Pamal, fue, 4700 grafts, 28-29/1/2016

poseidonas77

Well-Known Member
αμα ακουει το πιλοτακι ας μας λυσει την απορια εαν του πηρε απο κει χαμηλα να μας λυθει η απορια γιατι καθαρη φωτο δεν εχουμε....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pamal

New Member
Παίδες καλησπέρα,

Συγνωμη που χαθηκα αλλα υπήρξε ένα οικογενειακο θέμα υγείας χθες και μόλις γύρισα.
Ανεβ'αζω κάποιες φωτο που μόλις τράβηξα γιατι απο την κλινική ακόμα δε μου τις έχουν στείλει.
Ξέρω ότι δεν είναι πολύ καλές σύντομα θα έχετε καλύτερες.

Αναμένω σχόλια
IMG_0702.jpg IMG_0699.jpg IMG_0709.jpg
 

poseidonas77

Well-Known Member
μητσο την αραιωση την ειχε απο απο πριν την μμ...εαν του πηρε απο κει προφανος το εκανε λογο ελειψης δοτριας....η αυτο που βλεπουμε μπορει να ειναι και σοκλος....μολις μακρυνει λιγο το μαλι του δεν θα φενεται τιποτα....

@φιλε pamal καλωςηρθες και συγνωμη για την χτεσινη συμπεριφορα...πιστευω να καταλαβες το τι παιζεται εδω μεσα....
καλη φυτρωση σου ευχομαι!!!!!
 

LARIOISO

Member
Pamal βαλε και καμια πριν τη μμ οχι με ξυρισμενο αλλα μα μακρια μαλλια -βαλε και δοτρια
Καλη επιτχια και απο μενα
 

poseidonas77

Well-Known Member
ενταξει δεν ειναι στραβη ευτυχως..γιατι το διαβασαμε και αυτο εδω μεσα....
ακομα κλαιω...χαχαχχαχαχαχαχα
 

dimitris50423

Well-Known Member
ειναι αρχη φιλε υπομονη το πρωτο διμηνο θα πεσουν πολλες και μετα θα αρχισει η φυτρωση.. αφου λεει ο αερατος την ατακα του ας πω και εγω τη δικια μου.
να ψεκαζεις φιλε πολυ συχνα με φυσιολογικο ορο. αν νιωθεις οτι τραβαει η φαγουριζει ψεκασμα για οσο χρειαζεται.
 

aeratos28

Just aeratos
ειναι αρχη φιλε υπομονη το πρωτο διμηνο θα πεσουν πολλες και μετα θα αρχισει η φυτρωση.. αφου λεει ο αερατος την ατακα του ας πω και εγω τη δικια μου.
να ψεκαζεις φιλε πολυ συχνα με φυσιολογικο ορο. αν νιωθεις οτι τραβαει η φαγουριζει ψεκασμα για οσο χρειαζεται.

χαχαχαχα!! σωστοοοοςςς
 

mikegad

Well-Known Member
ωραια mike. εχει μια αραιωση στο πλαινο. λαθος δεν βλεπω να σου εξηγησω γιατι?
δες αυτη τη φωτο πως ηταν πριν το πιλοτακι
http://www.hairlossgr.com/attachments/12087639_10204673582189385_2144956044_n-jpg.8778/
μαγος να εισαι αυτη η περιοχη δεν καλυπτεται χωρις να υπαρξει αραιωση στη δοτρια. αν ημουν στη θεση του πιλοτακι δεν θα με ενοιαζε καθολου ρε φιλε η αραιωση που μου δειχνεις στο πλαινο. δες πως ηταν πανω.
οσο για το οτι πηρε απο τα πλαινα καλα εκανε εδω σε εμενα που εβαλα μονο 2300 λεγανε γιατι δεν σου πηρε και απο πλαγια και επιβαρυνε μονο το πισω. στο πιλοτακι δεν θα επαιρνε?
ο μονος τροπος να παρει το πιλοτακι ενα αξιοπρεπες αποτελεσμα ηταν να αξιοποιηθει καθε διαθεσιμο γκραφτς απο ολη τη δοτρια. και παλι δεν ηταν σιγουρο.
εσυ δεν θα ησουν ικανοποιημενος οπως βλεπεις το πιλοτακι τωρα? θα ελεγες τι μ@#$κια μου εκαναν?

Δημήτρη εσύ είχες περιθώριο να σου πάρει αφού φαίνεται να είχες πολύ καλή δότρια και δεν το έκανε (κακός κατά την άποψη μου αλλά δεν έχει να κάνει αυτό).Η μεταμόσχευση σου είναι πετυχημένη.
Στο pilotaki αν δεις φώτο πριν την μεταμόσχευση θα καταλάβεις πως στα πλαινά δεν είχε διαθέσιμα μοσχεύματα.Μια ψιλοαραίωση φαίνεται ήδη (και γω κάπως έτσι είμαι γιαυτό με ενδιαφέρει η περίπτωση του pilotaki) ,όποτε η περιοχή αυτή είναι don't touch ή αν μπεις εκεί θα πάρεις μοσχεύματα μετρημένα στα δάκτυλα ,όχι οργώνω και όποιον πάρει ο χάρος.

