Rogaine / Regaine FAQ

cool11

Well-Known Member
Τελικα το παλιο καλο minoxidildirect ειναι μια χαρα, παρηγγειλα μια 6αδα foam και μου ρθε κανονικα μεσα σε 3 βδομαδες, οπως παντα.. Οποτε συνεχιζω απο το ιδιο!

Επειδη εχει γινει της παρεξηγησεως με το τι γινεται,
δωσε λινκ απο το οποιο παρηγγειλες,
να ειμαστε απολυτα σιγουροι!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kal

Member
http://www.minoxidildirect.com/ . Οταν διαλεγεις προιον βαζεις international shipping που ναι στα 14$..Εγω ειχα στειλει σ ολα μηνυμα και σ ολα απανταει ο ιδιος μανατζερ..Πηρα απ αυτο επειδη ειναι πιο φτηνα, μ ρθε κανονικα ακριβως μετα απο 3 βδομαδες.. Οποτε ολα οκ
 

Orionas

Member
Από minoxidildirect.com και εγώ πήρα 4άδα rogain στα 73 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά και μου ήρθε σε 10 μέρες από τη στιγμή που πήρα το mail ότι η παραγγελία εστάλη.Πάρα πολύ γρήγορα και τρομερή τιμή αν σκεφτείς ότι εδώ στην Ελλάδα 1 regain έχει 40 ευρώ.
 

gang

Member
Χρησιμοποιώ regaine τους τελευταίους 4 μήνες δεν εχω δει κάποιο αποτέλεσμα αντίθετα η κατάσταση χειροτέρεψε.αυτο που ήθελα να ρωτήσω ειναι λόγο ότι το χρησημοποιω σε 3 σημεία κροτάφους και κορυφή και χωρίζω την δόση (αφρός-καπάκι ) μπορεί να ευθύνεται αυτο για την μη αποτελεσματικοτητα του;Να προσθέσω ότι μαζί για δυο μήνες έπαιρνα χαπάκια hairgen.Τριχοπτωση εχω τον τελευταίο ενα χρόνο, αρκετά επιθετική κάποιες μέρες πέφτουν πάνω απο 200 τρίχες .
 

newfish

Member
Χρησιμοποιώ regaine τους τελευταίους 4 μήνες δεν εχω δει κάποιο αποτέλεσμα αντίθετα η κατάσταση χειροτέρεψε.αυτο που ήθελα να ρωτήσω ειναι λόγο ότι το χρησημοποιω σε 3 σημεία κροτάφους και κορυφή και χωρίζω την δόση (αφρός-καπάκι ) μπορεί να ευθύνεται αυτο για την μη αποτελεσματικοτητα του;Να προσθέσω ότι μαζί για δυο μήνες έπαιρνα χαπάκια hairgen.Τριχοπτωση εχω τον τελευταίο ενα χρόνο, αρκετά επιθετική κάποιες μέρες πέφτουν πάνω απο 200 τρίχες .


Εκτος απο μινοξ βαζεις τιποτα αλλο ? Γιατι δεν δοκιμαζεις κανενα αλλο τοπικο για να μειωσεις αυτη την τριχοπτωση ?
 

gang

Member
Όχι δεν βάζω κατι αλλο.Γενικα η κατάσταση ακομα δεν έχει γίνει εμφανή στους γύρω μου.Απλα λόγω του νεαρού της ηλικίας μου και λόγω κληρονομικότητας ήθελα να το τρενάρο όσο μπορούσα.Σε δερματολόγο που είχα πάει σχεδόν τσακωθήκαμε γιατί επέμενε πως δεν εχω κανένα θέμα (αυτός μου πρότεινε και τα hairgen).Για τοπικό τι θα πρότεινες;
 

newfish

Member
Και εγω οταν ειχα παει σε δερματολογο μου ειχε δωσει το hairgen spray. Νομιζω δεν εκανε τιποτα και το σταματησα.
Εμενα σιγουρα μου μειωσε την τριχοπτωση και γρηγορα και δραστικα το cg210. Καινουριες τριχες δεν εβγαλα αλλα απο εκει που μετρουσα 100 τριχες στον νιπτηρα αρχισα να μετραω 5-10 .
Θα μπορουσες να δοκιμασεις και folligen αλλα μονο απο εξωτερικο το βρισκεις.
Οπως επισης και μεντα.
 

alexXXX

Active Member
παιδια καπου ειχα ακουσει οτι αν πεταξεις 2-3 καψακια προσκαρ στο ριγκειν κανει πιο πολυ δουλεια ,το εχει κανει κανεις; εγω παιρνω 0.8 φινα καθε βραδυ κ ψεκαζω με ριγκειν μια φορα την μερα!
 

