Salonikios30, fue, 1900 grafts, 17-05-2016

tasos33

Well-Known Member
Πλεον πιστευω πως εχει μπει το νερο στο αυλακι και ωστε καθε κλινικη να εχει δικο της νημα και να μπορουμε να απευθυνουμε ερωτηματα και αποριες φυσικα και οχι να σφαζομαστε.


Ευχαριστούμε για την τοποθέτηση σας. Το σχόλιο περί ειδικών τιμών έχει σβηστεί γιατί είναι εκτός θέματος. Μπορείτε αν θέλετε να το ανακοινώσετε στο νήμα "απόψεις κλινικών".


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

athenian

Well-Known Member
Χαίρομαι για την εκπροσώπηση των κλινικών στο φορουμ, τους καλωσορίζουμε και όπως φαίνεται η hdc είναι δίπλα στον Σαλονικιο για όποια επιδιόρθωση.
 

aeratos28

Just aeratos
Κλινική hdc με όλα τα άλλα που λες συμφωνω εκτός από ένα..λες ότι είναι αναπόφευκτο το σημείο ένωσης να μην αραιώνει συνεχώς..πως είστε τόσο σίγουροι??ο salonikios ,είναι 38 χρόνων με ήδη πολυ μικρό norwood πριν κανει ακόμα την επέμβαση..απλά ανεβασμενους κροτάφους είχε ..α.α δεν είχε,οπως και εσείς οι ίδιοι του το ειπατε αυτό και του ειπατε πως δεν χρειάζεται κιόλας να πάρει φιναστεριδη..τόσα χρόνια χωρίς θεραπείες δεν είχε αυτό το κενό εκεί και τώρα,ξαφνικά 6 μήνες μετά την επέμβαση θυμήθηκε η αραίωση να ξεκινήσει??δεν νομίζω ..ειναι ξεκάθαρα λόγο της τοποθέτησης των grafts σε αυτό το σημείο..μην ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε κιόλας..
 

kolias

Active Member
ειμαι 46 χρονων και αραιωνω απο τα 22 ποια κλινικη θα με πεισει και πως οτι σε μεσα 1 χρονο θα διακρινω εμφανη αραιωση?
θα τρελαθουμε τελειως?
 

geeorgee

Active Member
Δεν ειναι καν χρονος,στους 5-7 μηνες μετα τη μεταμοσχευση αμα δεις τις φωτογραφιες που εχει ανεβασει φαινονται τα κενα αυτα ,αραιωσε ξαφνικα μεσα σε μισο χρονο !!
 

dimitris50423

Well-Known Member
Δεν μπορει να προχωρησε εκει γιατι πρωτον ηταν σταθερος ο σαλονικιος στην αραιωση που ειχε εδω και καιρο και δευτερον ταυτοχρονα σε κεφαλι που δεν ειχε κανει ποτε θεραπειες ξεκινησε 2 φορες τη μερα μινοξιδιλη. Οποτε και να ηταν να προχωρησει σε καποιον η μινοξιδιλη θα το σταματουσε. Σε εκεινες τις περιοχες υπαρχει καποιο shockloss στα μαμα μαλλια.
 

P70

Active Member
Ενταξει ρε παιδια, παιζει ρολο τι ειναι; αφου προθυμοποιουνται αν θελει και ο ιδιος να του προσφερουν δωρεαν επεμβαση, δεν θεωρειται ληξαν;
 

aeratos28

Just aeratos
Ρε P70 σχολιάζουμε τα λεγόμενα τους και την εξήγηση που έδωσαν για την εικόνα που έχει ο salonikios..ουσιαστικά μας λένε ότι δεν φταίνε αυτοί,ότι σίγουρα θα γινόταν αυτή η αραίωση ..και απλά λέμε ότι δεν ισχύει σε καμία περίπτωση γιατί και οι ίδιοι δεν του είχαν προτεινει ούτε φινα ούτε τίποτα γιατί δεν είχε Α.Α όπως του είχαν πει..σε αυτό απαντάμε.γιατί αλλα λενε τώρα αλλά λέγανε στο salonikio τότε.σωστό ότι είναι πρόθυμοι να διορθώσουν τον φίλο μας αλλά δεν χρειάζεται να δικαιολογούν λάθος τον εαυτό τους.
 

tasos33

Well-Known Member
Φανταζεσται η όλη κουβέντα να στηρίζεται σε λαθεμένη εκτιμηση και εικόνα?

Δηλαδή, τα κενά τα οποία συζητάμε λόγω του μήκους τριχας που είχε ο Σαλονικιός προ μμ να μην ηταν τόσο εμφανή και μετα με το κούρεμα και την νέα hairline να τονιστηκαν?

