Rogaine / Regaine FAQ

pantel

Active Member
Γεια σας παιδια. Θα ηθελα να ρωτησω ριγκειν σε αφρο απο που μπορω να παραγγειλω για να μου ερθει φθηνα;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

registerooulos

Α ρε πατέρα μας έκαψες!
Προς ενημέρωση των μελών. Minox 5% σε υγρή μορφή (λίγο πολύ την συνταγή του regain/rogain) την φτιάχνει κάθε σοβαρό φαρμακείο αν δεν θέλετε να απευθυνθείτε σε eshop του εξωτερικού (ο καθένας για τους λόγους του!).
Μετά από την ΜΜ μου μου και μη εχοντας χρησιμοποιησει ποτε ξανα καποιο σκευασμα μου εδωσαν από την κλινική μου (επί πληρωμή 20€) ένα μπουκαλι minox 5% καθως κι ενα shampoo (minox compatible επί πληρωμή 30€) . Για καλή μου τύχη το μπουκαλάκι που πηρα είχε το ταμπελάκι του φαρμακείου που το φτιάχνει.....:) (ο νοων νοητω)
....Το κόστος των παραπάνω στο φαρμακείο δεν εχει καμία σχέση!
Μην πληρώνετε την συσκευασία αλλά την ουσία!

Minox 5% ...10€ (κραταει 2μηνες περιπου)
Shampoo Nanogen ...19€ (κραταει 2+ μηνες με καθημερινο λουσιμο 2 χερια)

Picture 7.jpg

Το φαρμακειο (με το οποιο δεν εχω καμια σχεση) προς τυπικη αναφορα ειναι ο Ανανιαδης στην οδο Λαμψα ...περιοχη Γηροκομειο. Το κοστος για κατι που θα βαζεις για καιρο πρεπει να ειναι συμμαζεμενο ...αυτο ειναι μια απο τις λυσεις.
Καλη δυναμη σε όλους!
 

nine

Active Member
Δηλαδη αυτο που ειπες minox 5% "χυμα" 10 ευρω βγαινει φθηνοτερα απο αλλες φθηνες minox οπως kirkland; Για ποσα ml μιλαμε;
Δεν ειμαι χρηστης μινοξ, αλλα θα προτιμουσα να εβαζα κατι που εχει reviews και ειναι γνωστο στο εξωτερικο
 
Τελευταία επεξεργασία:

registerooulos

Α ρε πατέρα μας έκαψες!
Δηλαδη αυτο που ειπες minox 5% "χυμα" 10 ευρω βγαινει φθηνοτερα απο αλλες φθηνες minox οπως kirkland; Για ποσα ml μιλαμε;
Δεν ειμαι χρηστης μινοξ, αλλα θα προτιμουσα να εβαζα κατι που εχει reveiws και ειναι γνωστο στο εξωτερικο
Διάβασε λίγο καλύτερα την ανάρτηση μου. Δεν είπα οτι το ένα ειναι καλύτερο η φτηνότερο από το άλλο. Είπα οτι η δραστική ουσία minox είναι αυτό που αναζητούμε όλοι κι αυτή είναι κοινή σε όλα τα σκευασματα. Αυτή ειναι μια οικονομική ενναλακτική για κάποιον που δεν θέλει να παραγγείλει από eshop στο εξωτερικό. Το συγκεκριμένο είναι ένα κλασικό 60ml μπουκαλάκι με ψεκαστήρι. Rewiews...οκ...το παραπάνω το δινει στην κλινική του ο Β...ς ...ελπίζω να σε καλυψα!
 

nikosssss

Active Member
Παιδιά να ρωτήσω. Προτιμάτε regaine ή krikland?? έχουν κάποια ουσιαστική δραστική διαφορά, πέραν της τιμής?
Και αν είναι για το δεύτερο, απο που αγοράζουμε??
Γιατί το πρώτο το βρίσκουμε στα φαρμακεία απο οτι βλέπω τις τεράστιες αφίσες στις τζαμαρίες τους...:p
 

naruto

Well-Known Member
Ebay κοίτα αφρό Rogaine
20 ευρω το μπουκαλάκι θα σου βγαίνει κ είναι ακριβώς το ίδιο με το δικό μας το regaine.
Απο φαρμακεία δεν συμφέρει
 

nikosssss

Active Member
naruto ωραίος. Απο οτι θυμάμαι έχεις πει οτι είμαστε στην ίδια φάση περίπου. Εσύ βάζεις τίποτα??
 

