Salonikios30, fue, 1900 grafts, 17-05-2016

salonikios30

Active Member
καλησπερα κ καλη χρονια να εχουμε! οδευω στο 8 μηνα ,προβληματισμενος πλεον για την εξελιξη της μεταμοσχευσης.Εστειλα email στην hdc εκφραζοντας την ανησυχια μου γιατι δεν με ικανοποιει αυτο που βλεπω κ ο θοδωρης μου απαντησε αμεσα λεγοντας μου να μην ανυσηχω κ οτι θελω να τον παρω τηλεφωνο ( η ανταποκριση ηταν αμεση) .Δεν πηρα τηλεφωνο γιατι μου αρκει αυτο που μου ειπε με το σκεπτικο οτι εχω ακομα ενα 4 μηνο για ολοκληρωτικο αποτελεσμα κ οτι κ να πουμε αφου ακομα δεν εχει ολοκληρωθει θα ειναι λογια να αγαπιομαστε. Το συμπερασμα μου εως τωρα ειναι οτι η φυτρωση ειναι μετρια (με το σκεπτκο οτι κινηθηκαμε επιθετικα nw 2 ημουν), ο σχεδιασμος ηταν προτροπη της κλινικης ( εγω δεν ηθελα καταβασμα hairline) αλλα να κλεισουμε κροταφους κ να μπουμε οσο το δυνατον μεσα στα μαμα (για αυτο κ επελεξα hdc να κινηθουμε χωρις ρισκο μεσα στα μαμα ) κ ειμαι καθετος οτι εχουν υποστει sock loss τα υφισταμενα μαλλια λογω του νεου (αν το λεω σωστα) αγγειοαιματολογικου δικτυου που δημιουργηθηκε που επηρεασε τα υπαρχοντα . Ευχομαι τους επομενους μηνες να επανελθουν.Απο θεραπεια συνεχιζω regain 5% αφρο , σαμπουαν frezydend , epicrin κ της κλινικης .Δεν περνω φινα αλλωστε η κλινικη που την ρωτησα με απετρεψε οτι δεν τη χρεαζομαι (ετσι κ αλλιως ειμαι κατα) .Επισυναπτω φωτο με την καλυτερη δυνατη αναλυση που φαινονται ολες οι λεπτομερειες κατω απο λαμπες led κατοπιν παρακλησης φιλου μου να με βγαλει οπως σας ειχα πει οτι θα ποσταρω μελλοντικα στο φορουμ οταν θα οδευω στο τελικο αποτελεσμα .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

salonikios30

Active Member
DSC06755.jpg
 

salonikios30

Active Member
Tα συμπερασματα δικα σας.Πλεον δε θα τα κουρεψω τοσο κοντα αλλα ηθελα να δω ολες τις λεπτομερειες ενημερωνοντας κ το φορουμ κ ελπιζoντας μεχρι το 12μηνο να επανελθουν πληρως τα μαμα μαλλια κ να δεσουν κ με τα μεταμοσχευμενα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hater_of_baldness

Active Member
Όντως φαίνεται να έχεις shockloss, το οποίο ευελπιστώ ότι θα είναι προσωρινό. Σχετικά με τη φυτρωση πάντως, δε νομίζω ότι τα πας άσχημα. Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε πως θα είσαι σε 3 μήνες - fingers crossed ότι όλα θα δείχνουν καλύτερα απ' ότι σήμερα (progression της φυτρωσης, βελτίωση της ποιότητας των τριχών και επαναφορά των shock-lost hair). Κρατά μας ενήμερους και για το τι σου λένε από την κλινική αν μπορείς!

Good luck - το αποτέλεσμα δεν είναι τελικό ακόμα!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Το αποτελεσμα πιστευω ειναι ολοκληρωτικο.
Μενει να περιμενεις να στρωσει καλυτερα το μαλλακι και να το αφησεις μακρυ να δουμε πως θα φενεται στο χρονο πανω.
Απο και και περα βλεπεις παλι τα - και τα + και πρατεις αναλογα.
 

