Pilotaki, fue, 4500 grafts, 26-27/11/2015

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
και γιατι να μην τους αφηνουμε να ξεφτιλιζονται?
Θεωρώ ότι μετά από τα τελευταία ξεφτιλίκια της AHC είναι κρίσιμη καμπή για το forum και για το μέλλον του. Οι αποφάσεις που θα πάρουν οι admin θα ορίσουν την πορεία του.
 

Adriano

Well-Known Member
Θεωρώ ότι μετά από τα τελευταία ξεφτιλίκια της AHC είναι κρίσιμη καμπή για το forum και για το μέλλον του. Οι αποφάσεις που θα πάρουν οι admin θα ορίσουν την πορεία του.

@aeratos28

Νομίζω ότι το bold είναι αρκετά σαφές.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Λοιπόν κύριοι, πρέπει να δούμε τα πράγματα σοβαρά αλλά και νηφάλια. Έχω τονίσει εδώ και αρκετό καιρό ότι το προφίλ της κλινικής του Β. (και μιλάω γι αυτή μόνο γιατί είναι καινούργια) είχε όλες τις προυποθέσεις έτσι ώστε να παρουσιαστούν τέτοια φαινόμενα. Άρα είναι κάτι που δεν μας (με) ξάφνιασε. Αποδείξεις δεν είχαμε, ενδείξεις είχαμε πολλές.

Δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα εξηγήσεων από την πλευρά της κλινικής. Το πράγμα είναι καραμπινάτο και οι πιθανές εξηγήσεις σε τέτοιες περιπτώσεις είναι συνήθως δικαιολογίες του τύπου "δεν είχαμε ιδέα", ή το "είναι ευθύνη του μέλους για τις πληροφορίες που δίνει" και αποπροσανατολίζουν από την ουσία του θέματος.

Επειδή μας ενδιαφέρει η ενημέρωση αλλά πρωτίστως η "σωστή", όλα τα νήματα που ανοίγονται στην AHC από εδώ και πέρα θα περνούν από αυστηρό έλεγχο με κριτήρια τα οποία θα ποστάρω σήμερα βράδυ ή το αργότερο αύριο. Με λίγα λόγια, όποιος ενδιαφερόμενος θέλει να ποστάρει θα πρέπει να έρθει πρώτα σε επικοινωνία μαζί μου. Οι παρουσιάσεις θα πρέπει να πληρούν κάποιες προδιαγραφές αλλιώς δεν θα ξεκινούν ή αν ξεκινήσουν και εντός εύλογου χρονικού διαστήματος δεν τις τηρήσουν (τις προδιαγραφές) οι παρουσίασεις θα διαγράφονται. Τα υπάρχοντα νήματα θα εξεταστούν διεξοδικά και όποια δεν πληρούν τις μίνιμουμ προδιαγραφές θα σβηστούν. Το μέτρο πιθανώς να γενικευτεί μελλοντικά.
 

P70

Active Member
οκ τι να λεμε και οι δυο κλινικες ειναι παρτην μια βαρα την αλλη χαχαχα...

Εδω νομιζω οτι δεν υπαρχει συγκριση. Ο Β. το μονο που εχει ειναι φυτρωση και καλη τιμη, ΤΙΠΟΤΑ αλλο.
Απο θεμα consulting, εκτιμηση δοτριας, επαγγελματισμο στην προσεγγιση, η DHI ειναι πολυ πολυ καλυτερη, αλλα υστερει σε πυκνοτητες γιατι παιζει safe, ουτε μινοξ, ουτε φινα, ουτε πολλα graft μαζι.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Aerate ετσι ειναι οπως τα λεω και οι δυο μεσα στις παγαποντιες ειναι..η d*i δεν ξερουμε καν τι τιμες παιζουν..εκτος τοπου και χρονου ειναι αυτοι οχι εγω..αντε πρωινιατικα
 

