Salonikios30, fue, 1900 grafts, 17-05-2016

ANAR

Well-Known Member
Εμένα δεν μου φαίνεται καθόλου περίεργο, ο καθένας έχει δικαίωμα να πάρει όσες γνώμες θέλει και μάλιστα και από τρίτους μη εμπλεκόμενους και μετά να αποφασίσει. Απλά αν ήμουν στην θέση του δεν θα πόσταρα (και θα παρακαλούσα να μην ποστάρουν άλλοι) μέχρι να ξεκαθαρίσει το πράγμα με την κλινική.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σεβαστή η γνώμη σου αλλά διαφωνώ.
Άποψη μου είναι ότι έπρεπε να μιλάει μόνο με τον Μαρα εφόσον η μεταμοσχευση είναι σε εξελίξει.
Μόνο ίντριγκα και παρασκήνιο δημιουργήθηκε από αυτήν την συνάντηση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δημιουργήθηκε γιατί υπήρξε δημόσια ανακοίνωση. Στην θέση του θα είχα πάρει γνώμες και από άλλους για να έχω καλύτερη εικόνα για το το συνέβη έτσι ώστε να διαμορφώσω καλύτερη άποψη για το τι πρέπει να απαιτήσω (ή όχι) από την κλινική. Το να μιλάς μόνο με την κλινική δεν είναι μονόδρομος αλλά σίγουρα από εκεί πρέπει να ξεκινάς.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Αγαπητοί μου χαιρετώ, επειδή έτυχε να παρακολουθώ το θέμα και φαίνεται ότι δημιουργούνται πολλά ερωτήματα, πήρα την πρωτοβουλία να επικοινωνήσω με την κλική για να ρωτήσω τi πραγματικά έγινε σε αυτή τη περίπτωση.

Μου έχουν μεταφέρει τις απολογίες τους προς τον Σαλονικιο, αν έχει παρερμηνευτεί η επικοινωνία μεταξύ τους. Το τι ειπώθηκε από την κλινική στον Σαλονικιο είναι ότι θα έπρεπε να μιλήσει μαζί τους για όλα τα θέματα που αφορούν την εξέλιξη της επέμβαση του, προτού δημιουργήσει οποιοσδήποτε συζητήσεις δημόσια Δεν έχει απειληθεί ούτε του ειπώθηκε να μην γράφει στο φορουμ, απλά εισηγήθηκε να συμβουλεύετε πρώτα την κλινική και μετά. Αυτά τα λόγια τους.

Προσωπική μου άποψη εδώ είναι ότι το αποτέλεμσα για την συγκεκριμένη περίπτωση σε σχέση και με τον αριθμό των grafts είναι ικανοποιητικό. Σίγουρα σηκώνει περιθώρια βελτίωσής και σίγουρα κάθε άνθρωπος έχει το δικαίωμα να έχει διαφορετικές προσδοκίες στο τι να περιμένει.

Όμως προσωπικά θεωρώ ότι αυτό το συγκεκριμένο αποτέλεσμα δεν αντιπροσωπεύει τις όλες αντιδράσεις και την τεράστια επέκταση που πήρε το θέμα όπως παρουσιάστηκε.

Άποψη μου να μιλήσει ο Σαλονικιος με την κλινική και να του γίνει οι απαραίτητες ενέργειες για να ικανοποιηθεί ως πελατής.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αγαπητέ heraklistag, σε ευχαριστούμε που μας παρουσιάζεις την επίσημη θέση της κλινικής, κάτι που έπρεπε να έχει κάνει σε πρώτο πρόσωπο η ίδια η κλινική. Έστω και έτσι όμως , ακόμα και αν η κλινική χρησιμοποιεί πελάτες της, για να εκφέρει τις απόψεις της το ζητούμενο της επικοινωνίας επιτυγχάνεται για να διευκρινιστεί το συγκεκριμένο περιστατικό.

Επίσης θα ήθελα να σου επισημάνω ότι δημοσιεύεις προσωπικά δεδομένα του salinikiou και έπρεπε να έχεις πάρει την άδεια του για να το κάνεις. Την έχεις;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

nine

Active Member
οι φωτο δεν δειχνουν εντονα τα κενα που εχουν οι προηγουμενες φωτο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
Σωπα ρε φιλε. Πηρες την πρωτοβουλια να μιλησεις με την κλινικη για το θεμα του salonikiou;
Γιατι να απολογηθουν σε σενα και να μην επικοινωνησουν απευθειας με το σαλονικιο να το ξεκαθαρισουν;
Επισης με ποιο δικαιωμα ανεβαζεις φωτογραφιες αλλου προσωπου χωρις την εγκριση του. Αυτο θα ειχε δικαιωμα να το κανει μονο η κλινικη ως απαντηση. Εισαι η κλινικη;
Τις φωτο θα τος δω καλυτερα και θα πω την αποψη μου. Με μια πρωτη ματια φαινονται λιγο σκοτεινες κ δεν δειχνουν λεπτομερειες
 

