Pill Splitters (κοψτε το Proscar με ακριβεια)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Pill Splitters (κοψτε το Proscar με ακριβεια)

τι να πω ρε πανο
με αυτα που λες πας να τιναξεις οσα ειναι γνωστα στο παννεληνιο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Pill Splitters (κοψτε το Proscar με ακριβεια)

Παναγιωτης είπε:
τι να πω ρε πανο
με αυτα που λες πας να τιναξεις οσα ειναι γνωστα στο παννεληνιο

χαχααχαχα.....δε ξερω πανο εχουμε κ το ιδιο ονομα....ισως ο καθε οργανισμος να αντιδραει διαφορετικα....
επειδη λες οτι πας γυμναστηριο και εχεις ιδεα....θα ξερεις τι ειναι να εχεις καποια κιλα και να κανεις οριακα 7 επαναληψεις και ξαφνικα οι 7 να γινονται 11-12 ειναι σχεδον οι διπλες(μιλαμε μεσα σε 10-12 μερες οχι σε 1-2 μηνες ξερω γω...) ειναι μεγαλη η διαφορα στην δυναμη και δε μπορω να την αποδωσω καπου αλλου παρα μονο στην φινα....ειχα διαβασει και ενα site ξενο που καποιος ειχε παθει το ιδιο με αβονταρτ και ηταν 40 χρονων και ελεγε οτι ειχε παραπανο αντοχη και δυναμη και μαλιστα σε αξιοπροσεχτο βαθμο....τι να πω ας μας πει και κανενας αλλος την εμπειρια του αν παει γυμναστηριο να δουμε τι παιζει....
Σε μενα παντος αυτο εγινε....
εσυ παναγιωτη παρατηρησες μειωση δυναμης δηλαδη?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Pill Splitters (κοψτε το Proscar με ακριβεια)

τετοια αυξηση στα κιλα που επαιρνα μονο με anabols ειδα

ακομη χαπια δεν χρησιμοποιω απο το στομα αλλα τοπικα
οποτε δεν παρατηρησα μειωση
εξαλλου και οραγινα να την επερνα ειτε τοσο μικρη η αποσταση που μειωνετε η dht οπου δεν μπορει να σου προσεφερει τετοιες αλλαγες ειτε προς το αρνητικο ειτε προς το θετικο
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Pill Splitters (κοψτε το Proscar με ακριβεια)

http://www.stanleytools.gr/index.php?cPath=130&osCsid=8cef9e6267ccb78c7431da0ab6bcf893

μια σκέψη είναι και η ζυγαριά ακριβείας. μετράω το όλο βάρος απο ένα χάπι και το κάνω σκόνη. μετά μοιράζω την σκόνη σε 5 ή 6 ίσες ποσότητες. αυτό μπορώ να το κάνω με όλα τα χάπια απο ένα κουτί proscar. δηλ μετράω συνολικά το βάρος απο τα 14 χάπια. έστω 14 χ 1 γρ = 14 γρ, όλα τα χάπια έχουν 14χ5mg=70mg φινα άρα στην συνολική σκόνη έχω 70 mg fina ανά 14gr=140mg εγώ θέλω 0,8mg με απλή μέθοδο των τριών έχω 0,8mg fina στα 1,6mg ;D

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΊΝΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΆ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Pill Splitters (κοψτε το Proscar με ακριβεια)

θα σου μείνει και για "άλλες" χρήσεις .... :eek:mg:
 

NGL

Member
Απ: Pill Splitters (κοψτε το Proscar με ακριβεια)

ναι θα ειναι χρησιμη,αν ασχολεισαι με το ποδοσφαιρο ,εισαι εξτρεμ και παιζεις πανω στην γραμμη.. :D :D
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Pill Splitters (κοψτε το Proscar με ακριβεια)

σαν δεν ντρέπεστε ;D, εγώ για να φτιάχνω την φίνα μου την θέλω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Pill Splitters (κοψτε το Proscar με ακριβεια)

