Salonikios30, fue, 1900 grafts, 17-05-2016

salonikios30

Active Member
Δεν εστιαζω καθολου στην φυτρωση, εστιαζω στο μικρο nw που ημουν στην ανομοιογενεια κ στις ενωσεις με τα μαμα μαλλια!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

athenian

Well-Known Member
Με αυτες τις φωτο το προβλημα φαινεται μικροτερο,αλλα υπαρχει.Με προβληματιζει επισης και η φορα των μεταμοσχευμενων μαλλιων.
 

salonikios30

Active Member
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ .Η ΦΥΤΡΩΣΗ ΗΑΙΡΛΙΝΕ ΣΤΟΥΣ ΚΡΟΤΑΦΟΥΣ ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΕΝΑ ΚΑΙ ΑΝΟΜΟΙΟΓΕΝΕΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΣΤΙΑΖΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ .ΑΡΧΙΚΕΣ ΦΩΤΟ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΩΜΑΤΙΟΥ,ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΦΩΤΟ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ (ΣΥΝΝΕΦΙΑ).
 

salonikios30

Active Member
ΠΛΕΟΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΤΙΚΕΣ ΦΩΤΟ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΑ ΦΩΤΟ ΜΕ ΔΥΝΑΤΗ ΦΩΤΡΩΣΗ ΟΜΟΙΟΓΕΝΕΙΑ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΑ ΘΕΜΑ ΚΥΡΙΩς ΣΤΙΣ ΕΝΩΣΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΜΑΜΑ.
 

P70

Active Member
Το αποτέλεσμα είναι απογοητευτικό η αλήθεια είναι, ειδικα για τα λεφτα που εδωσες, και με τοσο μικρό προβλημα που ήταν λογικο να εχεις μεγαλες προσδοκιες... Δεν μπορω να συμπερανω αν ειναι σοκ λος, κακη ενωση με τα μαμα ή μικρή φυτρωση αλλα σίγουρα επικοινωνεις με την κλινικη και το ψαχνεις.
Στην τελικη, εδω περιμενω να φανει διαφορα σε σχεση με τις Ελληνικες που κραζουμε μονιμως στο φορουμ, να δεις δηλαδη, οτι θα ασχοληθουν με την περιπτωση σου με εξετασεις και διορθωτικη αν χρειαστει και οχι να σφυριξουν αδιαφορα κοιτωντας αλλου.
 

salonikios30

Active Member
Κ μην αμελουμε οτι την εκανα 36-37 χρονων.Αυτο δε σημαινει οτι θα σταματησει η τριχοπτωση στο μελλον αλλα πλεον μπορει ενας εξιδικευμενος γιατρος να εχει μερικη εικονα για το μελλον κ να κινηθει αναλογα.Η εικονα αυτη που παρουσιαζω ειναι τελικο αποτελεσμα μιας μ.μ.
 

salonikios30

Active Member
Κ
Το αποτέλεσμα είναι απογοητευτικό η αλήθεια είναι, ειδικα για τα λεφτα που εδωσες, και με τοσο μικρό προβλημα που ήταν λογικο να εχεις μεγαλες προσδοκιες... Δεν μπορω να συμπερανω αν ειναι σοκ λος, κακη ενωση με τα μαμα ή μικρή φυτρωση αλλα σίγουρα επικοινωνεις με την κλινικη και το ψαχνεις.
Στην τελικη, εδω περιμενω να φανει διαφορα σε σχεση με τις Ελληνικες που κραζουμε μονιμως στο φορουμ, να δεις δηλαδη, οτι θα ασχοληθουν με την περιπτωση σου με εξετασεις και διορθωτικη αν χρειαστει και οχι να σφυριξουν αδιαφορα κοιτωντας αλλου.
Κ αν σφηριξουν αδιαφορα που εχασα τοσο χρονο ενα καλοκαιρι δε με ειδε ηλιος ακολουθησα σχολαστικα οτι επρεπε κ χρημα που μαζευα χρονια,με μικρο ΝW σε καλη ηλικια? αντε να δουμε την ανταμοιβη της κληνικης πως θα ανταποκριθει.
 

