Salonikios30, fue, 1900 grafts, 17-05-2016

dimitris50423

Well-Known Member
Όντως φαίνεται να έχεις shockloss, το οποίο ευελπιστώ ότι θα είναι προσωρινό. Σχετικά με τη φυτρωση πάντως, δε νομίζω ότι τα πας άσχημα. Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε πως θα είσαι σε 3 μήνες - fingers crossed ότι όλα θα δείχνουν καλύτερα απ' ότι σήμερα (progression της φυτρωσης, βελτίωση της ποιότητας των τριχών και επαναφορά των shock-lost hair)

salonikie και εγω θα σε δω απο κοντα για καφε και θα τα πουμε. συμφωνω με αυτα που εγραψε ο φιλος.
στη συνδεση μεταμοσχευμενων και μαμα μαλλιων πρεπει να εχουν επηρεαστει λιγο αλλα μπορει να επανελθουν τους επομενους μηνες. φυτρωση δεν θα δεις κατι το φοβερο απο εδω και περα μπορει να σκασει κανενα graft.
απο τον μηνα που εισαι μεχρι το 12μηνο θα χοντρυνουν οσες τριχουλες εχουν φυτρωσει και αυτο θα δωσει + στην εικονα σου.
αν δεν ξεγελαει η φωτο στον αριστερο κροταφο βλεπω ενα μικρο κενακι στη συνδεση που ειχες δει και εσυ.
καλη συνεχεια ευχομαι φιλε. ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

salonikios30

Active Member
για αυτο γιανναρε θελω την γνωμη σου γιατι ξερεις κ την κεφαλα μου χρονια τωρα ;-) .Eμενα παντως δε μου βγαζεις απο το ξερο μου κεφαλι ( δεν εστιαζω σε κενακια αυτα ειναι λεπτομερειες κ σε μια μεταμοσχευση αναμενομενα) ,οτι υπεστησαν sock loss υφισταμενα μαλλια κυριως στις ενωσεις γιατι ημουν πυκνοτατος εκει πριν κ αμεσως μετα την μ.μ .Ετσι οπως τα λες ειναι τοσο κοντα δε κολακευουν αλλα φαινονται κ τα παντα.Δε μιλαω για αποτυχια εννοειται αλλα στην παρουσα φαση ακομα δεν ειμαι κ εγω ικανοποιημενος ,αλλα θελω να πιστυεω κ ευελπιστω στο 12 μηνο να ειμαι :) .
 

naruto

Well-Known Member
Παντως φυτρωση ειχες πολυ καλη,δεν ξερω γιατι παραπονιεσε σ αυτο το τομεα.
Τα μεταμοσχευμενα φαινοντε ιδια με τα υγιη μαλλια ακομα κ σ αυτο το μηκος,εκτος του οτι φαινοντε σγουροτερα,για μερικους μηνες ακομα ομως.

Αν εχει παθει shock loss στην ενωση μεταμοσχευμενων-μαμα το πιθανοτερο ειναι να επανελθουν οσα επεσαν μιας κ ηταν υγιη.Μεχρι το 12 μηνο νομιζω επανερχοντε οσα εχουν πεσει απο shock loss.Αν οχι τοτε πρεπει να ανησυχησεις
 

salonikios30

Active Member
naturo δεν εστιασα στην φωτρωση κ τυχον κενακια αυτα στην παρουσα φαση ειναι λεπτομεριες και δεν γινεται να ημαστε σαν 18 χρονων , το δεχομαι, αλλα κυριως στην αραιωση (sock loss) των μαμμα μαλλιων μετα την μ.μ .Θελω να πιστευω στον 12μηνο να επαννελθουν
 

naruto

Well-Known Member
Oι πιθανοτητες ειναι υπερ σου παντως να ξερεις.
Ηδη στην πολυ κοντινη φωτογραφια που εχεις με την ενωση φαινοντε 3-4 τριχουλες να σκανε μυτη,ακριβως εκει που ειναι το κενακι
 