Μια σκέψη κάνω.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ νομίζω ότι είναι αρκετά σωστή η απάντηση τους αλλά και η στάση τους, εξάλλου και αυτοί παραδέχονται ότι μπορεί να είναι και shockloss, δεν εκφράζονται με κατηγορηματικό τρόπο για τίποτα, υποθέσεις κάνουν και αυτοί. Έπρεπε να έχουν παρέμβει από την αρχή, θα ήταν πολύ καλύτερα για όλους αλλά και για τον Salonikio. Anyway, κάλλιο αργά παρά ποτέ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

aeratos28

Just aeratos
Tasos33 θα συμφωνουσα σε αυτό που λες αν δεν του είχαν πει πως δεν πρόκειται για Α.Α και ότι δεν χρειάζεται να πάρει φινα κτλ..τον κούρεψαν εκει,τον είδαν live,δεν τον είδαν από φωτό ώστε να ξεγελαστει κάποιος από το μήκος του μαλλιού..anyway.!cvial εγώ βλέπω σχετικά σωστή την τοποθέτηση τους..έχει σημεία με τα οποία δεν συμφωνω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kolias

Active Member
Οταν μια προταση ξεκιναει με το. Είναι καλό να λεχθεί..... αυτο που ακολουθει ειναι να ειστε σιγουροι οτι δεν στεκει ουτε σε αυτον που το γραφει. Δεν ειναι θεμα κενου στα μαλλια που κρυβοταν απο το μηκος ρε παιδια .Εφαγε κατραπακια καλη η περιοχη ειχε μαλλια μακρυα εκει χτενισμενα προς τα πισω .Ενταξει μπορει να ειχαν αραιωσει αλλα στεκοντουσαν και ειχαν και ογκο τωρα πλεον δεν μπορει ουτε καν να τα μεγαλωσει γιατι προφανως το αποτελεσμα δεν μπορει να σταθει. ΟΚ μπορει να μην ειμαστε επιστημονες αλλα παρακολουθουμε τα κεφαλια μας να καραφλιαζουν εδω και πολλα χρονια και θελουμε να μας μιλανε απλα , κατανοητα χωρις διφορουμενες προτασεις τυπου αν και εφοσον Και σε καμμια περιπτωση να μην μας λενε πραγματα που δεν στεκουν γιατι δειχνουν να μας περνανε για χαζους. Αφου θα το διορθωσουν που θα το διορθωσουν μπορουσαν να δωσουν ενα καθυσυχαστικο και ανθρωπινο μυνημα σε ολους οτι παιδια οκ μπορει να παει κατι σταβα, επεμβαση ειναι αλλα εμεις θα κανουμε οτι μπορουμε και ειμαστε κοντα σας
 

salonikios30

Active Member
Οταν μια προταση ξεκιναει με το. Είναι καλό να λεχθεί..... αυτο που ακολουθει ειναι να ειστε σιγουροι οτι δεν στεκει ουτε σε αυτον που το γραφει. Δεν ειναι θεμα κενου στα μαλλια που κρυβοταν απο το μηκος ρε παιδια .Εφαγε κατραπακια καλη η περιοχη ειχε μαλλια μακρυα εκει χτενισμενα προς τα πισω .Ενταξει μπορει να ειχαν αραιωσει αλλα στεκοντουσαν και ειχαν και ογκο τωρα πλεον δεν μπορει ουτε καν να τα μεγαλωσει γιατι προφανως το αποτελεσμα δεν μπορει να σταθει. ΟΚ μπορει να μην ειμαστε επιστημονες αλλα παρακολουθουμε τα κεφαλια μας να καραφλιαζουν εδω και πολλα χρονια και θελουμε να μας μιλανε απλα , κατανοητα χωρις διφορουμενες προτασεις τυπου αν και εφοσον Και σε καμμια περιπτωση να μην μας λενε πραγματα που δεν στεκουν γιατι δειχνουν να μας περνανε για χαζους. Αφου θα το διορθωσουν που θα το διορθωσουν μπορουσαν να δωσουν ενα καθυσυχαστικο και ανθρωπινο μυνημα σε ολους οτι παιδια οκ μπορει να παει κατι σταβα, επεμβαση ειναι αλλα εμεις θα κανουμε οτι μπορουμε και ειμαστε κοντα σας
Mε αντιπροσωπευει πληρως αυτο που εγραψες!
 

salonikios30

Active Member
00001244.jpg
 

salonikios30

Active Member
Σε ευνοικες συνθηκες φωτο που ειχα βγαλει μπανσκο πως ειχα το μαλλι μου τον χειμωνα πριν την μεταμοσχευση,δε το συζηταμε οτι βοηθαει το κοντραστ !λουσμενο βουρτσα και λακ!απλα για να παρετε μια ιδεα !
 

