Salonikios30, fue, 1900 grafts, 17-05-2016

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Σημερα ειμασταν με salonikio στη συναντηση με Φιουρη στην Θεσνικη...
Εντυπωσεις του salonikioy και δικες μου απο αυριο.....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

salonikios30

Active Member
οι εντυπωσεις μου απο τον "θεοδωρη"πολυ καλες, φιλικος και ανοιχτος (αν και ο χρονος σχετικα περιορισμενος το οποιο ειναι ευλογο λογω συνεχων προ και επικειμενων συναντησεων και κουρασης απο πλευρας του-) ο αριθμος που μου προτεινε ειναι 1800-2000 grafts .η επιφυλακτικοτητα μου παραμενει( εχουμε ολοι δει ασχημα αποτελεσματα) αλλα το προβλημα μου δεν ειναι και πολυ μεγαλο και με διαβεβαιωσε οτι σε επικειμενη απορrιψη grafts θα αναλαβουν σαν κλινικη δωρεαν το repair. Aπο πλευρας μου το οικονομικο με φρεναρει.....
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλημερα.
Πηγαμε με το Salonikio το σαββατο στην συναντηση που ειχαμε με τον Κ.Φιουρη για να μας πει και αυτος καλυτερα την γνωμη του το τι χρειαζετε να κανει.

Οπως ειπαμε και εμεις στον salonikio ετσι και ο Κ.Φιουρης απεκλεισε την πιθανοτητα να επεμβουμε σε μεταμοσχευση μεσα στην λιγο αραιη τουφιτσα που εχει γιατι εχει ηδη αρκετα μαλλια εκει και θα ηταν μεγαλο ρισκο να επεμβουν εκει.

Οποτε σχεδιασε με ενα μολυβι τους κροταφους τους και τα grafts που υπολογισε οπως και εμεις ειναι 1800-2000.
Μαρεσε ο σχεδιασμος που εκανε που εγω να πω την αληθεια το σκεφτομουν πιο συντηρητικο ενω ο salonikios τον εκανε θεμα και για περισσοτερο πραμα που και εγω και ο φιουρης δεν συνφωνησε.

Οσο αφορα την τιμη να πω την αληθεια δεν περιμενα οτι ριξανε τοσο το grafts με fue.
Μας εδωσε 2,50 ευρω τιμη το Grafts με fue για 2000 Grafts=5000 ευρω.
Προσπαθησαμε ριξουμε και αλλο την τιμη πραμα που δεν δεχοταν γιατι θελει να κρατησει αυτην την τιμη για ολους μας.

Αυτη η τιμη πιστευω μας δινει περισσοτερο ελπιδες για εμας που δεν εχουμε.
Ελπιζω στο μελλον να πεσουν και αλλο.
Να τονισω ο salonikios ειναι πολυ απαιτητικος οσο αφορα το αποτελεσμα που θα παρει και το εκανε συνεχως θεμα στον φιουρη για το ιδανικο αποτελεσμα.
Ο φιουρης ηταν 100% σιγουρος για το αποτελεσμα που θα παρει και οταν ο salonikios τον ρωτησε τι θα γινει εαν πανε στραβα ο φιουρης το απεκλεισε αλλα τον ειπε αν υπαρξει κατι τετοιο θα επανορθωσουν δωρεαν με εισητιριο αεροπλανου δικο τους.

Με ειδε και εμενα λιγο ο K.φιουρης και με εβγαλε καποιες φωτο.
Με ειδε μια χαρα ακομα (οκ λογικο ειναι) αλλα δεν τον εκανα θεμα γιατι ακομη δεν υπαρχει σαλιο.
 

traccas

Active Member
Έχετε καμιά φώτο με το σχεδιασμό του Φιουρη; Πάντως είναι πολύ καλό που ρίχνουν τις τιμές. Πριν ένα χρόνο που είχα συνάντηση με τη συγκεκριμένη κλινική η τιμή ήταν στα 3 ευρώ ακατέβατα.Και τώρα 2,5. Άντε σε λίγο στα 2 ακόμα και παρακάτω. Άρα σαλονικιέ θα μπεις και εσύ στο club;
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
θεωρω οτι 5000 ευρο μονο για κροταφους ειναι αρκετα λεφτα.Απο την αλλη ομως καπου εκει παιζει η τιμη των grafts γενικα.Αν σου ελεγε γυρω στα 3 χιλιαρικα θα σου ελεγα προχωρα.Σημερα δεν βγαινουν ευκολα 5 χιλιαρικα εκτος και αν εισαι αερατος γενικα κ δεν εχεις αναγκη.
 