Τώρα αν κατά την άποψη σου το να κάνει αυτό που έκανε το θεωρείς λογικό ,οκ πασο.
Λυνεις ένα πρόβλημα (θα δούμε σε μερικούς μήνες βασικά) και δημιουργείς ένα άλλο.
Για μένα πάντως πιο λογικό θα ήταν να του πει δεν φτάνουν τα graft θες να πάρουμε και από το σώμα?
 

mikegad

Well-Known Member
αμα ακουει το πιλοτακι ας μας λυσει την απορια εαν του πηρε απο κει χαμηλα να μας λυθει η απορια γιατι καθαρη φωτο δεν εχουμε....
Poseidona δες πάλι την φωτογραφία.Φαίνεται καθαρά πως μπαίνει στα πλάγια και αρκετά μάλιστα (φώτο απο πίσω) ,αν παρατηρήσεις φαίνεται ακριβώς μέχρι που οργώθηκε (φώτο από πλάι).Δεν είναι χαμηλα μόνο που γράφεις απλά πιο πάνω είναι πιο μακρύ το μαλλί.Παρατήρησε λίγο και θα δεις
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
εχω την εντυπωση mike οτι απο χαμηλα απο τα πλαινα δεν πρεπει να πηρε.. σαν να τη βλεπω γκρι και οχι κοκκινη την εικονα της περιοχης. αν δεν δω φωτο απο πλάι δεν ειμαι σιγουρος βεβαια.
τα δικα μου πλαινα να ξερεις δεν ειναι πυκνα οπως ημουν πισω. καμια φορα οταν τα εχω λιγο πιο μακρια οταν ξυπνησω μπορει να φαινονται και λιγο αραια.. θα σου βαλω φωτο καποια στιγμη. θα μπορουσε να παρει καποια ισως αλλα θα ηταν πολυ λιγα.
 

poseidonas77

Well-Known Member
ναι την παρατηρησα....μαλον εχεις δικιο....αλλα δε φενεται καλα...θα μπορουσε να του παρει απο σωμα
αλλα μονο για να μπαλωσει τελευταια ζωνη λογο υφης τριχων...δεν ξερω μηπως επαιξε θεμα τιμης
οι τριχες απο σωμα ειναι ποιο ακριβες...αν δε παιζει τιποτα απο ολλα αυτα λαθος να του πηρε απο κει
γιαυτο λεω να μας λυσει τις αποριες το πιλοτακι αν διαβαζει
 

pamal

New Member
Pamal βαλε και καμια πριν τη μμ οχι με ξυρισμενο αλλα μα μακρια μαλλια -βαλε και δοτρια
Καλη επιτχια και απο μενα

Σε ευχαριστώ φίλε! Δυστυχώς τα τελευταία δυο χρόνια το μήκος λόγω προβλήματος αυτό ήταν για αυτό το λόγο δεν έχω κοντινές και περιμένω της κλινικής..
ανέβασα και απο τη δότρια.

ειναι αρχη φιλε υπομονη το πρωτο διμηνο θα πεσουν πολλες και μετα θα αρχισει η φυτρωση.. αφου λεει ο αερατος την ατακα του ας πω και εγω τη δικια μου.
να ψεκαζεις φιλε πολυ συχνα με φυσιολογικο ορο. αν νιωθεις οτι τραβαει η φαγουριζει ψεκασμα για οσο χρειαζεται.

Σε ευχαριστώ Δημήτρη ήδη ψεκάζω συνέχεια και συωεχίζω παρότι δεν είναι απαραιτητο απ' ότι μουν ειπαν σημερα
 

Συνημμένα

  • IMG_0712.jpg
    IMG_0712.jpg
    977.1 KB · Προβολές: 754
  • IMG_0713.jpg
    IMG_0713.jpg
    951.1 KB · Προβολές: 757
  • IMG_0714.jpg
    IMG_0714.jpg
    763.4 KB · Προβολές: 735

tasos33

Well-Known Member
Δεν διαφωνώ καθόλου φίλε. Αλλά τέτοιου είδους κριτική θεωρώ ότι είναι ασφαλές να γίνεται μόνο από γιατρούς. Είναι γιατρός ο CVIAL; Έχω χάσει κάτι;
πλάκα κανεις τωρα.εισαι σε ενα φόρουμ πειραματικό και ερευνητικό που εδώ μέσα έχουμε δοκιμάσει ένα σωρό φάρμακα για την καραφλα και ξαφνικα ζητάς γιατρό για αναλύσεις μεταμοσψευσεων,? Οπου οι περισσοτεροι γιατροί στην ελλαδα σεβάζουν κάτω και νομίζουν οτι σου κανουν μτμ...παραδείγματα άπειρα... Μάλλον εισαι σε λάθος μερος
 

tasos33

Well-Known Member
Ας επικεντρωθουμε στο θέμα της μτμ του φίλου ...ας μην μαμησουμε και αυτο το νήμα με μτμ αλλων και διαφωνιες....καλη φυτρωση αδερφέ και πρόσεξε τωρα τις πρωτες μερες
 

Tasmania

Active Member
καλη φυτρωση @pamal μακαρι να εχεις το αποτελεσμα που θες. Αρκετα εκτεταμενη η περιοχη καλυψης με τα γραφτς ... τί NW ησουν ?
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ας επικεντρωθουμε στο θέμα της μτμ του φίλου ...ας μην μαμησουμε και αυτο το νήμα με μτμ αλλων και διαφωνιες....καλη φυτρωση αδερφέ και πρόσεξε τωρα τις πρωτες μερες

ενα chat θα μας σωσει μονο.. και εγω παρασυρομαι πολλες φορες. η ενα θεμα που θα μπορουμε να συζηταμε γενικα για τις μμ.
 
Μπλουζα