naruto

Well-Known Member
naruto ωραίος. Απο οτι θυμάμαι έχεις πει οτι είμαστε στην ίδια φάση περίπου. Εσύ βάζεις τίποτα??
Την ιδια βαθμου αραιωση που εχεις στο κραουν,την εχω εγω στους κροταφους.
Μινοξ βαζω στους κροταφους,κ παιρνω και μισο propecia ημερησιως για 6-7 μηνες.Στον εναν κροταφο κατι κινειτε,ο αλλος ακομα τιποτα.Ειδωμεν.
Εσενα η μινοξ στο κραουν πιστευω θα σε πιασει πολυ καλα
 

cool11

Well-Known Member
Χρησιμοποιω regain πολλα χρονια...ισως και 15....
Πλεον φυσικα το χρησιμοποιω οχι για επανεκφυση, αλλα γιατι αν το κοψω, θα ερθει ο χαμος της τριχοπτωσης....
Μην ακουσω μα και μου, ολα τα χρονια αυτο διαβαζω, οποιος το εκοψε, οχι το σκυλομετανιωσε, αλλα εβριζε τη στιγμη που πηρε την αποφαση....το κρατω λοιπον, γιατι δεν γινεται να το κοψω....

Η ερωτηση μου ειναι ομως η εξης, και πιστευω να βρεθουν πεπειραμενα μελη του φορουμ να απαντησουν:
Μπορω να αραιωσω τη χρηση;
Απο 1 φορα τη μερα=δηλαδη καθε μερα,
να το κανω, 1 φορα στις 2 μερες;

Ειναι 'ασφαλες' αραγε, μην παθω κανενα ταρακουλο τριχοπτωσης,
ή μπορει να γινει χωρις ο οργανισμος να αντιδρασει ασχημα;

Αν η αραιωση χρησης, σημαινει εστω και κατ'ελαχιστο οτι θα υπαρξει καποια τριχοπτωση,
επειδη εχω ματωσει για να κρατησω τα μαλλια που εχω,
απλα δεν θα το κανω.
Αν ομως το εχουν επιχειρησει αλλη, με ασφαλεια, πειτε μου την εμπειρια σας.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tommy h

Member
Θα ήθελα και εγώ να μάθω την απάντηση σε αυτό που ρωτάει ο cool , έγω επίσης παρατηρώ ότι όταν βάζω καθημερινά Rogaine βλέπω αδυνάτισμα της τρίχας αντιθέτως όταν το χρησιμοποιώ περιστασιακά δίνει ένα boost και δυνάμωμα στα μαλλιά, υπάρχει περίπτωση η καθημερινή χρήση να κάνει κακο αντί καλο.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
@kapa βαζω μινοξ το πρωι κ μετα απο κανα 40λεπτο ιδρωνω πολυ στη δουλεια..κανει δουλεια η τζαμπα την βαζω?
και εγω ιδρωνω πολυ στην δουλεια.
μολις τελειωνεις την δουλεια,μπανιο και εφαρμογη της λοσιον,ετσι θα μεινει πολλες ωρες για να δρασει
 

johnysblue

Active Member
Οκ μια το μεσημερι μετα την δουλεια κ την αλλη εφαρμογη ποτε?γιατι βαζω 2 την ημερα..ειμαι στο πρωτο 3μηνο της μινοξ κ θελω να μαι τυπικοτατος
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Οκ μια το μεσημερι μετα την δουλεια κ την αλλη εφαρμογη ποτε?γιατι βαζω 2 την ημερα..ειμαι στο πρωτο 3μηνο της μινοξ κ θελω να μαι τυπικοτατος
θα επελεγα 6 ωρες μετα την πρωτη εφαρμογη
 

johnysblue

Active Member
@GOMI θα θελα τα φωτα σου please..
Το γα'ι'δουραγκαθο που εμποδιζει τις τοξινες απο το συκωτι..αν βαζω μινοξ θα την μπλοκαρει απο το αιμα ετσι δεν ειναι?οποτε τζαμπα θα την βαζω ενω παιρνω το συμπληρωμα..ή κανω λαθος?
 
Μπλουζα