Onion garlic vinegar lotion

Ntoon91

Member
Με αφορμή, αυτό το κανάλι στο YouTube
που ο συγκεκριμένος ισχυρίζεται ότι έβγαλε μαλλιά, με ένα μείγμα σκόρδου, κρεμμύδιου και μηλοξυδου, εχω δει ότι είμαστε κάποια άτομα που το ακολουθούμε. Στα σχόλια στο κανάλι του, αρκετοί ισχυρίζονται ότι έχουν αποτελέσματα. Προσωπικα είμαι στην 4η εφαρμογή και με εξαίρεση την πρώτη μέρα, που έχασα παρά πολλές τρίχες, η τριχόπτωση έχει πάει περίπατο, μηδενίστηκε κυριολεκτικά, βέβαια είναι πολύ νωρίς για συμπερασματα. Στα αρνητικά η μυρωδιά που άφηνει στο δέρμα. Το χρησιμοποιεί κάποιος άλλος απ` εδώ με αποτελέσματα;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

letssee

Member
Χρησιμοποιώ ένα παρόμοιο μείγμα με κρεμμύδι σκόρδο καστορέλαιο και ελαιόλαδο. Είμαι norwood 3-4 στα 31, έχω παρατηρήσει σίγουρα λίγες καινούργιες τρίχες στην hairline και τις τελευταίες μέρες και χνούδι προς τα κάτω η τριχόπτωση δυστυχώς συνεχίζεται (χάνω πολλές τρίχες σε κάθε εφαρμογή) ακόμα δεν έιμαι τελείος σίγουρος αλλά πιστεύω δουλεύει. Είμαι στους 2 μήνες με 5 φορές τη βδομάδα εφαρμογή στο 5 μηνο θα μπορώ να πω με σιγουριά πιστεύω οι φυσικές θεραπείες αργούν να δώσουν αποτέλεσμα αλλά τα αποτελέσματά τους έχουν μεγαλύτερη διάρκεια
 

ria

Member
και γω χρησιμοποιω το μειγμα του σκωτσεζου σκόρδο- κρεμμύδι και μηλοξυδο. Ειμαι στο 1 μηνα εφαρμογης τις τελευταιες 10 μερες καθημερινη χρηση, απο την πρωτη εφαρμογη ειδα διαφορα στην μειωση τις τριχόπτωσης και στη συνεχεια εφαρμογης σχεδον μηδενιστηκε η τριχοπτωση οπως και με τους γονεις μου. Και συνεχιζουμε ;)
 

poseidonas77

Well-Known Member
Με αφορμή, αυτό το κανάλι στο YouTube
που ο συγκεκριμένος ισχυρίζεται ότι έβγαλε μαλλιά, με ένα μείγμα σκόρδου, κρεμμύδιου και μηλοξυδου, εχω δει ότι είμαστε κάποια άτομα που το ακολουθούμε. Στα σχόλια στο κανάλι του, αρκετοί ισχυρίζονται ότι έχουν αποτελέσματα. Προσωπικα είμαι στην 4η εφαρμογή και με εξαίρεση την πρώτη μέρα, που έχασα παρά πολλές τρίχες, η τριχόπτωση έχει πάει περίπατο, μηδενίστηκε κυριολεκτικά, βέβαια είναι πολύ νωρίς για συμπερασματα. Στα αρνητικά η μυρωδιά που άφηνει στο δέρμα. Το χρησιμοποιεί κάποιος άλλος απ` εδώ με αποτελέσματα;
ntoon σε θεωρω σοβαρο ατομο και εμπειρο...εισαι σιγουρος για αυτα που λες???
 
  • Like
Reactions: ria

poseidonas77

Well-Known Member
ρια πιστευω να μην παρεξηγηθηκες ετσι οπως το ειπα...για τον ntoon νομιζοντας οτι δε σε θωρω σοβαρο ατομο αλλα υπαρχουν εδω μεσα μελη που εχουν δοκιμασει τα παντα...και εχουν γνωσεις απιστευτες και να κοπει μαχαιρι η τριχοτωση και αμεσως δεν εχουν δει...
αμα δουμε και κανονικα μαλια...να μεγαλωνουν με κανονικη πυκνοτητα...ε τι να πω θα τα εχουμε δει ολλα εδω μεσα..μακαρι δηλαδη αλλα εγω ειμαι λιγο δυσπιστο αγορι:rolleyes::D
 