alexXXX

Active Member
ψαχνω τροπο να δυναμωσω λιγο την δραση της μινοξ θελω λιγο επανεκφυση μπροστα ...οποιος ξερει ας βοηθησει!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

poseidonas77

Well-Known Member
Κριμα gang επρεπε να στην ειχε κοψει μαχαιρι και απο τον 3 να εβλεπες και επανεκφυση...διαβασε το θεμα για το ρολερ.....
 

gang

Member
θα επρεπε να σταματησει την τριχοπτωση γενικα η στα σημεια που την χρησημοποιουσα? επισης οτι η δοση <<σπαει>> σε τρια σημεια παιζει καποιο ρολο στην επανεκφυση?
 

poseidonas77

Well-Known Member
Στα σημεια που τη χρησιμοποιουσες επρεπε να σου κοψει μαχαιρι την τριχοπτωση...σε περιοχες με αραιωση....απο δοσολογια πας μισο καπακι πρωι μισο βραδυ?
 

gang

Member
γενικα η περιοχες που τα χρησημοποιουσα ειχαν πολυ μικρη αραιωση δεν ηταν αισθητη σε ξενο ματι,σε αυτεσ εχει καπως σταθεριοποιηση την κατασταση αλλα συνεχιζει να χειροτερευει,γενικα παρατηρω οτι εκτος απο τα <<κλασικα>>(κροταφους-crown) σημεια χανω μαλλια απο ολο το πανω μερος. 1 καπακι περιπου πρωι- βραδυ βαζω
 

poseidonas77

Well-Known Member
Διαβασε το θεμα με το ρολερ και βαλε δαφνελαιο στο σχημα σου
και δες πως θα παει....εαν δεν δεις βελτιωση σημαντικη στην τριχοπτωση και σε ενδιαφερουν σε υπερβολικο βαθμο τα μαλια σου βουρ στο δερματολογο σου να το συζητησετε...λογικα απο κει και μετα πας σε ποιο βαριες θεραπειες...φανταζομαι αιματολογικες εξετασεις προληπτικα εχεις κανει
 

gang

Member
οχι αιματολογικες δεν εχω κανει αν και οταν ειχα παει δερματολογο μου ειχε πει καλο ειναι να γινουν για να δει τον σιδηρο.το θεμα πιστευω ειναι καθαρα κληρονομικο αυτο που με ενδιαφερει ειναι να το τρεναρω οσο μπορω μηπως στο μελλον προλαβω καποια καλυτερη θεραπεια.
 

poseidonas77

Well-Known Member
σκεφτεσαι πολυ καλα...εφοσων υπαρχει κληρονομικοτητα στη μεση μην χανεις χρονο
διαβασε ταχιστα ολλο το θεμα για το ρολερ....εχει βοηθησει πολυ κοσμο το ρολερ...
και μαλον θα μπουσταρει και την μινοξιδιλη που φενεται να μην δουλευει καλα σε σενα
ξεκινα και το δαφνελαιο....υπαρχει θεμα στο φορουμ και συνδυαζετε καλα με την μινοξ....
σε εμενα δουλεψε πολυ καλα απλα βαρεθηκα την λαδιλα και το σταματησα....
βλεπεις πως θα πας για κανα 2μηνο ...εαν παλι δε δεις βελτιωση....
ενημερωσου για τα αποτελεσματα του zaxosdoganos και αφου ζυγισεις και μελετησεις το σχημα που χρησιμοποιηει αποφασιζεις αν θα το δοκιμασεις...παντα με τη συμφωνη γνωμη του δερματολογου σου.
good luck ...
 

alexisss

New Member
Καλησπέρα και από μένα είμαι 30 χρονών και από τα 26 μου έχω αρχίσει και βλέπω αισθητή αλλαγή στο τριχωτό της κεφαλής σε σχέση με το πως ήμουν πριν. Η κατάσταση τώρα είναι 3 vertex αν το λέω σωστά βάση της κλίμακας. Σκέφτομαι να αρχίσω regain 5% αλλά δε γνωρίζω τις παρενέργειες αν μπορεί κάποιος να με ενημερώσει τον ευχαριστώ.
πιστεύετε ότι γενικά έχει κάποιο αισθητό αποτέλεσμα μετά τους 6 μήνες χρήσης ή πρέπει να συνδυαστεί με κάτι άλλο για επιθυμητά αποτελέσματα. Είμαι διστακτικός λόγω παρενεργειων
 
Μπλουζα