Onion garlic vinegar lotion

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Εχω μια απορια,αν μαζευομασταν ολοι οι σκορδοκρεμμυδαδες σε ενα κλειστο χωρο μαζι,πως θα ηταν η ατμοσφαιρα;:D:D:D:D
 
  • Like
Reactions: ria

letssee

Member
Mε 5 φορες εφαρμογή τη βδομαδα στους 4 μηνες περιπου σα να βλεπω μια μικρη πυκνωση στην κορυφη εκτος αν ειναι επειδη μακρυναν λιγο τα μαλλια κατα τα αλλα μικρες τριχουλες στη hairline. Ας πουν και οι πιο συστηματικοι χρηστες
 

ria

Member
3 μηνες εφαρμογη καθημερινη χρηση αν ετυχε να μην βαλω 5 φορες. Καταρχην εγω ειδα αποτελεσμα με την τριχοπτωση απο την δευτερη φορα εφαρμογης αν και δεν ειχα και τραγικη. Οπως ειπε ο letssee για την hairline και γω εχω βγαλει αρκετες δεν καταλαβαινω στα υπολοιπα γιατι δεν εχω δει αυτη την διαφορα ακομα..συνεχιζουμε και βλεπουμε.
 
Γεια σας συναδελφοι.
Εγω εκλεισα 2 μηνες.
Οι letssee και ria ,
εχουν αντιστοιχα 4 και 3 μηνες.
Αρα εχω ακομα μελλον.
Τριχοπτωση δεν εχω καθολου.
Η αραιωση ομως ηταν αρκετη πριν.
Τωρα μαλλον σταθεροποιηθηκε.
Ακομα δεν μπορω να δω κατι.Ισως ,υπαρχουν μερικα τριχακια ,αλλα δεν θυμαμαι αν ηταν απο πριν.
Θα δειξει στη συνεχεια.
Ως το 5μηνο που λενε,εχω ακομα καιρο.
Πρεπει να με ερεθισε λιγο το αιθεριο ελαιο κανελλας,γιατι αισθανομαι καψιμο κατα την εφαρμογη και φαγουρα μετα που αναγκαζομαι να λουστω.
Στο επομενο μπουκαλακι θα την αραιωσω.Ασε παρηγγειλα και αλλα αιθερια ελαια,οπως Δενδρολιβανο,Δαφνη,Μεντα και θα βαλω λιγο απ'ολα.
Παντως μυρουδια δεν εχω καθολου εδω και αρκετες μερες.
Αυτα και απο μενα.
MELA εσυ ξεκινησες η δισταζεις ακομα απο την μυρουδια;
Εμενα παντως μουγινε αχωριστη :D
 
Τελευταία επεξεργασία:

ria

Member
καλησπερα παιδια! εκανα την θαραπεια κοντα 5 μηνες και κατι.. σταματαω λογω καλοκαιριου, ειδα καποια μικρη διαφορα περισσοτερο στη hairline αλλα οχι αυτη την διαφορα που ειχε ο σκωτσεζος οι υπολοιποι πως πατε??
 

letssee

Member
καλησπερα παιδια! εκανα την θαραπεια κοντα 5 μηνες και κατι.. σταματαω λογω καλοκαιριου, ειδα καποια μικρη διαφορα περισσοτερο στη hairline αλλα οχι αυτη την διαφορα που ειχε ο σκωτσεζος οι υπολοιποι πως πατε??