mikegad

Well-Known Member
Ρε συ salonikios με τις φώτο τις τελευταίες είναι σαν να έχεις μια γενικότερη αποδυνάμωση στην ζώνη A.
Σαν να έχει λεπτύνει η τρίχα ένα πράγμα.
Δεν δείχνει και τόσο ανομοιόμορφο πάντως.Εμένα μου αρέσει το δέσιμο που έγινε ,φαίνεται πολύ φυσικό.
Απλά η τρίχα για κάποιο λόγο μου φαίνεται αδύναμη...αλλά παντού ,όχι μόνο εκεί που έβαλες.
 

salonikios30

Active Member
Το αποτελεσμα πιστευω ειναι ολοκληρωτικο.
Μενει να περιμενεις να στρωσει καλυτερα το μαλλακι και να το αφησεις μακρυ να δουμε πως θα φενεται στο χρονο πανω.
Απο και και περα βλεπεις παλι τα - και τα + και πρατεις αναλογα.
 

salonikios30

Active Member
Γιανναρε ξρεις την προ μ.μ κατασταση καλυτερα απο ολους.Ωρες κ ωρες εχουμε φαει μαζι, εχοντας κοινες απαιτησεις. Αντικειμενικα σε ικανοποιει αυτο που βλεπεις? Μπορει κ εγω να ειμαι υπερβολικος
 

salonikios30

Active Member
Συμφωνω mikegad .Επιθετικη τριχωπτωση δεν ειχα ποτε .2 κλινικες που επισκεφτηκα ελλαδα ,προ μ.μ, το πορισμα τους ηταν οτι η κατασταση ειναι στασιμη κ ετσι θα παραμεινει (στα 37 οδευω).Αυτο μου ειπαν κ κυπρο για αυτο αλλωστε δε προτειναν κ φινα που ρωτησα κ κατεβασαν κ hairline (ενδεχομενως να μην επερνα ετσι κ αλλιως) . Το μελλον μετα απο χρονια δε το ξερει κανεις πως θα εξελιχθει , μετα το 3+ μηνο που εκανε ενα μπαμ κ ημουν ευχαριστημενος, η εξελιξη για το 8 μηνο που ειμαι τωρα η εικονα ειναι αυτη.Κ πιστευω σε σοκ λοσ των μαμα μαλλιων το οποιο ειναι ποιο εντονο στις ενωσεις , αραιωση την οποια δεν ειχα σε αυτα τα σημεια σε τετοιο βαθμο, σε σημειο να εχω την εντυπωση οτι στους 4,5-5 μηνες ημουν καλυτερα απο τωρα .
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γιανναρε ξρεις την προ μ.μ κατασταση καλυτερα απο ολους.Ωρες κ ωρες εχουμε φαει μαζι, εχοντας κοινες απαιτησεις. Αντικειμενικα σε ικανοποιει αυτο που βλεπεις? Μπορει κ εγω να ειμαι υπερβολικος

Salonikie δεν ειπα οτι με ικανοποιει αλλα οτι ειναι ισως ολοκληρωτικο και οτι δεν θα δωσει παρα πολυ ακομη.
Το καλυτερο θα ηταν να σε δω απο κοντα με κοντο μαλλι ετσι πως ειναι και με μακρυ αργοτερα γιατι ξερω το κεφαλι σου καλυτερα απτον καθενα και θυμαμε πως ηταν.
Με τοσο κοντο μαλλι κουρεμενο κανεις μεταμοσχευμενος δεν ειναι ικανοποιημενος γιατι ακομη και στις πισω ζωνες εκει που δεν εκανες μεταμοσχευση αυτην την στιγμη δειχνεις αραιος ενω εγω ξερω πραγματικα οτι εκει εισαι τουμπανο μαζι με το κροουν σου.
Η πανοραμικη φωτο που εβαλες εξαλλου ξεχωριζει η hairline που σε εκαναν και δειχνει να εχει περισσοτερο μαλλακι απο τις πισω ζωνες πιο πυκνο,Φαντασου να μεγαλωσει και το μαλλι οπως το ειχες.
Δεν ξερω αν κανω καποιο λαθος ας βγει και κανενα αλλο παιδι να μας πει τι βλεπει.
Παντως και εμενα τοσο κοντο μαλλι δεν με κολακευει.
Και φυσικα θα ειμαι αντικειμενικος μαζι σου φιλος γιατι μαζι τοσα εχουμε πει και κανει.Ασχετα τα αλλα...
 
Μπλουζα