Salonikios30, fue, 1900 grafts, 17-05-2016

Stripar

Established Member
Τότε άν δέν θέλει να "άνοίξει" την hairline και θέλει μόνο να κλείσει κροτάφους-κορυφές , μπορεί να προχωρήσει το παληκάρι σε μιά μικρή μ/μ 1500grafts & αφήνει για το μέλλον (2-3 χρόνια) την hairline & middle A που λογικά θα έχει ανοίξει και τότε θα είναι και επιτακτικό το repair.

Το σημείο όμως που θα τοποθετήσει τα τα grafts επειδή θα είναι πολλά υπό 30-45 μοίρες γωνία θέλει ιδιαίτερη μαεστρία...

Πάντως την σήμερα ημέρα ο Μάρας είναι ο μοναδικός γιατρός (προσωπική άποψη) τόσο στην Κύπρο αλλά και στην Ελλάδα που ίσως μπορεί να υποσχεθεί ένα αξιοπρεπεί αποτέλεσμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Kαπως ετσι συνφωνω και εγω για την τακτικη
Ας βαζει λιγο τοππικ στην τουφιτσα και θα ειναι μια χαρα μετα.
Nα δουμε τι θα μας πει και ο Φιουρης οταν κατεβει θεσνικη.
 

poseidonas77

Well-Known Member
Πολεμησετο με μινο και δαφνελαιο για κανα 2 χρονακια και βλεπεις...ειμαι στον 4 μηνα και βλεπω βελτιωση...αναλογα με την κληρονομικοτητα σου μπορει και να μην αραιωσεις αλλο..στο λεω διοτι απο το 2002 δεν αραιωσα αλλο ....καλη επιτυχια
 

salonikios30

Active Member
επανερχομαι να σας ρωτησω σε επικειμενη μ.μ μου με fue 1500-2000 .επειδη ξυριζω τα γυρω πλαινα μαλλια με σκαλα 1 .θα φιανονται σημαδια ? (μετα το περας 2-3 μηνων)
 

salonikios30

Active Member
εκανα και ενα προσχεδιο της hairline που επιθυμω.ποια ειναι η γνωμη σας( ειναι πολυ σημαντικη) . αριθμο γραφτς? ειναι υπερβολικη ? θα φενεται ψευτικο?τι να αναμενω? σας ευχαριστω. οσο αναφορα κλινικες εχω καταλιξει τουρκια η κυπρο ( κοστος ιδιο, αποσταση ιδια) και κοντα για επικειμενο repair.
 

Συνημμένα

  • 10748829_726740784074879_1592208905_n.jpg
    10748829_726740784074879_1592208905_n.jpg
    103.5 KB · Προβολές: 595
  • 10748829_726740784074879_1592208905_n.jpg
    10748829_726740784074879_1592208905_n.jpg
    103.5 KB · Προβολές: 595

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλα ρε salonikie εμεις ειπαμε για κροταφους μονο και συ τωρα σχεδιαζεις και hairline.
Ετσι ξεφευγεις σε αριθμο grafts.Για συμμορφοσου λιγο.Αγοτερα ισως χρειαστεις να εχεις grafts για αποθηκη.
Εαν τα ριξεις ολα εκει μετα τι θα κανεις?
Και να πουμε οτι το προβλημα σου δεν ειναι και σοβαρο.
Θελεις να τα ακουσεις πρωινιατικα μου φενεται.
 

geeorgee

Active Member
επανερχομαι να σας ρωτησω σε επικειμενη μ.μ μου με fue 1500-2000 .επειδη ξυριζω τα γυρω πλαινα μαλλια με σκαλα 1 .θα φιανονται σημαδια ? (μετα το περας 2-3 μηνων)


Επειδη κιεγω τα ξυριζω εχω γραψει καποια πραγματα σχετικα με την Η@C για αυτο το θεμα στο topic Links με αξιολογες μεταμοσχευσεις.
Δες εδω και ενα παραδειγμα δοτριας δυο χρονια μετα την επεμβαση στην συγκεκριμενη κλινικη

fq52Fv4.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
Επειδη κιεγω τα ξυριζω εχω γραψει καποια πραγματα σχετικα με την Η@C για αυτο το θεμα στο topic Links με αξιολογες μεταμοσχευσεις.
Δες εδω και ενα παραδειγμα δοτριας δυο χρονια μετα την επεμβαση στην συγκεκριμενη κλινικη

fq52Fv4.jpg
Απίστευτο!!!...
Άλλο να το διαβάζεις και άλλο να το βλέπεις!!!
:eek:
 

Stripar

Established Member
Αφου ξερεις, το πρωινο κραξιμο μου ανεβαζει την διαθεση!! :)
Σαλονικιέ...

Σου είχα σχεδιάσει μια πιό συντηριτική hairline (Stripar)

Στην φωτο σου 1,2 που επισύναψες βλέπω μια πίο "female" hairline και ξεφεύγεις στον αριθμό grafts...2500-3000 χαλαρά

Νομίζω ότι ο @john έχει δίκιο , και θα έπρεπε να σκεφτείς την "αποθήκη" σου για το μέλλον!...

Εκτός και άν:
α)το NW που οδηγήσε είναι μικρό
β)Η χωριτικότητα της δότριάς σου είναι πάνω απο 6000-7000grafts

Μέχρι να είσαι σίγουρος για αυτά τα δύο , γνώμη μου να κινείσαι συντηριτικά...
 

Συνημμένα

  • Stripar.jpg
    Stripar.jpg
    84.2 KB · Προβολές: 666
  • 1.jpg
    1.jpg
    103.5 KB · Προβολές: 537
  • 2.jpg
    2.jpg
    99.9 KB · Προβολές: 601

poseidonas77

Well-Known Member
stripar να σε ρωτησω...σχετικα με αυτο που λες για το nw..
εχω σταθερο nw 12χρονια ..1.5 προς 2 μπροστα στη hairline... καιμε μικρη αραιωση σαν κερμα πισω
κληρονομικοτητα φαλακρας δεν εχω...ο ενας ο παπους μεχρι τα 60 ειχε φουλ μαλι μετα αριαωσε λιγο μπροστα και πισω..δεν εκανε ξεκαθαρη φαλακρα.. ο πατερας μου φουλ μαλι και 2 θειοι μου εχασαν κροταφους nw1 προς 2 meta ta 55 και οι 2.......εγω εαν ηθελα να διορθωσω το προβλημα θα πρεπει να περιμενω εαν αραιωσω κιαλο η προχωραω?
ευχαριστω
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Kαι εμενα ο μπαμπας μου αφανα ως τα 60.
Αλλα εχω φαλακρη μαιμου απο τα 26-27
Τι ηλικια εισαι Paseidonas?
 

Stripar

Established Member
stripar να σε ρωτησω...σχετικα με αυτο που λες για το nw..
εχω σταθερο nw 12χρονια ..1.5 προς 2 μπροστα στη hairline... καιμε μικρη αραιωση σαν κερμα πισω
κληρονομικοτητα φαλακρας δεν εχω...ο ενας ο παπους μεχρι τα 60 ειχε φουλ μαλι μετα αριαωσε λιγο μπροστα και πισω..δεν εκανε ξεκαθαρη φαλακρα.. ο πατερας μου φουλ μαλι και 2 θειοι μου εχασαν κροταφους nw1 προς 2 meta ta 55 και οι 2.......εγω εαν ηθελα να διορθωσω το προβλημα θα πρεπει να περιμενω εαν αραιωσω κιαλο η προχωραω?
ευχαριστω
Εάν το κληρονομικό δέντρο" σου είναι όπως το περιγράφεις (μικρά ΝW) , είσαι σταθερός 12 χρόνια και είσαι σε μιά ηλικία όπου σχετικά έχεις δεί την σταθερότητα ή όχι της τριχόπτωσής σου σε ένα διάστημα 4-8 χρονών...δέν βρίσκω το λόγο να μήν προχωρήσεις!.
Μάλιστα είσαι απο τους τυχερούς!...
:)
 

Stripar

Established Member
ΤΌΤΕ ΠΡΟΧΩΡΑΣ!....

Μικρό NW (και μικρή κληρονομικότητα)
Παρθένα δότρια
Σωστή ηλικία (38)

κατάλληλος υποψήφιος!...

Έπειτα :
" όταν είμουν μικρός είχα την όρεξη αλλά δέν είχα τα λεφτά , όταν μεγάλωσα είχα τα λεφτά αλλά δέν είχα την όρεξη"
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα