Low local estrone alopecia

Sandy

Active Member
@snik θα ήθελα να μ στείλεις η να πόσταΡέι εδώ μια φώτο με την αραίωση που λες γτ έχω κ εγώ αραίωση στην περιοχή που λέγεται bang area δλδ της χωρίστρας!
Να ξέρεις σε αυτήν την περιοχή αραιωνεις είτε έχεις τελογενη είτε χρόνια τελογενη η ανδρογενη γτ είναι η πιο ευαίσθητη περιοχή σε όλο το κεφάλι κ έχει τις λιγότερες τριχες απ όλο το κεφάλι,
Εγώ είχα πολλές έντονες τριχοπτωσεις εδώ κ 3-4 χρόνια , είχα τελογενη έτσι λέγεται
Άμα θες ποσταρε καμιά φώτο τοπικα να δούμε την αραίωση για να σε βοηθήσουμε ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

zwzw250

New Member
Sandy καλημερα εχω στην αριστερη πλευρα του κροταφου μικρη αραιωση εδω και χρονια(απο φωτο τουλαχιστον 10 χρονια βλεπω οτι ηταν .Τον τελευταιο καιρο εχω πανικοβληθει και φοβαμαι,μηπως χειροτερεψω...δεν θελω να πεσω στην μινοξιδιλη ..αλλα θελω να πυκνωσω λιγο την περιοχη.Τι θα μου προτεινατε?πφφφ αγχχος...
 

snik

New Member
image.jpeg image.jpeg
@snik θα ήθελα να μ στείλεις η να πόσταΡέι εδώ μια φώτο με την αραίωση που λες γτ έχω κ εγώ αραίωση στην περιοχή που λέγεται bang area δλδ της χωρίστρας!
Να ξέρεις σε αυτήν την περιοχή αραιωνεις είτε έχεις τελογενη είτε χρόνια τελογενη η ανδρογενη γτ είναι η πιο ευαίσθητη περιοχή σε όλο το κεφάλι κ έχει τις λιγότερες τριχες απ όλο το κεφάλι,
Εγώ είχα πολλές έντονες τριχοπτωσεις εδώ κ 3-4 χρόνια , είχα τελογενη έτσι λέγεται
Άμα θες ποσταρε καμιά φώτο τοπικα να δούμε την αραίωση για να σε βοηθήσουμε ....

Συγνωμη για την τεραστια καθυστέρηση. Ειχα παλι τρεξίματα.....
Δεν καταφερα να βγαλω πολυ αξιόλογες φωτο. Ευχαριστω παντως εσενα sandy και οποιον αλλο θελήσει να μου πει την γνωμη του.
 

Sandy

Active Member
Προβολή συνημμένου 13579 Προβολή συνημμένου 13580

Συγνωμη για την τεραστια καθυστέρηση. Ειχα παλι τρεξίματα.....
Δεν καταφερα να βγαλω πολυ αξιόλογες φωτο. Ευχαριστω παντως εσενα sandy και οποιον αλλο θελήσει να μου πει την γνωμη του.

Καλησπερα κ χρόνια πολλά!
Προς θεού για την καθυστέρηση ξερω αυτο που περνάς θελει τρέξιμο !
Πως εισαι με το αλλο θέμα ;
Μου ειχες γράψει παλιότερα ότι εχεις πόνο στις ρίζες ,σε αυτο δεν μπορω να σε διαφωτιςω κ πολυ ...μπορει να συνδέεται με ΑΑ η με τελογενη,
αλλά είχα διαβάσει ότι προκαλείται σε άτομα με αυξημένο άγχος το οποίο επηρεάζει με κάποιο τροπο το κεφάλι συγκεκριμένα Ο ρόλος των αγγειοδραστικών νευροπεπτιδίων στην αλληλεπίδραση μεταξύ του κεντρικού νευρικού συστήματος και του δέρματος του κεφαλιού.
Απο τις φωτογρ δεν μπορω να καταλάβω κ πολλά ,αν κ βλέπω την αραίωση που λες .
Πολλοί γιατροί με βάση πολλές έρευνες που έχουν γίνει ανάμεσα στην ΑΑ κ σε άλλων ειδών τριχόπτωσης ειναι ότι άμα χάνεις πανω απο το 10% Φύτρες κατω των 3 cm τότε εχεις ανδρογενετικου τύπου αλωπεκία .
Δες την παρακάτω έρευνα μήπως σε βοηθήσει
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16230561
Τωρα βασικά πόσες περίπου χάνεις ;
 

Sandy

Active Member
Sandy καλημερα εχω στην αριστερη πλευρα του κροταφου μικρη αραιωση εδω και χρονια(απο φωτο τουλαχιστον 10 χρονια βλεπω οτι ηταν .Τον τελευταιο καιρο εχω πανικοβληθει και φοβαμαι,μηπως χειροτερεψω...δεν θελω να πεσω στην μινοξιδιλη ..αλλα θελω να πυκνωσω λιγο την περιοχη.Τι θα μου προτεινατε?πφφφ αγχχος...

Καλησπερα κ χρόνια πολλά !
Βασικά να μην αγχώνεσαι , εχεις πάει σε γιατρό ;για να αποκλίσεις το ενδεχόμενο να εχεις γύροειδη αλωπεκία κτλ
Μετα μπορεις να ξεκινηςεις μια πιο light θεραπεία οπως πχ folligen,tricomin,nuhair,ολα αυτα δίνουν λιιιιγο επανεκφυση καμια σχέση με την μινοξ αλλά δοκιμάζεις κ βλέπεις
 
Μπλουζα