παιδες σταματησα τις καψουλες κι αρχισα να περνω κι εγω προσκαρ κ να το κοβω να ειμαι σιγουρος.....
εχω ενα μηχανημα που κοβει αρκετα καλα...αλλα ΠΟΤΕ δεν καταφερα να κοψω το χαπι ακριβως στα 2.....
οποτε κραταω το ελφρως μικροτερο κομματι και μετα λειμαρω το αλλο και το κανω ιδιο με το μικρο....
οποτε πιστευω οτι ετσι αποκλειεται να παρουμε ποσοτητα πανω απο 1.2χλγ το ΠΟΛΥ.....
Το λεω γιατι κατι φορες δε τα λειμαριζα και ειμουν σιγουρος οτι απ το μεγαλο κομματι στανταρ θα εβγαινε ποσοτητα μεγαλυτερη του 1.5χλγ στα σιγουρα....ε και οσο να πεις δεν ειναι κ οτι καλυτερο.....
 

lalakos

Member
Απ: Pill Splitters (κοψτε το Proscar με ακριβεια)

panos1982 είπε:
Το λεω γιατι κατι φορες δε τα λειμαριζα και ειμουν σιγουρος οτι απ το μεγαλο κομματι στανταρ θα εβγαινε ποσοτητα μεγαλυτερη του 1.5χλγ στα σιγουρα....ε και οσο να πεις δεν ειναι κ οτι καλυτερο.....

Μου έχει τύχει να γυρίσω ντίρλα το βράδυ στο σπίτι και να μην έχω κομμένο προσκάρ.... Οοοοοοο εκείνο το βράδυ πρέπει να πήρα τουλάχιστον 3mg φιναστερίδης χαχαχα..... 8) :D
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Pill Splitters (κοψτε το Proscar με ακριβεια)

lalakos είπε:
[quote author=panos1982 link=topic=861.msg17208#msg17208 date=1252063589]
Το λεω γιατι κατι φορες δε τα λειμαριζα και ειμουν σιγουρος οτι απ το μεγαλο κομματι στανταρ θα εβγαινε ποσοτητα μεγαλυτερη του 1.5χλγ στα σιγουρα....ε και οσο να πεις δεν ειναι κ οτι καλυτερο.....

Μου έχει τύχει να γυρίσω ντίρλα το βράδυ στο σπίτι και να μην έχω κομμένο προσκάρ.... Οοοοοοο εκείνο το βράδυ πρέπει να πήρα τουλάχιστον 3mg φιναστερίδης χαχαχα..... 8) :D
[/quote]

αφου ειχες το κουραγιο να κατσεις και να το κοψεις παλι καλα.......!!!!
Πως διαολο λενε αλλοι οτι το κοβουν στα 5 δε ξερω.....με χιλια ζορια το κοβω στα 4 εγω.....τοσο κουλος ειμαι????
 

durix

New Member
Απ: Pill Splitters (κοψτε το Proscar με ακριβεια)

δε ξερω αν εχει ποσταρει κανεις αυτη την φωτο.....

την βρηκα τυχαια.....απο site με φαρμακα...και αναφερεται στο 1/5 του proscar...

SplitProscar.jpg


στην ουσια ειναι αυτο που πολλοι εχετε περιγραψει με λογια....

αντε καλο κοψιμο..... :D :D :D :D :D :D



14-09-09
edit: δε ξερω αλλα δεν εμφανιζοτανε η φωτο...την ξαναεβαλα....
 

Jakard

New Member
Απ: Pill Splitters (κοψτε το Proscar με ακριβεια)

Άκης είπε:
[quote author=tropheus link=topic=861.msg15293#msg15293 date=1248624267]
Έτσι ακόμα και αυτοί που επιθυμούν να πάρουν 1mg την ημέρα, αντί να κόβουν το proscar στα 5 (άραγε το καταφέρνει αυτό κάποιος; )
Εγώ το κόβω στα 6 :p

Πάντως είναι δύσκολο να είναι κατανεμημένη ομοιόμορφα η φινα σε όλο το χάπι. Άλλωστε, τα χάπια δεν σχεδιάστηκαν για να κόβονται. Αλλά επειδή το proscar έχει μικρή περιεκτικότητα σε fillers, λογικά αν κοπεί σε 4 κομμάτια, πρέπει να έχει πάνω κάτω την ίδια ποσότητα σε φινα.
[/quote]

και εγω σε 6 θελω να το κοψω αλλα δεν εχω ιδεα .Ασε που δεν ξερω τι παιζει με την μεμβρανη που εχει το προσκαρ γυρο γυρο.
 

panosmp

New Member
Απ: Pill Splitters (κοψτε το Proscar με ακριβεια)