salonikios30

Active Member
περα απο τους δισταγμους που ολοι εχουμε αλλα θελουμε να παραβλεψουμε για να βελτιωσουμε την εικονα μας και συνεπως την ψυχολογια μας, με γνωμονα την εγγυηση μιας εταιριας μ.μ για το αποτελεμα, τα 5000 ευρω ειναι αρκετα....(για κροταφους) και δεν μου περισσευουν ,αν και σας τιμη graft ειναι καλη .μελημα μου πλεον να τα συγκενρωσω....(ελπιζω να τα καταφερω)
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Επρεπε να βγαλω το σχεδιασμο που τον εκανε φωτογραφιες και εγω.Μλκ μου και ειχα φωτογραφικη μαζι μου.
Ο Κ.φιουρ@ς παντως τον εβγαλε φωτος.
 

salonikios30

Active Member
Νας σας ρωτησω.....τωρα που πλεον εχω φτασει πριν την πορτα για μ.μ.....εχετε δει φωτο μου με το προβλημα μου..την ηλικια μου....το ιστορικο μου.... ....καταληγω κυπρο ( h.c) ( μου περναει και σαν σκεψη erdog..) τα grafts θα ειναι 15 00-2000.......... σκεφτομαι και μελλοντικα μη καταληξω με δυο τουχες σαν νησακια....τι να αναμενω απο αποτελεσματα?θα μεινω ευχαριστημενος?οι προσδοκιες μου ειναι ρεαλιστικες...οχι ομως και χαμηλες...
 

geeorgee

Active Member
Αν δεν εισαι σιγουρος γιαυτο μη κανεις και ξανασκεψου το καλυτερα. Μη βιαστεις να προχωρησεις .Να ξερεις οτι αν
κανεις μεταμοσχευση μετα δεν υπαρχει επιστροφη... αν και εισαι σε σχετικα καλη ηλικια ειναι σιγουρο οτι
η τριχοπτωση (ειδικα αν δε κανεις θεραπεια) θα συνεχιστει και καποια στιγμη θα πρεπει να μπεις για δευτερη και παει λεγοντας.Το ποτε θα γινει αυτο και σε τι βαθμο κανεις δε μπορει να σου πει με σιγουρια.Τωρα για το αν
θα μεινεις ευχαριστημενος και για τις ρεαλιστικες προσδοκιες που λες και παλι ολα ειναι σχετικα.Εγω ας πουμε
το μετανιωσα που εκανα καποιος αλλος μπορει να ηταν ευχαριστημενος.Δες αν μπορεις και κανενα αποτελεσμα απο
κοντα να ξερεις τι να περιμενεις στο περιπου αλλα και παλι καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Salonikie πανε πιες κανα καφε ρε να ηρεμησεις λιγο.:p:p
Geeorgee εχει δει εμενα απο κοντα.Δεν πειθετε με τπτ.
Εεε και καλα κανει.
Καλημερα!!!
 

poseidonas77

Well-Known Member
salonikie επειδη εχουμε σχεδον το ιδιο προβλημα θα σου πω τη γνωμη μου...
αν θα παει καλα (που το λογικο ειναι να παει καλα λογο κλινικης) και με το στυλ που τα φτιαχνεις
θα φενεσαι τουμπανο αλλα μπροστα στο τσουλουφι θα φενεται λιγο ξεφοτο..ειδικα σε πολλα φωτα..
ο μονος τροπος να μη φενεται τιποτα μπροστα ειναι να αλαξεις χτενισμα..να τα κανεις φρατζα..
εκει οι γεματοι κροταφοι θα σκεπαζουν την αραιωση...ειμαστε ατυχοι αδερφε διοτι μας χτυπησε
ακριβως στη μεση που κανει αμεσως μπαμ....αν ειχαμε μονο κροταφους αραιωμα θα το λυναμε
ευκολα το προβλημα και μελοντικα θα μπαιναμε απλως για διορθωτικες με λιγα μοσχευματα
δεν ξερω μπορει με τουμπανιασμενους κροταφους και λιγο ποιο μακρυ μαλι να μη φενεται και τοσο
πολυ η αραιωση...δεν ξερω ειναι δυσκολη η αποφαση....αν μπορουσαν να βαλουν μοσχευματα εκει μεσα στο τσουλουφι χωρις ρισκο θα σου ελεγα προχωρα......
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αν βαλει στους κροταφους και πανε ολα καλα θα γινει τουμπανο γιατι θα τα αφησει πιο μακρια.
Στο τσουλουφι δεν μπορουν να επεμβουν.
Το μονο που μπορει να κανει ειναι να βαζει λιγο τοππικ εκει αν και δεν χρειαζεται.
Του εβαλα και τοππικ οταν πηγα σπιτι του για να δει τι παιζει και μαυτο.
 

poseidonas77

Well-Known Member
γιαννη ετσι το σκεφτηκα και εγω εαν καποια στιγμη κανω κατι...μηπως με φουλ κροταφους
το ματι ξεγελιεται και δε πεφτει μπαμ στη μεση...
εντωμεταξυ η μινοξ δεν κανει τιποτα εκει μεσα....ουτε καν να χοντρυνει λιγο τις τριχες
στο 5μηνο...ισως η φινα εαν σε πιασει καλα να μπορει να χοντρυνει τις τριχες και να ψιλοδιορθωνει
το προβλημα...
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Mικε η τιμη το grafts με fue ποσο ειναι στην dhi τωρα?
εμενα ρωτας?που να ξερω φιλε john john?θεωρω οτι η τιμη δεν ειναι στανταρ κ αλλαζει με βαση τα ποσα grafts χρειαζεται ο καθενας.Εγω την 1η δεν πληρωσα καθολου γιατι ειχα κερδισει το διαγωνισμο κ την 2η ειχα παλι πληρωσει αρκετα λιγοτερα απο οσο κοστιζε το graft λογο της ιδιαιτεροτητας.Θεωρω παντως οτι με βαση την δουλεια που κανουν (κατα την αποψη μου ειναι αρκετα καλη)
ειναι απο τις πιο οικονομικες.
 

salonikios30

Active Member
να ρωτησω κατι που με απασχολει τον τελευταιο καιρο.κανω χρηση regain τους τελευταιους 6 μηνες μια φορα το βραδυ πριν κοιμηθω (και οταν ξυπνησω λουζομαι για να φυγει η λαδιλα) .εχω τη εντυπωση οτι εχω μονιμο πριξιμο και μαυρους στα ματια. κανεις τετοιους ειδους παρενεργιες? παρεπιπτωντος δεν εχω ουτε φαγουρα ουτε στιγματα στα μαλλια αλλα δεν εχω δει και καμια πυκνωση.ευχαριστω
 

tropheus

Well-Known Member
να ρωτησω κατι που με απασχολει τον τελευταιο καιρο.κανω χρηση regain τους τελευταιους 6 μηνες μια φορα το βραδυ πριν κοιμηθω (και οταν ξυπνησω λουζομαι για να φυγει η λαδιλα) .εχω τη εντυπωση οτι εχω μονιμο πριξιμο και μαυρους στα ματια. κανεις τετοιους ειδους παρενεργιες? παρεπιπτωντος δεν εχω ουτε φαγουρα ουτε στιγματα στα μαλλια αλλα δεν εχω δει και καμια πυκνωση.ευχαριστω

Το πρίξημο και οι μαύροι κύκλοι είναι μερικές από τις πιο συνηθισμένες παρενέργειες της minoxidil. Για την αντιμετώπιση - περιορισμό του προβλήματος υπάρχουν διάφοροι τρόποι όπως :

- Δεν την εφαρμόζεις βράδυ αλλά πρωϊνές ώρες,
- μειώνεις τις ποσότητες αλατιού που προσλαμβάνεις μέσω των τροφών μέσα στην ημέρα,
- ξεκινάς σωματική (αερόβια) άσκηση,
- σταματάς το φάρμακο που έτσι και αλλιώς δε σου έχει προσφέρει και κάτι σημαντικό.

Θα "ακούσεις" και θα διαβάσεις και άλλα (όπως αλλαγή μάρκας minoxidil) αλλά τελικά το πιο αποτελεσματικό θα δεις ότι είναι η διακοπή του φαρμάκου...
 

poseidonas77

Well-Known Member
Εμενα sides δεν μου εχει βγαλει..ειμαι στο 7μηνο αλλα ακολουθω τη συμβουλη του καπα και βαζω οσο χρειαζεται η προβληματικη περιοχη...περιπου μισο καπακι την ημερα
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εγω παλι ενα παραξενο πραμα.Νομιζω το τελευταιο καιρο με εφυγαν τελειως οι παρενεργειες απο την φινα (Finar)
Oι καποιες λιγες που ειχα βεβαια στην στυση καποιες φορες.Μονο αυτο.
Κατα ταλλα το μαλλι μου στα ιδια εδω και 2,30 χρονια απο την μεταμοσχευση μου.
 
Μπλουζα