Salonikios30, fue, 1900 grafts, 17-05-2016

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Μπιλι εισαι σε καλο δρομο. Δεν λες ακομη σουπερ ουαου. Γιατι; γιατι εχεις λεπτη σχετικα και ιςια τριχα, ειναι ακομη κατσαρα, δεν εχουν ποιοτητα και παχος, και γενικα χρονικα δεν εχει τελειωσει το αποτελεσμα. Θα δεις βελτιωσεις και στους 12-14 μηνες θα κρινεις με την μεγιστη αυστηροτητα. Επισης, το κατεβασμα σημαινει πως πας σε αδειες περιοχες χωρις υποστηριξη μαμα μαλλιων, με αποτελεσμα να μην συνεπικουρεις το αποτελεσμα με μαμα μαλλια. Επιπλεον δεν κανεις θεραπεια που θα σε βοηθουσε απιστευτα, και κουρευεσαι γουλι κατι που δεν κολακευει εναν μεταμοσχευμενο. Σοκ λος δεν ειχες εκτιμω, και μονο φαουλ γιατι δεν σου εκλεισαν το κενακι που ειχες. Εφικτο ηταν. Κατα τα αλλα σε το μαλλακι πιο μεγαλο, δωσε λιγο ακομη χρονο και χαλαρωσε. Εισαι καλα, απλα περιμενες κατι πιο τρελο γιατι δεννειχες μεγαλο προβλημα.
 

salonikios30

Active Member
p5245713-jpg.11504
 

salonikios30

Active Member
Όπως το βλέπω σε αυτήν την φωτο ,στο κυκλο το έχω επισημάνει, το κενό μάλλον υπήρχε απο τοτε για τον πολύ απλό λογο οτι η κλινική δεν μπήκε λίγο πιο μέσα ώστε να το κλείσει ,πιθανόν να φοβήθηκαν το shock loss
Τασο για μενα αυτο που λες δεν ισχυει τοσο.εκει τα εχουν ξυρισει κ ειχαν ηδη μπει στα μαμα ακομα ποιο χαμηλα.Φαινεται ετσι γιατι ειναι πρισμενο το κεφαλι .Αυτοι που εχουν κανει μ.μ το αντιλαμβανονται.
 

tasos33

Well-Known Member
Συνεχίσω να επιμενω πως έπρεπε να είχαν προχωρήσει ακόμα μερικά χιλιοστά για την καλύτερη ένωση μμ και φυσικών,στη μέγιστη μεγέθυνση αυτό βλεπω
 

Συνημμένα

  • IMG_20161223_012211.jpg
    IMG_20161223_012211.jpg
    140.4 KB · Προβολές: 248

naruto

Well-Known Member
Salonikie εγω πιστευω παιχτηκε shock loss στα μαμα μαλλια.Ηταν υγιη ομως εκει τα μαλλια κ το πιθανοτερο ειναι να επανελθουν.
Παντως τα μεταμοσχευμενα σου βγαινουν πολυ κατσαρα,ακομα κ κοντοκουρεμενος που εισαι φαινετε.Στο χρονο πανω θα στρωσουν,θα εχουν επανερθει κ τα μαμα απο το shock loss και θα εισαι τζετ
 

salonikios30

Active Member
Για μενα εγινε ενα μικρο σοκ λος γιατι ειχαν μπει ηδη στα μαμισια μαλλια κ στο μυαλο μου εχω οτι αμα μπουν σε ηδη μαμα μαλλια (αραιωμενα εστω) εκει θα πεζει μεγαλυτερη πυκνωση( ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΣΩΣΤΑ) απο εκει που δεν εχεις καθολου μαμισια .Επισης πρεπει να εχουν την τεχνογνωσια να δουν σε τι φαση ειναι τα μαμα μαλλια ιδιως εκει που θα ενωθουν με τα μεταμοσχευμενα (πχ τελογενη) για μπουν μεσα η οχι κ ποσο θα μπουν, προβλεποντας το αμεσο μελλον τους (το μακρυ μελλον δεν προβλεπεται) κ κατα ποσο εχει ρισκο ,προκειμενου να αποφευχθει να πεσουν αμεσα τα μαμα κ να υπαρχει κενο. Ευελπιστω να επανελθει και δεν μιλαω για τραγικοτητα αλλα η ουσια ειναι οτι εως τωρα δε με ικανοποιει αυτο που βλεπω.συνεχιζω regain 5% καθε μερα (μεχρι 5μηνο 2% οπως μου ειπαν στην κλινηκη) κ σαμπουαν frezyderm κ της κλινηκης που ειχα παρει ,δε θα τα ξαναπαρω κοντα οταν μακρυνουν παλι θα εχω τελικη εικονα απο στρωσιμο πυκνοτητα φυτρωση .Για φιναστεριδη που ρωτησα στην κλινηκη μου ειπαν να μην παρω δεν εχω προβλημα κ δεν χρειαζεται ,μαλιστα σε τριχολογο-δερματολο που με ειδε της κλινηκης με ειπε δεν εχω Α.Α κ οτι ειμαι σουπερ . Ακολοθησα κ ακολουθω κατα γραμμα οτι μου ειπαν.ΕΙΔΩΜΕΝ!!!
 

