Regaine και δουλειά.

makakas

Member
Παιδιά έχω μία ερώτηση που με απασχολεί σχετικά με το regaine,πλέων τώρα που βρήκα δουλειά δεν θα μπορώ να βάζω το πρωί regaine διότι θα είμαι στον ήλιο για αρκετές ώρες κάτι που δεν επιτρέπεται,ξέρει κανείς αν επιτρέπεται να βάζω την πρωινή δόση το μεσημεράκι που θα γυρίζω σπίτι αντί για το πρωί?Θα υπάρχει πρόβλημα που θα πλησιάσουν περισσότερο οι δύο δώσεις?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Γενικά η μινοξιδίλη σε πολλούς δουλεύει και με μία δόση την ημέρα (ειδικά αν την χρησιμοποιείς για συντήρηση και όχι regrowth) . Προσωπικά πιστεύω ότι δεν χρειάζεται η 2η δόση, οπότε θα σου πρότεινα να την χρησιμοποιείς μόνο βράδυ. Αν πάλι θέλεις να βάζεις 2 φορές την ημέρα δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα να βάζεις μεσημέρι-βράδυ.
 

makakas

Member
Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία,να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα,ξέρεις πιά είναι τελικά η ποιό αποτελεσματική δοσολογία(από το στόμα) του Avodart?5%?0,5%?ή 2,5%?
Επίσης ισχύει πως μπορώ να παίρνω Avodart ανά τρεις ημέρες έχοντας τα ίδια αποτελέσματα?Η λογική δεν λέει πως όσο πιο μεγάλη είναι η δοσολογία τόσο καλύτερα θα είναι και τα αποτελέσματα?
 
Μπλουζα