Physio40, fue, παπανικολάου, 2.436 grafts, 27/9/2013

Physio40

Member
RE: Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

Τράβηξα μια ακόμη από το κινητό μου. Θα παω και στην κλινικη να με τραβηξουν καλυτερες απλά τρέχω με τη δουλειά. Είμαι περίπου 7 μήνες μετά.

10298844_565327306914448_7532341512725072963_n_zps6c58c985.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gkast

Active Member
Physio40 είπε:
Τράβηξα μια ακόμη από το κινητό μου. Θα παω και στην κλινικη να με τραβηξουν καλυτερες απλά τρέχω με τη δουλειά. Είμαι περίπου 7 μήνες μετά.

10298844_565327306914448_7532341512725072963_n_zps6c58c985.jpg
Φίλε physio σίγουρα υπαρχει αλλαγή αλλά τα κουρέβεις παρα πολύ κοντά λίγο πιο μακριά θα καταλαβάιναμε πιο πολλά απο την μετ/ση που εχεις κάνει .
Νομίζω πως πας και για δέυτερη μετ/ση στο crown οπότε θα κολακέψει το συνολικό αποτέλεσμα στο μέλλον
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

Φιλε μου η διαφορα φαινεται.Σιγουρα θα χρειαστεις κ ενα μερεμετι ακομα για να πουμε για πολυ καλο αποτελεσμα.Παντως σε αυτο το μηκος δεν μπορεις να βγαλεις ευκολα συμπερασμα.Ειμαι σιγουρος παντως οτι απο πλευρα φυσικοτητας εχει γινει καλη δουλεια.Απο θεμα πυκνωσης πως το βλεπεις?
 

danceworld_2001

Well-Known Member
RE: Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

Η διαφορά με πριν ειναι μεγάλη. Θα χρειαστείς άλλη μια για crown και άλλη μια για πύκνωση. Με ξυρισμένο κεφάλι θα φαίνεσαι τέλειος, αλλά λόγω μέτριας πυκνότητας αν τα μεγαλώσεις δεν θα ειναι ωραίο. Πάντως πριν ήσουν ενα εντελώς άδειο κεφάλι ενώ τώρα μαυρίζεις παντού. Φύτρωση δείχνεις να έχεις ικανοποιητική. Τι σκέφτεσαι εσύ?
 

Physio40

Member
RE: Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

Παιδιά λέτε να το θεωρήσω τελικό αποτέλεσμα? Πιστεύω ότι σε κανα 2μηνο θα δω κάτι περισσότερο γιατί βλέπω τριχούλες ακόμη να ξεπροβάλλουν. Μέχρι στιγμής το βλέπω καλό αλλά θα σας πω σε λίγους μήνες σίγουρα. Αύριο θα παω να με δούνε και θα σας πω τι είπε ο γιατρος για την μέχρι τώρα εξέλιξη. Δεν μπορώ να τα μακρύνω με το κενό στη κορυφή. Μολις κάνω και την κορυφη θα τα μακρυνω ομοιομορφα.
Βλέπω κι εγω μεγάλη διαφορά με πριν. Απο Δευτέρα θα εχω περισσότερα νεα!
 

danceworld_2001

Well-Known Member
RE: Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

Κοίτα, εδώ μέσα έχει πέσει μια θεωρία πως στους 4 μήνες ειμαστε στο 80% και στους 60 στο 100%. Εγώ διαφωνώ. Αυτό μπορεί να συμβαίνει σε όσους έχασαν τα μεταμοσχευμένα πολύ νωρίς, και εξαρτάται απο το πόσο γρήγορος ειναι ο κύκλος φύτρωσης και πόσα γρήγορα μακραίνει το μαλλί σου. Ακόμη και δηλαδή σε περισταστικά με θεωρητικά 100 % φύτρωση, ο χρόνος που αυτό θα επέλθει απο άτομο σε άτομο για πολλούς λόγους. Πχ εγώ στο 3 μηνο έδειχνα να έχω ίδιο ρυθμό με μπούκλα, όμως στο 4μηνο είδα πως αυτός ξεμύτισε λιγο περισσότερο. Τώρα βλέπω κάθε 4 μέρες ορατές διαφορές και σε νέα μαύρα τριχάκια και σε πύκνωση των υφιστάμενων και σε πάχυνση της τρίχας. Ο γιατρός μου είπε πως στο 6μηνο κλεισμένο έχουμε το 70-80% του αποτελέσματος, και στο χρόνο το 100 %. Βέβαια ξεπερνώντας το 7μηνο οι διαφορές ειναι ελάχιστες, αλλά δεν παύουν να υπάρχουν. Εγώ πχ αν συνεχίσω έτσι όπως πάω, σε 20 μέρες θα ειμαι απίστευτα καλύτερος, αλλά για να κρίνω σε ενα Α επίπεδο πρέπει να κλείσω 6μηνο, και στο 9μηνο θα μιλάμε για σχεδόν τελεσίδικο αποτέλεσμα. Οπότε... υπομονή... και ίσως δεις κάτι ακόμη.
 

gkast

Active Member
danceworld_2001 είπε:
Κοίτα, εδώ μέσα έχει πέσει μια θεωρία πως στους 4 μήνες ειμαστε στο 80% και στους 60 στο 100%. Εγώ διαφωνώ. Αυτό μπορεί να συμβαίνει σε όσους έχασαν τα μεταμοσχευμένα πολύ νωρίς, και εξαρτάται απο το πόσο γρήγορος ειναι ο κύκλος φύτρωσης και πόσα γρήγορα μακραίνει το μαλλί σου. Ακόμη και δηλαδή σε περισταστικά με θεωρητικά 100 % φύτρωση, ο χρόνος που αυτό θα επέλθει απο άτομο σε άτομο για πολλούς λόγους. Πχ εγώ στο 3 μηνο έδειχνα να έχω ίδιο ρυθμό με μπούκλα, όμως στο 4μηνο είδα πως αυτός ξεμύτισε λιγο περισσότερο. Τώρα βλέπω κάθε 4 μέρες ορατές διαφορές και σε νέα μαύρα τριχάκια και σε πύκνωση των υφιστάμενων και σε πάχυνση της τρίχας. Ο γιατρός μου είπε πως στο 6μηνο κλεισμένο έχουμε το 70-80% του αποτελέσματος, και στο χρόνο το 100 %. Βέβαια ξεπερνώντας το 7μηνο οι διαφορές ειναι ελάχιστες, αλλά δεν παύουν να υπάρχουν. Εγώ πχ αν συνεχίσω έτσι όπως πάω, σε 20 μέρες θα ειμαι απίστευτα καλύτερος, αλλά για να κρίνω σε ενα Α επίπεδο πρέπει να κλείσω 6μηνο, και στο 9μηνο θα μιλάμε για σχεδόν τελεσίδικο αποτέλεσμα. Οπότε... υπομονή... και ίσως δεις κάτι ακόμη.
Στην συγκεκριμένη εταιρια το τεραμηνο και μετά παίρνεις το 80% της συνολικής μετ/ση λόγο του pen choi ..
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

Εγω πιστευω οτι μεχρι τον 4-5-αντε 6ο μηνα εχει σχεδον ολοκληρωθει η μεταμοσχευση.Ξερω πολλους που μεχρι το πολυ 4 μηνα ειχαν δει σχεδον το τελικο αποτελεσμα.Απο εκει κ περα ειναι κ θεμα οργανισμου.Εγω παντως λογω διακοπων των θεραπειων απο τον 6 μηνα κ μετα οχι δεν εβλεπα κατι καλυτερο αλλα αραιωνα κιολας.
 

Physio40

Member
RE: Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

85% μου είπε ο κ. Στάθης. Εκεί βρίσκομαι τώρα έχω ένα 15% ακόμη για τελικό αποτέλεσμα. Μου είπε ότι και εσείς ότι γιατι το ξυρίζω τόσο δεν φαίνεται έντονα η διαφορά μεταξύ πριν και μετά.

Πήρα τις φωτογραφίες με ένα στικάκι από την κλινική και τις ανεβάζω!

http://s953.photobucket.com/user/siolas/library/?sort=3&page=1


7 μηνο


δοτρια
 

Συνημμένα

  • 1.JPG
    1.JPG
    912.7 KB · Προβολές: 698
  • 2.JPG
    2.JPG
    1,000.3 KB · Προβολές: 598
  • 5.JPG
    5.JPG
    916 KB · Προβολές: 560

Beret78

Member
Physio40 δεν εχω εμπειρία απο μμ αλλά αυτο που βλέπω ειναι τεράστια διαφορά με πριν.Μπραβο και καλή συνέχεια.Οταν κάνεις και το πισω θα εισαι super.Οτι καλύτερο σου ευχομαι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geroksouras

Active Member
RE: Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

ετσι οπως σε βλεπω η hairline σου δεν δειχνει διαφορα απο τα πισω
δεν βαλανε μεγαλυτερη πυκνοτητα στην hairline?
γενικα εχεις διαφορα απο το πριν
στην θεση σου θα εκανα αλλη μια πανω στην 1η για μεγαλυτερη πυκνοτητα
και θα αφηνα το crown που για 35+ ειναι πλεον φυσιολογικο
καλη συνεχεια στην φυτρωση
 

athenian

Well-Known Member
RE: Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

Καλό αποτέλεσμα φίλε μπράβο. Ποιος γιατρός σου έκανε την μεταμόσχευση?
 

Physio40

Member
RE: Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

Geroksoura ναι η κατανομή των τριχοθυλακίων έγινε ομοιόμορφα από οτι βλέπω κι εγω και οχι με έμφαση μπροστά αλλά σίγουρα το σκέφτομαι για μεγαλύτερη πυκνότητα σε επόμενο στάδιο. Θα δοκιμάσω πρώτα να καλυψω την κορυφη και να τα μακρύνω να δω ποση πυκνότητα θα μου δωσει αυτο. Πολλά μέλη βλεπω κανουν χτενισμα αλλα Ελβις ή μοικανε ή στυλ καρφακια και καλυπτουν τα κενα και δειχνουν πολυ εντυπωσιακα. Μου το λενε ολοι οτι ξυρισμενο δεν δειχνει αλλα τι να κανω θα περιμενω.. Ευχαριστώ πάντως πολύ για το σχόλιο.

Athenian μου την έκανε ο Παπανικολάου.
 

Bouklas

Well-Known Member
RE: Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

Ωραίος ρε Physio, πριν δεν είχες καθόλου hairline εκτος από ένα μικρό τσουλουφάκι μπροστά. Η διαφορα τώρα είναι μεγάλη! Άντε με το καλό να μεγαλώσει να τα χαρείς. :)
 

Physio40

Member
Παίδες η α ζώνη παέι καλά. Θα χρειαστεί να κάνω β και γ ζώνη. Λέω από Σεπτέμβρη να κλείσω ραντεβού για τη 2η μεταμφύτευση.
 

Συνημμένα

  • %CF%86%CF%89%CF%84%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AF%CE%B1[1].JPG
    %CF%86%CF%89%CF%84%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AF%CE%B1[1].JPG
    180.3 KB · Προβολές: 603

danceworld_2001

Well-Known Member
RE: Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

Αρκετά ικανοποιητικό το αποτέλεσμα ειδικά στην Α ζώνη. Στην Β δεν είχες βάλει? Σε άλλες σελίδες έδειχνε καλύτερο, εδώ δείχνει κάπως χειρότερο. Ο φωτισμός ήταν ή έχασες μαμά μαλλιά αν είχες εκεί ή δεν υπήρξε η ανάλογη φύτρωση?
 

Physio40

Member
RE: Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

Είναι λίγο καλύτερο εκεί απλά πέφτει το φως και κάνει γυαλάδα.Ότι βάλαμε φύτρωσε. Εκεί βάλαμε ναι αλλά πιο αραιά οπότε γι'αυτό πιστεύω ότι πρέπει και τη μισή β να κάνω.
 
Μπλουζα