Piros75, fue, γκαρτσονίκα, 1419 grafts, 3/2/16

imouthis

Active Member
Εγώ λέω πάλι αν είναι να το κάνεις δεν έχεις λόγο να περιμένεις κάτι... ότι και να δώσει ακόμα είναι ελάχιστο συγκριτικά με αυτό που έχεις σκοπό να βάλεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
Στην DHI μου λένε να περιμένω τουλάχιστον το 12μηνο. Σκέφτομαι να βάλω τουλάχιστον άλλα 800-1000 μπροστά (κυρίως στους δύο κροτάφους και ίσως πάω για άλλα 1000 πίσω στην κορυφή, στην περιοχή που δεν έβαλα τίποτα κατά την πρώτη μου μμ. Στόχος: να φτάσω στην πυκνότητα που έφτασα στη μέση, στην οποία πλέον έχω περίπου 100 τρίχες/εκ2 δηλαδή περίπου 50 θύλακες-μοσχεύματα/εκ2. Στην πρώτη μπήκαν περίπου 25 ΜΟ μοσχεύματα/εκ2 και άρα στοχεύω να τα διπλασιάσω στις περιοχές που δεν είχα καθόλου μαμά τρίχες (βλ. κροτάφους).
 

aeratos28

Just aeratos
piros,θες αλλά τόσα μπροστά όσα εβαλες την πρώτη..και γύρω στα 700-800 πίσω..με 800-1000 που λες μπροστά νομίζω δεν θα είσαι ευχαριστημένος..αν θες την συμβουλή μου περίμενε να κλείσει ο χρόνος και κάνε ότι θες μετά.
 

piros75

Well-Known Member
piros,θες αλλά τόσα μπροστά όσα εβαλες την πρώτη..και γύρω στα 700-800 πίσω..με 800-1000 που λες μπροστά νομίζω δεν θα είσαι ευχαριστημένος..αν θες την συμβουλή μου περίμενε να κλείσει ο χρόνος και κάνε ότι θες μετά.

Σύμφωνα με τους υπολογισμούς που έχω κάνει και με μετρήσεις στην κλινική χρειάζομαι ακριβώς 875 μοσχεύματα με 100% επιβίωση για να πετύχω τον διπλασιασμό των τριχών μου στους κροτάφους (με την τωρινή εικόνα). Επειδή 100% στη μεταμόσχευση δεν υπάρχει και επειδή χρειάζομαι κάτι παραπάνω από διπλασιασμό αν θεωρήσουμε ότι η φύτρωση δεν αυξηθεί κατά πολύ τους επόμενους 4 μήνες, θα πάω για περίπου 1000 μοσχεύματα. Αλλά όλα αυτά θα τα δούμε μετά το 12μηνο.
 

piros75

Well-Known Member
Και η φύτρωση συνεχίζεται.... (πάλι καλά που δεν βιάστηκα για την 2η). Θα ανεβάσω σύντομα καλύτερες φωτογραφίες... είμαι πολύ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ....
right close.jpg
right.jpg
 

aeratos28

Just aeratos
piros όταν σου έλεγα,οπως και άλλοι βέβαια,περιμενε να κλείσει χρόνο και κάνε ότι θες μετά,εσυ βιαζοσουν..όντως φαίνονται να πετάγονται αρκετά grafts..καλή συνέχεια και περιμένουμε και άλλες καλύτερες φωτο
 

piros75

Well-Known Member
Ναι φίλε, όντως φαίνεται ότι έκανε το μπαμ σε εμένα μετά το 6μηνο. Στην DHI μου είχαν πει ότι σε κάποιες περιπτώσεις (σπάνιες) η φύτρωση μπορεί να ολοκληρωθεί ακόμα και μετά τον 14 μήνα. Όταν τους ρώτησα αν μπορούν να το καταλάβουν αυτό από νωρίς, μου είπαν πως ναι και γι' αυτό κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή, μπορούν δηλαδή γύρω στο 8μηνο να σου πουν αν πρέπει να μπεις για επόμενη άμεσα ή να περιμένεις, με σχετική ασφάλεια, μέσω της στερεοσκοπικής απεικόνισης που κάνουν σε κάθε επανέλεγχο.
 

piros75

Well-Known Member
Λοιπόν παίδες, όπως είχα υποσχεθεί, φωτογραφίες με το μαλλί σηκωμένο με το χέρι και μια προφίλ σε καλή ανάλυση (επιδέχονται επιπλέον ζουμ). Όπως είχα αναφέρει, πετάχτηκαν αρκετές νέες τρίχες τον προηγούμενο μήνα και βλέπω ότι η φύτρωση συνεχίζεται. Το κακό είναι ότι επειδή το μαλλί μου είναι αρκετά μακρύ και οι νέες τρίχες κοντές και αργούν να μεγαλώσουν, δεν φαίνεται και πολύ ωραίο. Θα περιμένω λίγο ακόμα να μεγαλώσουν οι νέες τριχούλες και θα κάνω ένα πιο κοντό κούρεμα.
front.jpg Right.jpg
 

Adriano

Well-Known Member
Σίγουρα είσαι καλύτερα από πριν. Αλλά ρε γαμώτο φαίνεται κάπως. Η φορά είναι έτσι ή είσαι άλουστος ή απο κρεβάτι; Στους πόσους μήνες είσαι φίλε μου;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
Παιδιά διαβάστε το νήμα μου από την αρχή καλύτερα. Απλά ως περίληψη να σας πω ότι εν γνώση μου αποφάσισα αντί για μία και έξω να κάνω δύο μεταμοσχεύσεις. Έτσι ενώ η πρόταση της κλινικής ήταν για 2.500 μοσχεύματα εγώ έβαλα 1400. Η φύτρωσή μου έκανε ένα μπαμ τον 4 μήνα και μετά άλλο ένα τον όγδοο μήνα και περιμένω να κλείσω τον 12 (ίσως και παραπάνω) για να μπω ξανά για δεύτερη μμ. Αν δείτε στις φωτογραφίες που ανάρτησα (είναι 10 ημέρες πίσω) θα δείτε ότι υπάρχουν κάποιες νένες τριχούλες που έσκασαν μεταξύ του 7ου-8ου μήνα και μεγαλώνουν και αυτές σιγά, σιγά. Η όλη εικόνα με κάνει να πιστεύω ότι μέχρι τον 12ο μήνα θα έχω στο κεφάλι μου όσα έβαλα και αυτό με κάνει ήδη υπερικανοποιημένο.
 

piros75

Well-Known Member
Αντριάνο, η φορά είναι μια χαρά γενικότερα η φυσικότητα είναι υψηλή, το χτένισμα είναι λίγο ότι να ναι χαχαχαχα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εμένα μου κάνει εντύπωση ότι σε αυτό τον μήνα συνεχίζεται η φύτρωση (και δεν μιλάμε για 1-2 graft)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
Μπροστα σε ολη τη hairline γινεται χαμος απο φυτρωση. 10ος μηνας τοση φυτρωση; εγω δεν εβλεπα νεα γκραφτς σε αυτους τους μηνες.
 

piros75

Well-Known Member
Μα αυτό λέμε, από τον 8ο μήνα έσκασε άλλο ένα 30% και στον 9ο ακόμα λίγα (οι φωτογραφίες είναι από τον 9ο μήνα). Το κακό είναι ότι δεν μεγαλώνουν τόσο γρήγορα όσο τα προηγούμενα. Δηλαδή το πρώτο μπαμ έγινε στον 4ο περίπου μήνα. Οι τρίχες που βγήκαν μεγαλώσαν σχετικά γρήγορα. Δηλαδή μέσα σε 1,5 μήνα και με ένα κούρεμα είχαν όλες οι τρίχες περίπου το ίδιο μήκος. Το δεύτερο μπαμ έγινε τον 8ο μήνα, αλλά οι τρίχες αυτήν τη φορά δεν μεγαλώνουν τόσο γρήγορα. Βέβαια το υπόλοιπο μαλλί τώρα είναι πολύ πιο μακρύ από ότι ήταν τον 4ο μήνα, αλλά και πάλι. Όπως και να έχει θα κάνω ένα κούρεμα σε μερικές μέρες και πιστεύω ότι θα έρθουν στα ίσα τους. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι ότι η φύτρωση πήγε καλά και ας άργησε λίγο. Νομίζω ότι αυτό είναι το πιο σημαντικό. Εντωμεταξύ, στη λήπτρια από την στιγμή που έγινε το δεύτερο μπαμ έχω και αρκετή φαγούρα (ανεκτή αλλά την έχω).
 

dimitris50423

Well-Known Member
Βλεπω και ερυθροτητα. Ειδικα στο κεντρο και την αριστερη μερια.
Μηπως πηγες και εριξες μερικα ακομη; τοση φυτρωση σε τοσο προχωρημενο μηνα δεν εχω δει.
Πως εξηγειται αυτο; και η ερυθροτητα θα επρεπε να εχει φυγει τελειως.
 
Μπλουζα