kolias

Active Member
ελπιζω να λυθει το προβλημα σου το συντομοτερο δυνατον και αμεσως μετα γυρνα σελιδα στην ζωη σου και μην ασχοληθεις ποτε ξανα
 

salonikios30

Active Member
Δεν απαντησα σε αυτο που εγραψε η κλινικη γιατι περιμενα τις αποψεις σας.Προσωπικα δε θα ασχολιομουν ,δε θα συνεχιζα να γραφω αλλο , αλλα αφου πηραν θεση απο την κλινικη αλλαζουν τα πραγματα !
Εγραψαν οτι προσωρησε η τριχοπτωση.Ισως, αλλα τοσο αποτομα ?μεχρι τα 37 μου και πριν την μεταμοσχευση δεν ειχε συμβει κατι τετοιο, ποσο μαλλον σε αυτους τους ρυθμους, και οταν εχεις φτασει 37 βγαζεις ενα συμπερασμα ,το πως εξελισετε η τριχοπτωση τουλαχιστον για το αμεσο μελλον (οχι μακρυ μελλον) ποσο μαλλον που μ ειπαν δεν χριζω φινας και δεν εχω α.α!
Εγραψαν οτι κ να μπουν παλι ενδεχετε να συμβει κατι αναλογο σε 1-2 χρονια!Ισως, αλλα αλλο σε 1-2 χρονια και αλλο σε καποιους μηνες ευθυς αμεσως μετα την μεταμοσχευση!
Εγραψαν για κινδυνο σοκ λος , τοτε δεν πρεπει ειναι κανεις καταλληλος μεταμοσχευσης, με μικρο nw!
Ακολουθω και μια συντηριτικη εστω θεραπεια , οπως με συμβουλεψαν πριν κ για μετα την μεταμοσχευση,τιποτα περισσοτερο και τιποτα λιγοτερα απο οτι μου ειπαν!
Αφου ειχα φανερη προδιαθεση οπως μου ειπαν στο τηλεφωνο στην τελευταια επικοινωνια μας γιατι δε μου το ελεγαν πριν την επεμβαση?και κατεβασαν hairline ,τουλαχιστον 1cm απο την φυσικη μου hairline σπαταλωντας κατ εμε περιττα graft? οταν εχεις προδιαθεση πας συντηριτικα,συμφωνα με την φυσικη σου hairline, κρατωντας καβα!
Τι να πιστεψω?
Εχω να γραψω και να γραψω ,αλλα μη πλατιαζω,αφου εχουν διαθεση ικανοποιησης ,εστιαζοντας , πλεον στο δασος οχι στο δεντρο, Οπως ειχα πει ειχα και εχω φιλικη διαθεση,δεν ειμαι κλινικη να υπαρχει αθεμιτος ανταγωνισμος αλλα ρεαλιστης πλην ομως και απαιτητικος πελατης!Ευχαριστω την κλινικη που δηλωσε οτι θα με στηριξει (θα το κανουν?- Ελπιζω πραγματικα προθεση να μην ειναι να εξευμενισουν μια κατασταση,αλλα να εστιασουν για ενα καλυτερο αποτελεσμα ,συμφωνα με την ηλικια μου και το μικρο nw ),γιατι ομως να μην παρουν και εμενα εστω υστατη στιγμη να με καλεσουν μια φορα σαν πελατη και οχι να παρουσιαζουν απολογητικο υφος στο φορουμ κ ενω σε εμενα στην τελευταια μας επικοινωνια να εχουν προσβλητικο-εριστικο υφος.ΤΕΛΩΣΠΑΝΤΩΝ) !ας το θεωρησω ΚΑΙ ΑΥΤΟ κακια στιγμη και παρερμηνια απο πλευρας μου! Ειναι πολυ σημαντικη η στηριξης μια κλινικης για ολους τους υποψηφιους ,ειλικρινα προσωπικα καπου εχει χαθει η εμπιστοσυνη μου,στην δικια μου πλεον περιπτωση μπορει να μην ειναι καταστροφικο το αποτελεσμα αλλα θελει λεπτοδουλεια !Κ ευχαριστω για την αποτυπωμενη στηριξη,την οποια αξιουσα!θα δειξει!
 

P70

Active Member
Ρε P70 σχολιάζουμε τα λεγόμενα τους και την εξήγηση που έδωσαν για την εικόνα που έχει ο salonikios..ουσιαστικά μας λένε ότι δεν φταίνε αυτοί,ότι σίγουρα θα γινόταν αυτή η αραίωση ..και απλά λέμε ότι δεν ισχύει σε καμία περίπτωση γιατί και οι ίδιοι δεν του είχαν προτεινει ούτε φινα ούτε τίποτα γιατί δεν είχε Α.Α όπως του είχαν πει..σε αυτό απαντάμε.γιατί αλλα λενε τώρα αλλά λέγανε στο salonikio τότε.σωστό ότι είναι πρόθυμοι να διορθώσουν τον φίλο μας αλλά δεν χρειάζεται να δικαιολογούν λάθος τον εαυτό τους.

Δεν διαφωνω με αυτο...
Εγω το ειπα γιατι ως ατομο που εχει κανει μεταμοσχευση ξερω πολυ καλα, ποσο ευκολο ειναι να μπερδεψουν οι φωτογραφιες.
Γι αυτο παντα λεω, ο,τι και να βλεπεις απο φωτο, αν δεν δεις απο κοντα δεν εχεις την σωστη εικονα.
 
Μπλουζα