SAW PALMETTO

BLuEArMy

Member
Απ: SAW PALMETTO

Κάθε ml περιέχει 1000mg extract οπότε αυτό κάνει το συνολικό διάλυμα να περιέχει 5% saw palmetto! Είναι λίγο;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

BLuEArMy

Member
Απ: SAW PALMETTO

Οκ θα ακολουθήσω αυτό που λες μιας και τώρα που θα αρχίσει η σχολή μου θα βάζω αφρό rogaine το πρωί και μόνο το βράδυ τη μινοξιδίλη με το Palmetto!
 

dim74

Member
Απ: SAW PALMETTO

εχω ξεκινησει εδω και 20 μερες περιπου την ληψη saw palmetto απο το στομα περαν απο την λοσιον που βαζω αρκετους μηνες(χωρις κατι εντυπωσιακο...).συγκεκριμενα περνω τις βιταμινες της hairgenesis.περιεχουν Saw Palmetto Berry Super Critical Extract (85%-95% Liposterolic Content), Gelatin, Grape Seed Oil, L-Carnitine Tartrate (Carnisol ® *), Glycerin, Plant Phytosterols, Purified Water, Green Tea Extract, Berberine Sulfate, Sytrinol ® **, Resveratrol, Novasoy, Yellow Beeswax, R-Alpha Lipoic Acid.εχω παρει εξι μπουκαλακια βιταμινες.υπαρχει καποιος που να εχει παρει saw palmetto απο το στομα για καιρο?εντυπωσεις?
 

genesis

New Member
Απ: SAW PALMETTO

το saw palmetto ειπαμε προκαλει προβλημα στον προστατη... οποιος βεβαια θελει μπορει να ``δοκιμασει``...ο καθενας κανει τις επιλογες του...
 

Lesiem

New Member
Απ: SAW PALMETTO

Παιδιά καλησπέρα

είμαι 20 χρ και απο τους διάφορους δερματολόγους που πήγα μια μου πρότεινε το saw palmetto σε χάπια των 320mg
τα παίρνω εδώ και τέσσερις μήνες σε συνδυασμό με ένα διάλυμα regaine 2% και Biotrin(για λιπαρότητα και τριχόπτωση) και κάτι άλλο που δεν θυμάμαι! :p
αλλά η φάση είναι ότι το saw palmetto της εταιρίας που παίρνω κάνει 32 euro!
έψαξα και στο νετ σε κάποια online φαρμακεία του εξωτερικού και έχουν τα ίδια χάπια saw palmetto αλλά με μόνο 12 euro!
τελικά μας γδύνουν στην Ελλάδα?? ή είναι η ιδέα μου??
και εν πάση περιπτώσει ξέρει κανείς κάποια φθηνή εταιρία που μπορώ να τα προμηθευτώ?
 

BLuEArMy

Member

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: SAW PALMETTO

Lesiem είπε:
Παιδιά καλησπέρα

είμαι 20 χρ και απο τους διάφορους δερματολόγους που πήγα μια μου πρότεινε το saw palmetto σε χάπια των 320mg
τα παίρνω εδώ και τέσσερις μήνες σε συνδυασμό με ένα διάλυμα regaine 2% και Biotrin(για λιπαρότητα και τριχόπτωση) και κάτι άλλο που δεν θυμάμαι! :p
αλλά η φάση είναι ότι το saw palmetto της εταιρίας που παίρνω κάνει 32 euro!
έψαξα και στο νετ σε κάποια online φαρμακεία του εξωτερικού και έχουν τα ίδια χάπια saw palmetto αλλά με μόνο 12 euro!
τελικά μας γδύνουν στην Ελλάδα?? ή είναι η ιδέα μου??
και εν πάση περιπτώσει ξέρει κανείς κάποια φθηνή εταιρία που μπορώ να τα προμηθευτώ?
απο ελλαδα τα ποιο φθηνα ειναι της now foods
 

dim74

Member
Απ: SAW PALMETTO

αν θελεις μπορεις να παρεις αυτο το προιον που εχω δοκιμασει κι εγω... http://hairgenesis.com/store/best-value-kits/generation-iv-maximum-strength-oral-softgels.html περιεχει περα απο το saw palmetto και αλλα συστατικα που βοηθουν...
Beta-Sitosterol 30mg *
R-Lipoic Acid Powder 15mg *
Carnisol L-Carntine 100mg *
Saw Palmetto Berry Extract 400mg *
Genistein 2.25mg *
Catechins(epigallocatechin-3-gallate) 20mg *
Sytrinol 10mg *
Resveratrol 5mg *
Berberine 20mg *
 