salonikios30

Active Member
Συνεχίσω να επιμενω πως έπρεπε να είχαν προχωρήσει ακόμα μερικά χιλιοστά για την καλύτερη ένωση μμ και φυσικών,στη μέγιστη μεγέθυνση αυτό βλεπω
Τασο αυτο που δειχνεις με τον κυκλο ειναι χιλιοστο-α ακριβως στην ενωση κ ενω ακομα υπαρχει καποιο σχετικο πρηξιμο.Στις φωτο που στελνω δειχνω και απο τις δυο πλευρες για τετραγονικο-α αραιωσης , κ ειναι κ στις δυο πλευρες -ενωση με τα μαμα μαλλια.
 

salonikios30

Active Member
Ισως να επρεπε να ειχαν προχωρησει αλλα μετα μην ειχα αραιωση κ σοκ λος (για μενα) ποιο μεσα γιατι εκει στην ενωση μπηκαν ηδη σε μαμα μαλλια
 

dimitris50423

Well-Known Member
salonikie πολυ καλες οι τελευταιες φωτο. φαινεται οτι εχεις πολυ καλη φυτρωση και ομοιογενεια. και στα temples επισης.. αν το μαλλι το αφησεις σε μακρος οπως προ μεταμοσχευσης θα ειναι μια χαρα.. νομιζω οτι ξεμπερδεψες με το μαλλι. ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flosk

Well-Known Member
Δεν ξερω τι να πω με την περιπτωση του Salοnikιου ρε παιδια. Ολα φαινεται να εχουν γινει σωστα. Υπαρχει σιγουρα κενο στην ενωση μμ με τα υπολοιπα . Και σε μενα καπως ετσι ειχε γινει θυμαμαι αλλα λιγο περισσοτερο. Θα ηθελα να ξερω πιο πολυ τι θα απαντουσε ο Μαρας κ´ λιγοτερο ο Φιουρης για το θεμα κ´ εγκυκλοπαιδικα περισσοτερο. Salonikie ποτε θα μιλησεις με Φιουρη; Μου ηρθε κ´ μειλ οτι ερχεται Γεναρη νομιζω..
 

Flosk

Well-Known Member
24-26 στην Αθηνα ομως μονο τελικα. Νομιζα οτι θα εσκαγε κ´ Θες/νικη ως συνηθως. Σορρυ, ακυρο
 

salonikios30

Active Member
ΟΚ,THANKS!Ξερω γιατι δε θα ερθει Θεσσαλονικη.Σου λεε το αποτελεσμα του σαλονικου θα ειναι ολοκληρωμενο το 12μηνο αρα θα ερθει Θεσσαλονικη Απριλιο-Μαιο ,καλα το σκεφτηκε :)
 

Simgr

New Member
Καλημέρα.. Είμαι καινουριος και εγω...για το προβλημα μου πρεπει να ανοιξω εγω καινούριο θεμα; δε πολυ βγαζω ακρη γι αυτο ρωτησα εδω...συγγνωμη αν δε κανει.
 

gkast

Active Member
Oταν ερθει θεσσαλονικη να πουμε τις παρατηρησεις μας,ποτε ερχεται?
Μια χαρά είσαι φίλε μου μην προτρέχεις γιατί έχεις μήνες ακόμα μπροστά σου εξάλλου όσοι κάνουν μετατομοσχευση με manual fue το πλήρες αποτέλεσμα το βλέπουν στο 12μηνο ....συν το γεγονός οτι δεν παίρνεις φίνα (όχι κακό).....η μινοξιδιλη μόνο κακό κάνει δημιουργεί κνησμούς κοκκινίλες και εντέλει δεν είναι παράγοντας που θα σου δώσει κάποιο μπουσταρισμα.....η προπυλογλικόλη είναι υπεύθυνη για αυτό.....μην ακούς το κοινότυπο που λένε οι κλινικές σχετικά με την μινοξιδίλη ....
Μπορείς να στείλεις φώτο στην κλινική και να ζητήσεις ( απαιτήσεις )......την γνώμη του Μάρα ο ιδανικός για να σου δώσει μια απάντηση για να είσαι εντάξει ψυχολογικά ....καλά Χριστούγεννα
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εγω μινοξ δεν εβαζα ποτε και τα πηγα μια χαρα,Ακομη και φινα ειχα αρχισει 2 μηνες μετα την μεταμοσχευση.
 
Μπλουζα