geeorgee

Active Member
taso μια χαρα ιδιο περιστατικο ειναι απλα οι φωτογραφιες ειναι τραβηγμενες με τετοιο φωτισμο και τετοιο
τροπο που παρουσιαζουν το αποτελεσμα οπως θελουν το ωραιοποιουν και φυσικα δε φαινονται τοσο οι λεπτομερειες που εστιαζε o salonikios στις δικες του φωτογραφιες.Οτι ακριβως περιμενεις να δεις δηλαδη απο τις φωτογραφιες της κλινικης.Καλα ο Ηρακλης εδειξε με το πρωτο ποσταρισμα του τι ρολο βαραει εδω μεσα και για μενα τα ιδια εκανε καθοταν και εκανε εψαχνε ποιος ειμαι κτλ.Εχει πολλα πουλεν εδω μεσα η κλινικη αλλα αυτος το τερματισε.Καταρχην οι φωτογραφιες δεν επρεπε να δωθουν χωρις την αδεια του salonikiou και απο τον ιδιο το Φιουρη στον καθενα που τις ζηταει ποσο μαλλον να ποσταριστουν κιολας
 
Τελευταία επεξεργασία:

vag25

Well-Known Member
Για να ειμαστε αντικειμενικοι, το αποτελεσμα θα ηταν εξαιρετικο αν δεν ειχε εκεινα τα κενακια.

Αν δεν τα ειχε θα μιλαγαμε για αποτελεσμα 10/10 κατα την γνωμη μου.

Κατα τα αλλα εχει γινει πολυ καλη δουλεια.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Εγώ το μόνο που θα σχολιάσω είναι για τις φωτογραφίες. Το τι πραγματικά ειπώθηκε μεταξύ σαλονικιού και κλινικής μόνο αυτοί το ξέρουν. Για τις φωτογραφίες απλά θα πω πως αυτές που βάζει ο άνθρωπος εδώ μέσα είναι άριστες και πεντακάθαρες και ούτε κολακεύουν αλλά ούτε και αδικούν την πραγματική του εικόνα, και το λέω μιας και τον έχω δει. Οι φωτογραφίες της κλινικής σήμερα που είναι πριν την επέμβαση είναι καταπληκτικές, οι άλλες δεν είναι καλές, σκοτεινές και μακρινές και αυτές κολακεύουν κάπως την εικόνα του. Αλλά το έχουμε πει χίλιες φορές, σαν το πραγματικό από κοντά, τίποτα. Το σωστό είναι να βλέπεις τον άλλον από κοντά.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το θέμα κλειδώνει. Περιμένω απάντηση από τον Ηρακλή με pm αν έχει πάρει άδεια από τον Salonikiο για να δημοσιευθούν. Αν δεν απαντήσει οι φώτο θα κατέβουν. Αυτό ισχύει και γενικότερα για όλες τις κλινικές και τις μμ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το θέμα ξεκλειδώνει. Ο Ηρακλής επικοινώνησε μαζί μου και απολογήθηκε για την ενέργεια του. Οι φωτό διαγράφηκαν.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

koumparos

Well-Known Member
Οι φωτο της κλινικης μετα την μμ ειναι απλα απαραδεκτες σε σχεση με τις προ μμ.Λες και απευθυνονται σε ηλίθιους προσπαθουν να δικαιολογησουν το αποτελεσμα το οποιο πεντακαθαρα απεικονιζεται στις φωτο του σαλονικιου.Επισης απαραδεκτο αυτο που εγινε που εβαλαν τριτους να βαλουν φωτος για ξεκαρφωμα.Η συμπεριφορα της κλινικης απλα τραγικη και απογοητευτικη θυμιζει εντονα πρακτικες του παρελθοντος απο γνωστη ελληνικη κλινικη.Δυστυχως υποψιαζομαι οτι ο ανελεητος ανταγωνισμος γεωργιου ,τουρκια βεκρη δημιιουργει τετοιες συμπεριφορες θυμιζοντας εντονα ελληνικη νοοτροπια.
 