koumparos

Well-Known Member
Εγω μπερδευτηκα παντως παλι με τις τελευταιες φωτο.Ειναι και σκοτεινες δε βγαζω ακρη.Εχεις και το μαλι θεοκοντο με ζελε .Επισης βλεπω και αραιωση στο κεντρο της hairline οπου εκει δεν ειχες προβλημα...δεν βγαζω ακρη ρε συ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ItsAllGone

Active Member
Σιγουρα το αποτελεσμα δεν ειναι καλο,αλλα δεν ειναι και καταστροφικο,μην στεναχωριεσαι ακομα και με μια μετρια μεταμοσχευση ακομα εισαι αρκετα καλα για 37 χρονων,μπορει να ειναι πιο αραια αλλα το κλεισιμο της hairline σε κανει να δειχνεις πολυ νεοτερος.
Δεν ξερω τι μπορεις να κανεις τωρα,αν σου πουν δωρεαν repair 500-1000 grafts θα πηγαινες?Τωρα δεν θα ειναι ακομα πιο επικινδυνο για shockloss?Μια επιλογη ειναι αυτη να πας για repair.
Μπορεις να ζητησεις μια μεγαλη εκπτωση σε μελλοντικη μεταμοσχευση,αλλα ποιος θα το θυμαται σε 3-4 χρονια,θα το τηρησουν μετα απο καιρο?Χμμμ.
Η καλυτερη επιλογη για σενα (οχι για το forum) θα ηταν να επαιρνες μια καλη επιστροφη χρηματων και να εξαφανιζοσουν τωρα που δημοσιευσες ειδη πολλα δεν ξερω κατα ποσο θα μπορουσε να γινει σε μεγαλο ποσοστο,η κλινικη φαινεται λιγο pissed off, αν και κακως ηταν δικο τους λαθος αν δεν μπορουσαν να μην αναλαμβαναν.
 

naruto

Well-Known Member
Δυστηχως το να κανεις μεταμοσχευση σε norwood 2Α ,και λεω 2Α μιας και ειχες και μια ελαφρια αραιωση στο τσουλουφι και γενικα σε ολη την Α ζωνη απο οτι θυμαμαι,ΧΩΡΙΣ ΦΙΝΑ ειναι σαν να πηδας απο γκρεμο χωρις αλεξιπτωτο.Περα απο την ενωση μαμα-μεταμοσχευμενα,εγω βλεπω οτι και τα υπολοιπα μαλλια σου στην Α ζωνη εχουν επηρεαστει και αραιωσει.Ακομα και σε αυτα στα οποια δεν μπηκαν κοντα μοσχευματα.
Το ενδεδειγμενο πιστευω θα ηταν να περιμενες μερικα χρονακια ακομα,και να εμπαινες με 3000+ grafts σε ολη την Α ζωνη και να καθαριζες απο αυτη.Χωρις να φοβασαι ουτε shock loss ουτε ενωσεις μαμα-μεταμοσχευμενων.
Τωρα και διορθωτικη να κανεις,χωρις φινα μπορει να εχεις παλι schock loss και να κανεις και μια τρυπα στο νερο.
Βεβαι εγω πιστευω οτι το προβλημα ειναι μικροτερο απο οτι το παρουσιαζεις.Αν αφηνες το μαλλι ισως 7-8 ποντους και με ενα εξυπνο κουρεματακι δεν θα φαινοταν τιποτα.
 

salonikios30

Active Member
Οπως αν ειχα ενα εκπληκτικο αποτελεσμα θα το τονιζα ετσι κ τωρα που το αποτελεσμα δεν ειναι καλο το τονιζω ,χωρις υπεκφυγες!ΧΩΡΙΣ να υποστηριζω καμια κλινικη.ο καθενας μας πριν κανει μια μεταμοσχευση σκεφτεται το μετα αν ολα πανε καλα ,αν θα παρει αυτο που θελει!εκει θα κριθει μια κλινηκη αν θα εξαφανιστει η θα αναλαβει να ικανοποιησει τον πελατη!εκει θα φανει αν γνωμονας ειναι το πελατης η αλλο ενα κεφαλι που συνεπαγεται ευρω!η κλινικη δεν με εδωσε τετοια εντυπωση.ελπιζω να μη διαψευτω!
 

koumparos

Well-Known Member
Ξεκινα φινα να δυναμωσεις ολλη την α ζωνη ωστε να εισαι ετοιμος για την διορθωτικη.Νομιζω θα σε στηριξει η κλινικη αλλα πρεπει να πας με καλυτερα οπλα πλεον διοτι θα μπεις παλι μεσα σε μαλια και ισως να την ξαναπαθεις.Το shockloss δεν συμβαινει σε ολλους αλλα οταν συμβει αφηνει πισω καμενη γη.Προφανως ο οργανισμος σου δεν αντεξε και εχασες μαμα μαλια.Σχεδιαστικα καναν και αυτοι λαθη στη συνδεση με τα μαμα μαλια η δεν φυτρωσαν αυτα που εβαλαν.Αυτο που με ανησυχει ειναι η αραιωση πισω στο κεντρο της hairline οπου εκει ησουν γεματος και πουθενα δεν εχει συμβει shockloss τοσο μακρυα απο τη ληπτρια περιοχη.
 

hijikos

Active Member
Αν θυμαμαι καλα σου ειχαν πει απο την κλινικη οτι δεν χρειαζεται να παρεις χαπια πριν την μεταμοσχευση γιατι το προβλημα σου ηταν μικρο. Προσωπικη μου γνωμη '' θα ζητουσα επιστροφη χρηματων '' αφου αλλα συμφωνησα και αλλα βγηκαν στην πορεια.
 

salonikios30

Active Member
Αν θυμαμαι καλα σου ειχαν πει απο την κλινικη οτι δεν χρειαζεται να παρεις χαπια πριν την μεταμοσχευση γιατι το προβλημα σου ηταν μικρο. Προσωπικη μου γνωμη '' θα ζητουσα επιστροφη χρηματων '' αφου αλλα συμφωνησα και αλλα βγηκαν στην πορεια.
AKΡΙΒΩΣ!!!ουτε στα consulation μου προτειναν χαπια κ οταν εκανα την μεταμοσχευση κ ρωτησα αν ειναι να ξεκινησω φινα μου ειπαν οχι δεν χρειαζεσαι εχεις μικρο προβλημα κ δε χρειαζεται να παρεις γιατι δεν εχεις α.α. κ η κλινικη κ η δερματολογος της κλινικης που πηγα ,μονο για regain μου ειπαν κ αυτο εκανα .ως προς την συμφωνια αλλα ειπαμε στα consulation αλλιως κινηθηκαμε στην καρεκλα που δεν συφωνουσα αλλα ο γιατρος μου ειπε εχεις καλη ηλικια k μικρο προβλημα θα κινηθουμε επιθετικα ω μη γενειτο εδω ημαστε (εγω ηθελα να μην φυγουμε απο την φυσικη μου hairline κ να μπουμε οσο το δυνατον μεσα στα υπαρχοντα χωρις κυνδινο hairloss)
 

salonikios30

Active Member
Δεν ειναι προθεση μου η επιστροφη χρηματων αλλα να παρω αυτο που θελω κ γινοταν συμφωνα με το nw μου .Να ανταπροκριθει κ να κοιταξει η κλινικη τον πελατη αν προκυψει θεμα ειτε μεγαλο η ειτε μικρο!σημερα ειμαι εγω αυριο θα ειναι καποιος αλλος για αυτο αλλωστε ειμαστε στο φορουμ!
 

aeratos28

Just aeratos
Αυτό φίλε salonikios που ήθελες ήταν μακραν δυσκολότερο από αυτό που σου έκαναν και πολύ πιο επικίνδυνο ..το shockloss θα ήταν σίγουρα αρκετά μεγαλύτερο από τώρα..καλύτερα (για εμένα) που δεν το κάνατε γιατί θα ειχες θέμα σοβαρότερο αρκετά από αυτό..μην τρελενεσαι ,σχετικά οκ είσαι,δες με τους κύπριους εκεί τι έγινε,να σου κάνουν ένα free repair με 800-1000grafts και θα είσαι κούκλος.!;)
αλλιως κινηθηκαμε στην καρεκλα που δεν συφωνουσα αλλα ο γιατρος μου ειπε εχεις καλη ηλικια k μικρο προβλημα θα κινηθουμε επιθετικα ω μη γενειτο εδω ημαστε (εγω ηθελα να μην φυγουμε απο την φυσικη μου hairline κ να μπουμε οσο το δυνατον μεσα στα υπαρχοντα χωρις κυνδινο hairloss)
 
Μπλουζα