poseidonas77

Well-Known Member
ρια ακου να σου πω εγω πως σκεφτομαι....χρησιμοποιω μινοξ 1.5 χρονο χωρις να μου εχει δωσει νεα μαλια αλλα μου κραταει σε πολυ καλη κατασταση τα υπολοιπα στη hairline που εχω προβλημα...ομαδα που κερδιζει δεν αλαζει...επειδη ξερω οτι καποια στιγμη θα ειναι νερακι προσπαθω να βρω νεα οπλα ωστε να τα εχω καβατζα να τα ριξω στη μαχη οταν λαχανιασει η μινοξ..προς το παρον εχω το ρολερ στα υποψιν και θα το ριξω στη μαχη οταν ερθει η ωρα...εδω τωρα με το κρεμυδι μου φενεται ενδιαφερον και θα το εχω και αυτο υποψιν αλλα με προβληματιζει η μυρουδια...και με τις μυρουδιες εχω θεμα...
μακαρι να πατε καλα και να εχουμε ενα σοβαρο θεμα να συζηταμε...
 

Sandy

Active Member
Χρησιμοποιώ ένα παρόμοιο μείγμα με κρεμμύδι σκόρδο καστορέλαιο και ελαιόλαδο. Είμαι norwood 3-4 στα 31, έχω παρατηρήσει σίγουρα λίγες καινούργιες τρίχες στην hairline και τις τελευταίες μέρες και χνούδι προς τα κάτω η τριχόπτωση δυστυχώς συνεχίζεται (χάνω πολλές τρίχες σε κάθε εφαρμογή) ακόμα δεν έιμαι τελείος σίγουρος αλλά πιστεύω δουλεύει. Είμαι στους 2 μήνες με 5 φορές τη βδομάδα εφαρμογή στο 5 μηνο θα μπορώ να πω με σιγουριά πιστεύω οι φυσικές θεραπείες αργούν να δώσουν αποτέλεσμα αλλά τα αποτελέσματά τους έχουν μεγαλύτερη διάρκεια

Να σε ρωτησω λες ότι εχεις επανεκφυση με το μείγμα αυτο!
Αλλά σου προκαλει περισσότερη τριχοπτωση η εισαι στάσιμος ; Δηλαδή δεν σου μείωσε την τριχοπτωση αλλά ούτε στην επιδείνωσε !
Αρα λες ότι δουλεύει μόνο σε θέμα επανεκφυσης σε σένα προςωρινα σωστά;εισαι 2 μήνες με το μείγμα αυτο εάν καταλαβα ;δεν χρησιμοποιείς τίποτε αλλο;
 

letssee

Member
Να σε ρωτησω λες ότι εχεις επανεκφυση με το μείγμα αυτο!
Αλλά σου προκαλει περισσότερη τριχοπτωση η εισαι στάσιμος ; Δηλαδή δεν σου μείωσε την τριχοπτωση αλλά ούτε στην επιδείνωσε !
Αρα λες ότι δουλεύει μόνο σε θέμα επανεκφυσης σε σένα προςωρινα σωστά;εισαι 2 μήνες με το μείγμα αυτο εάν καταλαβα ;δεν χρησιμοποιείς τίποτε αλλο;
Ναι είμαι σιγουρος ότι εχουν βγει λιγες καινουργιες τριχες στην hairline. Η τριχόπτωση την οποία βέβαια δεν παρακολοθώ συνέχεια παρά μόνο όταν ασχολούμαι με το θέμα μαλλιά μου φαίνεται μεγάλη αν λάβω υπόψιν ότι μου έχουν μείνει λίγες τρίχες δε θα έπρεπε να χάνω 40 σε κάθε εφαρμογή. Επανέκφυση και σχεδόν εξαφάνιση της Σ. δερματίτιδας πλέον πολύ σπάνια βγάζω σπυριά στο scalp ενώ έβγαζα κάθε βδομάδα. Εδώ και δύο μήνες πίνω τσαι φύλλων τσουκνίδας (το οποίο δε ξέρω αν επιτρέπεται για γυναίκες) και κάνω διατροφή τύπου paleo diet.
 
  • Like
Reactions: ria

ria

Member
ρια ακου να σου πω εγω πως σκεφτομαι....χρησιμοποιω μινοξ 1.5 χρονο χωρις να μου εχει δωσει νεα μαλια αλλα μου κραταει σε πολυ καλη κατασταση τα υπολοιπα στη hairline που εχω προβλημα...ομαδα που κερδιζει δεν αλαζει...επειδη ξερω οτι καποια στιγμη θα ειναι νερακι προσπαθω να βρω νεα οπλα ωστε να τα εχω καβατζα να τα ριξω στη μαχη οταν λαχανιασει η μινοξ..προς το παρον εχω το ρολερ στα υποψιν και θα το ριξω στη μαχη οταν ερθει η ωρα...εδω τωρα με το κρεμυδι μου φενεται ενδιαφερον και θα το εχω και αυτο υποψιν αλλα με προβληματιζει η μυρουδια...και με τις μυρουδιες εχω θεμα...
μακαρι να πατε καλα και να εχουμε ενα σοβαρο θεμα να συζηταμε...

μινοξ εχω χρησιμοποιησει για αρκετα χρονια παλια.. οτι αποτελεσμα ειδα εκανε φτερα.. τωρα πλεον βαρεθηκα.. ας ελπισουμε να δουμε τα αποτελεσματα που ειχε ο σκωτσεζος και οχι μονο..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ria

Member
kapa μου δινεις δυναμη να ειμαι ακομα πιο αισιοδοξη!! Μακαρι να ηξερα και τι ειδος Αλωπεκιας εχω και αν εχω Αλωπεκια, απλα υπαρχει μια αραιωση σε ολοοο το κεφαλι την ιδια διασταση παντου. Πιστευω να βοηθησει και σε μενα.
 

mike29

Active Member
Πιστευω οτι ειναι και ενα πανισχυρο οπλο για την σ.δ και διαφορα δερματικα!!σουπερ αντιμυκητιασικες αντιβακτηριακες αντιπαρασιτικες ιδιοτητες!!
 

tasos33

Well-Known Member
το κρεμμμυδι περιεχει θειοκαιτο θειο ειναι αριστο στοιχειο για δερματικα προβληματα και βασικο για την τριχα την ιδια αρα το κρεμμυδι ειναι συν...το σκορδο επισης ειναι θαυματουργο ....αρα η λοσιον πιθανον να αποδιδει αρκετα...για την μυρωδια λιγο αιθεριο ελαιο λεβαντας θα το κανει πιο αναλαφρο
 

rainbowblue

New Member
Και εγω ειμαι στους 2 μηνες με αυτη την λοσιον μερα παρα μερα με καστορελαιο ενναλλαξ. Πολυ ευχαριστημενος απο το μεχρι τωρα αποτελεσμα και συνεχιζω. Εχω φωτος αλλα περιμενω τους επομενους μηνες για να συγκρινω γιατι ειναι νωρις ακομα.
Οσο για την μυρωδια, παιδια ειναι το λιγοτερο αν σκεφτει κανεις την χημεια απο minox και φινα π.χ. παρενεργειες...
 

Ntoon91

Member
Poseidona, ειπα δεν βιαζομαι να βγαλω συμπερασματα, ακομα και με δαφνελαιο χανω 10-20 τριχες, μεσα σε αυτες τις λιγεςεφαρμογες, αντε να δω 2-3. Mil-Nt, το μειγμα το κανω σε αποχυμωτη που δε το προτεινω γιατι βρωμιζει αλλα μου εχει χαλασει το μπλεντερ. Ενα κρεμμυδι, πεντε σκελιδες σκορδο, μια κουταλια της σουπας μηλοξυδο και το φυλαω σε βαζο στο ψυγειο. Μπορειται να βαλεται και λιγο ελαιολαδο, για να μην ειναι τοσο ξηρο το δερμα σας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ntoon91

Member
Το τραγικό πώς το προσδιορίζεις; Άλλο τόσο τραγικό βρίσκω εγώ να πάρω φίνα και μινοξ. Μπορώ να σου βάλω 10 βίντεο τώρα που το σκόρδο έδωσε επανεκφυση σε αρεατα. Ξυδι και ελαιολαδο τραγικό, που τα χρησιμοποιουν εκατονταδες χρονια στα μαλλιά; Πίστεψε με, αν κάποιος σου έλεγε ότι με σκόρδο θα πας no1, θα το σνιφαρες απ τη μύτη. Δεν πειθω κανεναν να το δοκιμάσει, αν πάρω σημαντικα αποτελεσματα θα το αναφερω.
 
Αντε να κανουμε μια αρχη και μ'αυτο.Αφου δοκιμασαμε τοσα μαντζουνια.
Τουλαχιστον δεν ειναι χημικα και χωρις εξοδα.
Τελευταιο ηταν το EXESIO.
Σημερα πρωτη δοκιμη.
Το μονο αρνητικο ειναι η μυρουδια.
Η γυναικα μου λεει οτι μυριζω σαν σκορδοψωμο χαχαχα,ευτυχως μας αρεσει.
Προσεξα οτι αυτος ο STEPHAN που εβγαλε μαλλια,ειναι 51 χρονων.
Στα σχολια ειδα και αλλον 56 χρονων με τρομερα αποτελεσματα οπως ειπε.
Αρα δουλευει και στις μεγαλες ηλικιες.
Τα λεμε στη συνεχεια.
 
Μπλουζα