Mια από τα ίδια και γω μια μικρη βελτίωση hairline την οποια μονο εγώ βλέπωτωρα συνεχίζω μέρα παρα μέρα θα το πάω ως τον ενα χρόνο τουλάχιστον
 

rainbowblue

New Member
Σε γενικες γραμμες ειδα βελτιωση αλλα η μυρωδια αρχισε να γινεται πλεον ανυποφορη.
Εδω ομως και 2 βδομαδες εβαλα στο προγραμμα τα σαμποουαν του Σκωτσεζου και ειδα πραγματικα διαφορα. Το fungoral σε εμενα εκανε διαφορα και γι αυτο βαζω 2 φορες την εβδομαδα το κρεμμυδοζουμο.
Τελικα το ειχε πει και ο Σκωτσεζος οτι ειχε παει πισω στην θεραπεια του οχι επειδη σταμτησε το κρεμμυδοζουμο αλλα επειδη αλλαξε το σαμπουαν. Μονο για τις 2 εβδομαδες χρησης του fungoral εχω δει μεγαλη διαφορα σχετικα με το χρονο που χρησιμοποιω το κρεμμυδοζουμο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ria

Member
@supergeorge πως τα πας; εγω σταματησα τελος μαιου .. και τωρα εχει φυγει η μυρωδια οταν λουζομαι ... : EEK::ταραγμένος: απο οτι ειδα και το τελευταιο βιντεο του σκοτσεζου με την διακοπη που εκανε εχασε καποια μαλλια..ετσι εγινε και σε μενα απλα δεν ημουν σιγουρη αν ηταν απο την διακοπη η απο το απο την φρικη που ειχα φαει εκεινο το διαστημα ..
 
@supergeorge πως τα πας; εγω σταματησα τελος μαιου .. και τωρα εχει φυγει η μυρωδια οταν λουζομαι ... : EEK::ταραγμένος: απο οτι ειδα και το τελευταιο βιντεο του σκοτσεζου με την διακοπη που εκανε εχασε καποια μαλλια..ετσι εγινε και σε μενα απλα δεν ημουν σιγουρη αν ηταν απο την διακοπη η απο το απο την φρικη που ειχα φαει εκεινο το διαστημα ..
Λοιπον Ρια μου.
Θα σου πω και την δικη μου ιστορια,ας την ακουσουν και τα αλλα παιδια.
Ειχα αυτην την εφαρμογη ασταματητα για 5 μιση μηνες.Ειχα ξεκινησει 14 Ιανουυαριου.
Στην αρχη νομισα οτι σταματησε η τριχοπτωση και συνεχιζα κανονικα με ενθουσιασμο στο οτι παω καλα.
Οπως και καποιοι αλλοι απο εμας που ξεκινησαμε αυτην την θεραπεια.
Στο τελος καταλαβα οτι τσαμπα ηταν ολη η διαδικασια και το χειροτερο η βρωμα που ειχαμε και δεν τολμουσαμε να βγουμε εξω και να πλησιασουμε ανθρωπο.
Τι εγινε κατ'αρχην με μενα.
Οταν αρχισα την θεραπεια,(ας την πουμε θεραπεια)
ηδη ειχα ξεκινησει και υγιεινη διατροφη,παρακινουμενος απο καποιο μελος εδω που ειχε πασαρει καποιο σαιτ.
Ετυχε και η νηστεια που εκανα για το πασχα ,49 μερες με υγιεινη διατροφη.
Ειχα μια μικροκαμερα και παρακολουθουσα το τριχωτο της κεφαλης μου.Μετα 2 μηνες θεραπεια,ειχα δει μικρες μαυρες και πυκνες ριζες που εβγαιναν στα εντελως φαλακρα σημεια.
Ενθουσιαστηκα,και συνεχιζα εντατικα το σκορδοκρεμυδοξυδο.
Ελα ομως που οταν σταματησα την υγιεινη διατροφη,χαθηκαν ολες αυτες οι ριζες που εβλεπα να πυκνωνουν ραγδαια μπορω να πω.
Ειχα τραβηξει φωτο.
Θα τις ανεβασω για να βγαλετε τα συμπερασματα σας.
3 φωτο.
Μια οταν διαπιστωσα οτι πρωτοαρχισαν να βγαινουν μαυρα ριζιδια.
Αλλη μια οταν πυκνωσαν σε ολο το κεφαλι μου,ακομα και μπροστα στο μετωπο
και μια τριτη που ειδα να χανονται ολα.
Την θεραπεια δεν την διεκοψα καθολου για 5 μιση μηνες.
Την υγιεινη διατροφη την διεκοψα.
Αρα,το συμπερασμα μου ειναι ,γενικα ,οτι παιζει μεγαλο ρολο η διατροφη,τουλαχιστον για μενα.
Για τους αλλους δεν ξερω.
Τωρα ξερω,οτι και χωρις τα σκορδοκρεμμυδα,αν ακολουθησω την διατροφη που ειχα πριν,θα εχω αποτελεσμα.
Πως θα την ακολουθησω ομως,αφου μου αρεσουν τα κρασακια και οι μεζεδες,οτι χειροτερο για τα μαλλια.
Πρεπει να παρω μεγαλη αποφαση :)
Θα ανεβασω τις φωτογραφιες στην επομενη ενημερωση.
 

sven

Active Member
Σε ποιον μηνα τις θεραπείας ήσουν όταν έχασες τα νέα τριχάκια?Μήπως και από την διατροφή και απο την θεραπεία είχες τα νέα τριχάκια? Και εγώ διατροφή κάνω εδώ και έναν χρόνο και δεν έχω δει τίποτα . Και αυστηρή διατροφή, πίτσες, βρώμικα, πιτογυρα, σφολιαδοειδή, ψωμί ούτε καν . Που και που καμια σοκολάτα και αυτή μια ακριβή βιολογική που περιέχει λίγο ζάχαρι.
 
Σε ποιον μηνα τις θεραπείας ήσουν όταν έχασες τα νέα τριχάκια?Μήπως και από την διατροφή και απο την θεραπεία είχες τα νέα τριχάκια? Και εγώ διατροφή κάνω εδώ και έναν χρόνο και δεν έχω δει τίποτα . Και αυστηρή διατροφή, πίτσες, βρώμικα, πιτογυρα, σφολιαδοειδή, ψωμί ούτε καν . Που και που καμια σοκολάτα και αυτή μια ακριβή βιολογική που περιέχει λίγο ζάχαρι.
Φιλε μου,δεν ειπα για νεα τριχακια,ειπα για ριζες μαυρες και εντονες.
Ξεκινησα θεραπεια και διατροφη ταυτοχρονα.
Μολις τελειωσε η νηστεια που ανεφερα σε προηγουμενο μηνυμα μου ,πλακωσα κρεατα κρασια και οτιδηποτε κανει κακο στην υγεια.Την θεραπεια την συνεχιζα ομως κανονικα.
Δυστυχως κανα μηνα με εναμιση μετα ,μολις εβαλα την καμερα,ειδα οτι εξαφανιστηκαν ολα τα οφελη.
Μετα σταματησα και γω εντελως την θεραπεια,μετα 5μιση μηνες (ας την πουμε θεραπεια).
Οποτε,για μενα πιστευω οτι η διατροφη παιζει μεγαλο ρολο.
Οταν το παρατραβουσα ορισμενες μερες ,λογω γιορτων και πανηγυριων,καταλαβαινα οτι με πειραζε στο τριχωτο,λογω φαγουρας και αποτομη πτωση των μαλλιων,και ειδικα των μικρων τριχων,ειδικα ενος και δυο ποντων.
Οταν ειχα τα οφελη,κρατουσα αυστηρη υγιεινη διατροφη για 3 μηνες.
Μολις σταματησα,αρχισε ραγδαια πτωση.
Αυτα επαθα γω και αυτην ειναι η ιστορια μου.
Δεν θελω να επηρεασω κανεναν.
Σε αλλον οργανισμο μπορει να γινουν τα αντιθετα.
Ολοι διαφερουμε.
Ευχομαι για σας να πανε ολα καλα.
Καλη επιτυχια και καλη συνεχεια.
 

ria

Member
Λοιπον Ρια μου.
Θα σου πω και την δικη μου ιστορια,ας την ακουσουν και τα αλλα παιδια.
Ειχα αυτην την εφαρμογη ασταματητα για 5 μιση μηνες.Ειχα ξεκινησει 14 Ιανουυαριου.
Στην αρχη νομισα οτι σταματησε η τριχοπτωση και συνεχιζα κανονικα με ενθουσιασμο στο οτι παω καλα.
Οπως και καποιοι αλλοι απο εμας που ξεκινησαμε αυτην την θεραπεια.
Στο τελος καταλαβα οτι τσαμπα ηταν ολη η διαδικασια και το χειροτερο η βρωμα που ειχαμε και δεν τολμουσαμε να βγουμε εξω και να πλησιασουμε ανθρωπο.
Τι εγινε κατ'αρχην με μενα.
Οταν αρχισα την θεραπεια,(ας την πουμε θεραπεια)
ηδη ειχα ξεκινησει και υγιεινη διατροφη,παρακινουμενος απο καποιο μελος εδω που ειχε πασαρει καποιο σαιτ.
Ετυχε και η νηστεια που εκανα για το πασχα ,49 μερες με υγιεινη διατροφη.
Ειχα μια μικροκαμερα και παρακολουθουσα το τριχωτο της κεφαλης μου.Μετα 2 μηνες θεραπεια,ειχα δει μικρες μαυρες και πυκνες ριζες που εβγαιναν στα εντελως φαλακρα σημεια.
Ενθουσιαστηκα,και συνεχιζα εντατικα το σκορδοκρεμυδοξυδο.
Ελα ομως που οταν σταματησα την υγιεινη διατροφη,χαθηκαν ολες αυτες οι ριζες που εβλεπα να πυκνωνουν ραγδαια μπορω να πω.
Ειχα τραβηξει φωτο.
Θα τις ανεβασω για να βγαλετε τα συμπερασματα σας.
3 φωτο.
Μια οταν διαπιστωσα οτι πρωτοαρχισαν να βγαινουν μαυρα ριζιδια.
Αλλη μια οταν πυκνωσαν σε ολο το κεφαλι μου,ακομα και μπροστα στο μετωπο
και μια τριτη που ειδα να χανονται ολα.
Την θεραπεια δεν την διεκοψα καθολου για 5 μιση μηνες.
Την υγιεινη διατροφη την διεκοψα.
Αρα,το συμπερασμα μου ειναι ,γενικα ,οτι παιζει μεγαλο ρολο η διατροφη,τουλαχιστον για μενα.
Για τους αλλους δεν ξερω.
Τωρα ξερω,οτι και χωρις τα σκορδοκρεμμυδα,αν ακολουθησω την διατροφη που ειχα πριν,θα εχω αποτελεσμα.
Πως θα την ακολουθησω ομως,αφου μου αρεσουν τα κρασακια και οι μεζεδες,οτι χειροτερο για τα μαλλια.
Πρεπει να παρω μεγαλη αποφαση :)
Θα ανεβασω τις φωτογραφιες στην επομενη ενημερωση.

δεν ξερω την διατροφη δεν την εκανα... εγω ξερω οτι ειδα διαφορα που οταν σταματησα ειχα τριχοπτωση που σιγουρα μπορει επηρεαστηκε απο το υπερβολικο αγχος εκεινο το διαστημα..
 
Καλησπέρα ρε παιδιά, έχω διαβάσει κ εγώ πολλά για το κρεμμύδι και έχω πιστεί πως κάνει καλό στο τριχωτό της κεφαλής, το θέμα είναι υπάχει κάποια λοσιόν του εμπορίου σε άοσμη μορφή? έχω ψάξει δίαφορα αλλά μια λοσίον με βάσητο κρεμμύδι είναι δύσκολο να βρεις.. μια καλή λοσιόν είναι η http://store.theherbalhealthstore.com/bf0024.html (δεν υπάρχει αλλού) όπως φαίνεται αλλά κρατώ επιφυλάξεις. μια άλλη περίπτωση που σκέφτομαι είναι αυτο εδώ http://www.umakecosmetics.gr/energa-sistatika/leukansh.html/kokkino-kremmydi.html
 
Μπλουζα