Rogaine / Regaine FAQ

Giorgos-3

Well-Known Member
Το ρωταω αυτο γιατι η dhi λεει 6-12 μηνες ριγκειν ....μετα ; εχει νοημα η συνεχεια η οχι ; βεβαια πανω στο αγχος άμελησα κ γω να ρωτησω εκει ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Εννοω μετα να συνεχισω η οχι ; γιατι μου λενε 6-12 μηνες χρήση μονο ;

ακου φιλε την μινοξιδιλη και ολα τα υπολοιπα οταν τα κοψεις χανεις τα αποτελεσματα που εχεις κερδισει..αρα αυτο σημαινει οτι δεν κοβεις αν δε θες να χασεις τα αποτελεσματα που πιθανον εχεις κερδισει και συνεχιζεις επ αοριστον...
 

Gzisis69

Member
εγω δοκιμασα να βαλω μινοξιδιλη 2 φορες. η μια στα 20 που φαινομουν πολυ αραιος και με εφτασε σε τρελο λεβελ σαν να μην ειχα αραιωση αλλα με κουρασε αυτο το καθημερινο οποτε σε συνεννοηση με δερματολογο το σταματησα και μετα απο 3 χρονια που εφτασα σε χαιροτερο σημειο δλδ να χω ψιλοαραιο κροουν και γενικοτερη αραιωση το ξεκινησα και με πηγε νοργουντ 1 σε 3 μηνες αλλα εβγαλα τριχες στην πλατη κατα πολλες και στο ενδιαμεσο των φρυδιων και στα γενια που ανεβηκαν οποτε στο 6μηνο την σταματησα γιατι δεν πηγαινε αλλο αυτο το πραγμα νομιζα θα βγαλω και στ αυτια. μετα απο 1 χρονο μου επεσαν ολα κ εφτασα νοργουντ 5 και τωρα 2 χρονια μετα σκεφτομαι μηπως ξαναρχισω αλλα δεν ξερω αν μπορει να μου ξαναδωσει μαλλια οπως πριν.. γιατι αν απο νοργουντ 5 με παει σε 3 ε χαιρω πολυ παλι ξυρισμενα θα τα χω..
 

Converse

New Member
καλημερα..μια ερωτηση επειδη σημερα ξεκιναω μινοχ συνταγη απο φαρμακειο..το shedding που θα υπαρξει τον πρωτο καιρο αφορα μονο τις τριχες οι οποιες ειναι αδυναμες κ στα "τελευταια" τους η κ αυτες οι οποιες ειναι νορμαλ η και σε φαση αναπτυξης(2-3μηνων)??
 

hippys

New Member
καλημερα..μια ερωτηση επειδη σημερα ξεκιναω μινοχ συνταγη απο φαρμακειο..το shedding που θα υπαρξει τον πρωτο καιρο αφορα μονο τις τριχες οι οποιες ειναι αδυναμες κ στα "τελευταια" τους η κ αυτες οι οποιες ειναι νορμαλ η και σε φαση αναπτυξης(2-3μηνων)??

Καλησπέρα, θα πέσουν οι αδύναμες μόνο να ξέρεις.
Μήπως μπορείς να ανεβάσεις τη συνταγή της μινοξ από το φαρμακείο?
 

Converse

New Member
Καλησπέρα, θα πέσουν οι αδύναμες μόνο να ξέρεις.
Μήπως μπορείς να ανεβάσεις τη συνταγή της μινοξ από το φαρμακείο?

Δεν την ξερω..απλα πηγα σε ενα φαρμακειο κ του ειπα να μου φιαξει μινοχ 5%..στο μπουκαλι πανω γραφρει μινοξιδιλη 5% κ pharmecort...αυτο τπτ αλλο..
 

tasos33

Well-Known Member
Διότι τόσο θα κάνουν να βγουν τα μμ μαλλια. Δεν εχεις μαλλια δικά Σου ώστε να στα κρατήσει οποτε δεν υπάρχει και λογος μετα το πέρας της φυτρωσης να χρησιμοποιείς μινοξ.


Εννοω μετα να συνεχισω η οχι ; γιατι μου λενε 6-12 μηνες χρήση μονο ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Να ρωτησω κάτι σχετικα με την μινοξ ....επειδη εδω κ 2 εβδομαδες που την ξεκινησα ξαφνικα εχω γινει κ «ξεχασιάρης» κ γνκ εχω ενα θεμα συγκέντρωσης σχετιζεται αυρο η απλα τωρα έτυχαν καποια γεγονότα κ νομιζω ;
 

Converse

New Member
καλημερα..μια ερωτηση..πηρα απο φαρμακειο μινοχ(συνταγη) κ στο μπουκαλακι βλεπω να καθεται στον πατο κατι σαν πουδρα κ οταν το κουναω πριν την χρηση εορειται στο υγρο κ μετα ξανακαθεται στον πατο...ειναι φυσιολογικο αυτο??κανονικα δεν πρεπει να ειναι εντελως διαφανο σαν νερο??
 

FreeThinker

Well-Known Member
καλημερα..μια ερωτηση..πηρα απο φαρμακειο μινοχ(συνταγη) κ στο μπουκαλακι βλεπω να καθεται στον πατο κατι σαν πουδρα κ οταν το κουναω πριν την χρηση εορειται στο υγρο κ μετα ξανακαθεται στον πατο...ειναι φυσιολογικο αυτο??κανονικα δεν πρεπει να ειναι εντελως διαφανο σαν νερο??

Λογικα δε διελυσε ο φαρμακοποιος σου καλα τη μινοξιδιλη στο υγρο. Δεν ειναι φυσιολογικο, ακουγεται για λαθος αρχαριου.
 

FreeThinker

Well-Known Member
Ο,τι αλλο και να χε πιστευω οτι δεν ειναι σωστο να υπαρχει ιζημα. Εγω θα τους το πηγαινα πισω στο φαρμακειο και θα ζητουσα να το ξαναφτιαξουν. Οι κοκκοι που αιωρουνται ειναι σχεδον σιγουρα μινοξιδιλη που δεν διαλυθηκε.
 

FreeThinker

Well-Known Member
Παρεμπιπτοντως, pharmecort λεγεται και ειναι υδροκορτιζονη. Εισαι σιγουρος οτι απλα του ζητησες μινοξιδιλη απο μονος σου ή του πηγες και συνταγη δερματολογου? Γιατι να σου εβαλε ο φαρμακοποιος υδροκορτιζονη στη λοσιον με δικη του πρωτοβουλια μου φαινεται λιγο δυσκολο.
 
Μπλουζα