Salonikios30, fue, 1900 grafts, 17-05-2016

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nine

Active Member
ΙΣΩΣ εβαλα υψηλα τον πηχη βαση NW που ημουν!αλλα δεν εστιαζω σε αυτο που δεν πηρα αλλα σε αυτο που ειχα και εχασα :) .γιατι αν οχι ιδανικη πυκνωτητα στα πλαισια μιας μ.μ που ειναι θεμα illusion προσδοκουσα ομοιογενεια κ δυστηχως πλεον χρησιμοποιω τοπιν που πριν δεν ειχα αναγκη!

συμφωνω οτι εβαλες ψηλα τον πηχη και καλα εκανες. υπαρχουν αρκετες περιπτωσεις σαν εσενα που ισιωνουν hairline ή κανουν hairline lowering. Ησουν καταλληλη περιπτωση βαση ιστορικου, ηλικιας κλπ που καλα εκανες και ρισκαρες για να εχεις το τελειο.
Ουσιαστικα το προβλημα ειναι αυτα τα κενα οπως λες και εσυ. Η hairline σου μου αρεσει και το κλεισιμο
 

salonikios30

Active Member
συμφωνω οτι εβαλες ψηλα τον πηχη και καλα εκανες. υπαρχουν αρκετες περιπτωσεις σαν εσενα που ισιωνουν hairline ή κανουν hairline lowering. Ησουν καταλληλη περιπτωση βαση ιστορικου, ηλικιας κλπ που καλα εκανες και ρισκαρες για να εχεις το τελειο.
Συμφωνω.Φυτρωση υπαρχει μπορει να μην 100% αλλα υπαρχει. Ουσιαστικα το προβλημα ειναι αυτα τα κενα οπως λες και εσυ.
Ετσι ειναι θεωρω ημουν καταλληλοτατος για ενα πολυ καλο αποτελεσμα ,μικρο nw σε καλη ηλικια!αυτα τα κενα (μπορει να ειναι μη επαρκη φυτρωση μπορει να ειναι σοκ λος μπορει να φταει κακοτεχνεια μπορει να φταει ο οργανισμος μπορει να φταιει ελλειψη θεραπειας μπορει να φταει η μινο-σε ολα εγω ημουν σχολαστικος) ομως που ειναι εντονα στις ενωσεις τονιζουν την ανομοιογενεια κ δυστηχως ειμαι για rePair για να μαζευτει!ηθελα να ξεμπερδευω λογο ηλικιας και nw που ημουν για ενα μεγαλο χρονικο διαστηνα κ οχι να σκεφτομαι να μπω παλι για repair η να βαζω τοπικ που πριν δεν ειχα αναγκη.
 

P70

Active Member
Ευχομαι να βρεθει ακρη φιλε μου, ομως μεγαλη προσοχη για το repair που λενε, γιατι εχεις αρκετο μαλλι και εχει μεγαλο ρισκο η επεμβαση. Κανεις δεν μπορει να σου εγγυηθει οτι δεν θα υπαρξει κι αλλο σοκ λος.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κάποια στιγμή θα λυθεί το θέμα όπως έχει λυθεί και με άλλους που πλέον δεν γράφουν. Η κλινική έχει καλό ιστορικό σε αυτά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Την καλησπέρα μου στα παιδιά του φόρουμ και στον φίλο σαλονικιό. Θα ήθελα και εγώ να πω την γνώμη μου για το θέμα, μιας και έχω ερωτηθεί και από τον ίδιο τον σαλονικιό αλλά και επειδή γνωρίζω κάποια πραγματάκια από την κατά ιδίαν συνάντηση μας. Ο σαλονικιός ήρθε στα συμβουλευτικά ραντεβού του Γεωργίου τον Μάρτιο, κυρίως για να πάρει μια έξτρα γνώμη από εξωτερικό παράγοντα, ιατρικό όμως αναφορικά με την μεταμόσχευση του. Έτσι είχα την χαρά να τον γνωρίσω από κοντά και πρόκειται για εξαιρετικό χαρακτήρα και καλό παιδί. Ήρθε από Χίο αεροπορικά με τα χίλια ζόρια και χάλασε πολλά λεφτά σε εισιτήρια. Αυτό και μόνο δείχνει τον βαθμό απελπισίας του και στεναχώριας του για τθ θέμα που τον έχει καταβάλει ιδιαίτερα, αλλά είμαι σίγουρος πως θα το επιλύσει το θέμα εν καιρώ.