guru_gr

Member
Απ: SAW PALMETTO

Καλημέρα, ξεκίνησα εδώ και 2-3 εβδομάδες να παίρνω saw palmetto ,αλλά έχω καθημερινά ναυτία.
Έτσι αποφάσισα να τα χαρίσω, αντί να τα πετάξω.
όποιος ενδιαφέρετε είναι της solgar 100 κάψουλες μείων 15-20 τεμ.
Είμαι στο Περιστέρι από της 9.00 μέχρι 16.00 . στείλε απάθειας mail στο [email protected] τα βλέπω αμέσως από εκεί!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

thimios72

Member
Απ: SAW PALMETTO

συγνωμη βρε παιδια αλλα το παλμετο βοηθαει τον προστατη τουλαχιστον ετσι μου ειπαν 2 ουρολογοι. εκτοσ και αν ισχυει μονο στην περιπτςση τησ χρονιασ προστατιτιδασ που εχω και εγω.
 

tasos1917

New Member
RE: SAW PALMETTO

Εγώ πάνω από το αφτί έχω εκ γενετής ένα άδειο σημείο μεγέθους μικρού κέρματος.
Μετά από χρήση lotion saw palmeto φύτρωσαν δύο τρίχες.
Σίγουρα κάτι κάνει.
 

Konpapa

New Member
RE: SAW PALMETTO

Καλησπέρα φίλοι!
Ξανά ανοίγω το θέμα με το saw palmetto και θέλω να σας πω την εμπειρία μου. Λαμβάνω το saw palmetto 320mg της Evdermia εδω και 5 μήνες το οποίο μου το πρότεινε γιατρός. Προς το παρόν δεν μπορω να αναφέρω αποτελέσματα (οχι εκπληκτικά τουλάχιστον), θα ποσταρω μόλις επισκεφθώ ξανά τον γιατρο μου και θα δω τα αποτελέσματα με φωτογραφίες. Αν ειναι δυνατόν θα τις ανεβασω για το πριν και το μετα απο 6 μήνες θεραπείας με τη χρήση μόνο των χαπιών.
Θέλω επίσης να μου απαντήσεις καποιος αν γνωρίζει. Τα χάπια αυτά τα βρίσκω στα φαρμακεία €30 και στο Internet €25 για 30 μέρες. 1 χάπι/ημέρα.
Βρήκα απο μια άλλη εταιρεία την Lamberts (pharmacyathome.gr/sympliromata-diatrofis/vitamines/product-31713.html) να περιέχει ακριβώς τα ίδια συστατικά και δοσολογία στην τιμή των 21,30 και τα χάπια να ειναι 90 με προχειρους υπολογισμούς τς Evdermia κοστίζουν 4,5 φορές παραπάνω. Η Lamberts δεν ειναι αξιόπιστη εταιρεία η απλα πληρώνω παραπάνω χωρίς λόγω;​
 

Georgex6

Well-Known Member
RE: SAW PALMETTO

Απλά πρέπει να βρεις berry extract που ειναι απο το καρπό και οχι απο το δέντρο και να ειναι 320mg κατι τετοιοο είχα βρει μονο απο solgar(berry extract)
 

tropheus

Well-Known Member
RE: SAW PALMETTO

Το Saw Palmetto, σύμφωνα με μελέτες, δεν επηρεάζει τα επίπεδα της DHT (και της τεστοστερόνης) στο αίμα οπότε μάλλον θα το χαρακτήριζα καμένο χαρτί για τα μαλλάκια...
 

dk1984

Member
To Saw Palmetto το επαιρνα για αρκετο καιρο φτανοντας μεχρι και 3 καψουλες την ημερα εκτος απο τα σχετικα καλα αποτελεσματα ειχα ναυτιες και σε μια εξεταση που εκανα ειδα της τρανσαμινασεις πολυ ψηλα.Ουτε πινω ουτε παιρνω στεροειδη σε 20 μερες που το επανελαβα εφοσον το εκοψα οι τρανσασμινασεις επανηλθαν στα κανονικα τους επιπεδα..στο ιντερνετ βρηκα αρκετες αναφορες για saw palmetto liver inflammation...
https://www.google.gr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=saw+palmetto+liver
Δεν σημαινει οτι θα πειραξει σε ολους το ηπαρ αλλα καποιοι το περνεται πανω απο ενα χρονο οπως εγω οποτε καντε και καμια εξεταση αιματος . Οσο για την τσουκνιδα την δοκιμασα μετα απο αυτο που επαθα με το palmetto αλλα δεν ειχα καθολου αποτελεσματα
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα