P70, fue, 2021 grafts, 13/7/2016

koumparos

Well-Known Member
Αξιοπρεπες αποτελεσμα με πολυ καλη φυτρωση.Μηπως ξερεις ποσα εβαλαν μπροστα hairline?
Eπισης και το κραουν βελτιωθηκε και εχεις ακομα περιθωριο.
 
  • Like
Reactions: P70

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Παρα πολυ καλος. Και οι φωτογραφιες σου σωστες. Επιασες υψηλη φυτρωση και μου αρεσει η φυσικοτητα στη hairline.
Απο εδω και περα πεφτει η φυτρωση και θα χοντρυνουν οι τριχες και θα γεμισει ετσι.
Καλη συνεχεια. ;)
 
  • Like
Reactions: P70

P70

Active Member
Αξιοπρεπες αποτελεσμα με πολυ καλη φυτρωση.Μηπως ξερεις ποσα εβαλαν μπροστα hairline?
Eπισης και το κραουν βελτιωθηκε και εχεις ακομα περιθωριο.

Δυστυχως ενω την εχω κανει αυτη την ερωτηση, δεν εχω παρει απαντηση απο την κλινικη.
Περιμενω παραπανω απο το κραουν, ελπιζω επειδη εκει αργει η φυτρωση, να καλυτερεψει τον επομενο καιρο.
 

P70

Active Member
Παρα πολυ καλος. Και οι φωτογραφιες σου σωστες. Επιασες υψηλη φυτρωση και μου αρεσει η φυσικοτητα στη hairline.
Απο εδω και περα πεφτει η φυτρωση και θα χοντρυνουν οι τριχες και θα γεμισει ετσι.
Καλη συνεχεια. ;)

Ευχαριστω Δημητρη. Η φυτρωση οντως ειναι καλη και περιμενω να δω απο τις τριχες που θα χοντρυνουν, τι καλυψη θα παρω.
 

billaros

Active Member
Ενταξει φιλε η τελευταια φοτο με το γυαλι στον ηλιο δειχνει αψογο αποτελεσμα.συγχαρητηρια
 
  • Like
Reactions: P70

tasos33

Well-Known Member
Πολύ καλες φωτο,μπράβο,μεγάλη η διάφορα στο πριν και στο μετα,συνολικά το αποτέλεσμα σου με ικανοποιεί σαν εικονα με δεδομένο οτι χρησιμοποίησε μονο 2000 graft.

Για μένα η hairline ήθελε και αλλά μοσχεύματα για να δείχνει πιο φυσική ,στο crown μην περιμένεις πολλά πράγματα ακόμα γιατί λογικά θα πρεπει να μπήκαν λιγα graft σχετικα.

Η δοτρια φαίνεται μια χαρά,σε αυτό το μήκος δεν διακρίνεται τιποτα
 
  • Like
Reactions: P70

andy.k

Active member
P70, δεν εβαλες και παρα πολλα μοσχευματα. Αθροιστικα και μπρος και πισω σιγουρα χρειαζοσουν περισσοτερα. Στο crown αν μπορεις βαλε καμια προσφατη φωτο σε εξωτερικο χωρο. Μπροστα εχεις αρκετη βελτιωση και απο μεγαλη αποσταση παρατηρησης φαινεται πολυ ωραιο, απο κοντα φαινεται να υπαρχει μια ισως μεγαλυτερη αποσταση μεταξυ των gtafts σε καποια σημεια , αλλα οχι παντου. Βελτιωθηκε σαφως η εικονα σου και πιστευω υπαρχουν ακομα περιθωρια βελτιωσης.
 

P70

Active Member
P70, δεν εβαλες και παρα πολλα μοσχευματα. Αθροιστικα και μπρος και πισω σιγουρα χρειαζοσουν περισσοτερα. Στο crown αν μπορεις βαλε καμια προσφατη φωτο σε εξωτερικο χωρο. Μπροστα εχεις αρκετη βελτιωση και απο μεγαλη αποσταση παρατηρησης φαινεται πολυ ωραιο, απο κοντα φαινεται να υπαρχει μια ισως μεγαλυτερη αποσταση μεταξυ των gtafts σε καποια σημεια , αλλα οχι παντου. Βελτιωθηκε σαφως η εικονα σου και πιστευω υπαρχουν ακομα περιθωρια βελτιωσης.

Καλα το παρατηρησες Andy. Μπροστα, στη μεση της hairline, κανανε ενα μικρο ημικύκλιο, που την κατεβάζει στο κεντρο λιγο πιο χαμηλα, αλλα δεν την κανανε πυκνη, μαλλον λόγω έλλειψης graft. Ενω αρχικα έλεγα ότι θα το ήθελα πιο πυκνο, φαντασου ότι σαν πυκνότητα στην ζώνη Β είμαι ηδη σε τετοια επιπεδα(οχι πυκνο δηλαδη). Δεν ξερω κατα ποσο θα ηταν καλυτερο να ειναι «βουρτσα» εκει, με αποτελεσμα την σπαταλη γκραφτ γιατι πρεπει να δω πως θα παει η εξελιξη της τριχοπτωσης, για να το αξιολογησω μακροπροθεσμα.
Ο ρυθμος της, εχει πεσει θεωρω, αλλα ακομα ειναι ανοιχτο το θεμα τι θα συμβει. Θα ηθελα να αποφυγω πολυ δευτερη επεμβαση γιατι η πυκνοτητα με καλυπτει ως εχει οποτε καλο ειναι που δεν ταλαιπωρηθηκε η δοτρια για περισσοτερα. Απο το κραουν περιμενω παραπανω, μακαρι και να κατσει στην πορεια.
Παντως, με 2 πινελιες τοπικ, γινομαι 20 χρονων παλι για κανα event και μονο, αλλα στην καθημερηνοτητα μου, η εικονα μου, μου αρεσει, καθως δεν ειχα ποτε στο μυαλο μου να γινω οπως οταν ημουν πιτσιρικας, ειχα προσγειωμενες απαιτησεις.
Overall ακομα και εδω που ειμαι να μεινω, θεωρω πολυ καλο το αποτελεσμα, συγκριτικά παντα με τα λεφτα που εδωσα.
Κοιταγα τις φωτο σου και ζηλευα, καθως εχεις καλη Β ζωνη και εχει δεσει πολυ καλα το αποτελεσμα σου.
 

piros75

Well-Known Member
Πας καλά P, η κορυφή είναι λίγο πίσω (όπως πάντα) αλλά γενικά θεωρώ ότι η εικόνα σου έχει αλλάξει πάρα πολύ φίλε.
 
  • Like
Reactions: P70

P70

Active Member
Καλησπερα και χρονια πολλα! Ανεβαζω μερικες φωτο και σε άλλες συνθήκες μιας και πλεον το αποτελεσμα εχει αρχισει να ολοκληρωνεται σιγα σιγα και θεωρω οτι ειναι σημαντικο να υπαρχει μια εικονα του τι βλεπει ο κοσμος και οχι κατω απο μια λαμπα στο μπανιο (τις εβαλα και αυτες παρολαυτα). Το μαλλι ειναι φρεσκοκουρεμενο πολυ χαμηλη σκαλα. Καλη ανασταση!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Πολυ ωραιο το μαλλι και αψογο το κουρεμα.
Επειδη σε εχω δει και απο κοντα εχεις μεγαλη διαφορα απο τοτε. Να σαι καλα να το χαρεις. ;)
 
  • Like
Reactions: P70

aeratos28

Just aeratos
Καλά φαίνεσαι p70 για τα grafts που έχεις βάλει..ωραίο σαν αποτέλεσμα ..σίγουρα αν εμπαινες και για μία 2η θα έπιανες και δυνατή πυκνότητα σε hairline κτλ και θα γίνουν τεζα.όμως και έτσι είσαι καλός..πίσω στη δοτρια όμως δεν είσαι καλός.ειδικά στη φωτό που είσαι έξω φαίνεται πόσο άσχημη εξαγωγή έγινε δυστυχώς.άστα να μακρυνουν λίγο μήπως και το κρυψεις..
 

P70

Active Member
Καλά φαίνεσαι p70 για τα grafts που έχεις βάλει..ωραίο σαν αποτέλεσμα ..σίγουρα αν εμπαινες και για μία 2η θα έπιανες και δυνατή πυκνότητα σε hairline κτλ και θα γίνουν τεζα.όμως και έτσι είσαι καλός..πίσω στη δοτρια όμως δεν είσαι καλός.ειδικά στη φωτό που είσαι έξω φαίνεται πόσο άσχημη εξαγωγή έγινε δυστυχώς.άστα να μακρυνουν λίγο μήπως και το κρυψεις..

Το ξερω οτι φαινεται, απλα για να κανεις κουρεμα σαν αυτο που κανω, δεν γινεται να μην παρεις τα πισω πολυ. Δεν με ενοχλει, καθως ο περισσοτερος κοσμος δεν μου εχει πει τιποτα (εδω δεν εχει παρει πρεφα για την επεμβαση καν :p:p), οταν το μαλλι φτασει κοντα ποντο, δεν φαινεται τιποτα.
Οσο αφορα την hairline δεν θα πειραζα κατι, γιατι οπως εχω ξαναπει η Β ζωνη ειναι μετρια, οποτε χαιρομαι που δεν εγινε σπαταλη σε γκραφτ. Πισω εχει αρχισει και βελτιωνει, περιμενω καλυτερα ομως.
 

koumparos

Well-Known Member
P70 αξιοπρεπες το αποτελεσμα.Μπροστα εχεις ελειψη φυσικοτητας λογικο διοτι χρειαζοσουν ποιο πολλα μοσχευματα.Φυτρωση ειχες υψηλη.Η δοτρια σε ασχημη κατασταση.Να χαιρεσαι το νεο σου μαλι
 
  • Like
Reactions: P70

Tsek

Well-Known Member
Πολύ μεγάλη βελτίωση σε σχέση με 6ο-7ο μήνα!
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Reactions: P70

P70

Active Member
3fc4425b_o.jpeg


787f82fd_o.jpeg


420c234a_o.jpeg


86a5def8_o.jpeg


332ea3a5_o.jpeg


c7a5ee4d_o.jpeg


6fe50210_o.jpeg
2205d659_o.jpeg


b95f0f02_o.jpeg
 

P70

Active Member
10ος μηνας, σε συνθηκες εσωτερικου και εξωτερικου φωτισμου, με διαφορετικα χτενισματα και δοτρια πολυ κοντοκουρεμενη.
 

koumparos

Well-Known Member
H δοτρια με αυτες τις φωτο φενεται σε κακη κατασταση.Το κραουν σαν να βελτιωθηκε λιγο η μου φενεται?
Με ενα χιλιαρικακι μπροστα θα βελτιωθει σε μεγαλο βαθμο η hairline.Σε γενικες γραμμες το αποτελεσμα το κρινω αξιοπρεπες και με βαση τα μοσχευματα που εβαλες θεωρω την μμ απολυτα επιτυχημενη.
 
  • Like
Reactions: P70

tasos33

Well-Known Member
Θα συμφώνησε απόλυτα με τον κουμπάρο, αν είχαν βάλει max 500 επιπλέον gr μπροστά θα ηταν ακόμα καλυτερα
H δοτρια με αυτες τις φωτο φενεται σε κακη κατασταση.Το κραουν σαν να βελτιωθηκε λιγο η μου φενεται?
Με ενα χιλιαρικακι μπροστα θα βελτιωθει σε μεγαλο βαθμο η hairline.Σε γενικες γραμμες το αποτελεσμα το κρινω αξιοπρεπες και με βαση τα μοσχευματα που εβαλες θεωρω την μμ απολυτα επιτυχημενη.
 
  • Like
Reactions: P70
Μπλουζα