Στο ζουμί τώρα. Εγώ που τον είδα δεν είναι μια τραγική εικόνα. Υπάρχει παντού μαλλί, η φύτρωση είναι ικανοποιητική (όχι κορυφαία αλλά ικανοποιητική, 7-8/10) και η πυκνότητα στο μεταμοσχευμένο κομμάτι μέτρια, όχι κακή αλλά ούτε κακή, και υπάρχουν εμφανείς αραιώσεις στα σημεία που βλέπετε όλοι σας, δεν κάνουν τραγικό μπαν, αλλά με λίγο προσοχή φαίνονται. Σε γενικές γραμμές, είναι μια μεταμόσχευση για τον βαθμό του προβλήματος και τα graftsπου μπήκαν, θα περίμενες κάτι παραπάνω. Μικρό κεφάλι έχει, βέβαια θεραπεία δεν κάνει, και μαύρο το μαλλί (αντίθεση με το δέρμα) και λεπτά ίσια τρίχα. Αυτά τα χάντικαπ του.

Εξετάζοντας το θέμα και μετά από μεγάλη συζήτηση μεταξύ του σαλονικιού και του γιατρού, εντοπίστηκαν τα παρακάτω σημεία:

Α) φύτρωση αρκετά καλή, άνω του 80%, στον ένα κρόταφο δεν είχε ολοκληρωθεί ακόμη. Κατά την γνώμη του γιατρού αλλά και εμένα, η φύτρωση είναι ικανοποιητική, όχι όμως κορυφαία.

Β) εμφανή σημάδια σοκ λος στο σημεία των ενώσεων. Εδώ είναι άγνωστο γιατί παρουσιάστηκαν. Σφάλμα στην τοποθέτηση που οδήγησε σε τραυματισμό υγιών μαλλιών και έπεσαν ή μμ του αφύπνισε κάποιο μηχανισμό άγνωστο που οδήγησε στην απώλεια αυτή; Κανείς δεν μπορεί να το πει με σιγουριά, ωστόσο το σοκ λος προσωρινό δεν ήταν από όσο φάνηκε.

Γ) υπήρχε περιθώριο ο γιατρός να μπει πιο μέσα στις ενώσεις και να πυκνώσει ακόμη πιο πίσω αλλά δεν το έκανε, ίσως λόγω φόβου για το σοκ λος αυτό που έτσι και αλλιώς προέκυψε όμως.

Δ) μέγα στρατηγικό λάθος το κατέβασμα της hairline. Όλοι ξέρουμε πως όσο φεύγεις από τα μαμά μαλλιά χωρίς υποστήριξη των μεταμοσχευμένων με μαμά μαλλί, εκτίθεσαι. Κατά την άποψη όλων, και επειδή δεν έχει καλή δότρια, έπρεπε να φυλάξει μοσχεύματα για το μέλλον και να μην κατεβάσει hairlineαλλά να κλείσει απλά την γραμμή συμμετρικά. Αυτό είναι το μεγαλύτερο για εμένα λάθος, το κατέβασμα ήταν αχρείαστο και σπατάλη μοσχευμάτων και χρημάτων.

Ε) Στο παραπάνω έρχεται και να κουμπώσει η λάθος εκτίμηση δότριας. Ο ίδιος ο σαλονικιός μας είπε πως τον εκτίμησαν για 9000 graftsενώ ο Γεωργίου του είπε 4-5 χιλιάδες. Εδώ ας συμπληρώσει ο ίδιος ο σαλονικιός γιατί υπήρχε μια διχογνωμία στην κλινική του που δεν θυμάμαι καλά.

Και εγώ και ο γιατρός του συστήσαμε θεραπεία με φιναστερίδη + regainγια να δει μήπως υπάρξει βελτίωση στην εικόνα του και ειδικά ο Γεωργίου του είπε πως στην παρούσα φάση, δεν αγγίζεις το κεφάλι επεμβατικά μέχρι να κλείσει 1μιση χρόνος από την μμ. Μπορεί να επέμβει ο ίδιος του είπε για πύκνωση αλλά στο σημείο αυτό η επέμβαση θα θέλει πολύ προσοχή και πάντα θα υπάρχει ρίσκο.