salonikios30

Active Member
Σου φαινεται φιλε μου!δες φωτο πως ημουν πριν την μ.μ .εκει που εχω αραιωση ειχα πολυ καλη πυκνοτητα προ μ.μ για να καταλαβεις τι εννοω,δες απο την αρχη φωτο στο νημα μου.ενδεχομενως ειμαι απο τους υποψηφιους με το μικροτερο προβλημα σε ολο το φορουμ για αυτο κ δεν με ικανοποιει τυχον μετριοτητα κ η αραιωση που προκληθηκε . Αλλωστε κατεβασαν hairline γιατι λογο υπαρχουσας πυκνοτητας δε μπορουσαν η δεν ηθελαν να ρισκαρουν να μπουν μεσα που ηθελα .ειμαι απαιτητικος αλλα κ ρεαλιστης κ η εικονα δεν με ικανοποιει προς το παρον.Αν σε καποιον με ανοιχτους κροταφους το αποτελεσμα θα ειναι περαν απο τυχον κενακια ( δεν εστιαζω καθολου σε αυτο,δε με απασχολει) να αραιωσουν αμεσα τα υπαρχοντα πισω απο τα μεταμοσχευμενα κ κυριως στις ενωσεις,ποιος ο λογος να μπει σε αυτην την διαδικασια?
 

salonikios30

Active Member
Ακολοθησα πιστα τις οδηγιες της κλινικης κ ισως κ σε καποιον φαινομαι υπερβολικος γιατι ακομα πιστευω δεν πηρα αυτο για το οποια πηγα,ισως να ειχα υψηλες προσδοκιες :) απλα περισσοτερο με απασχολει το κατ εμε sock loss που υπεστει κ δεν ειναι ιδεα μου ;-) .Το τελικο βεβαια πορισμα θα ειναι στο χρονο.
 

aeratos28

Just aeratos
Αντικειμενικός όσο δεν πάει είσαι και σου βγάζω το καπέλο salonikios..συμφωνω απόλυτα σε ότι έχεις γράψει,δεν έχω να προσθέσω απολύτως τίποτα,γι αυτό και δεν έχω γράψει καν την γνώμη μου ..καλή συνέχεια να έχεις φιλε
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

salonikios30

Active Member
dsc06743-jpg.13727
 

salonikios30

Active Member
Το προσεξα φιλε μου , παρουσιαζω το αποτεσμα 8μηνου, στο 12μηνο θα εχουμε το τελικο, χωρις να με νοιαζει που την εκανε ο καθενας η τι κλινικη υποστηριζει ο καθενας αλλα η εικονα μου ενημερωνοντας τακτικα για την εξελιξη μου ,να βοηθησω κ να κατευθυνω οσο μπορω καποιον να κινηθει σωστα για αυτο αλλωστε ημαστε στο φορουμ αλλα αν κατι δεν παει καλα θα το πω δε θα κρυβομαι πισω απο θαμπες κ παραπλανητικες φωτο.
 

salonikios30

Active Member
Αν δεν ειχα δηλαδη κ την υποστηριξη των μαμα μαλλιων στα οποια ειχα καλη πυκνοτητα τι αποτελεσμα να περιμενα?
 

salonikios30

Active Member
Πραγματι αερατος ειδα να σκανε ας ειναι κ λιγα, αλλωστε δεν ειναι τελικο αποτελεσμα αλλα παρουσιαση 8μηνου.Δεν με νοιαζει τι κλινικη υποστηριζει ο καθενας αλλα να ενημερωνω τακτικα το φορουμ κ να βοηθησω κ εγω απο πλευρας μου οσο μπορω απο την δικια μου εμπειρια κ γνωσεις ,θα ειμαι θερμος υποστηρικτης με ενα αποτελεσμα αν το αξιζει αλλα θα τα λεω τα πραγματα ομως οπως ειναι, αν κατι παει στραβα δε θα κρυβομαι πισω απο θαμπες και παραπλανητικες φωτο για αυτο αλλωστε ειμαι μελος στο φορουμ να βοηθησω οσο μπορω κ τυχον να βοηθηθω και να κατευθυνθω .
 

koumparos

Well-Known Member
Εγω σαλονικιε εαν και ισως κατηγορηθω οτι υποστηριζω την κλινικη δεν βλεπω κανενα αρνητικο σε ολλη την εξελιξη μεχρι στιγμης.Για το μονο που ανησυχω ειναι μηπως η πυκνοτητα των μμ δεν ταιριαξει αρμονικα και αισθητικα με τα μαμα σου μαλια που εχουν πολυ καλη πυκνοτητα διοτι κατεβηκατε αρκετα και νομιζω ισως να ηθελες αλλα 600 grafts για υψηλοτερο αποτελεσμα.Για τα κενα που παραπονιεσε πιστευω με μεγαλυτερο μακρος μαλιου δεν θα φαινονται και επισης εφοσων εισαι σιγουρος οτι δουλεψαν σε μαμα μαλια η λογικη λεει οτι θα επανελθουν.
 
Μπλουζα