P70

Active Member
θέλει και διαπραγμάτευση p70.
Πιστεψε με το παλεψα οσο γινοταν. Προτιμουσε να μου βαλει 1 χρονο δοσεις, παρα να ριξει τιμη.
Ασε που επιβεβαιωνεται οτι παρακολουθουν το φορουμ, γιατι δεν μπηκαν καν σε διαδικασια να παρουν τηλεφωνο καποιους μηνες μετα να με ξαναψησουν, είδαν οτι εκανα αλλου προφανως.
 

aeratos28

Just aeratos
Ναι ρε ,τα κακώς κείμενα τα ξέρεις για όλους.για τα αποτελέσματα ότι να ναι της hdc ψαχνεις 1000 δικαιολογίες σου λέω αλλά κακό κανένα..ότι κάνουν παγαποντιες με τις τιμές κτλ συμφωνω και εγώ και με το ότι είναι εκτός τόπου χρόνου πολλές φορές στη dhi..αλλά και αυτό που σου λέω για εσένα ισχύει και δεν σε διαφοροποιεί σε κάτι ..ρόδινα όλα τα βλέπεις και εσύ ..άντε πρωινιατικα x2 μην πω και παραπανω φορές..adriano τώρα είδα καλά τι εγραψες,ξεκάθαρο ήταν απλά το είδα γρήγορα και σε ρωτησα πριν..αλλά παιδιά σιγά ,μην δραματοποιουμε την κατάσταση..επειδή ένας πήγε να ξεγελάσει το φόρουμ επί σκοπού θα υπάρξει στο φόρουμ πρόβλημα??ο πρώτος η ο τελευταίος ήταν??ας ανακοινώσει ο cvial αυτά που θέλει και προτείνω και εγώ πλέον να γίνεται ανεξερετος για όλους..από οποία κλινική και να είναι η επέμβαση..για μένα αυτό θα είναι το δίκαιο..όλοι,ίδια αντιμετωπιση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Δεν ξέρω ρε φιλαράκι
Πιστεψε με το παλεψα οσο γινοταν. Προτιμουσε να μου βαλει 1 χρονο δοσεις, παρα να ριξει τιμη.
Ασε που επιβεβαιωνεται οτι παρακολουθουν το φορουμ, γιατι δεν μπηκαν καν σε διαδικασια να παρουν τηλεφωνο καποιους μηνες μετα να με ξαναψησουν, είδαν οτι εκανα αλλου προφανως.
τι να σου πω.!όντως δεν άξιζε τότε τα τόσα λεφτά που ζήτησαν..εδώ συμφωνω με το ότι να ναι που λέμε..δεν γίνεται να μην υπάρχουν στάνταρ τιμές,λαθος αυτο που κανουν η dhi..σου είπα τι τιμή μου έχουν πει εμένα,είδες τι τιμή έδωσαν του Βαγγελη για τις 2 επεμβάσεις και πόσα grafts του έβαλαν..φάουλ μέγιστο είναι..
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ναι ρε ,τα κακώς κείμενα τα ξέρεις για όλους.για τα αποτελέσματα ότι να ναι της hdc ψαχνεις 1000 δικαιολογίες σου λέω αλλά κακό κανένα..ότι κάνουν παγαποντιες με τις τιμές κτλ συμφωνω και εγώ και με το ότι είναι εκτός τόπου χρόνου πολλές φορές στη dhi..αλλά και αυτό που σου λέω για εσένα ισχύει και δεν σε διαφοροποιεί σε κάτι ..ρόδινα όλα τα βλέπεις και εσύ ..άντε πρωινιατικα x2 μην πω και παραπανω φορές..adriano τώρα είδα καλά τι εγραψες,ξεκάθαρο ήταν απλά το είδα γρήγορα και σε ρωτησα πριν..αλλά παιδιά σιγά ,μην δραματοποιουμε την κατάσταση..επειδή ένας πήγε να ξεγελάσει το φόρουμ επί σκοπού θα υπάρξει στο φόρουμ πρόβλημα??ο πρώτος η ο τελευταίος ήταν??ας ανακοινώσει ο cvial αυτά που θέλει και προτείνω και εγώ πλέον να γίνεται ανεξερετος για όλους..από οποία κλινική και να είναι η επέμβαση..για μένα αυτό θα είναι το δίκαιο..όλοι,ίδια αντιμετωπιση

Να μην πηγαινει κανεις ρεεε ουτε κυπρο ουτε ελλαδα για τα αναθεμα ειναι ολοι.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Οσο ειμαι εγω αστροναυτης τοσο ειναι και ο πιλοτακις πιλοτος.
Απτην αρχη φενοταν μαπα το καρπουζι (απατη)
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Crossfire εγω εβαλα 2300 φιλε μου. Αν μου επαιρναν 3500 μονο απο το πισω μερος της δοτριας θα ηταν τελειως κατεστραμενη και οχι στην πολυ καλη κατασταση που ειναι τωρα με τα 2300.
Επισης απο τη φωτογραφια της τοποθετησης ισως να μπορεις να μετρησεις και ποσα ειναι. Δεν το εκανα ποτε. Αν τα βρεις πιο πολλα πες μου κ εμενα να το ξερω.

Κατεστραμενη με 3500 grafts???????????????? Αφου το λες και εσυ δημητρη κατι ξερεις παραπανω...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κατεστραμενη με 3500 grafts???????????????? Αφου το λες και εσυ δημητρη κατι ξερεις παραπανω...

Αφού το έχουμε αναλύσει στις βασικές αρχές μμ. Με 4000 grafts την εξαντλείς (50%). Με πάνω από 4000g την καταστρέφεις.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αφού το έχουμε αναλύσει στις βασικές αρχές μμ. Με 4000 grafts την εξαντλείς (50%). Με πάνω από 4000g την καταστρέφεις.
Kαι με strip την καταστρεφεις?
Δεν προλαβα να διαβασω το νημα σου στις βασικες αρχες.
Ναι αλλα παιζει ρολο και η κλινικη στην καταστροφη και με λιγοτερα.Η και με τα ιδια.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το strip έχει άλλη φιλοσοφία. Αυτά που γράφω (4000) αναφέρονται σε FUE και για το γνωστό "τετράγωνο"
 

dimitris50423

Well-Known Member
το κατεστραμενη το εγραψα με υπερβολη. υπαρχει κανεις που πιστευει οτι αν βγαλει 3500 μοσχευματα μονο απο το σημειο που εγινε η δικη μου εξαγωγη ακομη και με 1 εκ μαλλι δεν θα διαγραφοταν ξεκαθαρα το τετραγωνο εξαγωγης? ενω εξω απο το τετραγωνο θα ηταν με την αρχικη πυκνοτητα. μιλαμε για 1200 παραπανω μοσχευματα απο οτι εβγαλα. και μονο απο αυτο μπορει να καταλαβει καποιος οτι τα μοσχευματα πρεπει να επαιξαν εκει που μου ειπαν αλλιως θα φαινοταν περισσοτερο.
cvial με το 50% αφαιρεση μονο απο αυτο το σημειο ειναι δυνατον να μην ειναι εμφανες ενω τα διπλανα ειναι με την αρχικη πυκνοτητα?

για το πιλοτακι δεν μου αρεσε καθολου αυτη η ανακριβεια στα μοσχευματα που μας ειπε με αυτα που λενε στο site. αλλο 4500 αλλο 5600. θα πρεπει να ξεκαθαριστει αυτο να δουμε τι παιζει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η θεωρία λέει ότι μπορείς να πάρεις μέχρι 50% της αρχικής πυκνότητας (αυτό φυσικά και ανάλογα με την περίπτωση, σε άλλους είναι 40% σε άλλους 45%) και με ικανό μήκος μαλλιού (όχι πολύ κοντό) να μην φαίνεται καμμία διαφορά (και μάλιστα σε φώτο). Φυσικά για να μην έχεις dotting πρέπει να ακολουθηθεί το πρωτόκολλο που περιέγραψα στις βασικές αρχές μμ. Παράδειγμα του πως μπορεί να φαίνεται μια εξαντλημένη δότρια μπορείς να δεις στο νήμα μου.
 
Μπλουζα