Τώρα από εκεί και πέρα, αν με ρωτάτε εμένα τι πήγε στραβά, θα πω τίποτα σε επίπεδο ρουτίνας επέμβασης, αλλά σε επίπεδο αποφάσεων, με κυριότερο το κατέβασμα της hairline. Στο κομμάτι των εσωτερικών αραιώσεων, παραμένει μυστήριο αν μιλάμε για σοκ λος λόγω σφάλματος γιατρού, μη εισχώρηση βαθύτερη για πύκνωση λόγω του φόβου αυτού, η απλά λόγω τριχόπτωσης και επειδή δεν υπάρχει συνεπικούρηση από ισχυρή θεραπεία. Όπως είπαμε, έχει και ορισμένα χάντικαπ ο φίλος όπως λεπτή τρίχα κτλ. Άποψη μου, σε συνεννόηση με την κλινική να προβεί σε δωρεάν repair για τα μικρομερεμέτια αυτά σε μισο χρόνο από τώρα, αν μπορούν να του εγγυηθούν όμως ότι δεν θα έχει σοκ λος, και απαραίτητη προυπόθεση την εναρξη θεραπείας με big 2 ΑΜΕΣΑ και για τουλάχιστον 1 χρόνο μετά την επέμβαση. Η κλινική είναι σοβαρή δεν νομίζω να έχει πρόβλημα συνεργασίας και αποκατάστασης, και την επέμβαση δεν την λες αποτυχημένη, απλά δεν ήταν όσο καλή θα έπρεπε.
 

koumparos

Well-Known Member
Εγω αυτο που δεν μπορω να εξηγησω ειναι πως επαθε σοκλος στις ενωσεις απο τη στιγμη που δεν αγγιξαν μαμα μαλια.Αυτο ειναι πρωτοφανες.Εικαζω οτι δεν σχεδιασαν εκει σωστα η απλα δε φυτρωσαν.Μελετωντας παλιοτερα τα νηματα της hdc αυτο εχει ξανασυμβει δηλαδη θεμα φυτρωσης στις ενωσεις και εγινε μερεμετακι επιτυχημενο απο την κλινικη.Θα λυθει το προβλημα του αλλα νομιζω θα χρειαστει σε ολλη την α ζωνη πυκνωση διοτι κατεβασε hairline και η πυκνοτητα δυσκολα θα συμβαδιζει με τα μαμα.Το ιδιο αντιμετωπισε και ο τροφεας νομιζω και αναγκαστηκε να κανει 2 φορες πυκνωση.
 

hater_of_baldness

Active Member
Σαλονικιέ μιλα με την κλινική να σε διορθώσουν σε κανένα 6μηνο. Δεν είναι καλό το αποτέλεσμα δεδομένου της αρχικής σου κατάστασης.

Μην απογοητεύεσαι πάντως, δεν είναι ούτε 'fail' επέμβαση, ούτε μη ανατρέψιμη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Φίλε Salonikios30 χαιρετώ, σου έχει γίνει καθόλου αξιολόγηση από την κλινική μετά που έκανες τη ΜΜ σου; Τώρα θα μου πεις εγώ Ελλάδα αυτοί Κύπρο…. Θα μπορούσες βέβαια, να ζητούσες από τον κ. Φιούρη που είναι κι ο εκπρόσωπος της κλινικής όταν επισκέπτεται Ελλάδα, να σε έβλεπε κάποια στιγμή. Απ’ ότι μαθαίνουμε σχεδόν κάθε μήνα ανεβαίνει Αθήνα/Θεσσαλονίκη για consultations κ.τ.λ. ή έστω ρε εσύ Salonikios να ζητούσες από Skype να μιλούσατε ρε αδελφέ;
 