γεια σας πρωτη φορα γράφω στο φορουμ. διαβαζα βέβαια τι παιζει.. λοιπόν περνω propecia 2 μηνακια τωρα. αλλα για κάποιο λογο εχει εξαφανιστεί απο το προμηθευτή μου είπε ο φαρμακοποιος. περνοντας διαφορα φαρμακεία μηπως κ το βρώ μέχρι να μου ξαναφέρει μ λεει ένας φαρμακοποιός οτι οι πελατες του με συνταγές δερματολόγων περνουν proscar καψουλοποιημένο για την τριχοπτωση. τι ενοω.. οτι περνει το proscar κ με μιχανημα το διαλύει κ το τοποθετει σε καψουλες με δοσολογία 1mg πηρα 30 χαπάκια να κανω τη δουλειά μου 15 ευρω!! ενω το propecia το πληρωνα 53 (τα 28). κ σκεφτομαι να μην ξαναγορασω propecia αν ειναι το ιδιο... αν κ με απασχολουν 2 πραγματα.. αποροφαται το ίδιο απο τον οργανισμο το τεμαχισμενο\ κομμενο proscar η κραταει λιγοτερο η δρασι του οπότε δεν εχει κ τα ιδια αποτελεσματα με το propecia θελω να πο δηλαδη μιπως πρεπει να λαμβανεται σαν αντιβιωση καπως κ οχι σαν ποσότητα ανα ημερα.. κ 2 μηπως εχει τπτ διαφορετικα πρόσθετα το propecia που το βοηθούν να επιδράσει θετικότερα για το σκοπό που το θέλουμε? γτ πως αφού είναι της ιδιας εταιρίας φάρμακα το ενα εχει πιο μεγάλη τιμή εστω κ ανα χαπι (ασ αφησουμε τι ποσοτητα) ελπίζω να μη κούρασα.. ευχαριστω!!
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Pill Splitters (κοψτε το Proscar με ακριβεια)

panosmp είπε:
γεια σας πρωτη φορα γράφω στο φορουμ. διαβαζα βέβαια τι παιζει.. λοιπόν περνω propecia 2 μηνακια τωρα. αλλα για κάποιο λογο εχει εξαφανιστεί απο το προμηθευτή μου είπε ο φαρμακοποιος. περνοντας διαφορα φαρμακεία μηπως κ το βρώ μέχρι να μου ξαναφέρει μ λεει ένας φαρμακοποιός οτι οι πελατες του με συνταγές δερματολόγων περνουν proscar καψουλοποιημένο για την τριχοπτωση. τι ενοω.. οτι περνει το proscar κ με μιχανημα το διαλύει κ το τοποθετει σε καψουλες με δοσολογία 1mg πηρα 30 χαπάκια να κανω τη δουλειά μου 15 ευρω!! ενω το propecia το πληρωνα 53 (τα 28). κ σκεφτομαι να μην ξαναγορασω propecia αν ειναι το ιδιο... αν κ με απασχολουν 2 πραγματα.. αποροφαται το ίδιο απο τον οργανισμο το τεμαχισμενο\ κομμενο proscar η κραταει λιγοτερο η δρασι του οπότε δεν εχει κ τα ιδια αποτελεσματα με το propecia θελω να πο δηλαδη μιπως πρεπει να λαμβανεται σαν αντιβιωση καπως κ οχι σαν ποσότητα ανα ημερα.. κ 2 μηπως εχει τπτ διαφορετικα πρόσθετα το propecia που το βοηθούν να επιδράσει θετικότερα για το σκοπό που το θέλουμε? γτ πως αφού είναι της ιδιας εταιρίας φάρμακα το ενα εχει πιο μεγάλη τιμή εστω κ ανα χαπι (ασ αφησουμε τι ποσοτητα) ελπίζω να μη κούρασα.. ευχαριστω!!

καλως ηρθες.....δεν νομιζω να υπαρχει κανενα προβλημα αλλωστε απο εδω κανεις δεν παιρνει προπεκια....ή κοβουν το προσκαρ ή τους το μετατρεπει ο φαρμακοποιος σε καψουλες.....ετσι κι αλλιως και στα 2 υπαρχει η ιδια ουσια που θελουμε η φιναστεριδη.....
 
Απ: Pill Splitters (κοψτε το Proscar με ακριβεια)

Πανο,

που ειναι το φαρμακειο που σου ειπε για τα caps του 1mg?

Αν μπορείς στείλε διευθυνση με pm.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα