi με τον hdc ?
Τον Κωστακι του ειπα αυτο που βλεπω στις φωτογραφιες και αναφερομαι στον 6ο μηνα.
Ο φιλος μας στα8ις, οπως και του εγραψα παραπανω, πρεπει να κανει λιγο υπομονη γιατι ειναι στους μηνες εντονης φυτρωσης (4 μηνες) και στους 6 μηνες θα σχολιασουμε εφοσον μας δωσει την ευκαιρια να δουμε την εξελιξη του !! Τωρα ειναι νωρις ακομα ...

Εαν το αποτελεσμα του δεν ειναι το προσδοκιμο, μην ανησυχεις και θα κραξω οτι βλεπω
Εγω δεν βρισκομαι στο φορουμ για να υποστηριζω/κραζω κλινικες, αλλα ψαχνω λυση στο προβλημα μου
 
Μπλουζα