salonikios30

Active Member
Καλησπερα κυριοι .Προβαλα και προβαλω φωτογραφιες πριν, κατα και μετα την μεταμοσχευση μου,συνεχως χωρις να εχω σταματησει να ενημερωνω προκειμενω να ενημερωθουν τυχον υποψηφιοι να τους βοηθησω στην επιλογη τους να αποκτησουν καποιες γνωσεις και ακολουθως να πραξουν οπως πιστευουν με γνωμονα το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα στην καλυτερη δυνατη τιμη , εξαλου αναλογους ενδιασμους ειχα κ εγω κ ειμαι μελος στο φορουμ, προσπαθωντας να ειμαι αντικειμενικος χωρις παραπλανησεις μεροληψιες, χωρις να υποστηριζω κλινικες και να παρουσιαζω αυτο που με συμφερει οπου και να την εκανα θα τονιζα το καλο και θα υποβαθμιζα το μετριο,ετσι αλλωστε ειναι ο χαρακτηρας μου ,οταν ειμαι σχολαστικος κ κυριος σε ολα, περιμενω το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα .Πηρα την αποφαση και εκανα την μεταμοσχευση θεωρωντας οτι το προβλημα ειναι μικρο και σε ιδανικη ηλικια .Ηταν μια διαδιακασια ρουτινας για την επαγγελματικη κλινικη που την εκανα,μια κλινικη με κατερτισμενο προσωπικο.Γνωμονας τους οπως καθε κλινικη ειναι ενα πολυ καλο αποτελεσμα ,ποια κλινικη αλλωστε δεν το θελει? Εξαρχης υπηρχε μια επαγγελματικη φιλικη διαθεση με γιατρους και νοσηλευτες.Το τελικο αποτελεσμα δεν ειναι καταστροφικο αλλα για εμενα δεν ειναι ειναι 100% επιτυχημενο αποτελεσμα με γνωμονα κυριως το μικρο Νw και την ηλικια μου!Επικοινωνησα με την κλινικη οπως πολλοι ειπατε και δυστηχως δεν ακουσα αυτο που ηθελα εχουμε διαφορετικη προσεγγιση!ειμαι αξιοπρεπες ατομο με ηπιο υφος.Υφος ομως αναλογο δεν υπηρχε απο την αλλη πλευρα,τουλαχιστον σαν σχολαστικος πελατης και κυριος στις υποχρεωσεις μου περιμενα αλλη αντιμετωπιση!ποσταρα πανω απο 20-30 φωτογραφιες ,αντιλαμβανομαι καποιες ειναι σκοτεινες καποιες ειναι με πολυ φως καποιες με αντηλια καποιες υπο σκια ,καποιες με συνθηκες δωματιου καποιες κατω απο εντονο φως καποιες με λιγο φως ,με προθεση να δειξω τι δεν με ικανοποιει κ για ποιο λογο με δυσαρεστει αυτο που βλεπω,τονιζοντας αυτο που κατ¨εμε δε μου αρεσει, και επαναλαμβανω ΤΟΝΙΖΟΝΤΑΣ τι θεωρω που δεν πηγε καλα .Μπορουσα να βγαλω φωτο πχ σε αποσταση 1-2 μετρων σε συνθηκες δωματιου αλλα εγω ηθελα να εστιασω σε αυτο που δε μου αρεσει για να γεινει αντιληπτη η δυσερεσκια μου .Αν εβγαζα φωτογραφιες σε αποσταση 1-2 μετρων πριν την μεταμοσχευση και το μαλλι φτιαχμενο κ λακ θα με λεγατε ολοι Μπεζο . Ποτε δε εστιασα στο θεμα πχ φυτρωσης ποτε δεν εξυβρισα την κλινικη ποτε δε ζητησα επιστροφη χρηματων και δεν ζητησα τιποτα δωρεαν.Ηθελα να με αντιμετωπισουν σαν ενα δυσαρεστημενο απαιτητητικο πελατη.Την δυσαρεσκια μου αλλωστε την αποτυπωσα μεσω των φωτογραφιων οι οποιες πραγματι τονιζουν το προβλημα μου, αυτο αλλωστε ηθελα .,δεν ηθελα να καμουφλαρωμαι ,οπως αν ειχα ενα πολυ καλο αποτελεσμα θα το τονιζα .Με firecaptain που μιλησα τηλεφωνικα πριν κανει την μ.μ του, δεν τον απετρεψα να παει λασπολογωντας την κλινικη ισα ισα του ειπα θα κανει ενδεχομενως την καλυτερη επιλογη να παει αλλα να ειναι και προσεκτκος συμβουλεοντας τον οσο μπορουσα και χαρηκα που πηρε ενα πολυ καλο αποτελεσμα ,το αποτυπωσα αλλωστε στο νημα του.Αυτο φανερωνει οτι δεν εχω κατι με την κλινικη αλλα το τελικο αποτελεσμα δε με ικανοποιει εστιαζοντας στο λογο με τις αναλογες φωτογραφιες.Στην επικοινωνια μου οι φωτογραφιες μου δυσαρεστησαν την κλινικη θεωρωντας οτι λασπολογω την κλινικη!προθεση δεν ηταν λασπολογια αλλα να εστιασουν στο προβλημα μου.Οι φωτο μου ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα ,δεν ειναι προιον μονταζ, εστιαζοντας σε αυτο που με δυσαρεστει και τιποτα δεν ειναι ψευδες αλλα μια συνεχης ενημερωση του νηματος μου.Οποιος θελει μπορει να με συναντησει απο κοντα να με δει!Μιλησα για ενα αποτελεσμα που με δυσαρεστει γιατι περιμενα κατι καλυτερο λογο Νw ηλικιας Κ ΤΟ ΑΠΟΤΥΠΩΣΑ ΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ!Προθεση δεν εχω λασπολογια αλλα πληρη ενημερωση με γνωμονα το καλυτερο δυνατο αποτελεμα και σε περιπτωση μη ικανοποιησης την αναλογη προσεγγιση της κλινικης!Οι φωτογραφιες μου τους δυσαρεστησαν και πλεον ενδεχομενως ΔΕΝ θα ξαναγραψω στο νημα γιατι απο την επικοινωνια που ειχαμε καταλαβα οτι αν επιμενω στη δυσαρεσκεια μου μπορει να εχω συνεπειες και δεν ειχα και δεν εχω προθεση λασπολογιας, αλλα στηριξης.Γιαυτο κ εγω ενδεχομενως δεν θα ξαναγραψω αμα θεωρουν οτι λασπολογω την κλινικη και ΣΥΓΝΩΜΗ αν θεωρηθηκε οτι αυτη ηταν η προθεση μου!Εχει την αδεια μου αν ο διαχειρηστης θεωρει οτι προθεση μου ειναι η λασπολογια κ οχι το αποτελεσμα ας διαγραψει παντελως το νημα μου!
 

