Revivogen ευχάριστα αποτέλεσματα

Newbald

New Member
Καλησπέρα παιδιά, είχα μεγάλο πρόβλημα τριχοπτωσης τον τελευταίο καιρό, είμαι 26 χρόνων και μετά τα 18-19 μου πάντα είχα ψηλά τους κροταφους αλλά είχα γερό και πυκνό τσουλουφι οπότε δεν είχα θέμα και πυκνό υπόλοιπο μαλλί, τον τελευταίο καιρό λοιπόν το μαλλί αραιωσε πολύ και ειδικά βρεγμένο φαίνονταν αρκετά.. Το τσουλουφι μια από τα ίδια και αυτό. Εγώ δεν ήθελα να προβω στην φαρμακευτική λύση καθώς είμαι και αθλητής και φόβουμενος και τις παρενέργειες. Έτσι λοιπόν ξεκίνησα να χρησιμοποιώ το Revivogen scalp therapy κάθε βράδυ καθώς και δαφνελαιο αραιά και που κατά την διάρκεια της ημέρα όταν ήμουν σπίτι. Παράλληλα λαμβάνω συμπληρώματα όπως βιοτινη και τον Hair nails and skin Της solgar, μετά από ένα μήνα λοιπόν έχω να σας πω ότι έχω δει τρομερή βελτίωση στην τριχοπτωση, πολύ καλύτερη ποιότητα τρίχας οπότε και καλύτερη φαινομενικά πυκνότητα. Επίσης έχω δει κάτι ακυρες τριχουλες στους κροταφους, αρχικά νόμιζα ότι ήταν χνουδι και δεν θα προχώρησει σε κανονική ανάπτυξη τρίχας, παρολαυτα έναν μήνα μετά έχουν μεγαλώσει κανονικοτατα (μιλάμε τώρα για 3-4 τρίχες μην φανταστείτε) και βλέπω και καποιες καινούργιες μικρές τώρα μπροστά στην hairline.
Σύντομα θα ανεβάσω και σχετικές φωτογραφιες με το πριν και το μετά
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

erwinor

Member
Πόσο καιρό σου κρατάει το ένα Revivogern?
Με 10 ,το πολύ, ψεκασμούς (1ml) δεν μου κράτησε ούτε ένα μήνα αν και λένε πως το ένα είναι για 2μηνη θεραπεία!!!!!
 

cristiano

Member
Παιδιά to revivogen δεν έχει τόσο άμεσα αποτελέσματα. Εγω το χρησιμοποιώ 3 χρόνια τώρα μαζί με μινοξιδίλη (Το πρωί μινοξ και το βράδυ revivo). Το αποτέλεσμα είναι να έχω φυσιολογική τριχόπτωση και να είμαι στα ίδια επίπεδα αυτά τα 3 χρόνια.Το revivogen αν το βάζεις σωστά θα δράσει μετά από 3 μήνες. Αυτο που έχω παρατηρήσει οτι κανει, είναι να βελτιώνει την ποιότητα της τρίχας και να μειώνει την τριχόπτωση. Σε καμία περίπτωση επανέκφυση.

Για το φίλο erwinor που ρωτάει πόσο κρατάει το revivogen αυτό που έχω να πω είναι οτι παίζει ρόλο η εφαρμογή. Αν διαβάσεις στο αμερικάνικο site θα δεις οτι γράφει για 2-3 ψεκασμούς στο σημείο του προβλήματος. Όσο πιο κοντά μαλλιά έχεις τοσο καλύτερη είναι η εφαρμογή γιατι πάει περισσότερο υγρό στο δέρμα και όχι στην τρίχα. Ο ψεκασμός πρέπει να γίνεται όσο το δυνατόν πιο κοντά στο δέρμα. Επίσης σε καθε ψεκασμό πρέπει να το απλώνεις καλά με ένα λεπτό πλαστικό στικ γιατί τα δάχτυλα έχουν μεγάλη επιφάνεια και επίσης μένει και το υγρό επάνω τους ή πάει στην τρίχα. Δεν βιαζόμαστε να και αφήνουμε χρόνο ανάμεσα στους ψεκασμούς. Εγώ σπαταλάω τουλάχιστον 10 λεπτά συνολικά για να το εφαρμόσω. Το ίδιο κάνω και με την μινοξιδίλη όσον αφορά το χρόνο και όχι τον αριθμό των ψεκασμών. Εμένα 3 μπουκαλάκια revivogen με βγάζουν 6 μηνες άνετα.
 

koumparos

Well-Known Member
Κοψε την μινοξ και ασε μονο το revi και μετα απο κανα 3μηνο κοιτα να δεις τι θα γινει απο τριχοπτωση.Θα παθεις σοκ.Θα τρεχεις πανικοβλητος να μαζεψεις τα ασυμαζευτα.
 

erwinor

Member
Αν γίνει το αντίθετο τι μπορεί να συμβεί;
H minox βοηθάει και στην τριχόπτωση ή μόνο στην επανέκφυση;
 

koumparos

Well-Known Member
Η μινοξ σου κραταει τα μαλια που ειναι γενετικα προγραματισμενα να πεσουν.Εαν προλαβεις την τριχοπτωση στην αρχη μαζι με φινα σε γυρναει σχεδον πισω πριν την αα.Συνηθως λαχανιαζει μετα απο καποια χρονια αλλα αποδεδειγμενα καθυστερει την τριχοπτωση αρκετα και αναλογα την αα εαν ειναι επιθετικη η οχι μπορει να αντεξει η δραση της αρκετα χρονια.Εμενα με κρατησε 5 χρονια αλλα επειδη επαιρνα και φινα τη θεωρησα υπερβολη και την σταματησα.Εαν δεν αντεχα την φινα δεν θα τη σταματουσα ποτε τη μινοξ.
 
Μπλουζα