aeratos28

Just aeratos
Αυτό koumparos δεν έχει να κάνει με ελληνική νοοτροπία..ξεκολατε λίγο και μην έχετε παροπιδες στα μάτια σας και λέτε τα γνωστά κλισέ που έχουν καταντήσει καραμέλα πλέον..επειδή ετυχε να έχω βγει σε αρκετές χώρες στην ευρωπη περισσότερο αλλά και εκτός της ευρωπης, η (ελληνική νοοτροπια) όπως τη λες ,εγώ θα την πω π@#στια ,υπάρχει σε υπερθετικό βαθμό που δεν φαντάζεσαι..είμαστε αρκετά πιο επαγγελματίες όσο και αν σου φαίνεται περίεργο και πολύ πιο ντομπροι και σε αυτά που λέμε και σε αυτά που κάνουμε ..και δεν μιλάω για μαλλιά τώρα αλλά γενικά σαν συνόλο..τώρα για το συγκεκριμένο θέμα συμφωνω σε αυτό που λες για το τι παίζεται με τον ανταγωνισμό..και απλά βγαίνει το πρόσωπο αυτό..ή παγκόσμια συμπεριφορά όταν νιώθει κάποιος (απειλη).δεν ελληνικό προνόμιο τέτοιου είδους συμπεριφορές..το λέω φίλε και πραγματικά το εννοώ..χωρίς να θέλω αντιπαραθέσεις η ότι άλλο.
Οι φωτο της κλινικης μετα την μμ ειναι απλα απαραδεκτες σε σχεση με τις προ μμ.Λες και απευθυνονται σε ηλίθιους προσπαθουν να δικαιολογησουν το αποτελεσμα το οποιο πεντακαθαρα απεικονιζεται στις φωτο του σαλονικιου.Επισης απαραδεκτο αυτο που εγινε που εβαλαν τριτους να βαλουν φωτος για ξεκαρφωμα.Η συμπεριφορα της κλινικης απλα τραγικη και απογοητευτικη θυμιζει εντονα πρακτικες του παρελθοντος απο γνωστη ελληνικη κλινικη.Δυστυχως υποψιαζομαι οτι ο ανελεητος ανταγωνισμος γεωργιου ,τουρκια βεκρη δημιιουργει τετοιες συμπεριφορες θυμιζοντας εντονα ελληνικη νοοτροπια.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλησπέρα στα παιδιά.
Λοιπόν παιδιά τον Φιουρη τον ξέρω σαν άνθρωπο λίγο περισσότερο από όλους σας εδώ μέσα.
Δεν θέλω να τον δικαιολογήσω φυσικά σε όλο αυτό που έγινε με τον Ηρακλή που έγραψε εκ μέρους της κλινικής άλλα σταματήστε να κρίνετε χωρίς να γνωρίζετε από πρώτο χέρι κάποια πράγματα.
 

aeratos28

Just aeratos
John καλησπέρα..εγώ προσωπικά δεν κρίνω κανέναν.μία γνώμη σε αυτό που άκουσα για συνεπειες κτλ είπα..θα φανεί στην πορεία τι και πώς ,έχει γίνει στην περίπτωση εδώ..κριτήρια αθωότητας υπάρχουν πάντα.ειδωμεν..ας έχει καλή κατάληξη ο φίλος salonikios και όλα τα άλλα αδιάφορα θα ειναι
 

koumparos

Well-Known Member
Εμενα προσωπικα δεν με αφορα εαν ξερεις τον φιουρη η καποιον απο την κλινικη.Εγω κρινω συμπεριφορες και η συμπεριφορα τους ηταν απαραδεκτη!!Και οι επομενοι που θα σκασουν τα ωραια τους λεφτα εκει καλο θα ειναι να εχουν υποψιν τους και αυτο το θεμα που συζηταμε.Ετσι ειναι η αντικειμενικη κριτικη.Οπως επαιρναν και παιρνουν τα ευσημα για τα καλα τους αποτελεσματα και την aftersale υποστηριξη που ειχαν την ιδια ακριβως κριτικη τουλαχιστον απο μενα θα δεχονται και στα στραβα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Όταν σου λέω δεν γνωρίζεις εσύ πάλι επιμένεις για συμπεριφορές.
 

koumparos

Well-Known Member
Ε αφου γνωριζεις λοιπον εσυ γιατι δεν μας λες να μαθουμε μηπως πεσαμε σε σκευωρια.Μηπως ειναι ψευτης ο σαλονικιος και εβαλε φτιαχτες φωτο και τις απειλες τις εβγαλε απο το μυαλο του?
 

Stripar

Established Member
Από την δικιά μου εμπειρία , αντιλαμβάνομαι ότι...

Μάλλον υπάρχει πολύ παρασκήνιο (εκατέρωθεν) , που δέν μπορεί να ειπωθεί εδώ για εύλογους λόγους και κάνει τα περισσότερα μέλη να απορούν ή να εντάσσονται υπέρ ή κατά.

Γι αυτό και η αντικειμενική ενημέρωση όσων γνωρίζουν τα πράγματα εν τω έσω θα βοηθούσε στην γενικότερη αποτίμηση της κατάστασης .

Μέχρι τότε θα κάνουμε όλοι εικασίες και θα χρεώνουμε καταστάσεις ίσως και αδίκως...
 
Μπλουζα