le2der

Active Member
Ας αντιληφθούν λίγο οι κλινικές την ψυχοσύνθεση των ασθενών τους. Λάθη και αστοχίες πάντα θα υπάρχουν και εδώ είμαστε να τα συζητάμε.
Αν δεν επιθυμούν την δυσφήμιση της κλινικής τους ας φροντίζουν να ικανοποιούν τον πελάτη, εφόσον δεν αποζητά κάτι παράλογο. Ούτε κάτι δωρεάν ζήτησες ουτε κάποια αποζημίωση....
Τακτικές τύπου "προειδοποίηση" για κίνηση νομικών διαδικασιών δείχνουν ασέβεια και δεν ανταποκρίνονται σε μια κλινική του δικού τους βεληνεκούς.
Ας βγάλουν τα μάτια μόνη τους
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τι εννοείς συνέπειες Salonikie? Και από πότε οι κλινικές θα μας λένε τι πρέπει να γράφουμε και τι όχι; Εννοείται ότι το νήμα δεν θα σβηστεί. Είναι τεκμηριωμένο και άκρως ενημερωτικό. Ας αφήσουν τα "νταηλίκια" και ας κοιτάξουν να δώσουν μια λύση, ή αν δεν θέλουν, τουλάχιστον μια ειλικρινή απάντηση στον πελάτη.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

firecaptain

Active Member
Salonikios γιατί δεν ανεβάζεις τις φωτό από την κλινική που σου έβγαλαν. Το πήρα από την αρχή το νήμα σου και δεν τις είδα.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 

aeratos28

Just aeratos
Ακου μαγκιές οι κουμπάροι..! Κοίτα που κάνουν και bullying..να είναι το φορουμ πιο ενωμένο σε τέτοιες περιπτώσεις όπως εδώ,ώστε να σταματήσει αυτή η αντιμετώπιση από οποία κλινική τολμαει να την κάνει..
 

tasos33

Well-Known Member
salonikie τι εννοεις εχουν διαφορετικη αποψη οι της κλινικης?

