Minox στα γένια ? επιπτώσεις ?

monsterakias

New Member
Καλησπέρα ,
σαν καινούργιο μέλος και με όλα αυτά που έχω διαβάσει εδώ μέσα θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το πρόβλημα μου και τις σκέψεις μου.
Αρχικά είμαι αντρας 21 χρονων και με προβληματιζει τα τελευταια χρονια το προβλημα μου με τα γενια .Δεν ειναι οτι δεν βγαζω , σχεδον εχω γεμισει(τουλαχιστον απο κατω ) αλλα υπαρχουν σημεια που βγαζω λεπτες τριχες και οχι τοσο πυκνες οπως στο υπολοιπο προσωπο.Οι λεπτες τριχες που αναφερω αναπτυσονται ακομα , συνεχως βλεπω να σκουραινουν και να γινονται κανονικες ακομα και να βγαινουν και αλλες αλλα το προβλημα ειναι οτι απο μακρυα δεν ειναι και τοσο διακριτες.Τα σημεια που ειναι το αραιο κομματι ειναι στα μαγουλα , στην φαβοριτα εχω πληρως ανεπτηγμενα γενια και οσο προχαραμε προς το στομα ολο και πιο πολυ αραιωνουν .Αύτο που με προβληματιζει ειναι το αισθητο κομματι , δεν μου αρεσει ετσι οπως ειναι τα γενια μου και θα ηθελα να τους δωσω ας πουμε ενα ''boost'' για να αναπτυχθουν πιο γρηγορα και να γεμισω στα κενα.Με λιγα λογια εχω τριχες που ειναι λεπτες (κατι πολυ παραπανω απο χνουδι) και θα ηθελα να τις δυναμωσω να γινουν πιο χοντρες πιο πολυ για αισθητικο κομματι(με τον καιρο θα αναπτυχθουν μονες τους αλλα δεν μπορω να περιμενω γιατι με τον ρυθμο που ανατυσονται τωρα θα με παρει τουλαχιστον 1-3 χρονια )
Τώρα με αυτα που διαβασα εδω μεσα πιστευω οτι αν χρησιμοποιησω regain ή γενικα καποιο σκευασμα με μινοξ πιστευω οτι σε πολυ μικρο χρονικο διαστημα θα παρω το επιθυμητο αποτελεσμα.ΑΛΛΑ επειδη εχω διαβασει για παρενεργειες με φοβιζει το ποσο ασφαλες ειναι , πρωτα για την υγεια και κατα δευτερον για την τοπικη του δραση.Αυτο που εννοω ειναι οτι στα μαλλια μου ευτυχως δεν εχει δημιουργηθει (ακομα) καποια αραιωση, ομως επειδη στο σόι μου ολοι ειναι καραφλοι αυτο που ακουω συνεχεια ειναι οτι πολυ πιθανον να ειμαι και εγω σε λιγα χρονια.Η μινοξ εχω διαβασει οτι σταματας την χρηση της χανεις εδαφος και επειδη εχω διαβασει για ατομα που κανουν χρηση στο μαλλια και βγαζουν ανεπιθυμητη τριχοφυια σε προσωπο ή σωμα ( δλδ δεν ειναι 100% τοπικη δραση ) φοβαμαι μην εχω θεμα μετα με τα μαλλια οταν την σταματησω να χασουν την ισορροπια τους και αρχισουν να αραιωνουν.
Σας ευχαριστω για τον χρονο που μου αφιερωσατε και θα ημουν πολυ ευγνωμων να ακουσω την γνωμη σας :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

crossfire

Well-Known Member
Αρχικά είμαι αντρας 21 χρονων και με προβληματιζει τα τελευταια χρονια το προβλημα μου με τα γενια .

Είσαι μικρός ακόμα.....Όλα θα γίνουν στην ώρα τους.
Όπως λέει και ο kapa, μόδα είναι θα περάσει.......Εμείς στην ηλικία σου ούτε που ασχολούμασταν με γένια και τέτοια....
Ποτέ πρόλαβες να προβληματιστείς για γένια 21 χρόνων άνθρωπος;......Φυσιολογικά είναι όλα μέχρι τώρα.
Θα αγριεψουν,θα δέσουν ,θα πυκνωσουν όλα στη ώρα τους.

.Με λιγα λογια εχω τριχες που ειναι λεπτες (κατι πολυ παραπανω απο χνουδι) και θα ηθελα να τις δυναμωσω να γινουν πιο χοντρες πιο πολυ για αισθητικο κομματι(με τον καιρο θα αναπτυχθουν μονες τους αλλα δεν μπορω να περιμενω γιατι με τον ρυθμο που ανατυσονται τωρα θα με παρει τουλαχιστον 1-3 χρονια )

Και 5 χρόνια να πάρει....Τι έγινε;
Μη βιάζεσαι να μεγαλώσεις .
Και μινοξ να βάλεις , πάλι θα χρειαστείς χρόνο......μπορει να δεις ένα 20% boost σε ένα χρόνο ή και καθόλου.
Δεν γίνεται τίποτα σε σύντομο χρονικό διάστημα.

.Η μινοξ εχω διαβασει οτι σταματας την χρηση της χανεις εδαφος και επειδη εχω διαβασει για ατομα που κανουν χρηση στο μαλλια και βγαζουν ανεπιθυμητη τριχοφυια σε προσωπο ή σωμα ( δλδ δεν ειναι 100% τοπικη δραση ) φοβαμαι μην εχω θεμα μετα με τα μαλλια οταν την σταματησω να χασουν την ισορροπια τους και αρχισουν να αραιωνουν.

Καμία σχέση με τα μαλλια αν τη βάζεις στο πρόσωπο.....Και αν επηρεάζει κατα ένα μηδαμινό ποσοστό,δεν επέρχεται καμία ανισορροπία με το σταμάτημα της.
Η μινοξ είναι το καλύτερο φάρμακο για να μοιάζεις 10 χρόνια μεγαλύτερος.
Γένια μπορεί να μην βγάλεις αλλά 30αρης θα μοιάζεις σίγουρα με τις ρυτίδες και τις σακούλες στα μάτια που θα αποκτήσεις.
Γνώμη μου μην ασχολείσαι.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Σου ευχομαι να ειναι αυτο το προβλημα και μονο....
Βασικά αν θες αλλάζουμε ....
Σου χαρίζω μούσια πυκνά,κατάμαυρα και τριχες στο στήθος δωρο!!!
Μου δίνεις τα μαλλια σου ;;;;
Αστειεύομαι φιλε.
Σεβαστό το προβλημα σου απλα εδω μεσα εχουν καταγράφει περιστατικά λιγο πριν την αυτοκτονία οποτε σου λεω και εγω να χαλαρώσεις και οτι το θεμα λύνεται.
 
Μπλουζα