Δηλαδή αυτοί πιστευουν πως ολα πηγαν τελεια? και αν ισχυριζονται κατι τετοιο πως το τεκμηριωνουν αφου οι πολλες φωτο που ανεβασες δεν δειχνουν να πηγαν τοσο καλα οσο θα επρεπε η οσο περιμεναμε.





Καλησπερα κυριοι .Προβαλα και προβαλω φωτογραφιες πριν, κατα και μετα την μεταμοσχευση μου,συνεχως χωρις να εχω σταματησει να ενημερωνω προκειμενω να ενημερωθουν τυχον υποψηφιοι να τους βοηθησω στην επιλογη τους να αποκτησουν καποιες γνωσεις και ακολουθως να πραξουν οπως πιστευουν με γνωμονα το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα στην καλυτερη δυνατη τιμη , εξαλου αναλογους ενδιασμους ειχα κ εγω κ ειμαι μελος στο φορουμ, προσπαθωντας να ειμαι αντικειμενικος χωρις παραπλανησεις μεροληψιες, χωρις να υποστηριζω κλινικες και να παρουσιαζω αυτο που με συμφερει οπου και να την εκανα θα τονιζα το καλο και θα υποβαθμιζα το μετριο,ετσι αλλωστε ειναι ο χαρακτηρας μου ,οταν ειμαι σχολαστικος κ κυριος σε ολα, περιμενω το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα .Πηρα την αποφαση και εκανα την μεταμοσχευση θεωρωντας οτι το προβλημα ειναι μικρο και σε ιδανικη ηλικια .Ηταν μια διαδιακασια ρουτινας για την επαγγελματικη κλινικη που την εκανα,μια κλινικη με κατερτισμενο προσωπικο.Γνωμονας τους οπως καθε κλινικη ειναι ενα πολυ καλο αποτελεσμα ,ποια κλινικη αλλωστε δεν το θελει? Εξαρχης υπηρχε μια επαγγελματικη φιλικη διαθεση με γιατρους και νοσηλευτες.Το τελικο αποτελεσμα δεν ειναι καταστροφικο αλλα για εμενα δεν ειναι ειναι 100% επιτυχημενο αποτελεσμα με γνωμονα κυριως το μικρο Νw και την ηλικια μου!Επικοινωνησα με την κλινικη οπως πολλοι ειπατε και δυστηχως δεν ακουσα αυτο που ηθελα εχουμε διαφορετικη προσεγγιση!ειμαι αξιοπρεπες ατομο με ηπιο υφος.Υφος ομως αναλογο δεν υπηρχε απο την αλλη πλευρα,τουλαχιστον σαν σχολαστικος πελατης και κυριος στις υποχρεωσεις μου περιμενα αλλη αντιμετωπιση!ποσταρα πανω απο 20-30 φωτογραφιες ,αντιλαμβανομαι καποιες ειναι σκοτεινες καποιες ειναι με πολυ φως καποιες με αντηλια καποιες υπο σκια ,καποιες με συνθηκες δωματιου καποιες κατω απο εντονο φως καποιες με λιγο φως ,με προθεση να δειξω τι δεν με ικανοποιει κ για ποιο λογο με δυσαρεστει αυτο που βλεπω,τονιζοντας αυτο που κατ¨εμε δε μου αρεσει, και επαναλαμβανω ΤΟΝΙΖΟΝΤΑΣ τι θεωρω που δεν πηγε καλα .Μπορουσα να βγαλω φωτο πχ σε αποσταση 1-2 μετρων σε συνθηκες δωματιου αλλα εγω ηθελα να εστιασω σε αυτο που δε μου αρεσει για να γεινει αντιληπτη η δυσερεσκια μου .Αν εβγαζα φωτογραφιες σε αποσταση 1-2 μετρων πριν την μεταμοσχευση και το μαλλι φτιαχμενο κ λακ θα με λεγατε ολοι Μπεζο . Ποτε δε εστιασα στο θεμα πχ φυτρωσης ποτε δεν εξυβρισα την κλινικη ποτε δε ζητησα επιστροφη χρηματων και δεν ζητησα τιποτα δωρεαν.Ηθελα να με αντιμετωπισουν σαν ενα δυσαρεστημενο απαιτητητικο πελατη.Την δυσαρεσκια μου αλλωστε την αποτυπωσα μεσω των φωτογραφιων οι οποιες πραγματι τονιζουν το προβλημα μου, αυτο αλλωστε ηθελα .,δεν ηθελα να καμουφλαρωμαι ,οπως αν ειχα ενα πολυ καλο αποτελεσμα θα το τονιζα .Με firecaptain που μιλησα τηλεφωνικα πριν κανει την μ.μ του, δεν τον απετρεψα να παει λασπολογωντας την κλινικη ισα ισα του ειπα θα κανει ενδεχομενως την καλυτερη επιλογη να παει αλλα να ειναι και προσεκτκος συμβουλεοντας τον οσο μπορουσα και χαρηκα που πηρε ενα πολυ καλο αποτελεσμα ,το αποτυπωσα αλλωστε στο νημα του.Αυτο φανερωνει οτι δεν εχω κατι με την κλινικη αλλα το τελικο αποτελεσμα δε με ικανοποιει εστιαζοντας στο λογο με τις αναλογες φωτογραφιες.Στην επικοινωνια μου οι φωτογραφιες μου δυσαρεστησαν την κλινικη θεωρωντας οτι λασπολογω την κλινικη!προθεση δεν ηταν λασπολογια αλλα να εστιασουν στο προβλημα μου.Οι φωτο μου ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα ,δεν ειναι προιον μονταζ, εστιαζοντας σε αυτο που με δυσαρεστει και τιποτα δεν ειναι ψευδες αλλα μια συνεχης ενημερωση του νηματος μου.Οποιος θελει μπορει να με συναντησει απο κοντα να με δει!Μιλησα για ενα αποτελεσμα που με δυσαρεστει γιατι περιμενα κατι καλυτερο λογο Νw ηλικιας Κ ΤΟ ΑΠΟΤΥΠΩΣΑ ΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ!Προθεση δεν εχω λασπολογια αλλα πληρη ενημερωση με γνωμονα το καλυτερο δυνατο αποτελεμα και σε περιπτωση μη ικανοποιησης την αναλογη προσεγγιση της κλινικης!Οι φωτογραφιες μου τους δυσαρεστησαν και πλεον ενδεχομενως ΔΕΝ θα ξαναγραψω στο νημα γιατι απο την επικοινωνια που ειχαμε καταλαβα οτι αν επιμενω στη δυσαρεσκεια μου μπορει να εχω συνεπειες και δεν ειχα και δεν εχω προθεση λασπολογιας, αλλα στηριξης.Γιαυτο κ εγω ενδεχομενως δεν θα ξαναγραψω αμα θεωρουν οτι λασπολογω την κλινικη και ΣΥΓΝΩΜΗ αν θεωρηθηκε οτι αυτη ηταν η προθεση μου!Εχει την αδεια μου αν ο διαχειρηστης θεωρει οτι προθεση μου ειναι η λασπολογια κ οχι το αποτελεσμα ας διαγραψει παντελως το νημα μου!
 

dimitris50423

Well-Known Member
Αν επιμεινεις στη δυσαρεσκεια θα εχεις συνεπειες. Μαλιστα. Αυτη ηταν η απαντηση τους;
Ξεκαθαρη απειλη. Εγω θελω να πω οτι μεχρι τωρα ησουν κυριος και στο λογο σου και στη συμπεριφορα σου απεναντι τους.
Εγω θα σου ελεγα να συνεχισεις να γραφεις με τον ιδιο τροπο για οσο θελεις εσυ. Οι απειλες ειναι η πρωτη αντιδραση τους για να σταματησεις να γραφεις.
Καθολου εξυπνη αντιδραση απο μερους τους.
 
Μπλουζα