Kostas1989, fue, μπίρου, 2903grafts, 17-18/06/2016 (νικητής κλήρωσης)

aeratos28

Just aeratos
Φίλε χρόνια πολλά και σε εσένα..στο έχω ξαναπει και θα στο πω άλλη μία φορά για να το καταλάβεις..μέλος δεν ήσουν πριν,γραφτηκες γιατι ήταν και απαίτηση της κλινικης για διαφήμηση τους αφού δεν πλήρωσες τιποτα..και αυτό,όπως και τα βίντεο που έχουν ανεβάσει μαζί σου..έτσι λοιπόν αφού απλά όπως λες δεν ήθελες να ήσουν καραφλας,με αυτή την επέμβαση μπορεί για σένα να έγινες τέλειος..για σένα όμως.οχι για εμας.στην ουσία αυτό που λες είναι ότι σου χάρισαν γάιδαρο και δεν τον κοιτάς στα δόντια..καλά κανεις,εσύ όμως..όχι εμείς..γιατί εμείς φίλε για να βάλουμε τα grafts που εβαλες θα μας πάρουν σίγουρα 4500€..και το να δώσω 4500€ και να μην μπορώ να σηκωσω τα μαλλιά μπροστά γιατί δεν έχω hairline το θεωρώ απαράδεκτο..οκ,πυκνωσε το κεφαλι,σωστά..αλλά μπροστά όμως τίποτα..αρα το τι συζηταμε αλήθεια που λες ειναι ακυρο...οι επομενες φωτο σου ας ειναι με χτενισμενα πισω τα μαλλια,λιγο βρεγμενα αν δεν καθονται αλλιως,για να καταλαβεις γιατι συζηταμε αληθεια..χωρις λεφτα και εγω ευτυχισμενος θα ημουν..αν το πληρωνα ομως και μπροστα δεν υπηρχε αλλαγη ,θα παιζαμε μπουνιες εκει περα.οπότε άραξε λίγο,έχεις φτιάξει το 50% του προβλήματος που είχες..το άλλο 50% λείπει. και θα σου πω και κάτι φιλικά εντελώς..μαθήματα περι ζωής ,το πως να τα βλέπουμε τα πράγματα γενικά στη ζωη καλό θα ήταν να τα αποφεύγεις..δεν είναι κομψό,και δεν μπορείς να ξέρεις με ποιους μιλάς ώστε να κάνεις τέτοιου είδους υποδείξεις..
Γεια σας μάγκες και καλή χρονιά! Ανεβάζω φωτογραφίες εξαμήνου που τραβήχτηκαν λίγες μέρες πριν από τα Χριστούγεννα. Θεωρώ ότι δεν θα έχω καμιά ουσιαστική διαφορά από εδώ και πέρα αλλά ήδη είμαι σε πολύ μεγάλο βαθμό ικανοποιημένος συγκριτικά με το τι αποτέλεσμα περίμενα πριν το κάνω. Κύριος σκοπός μου ήταν να πυκνώσω και να μην συγκαταλέγομαι στην κατηγορία "καράφλας" όπου ολοταχώς όδευα, όπερ και εγένετο. Τα υπόλοιπα για μένα είναι ψιλά γράμματα.

Ναι ίσως να μην έχω την ιδεατή, την τέλεια hairline (προσωπικά δεν έχω κανένα θέμα, αλλά έστω μιας και το σχολιάζουν αρκετοί), αλλά ειλικρινά ποσώς με ενδιαφέρει από την στιγμή που πέτυχα τον κύριο σκοπό μου και η ψυχολογία μου είναι πολύ καλή όσον αφορά το κεφάλι μου. Όταν από κει που κοιταζόμουν όλη μέρα στον καθρέφτη και ξενέρωνα τώρα έχω σχεδόν κανονικότατο μαλλί, τι συζητάμε, αλήθεια;; Ούτως ή άλλως δεν είμαι και κανένας ειδικός σε θέματα μεταμοσχεύσεων, να ξαναβγάλω λίγα μαλλιά ήθελα και το κατάφερα.

Να 'στε όλοι καλά παίδες και να στέκεστε γενικά στην ουσία των πραγμάτων (γενικότερα στη ζωή, όχι μόνο στις τρίχες).

Και πάλι καλή χρονιά να έχουμε με πολύ μαλλί!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
αυτο με το pilotaki με παραξενεψε πραγματικα. πριν την επεμβαση μου εστελνε μηνυματα και ηταν αρκετα αγχωμενος. με ρωτουσε διαφορα για την κλινικη και τον γιατρο απο οτι θυμαμαι.
επισης μου ειχε πει αν μπορω να στειλω μηνυμα στο βεκρη να τον προσεξουν γιατι τοτε ρωτουσα και εγω διαφορα για τη δικη μου περιπτωση και ειχα καποια επαφη

αν θες cvial μετεφερε τα σχετικα με τον piloto στο νημα του να μη συνεχισει εδω,
 

aeratos28

Just aeratos
ξερεις εσυ αν στον πιλοτακι εβαλαν 4500 gr και γραφουν 5600 για να εντυπωσιασουν με τον αριθμο η αν εβαλαν 5600 και του ειπαν 4500 για να φυτρωσουν πολλα και να δειξει ενα πολυ δυνατο αποτελεσμα? δεν θα ηθελες να μαθεις τι παιζει?
λες να του είπαν 4500 και να του έβαλαν παραπάνω τζάμπα ?η γενικά να πεχτηκε κάτι τέτοιο??εγώ την γνώμη μου την είπα σε 2-3 σελίδες πίσω..και δεν την αλλάζω..φάνηκε κιόλας από κάποιες φώτο που ανέβηκαν και το κεφάλι του είναι κοκκινο
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Το νημα εδω ειναι καθαρα διαφημιστικο δεν πρεπει να το παρεξηγουμε πολυ τον κωστα γιατι την εκανε και δωρεαν.
Απο κει και περα ενα νεο μελος μπορει να κατσει υσηχα και ωραια να το διαβασει και να κρινει.
Καλουτσικο αποτελεσμα αλλα οχι τελειο.
Οι φωτογραφιες δεν μου λενε τιποτα.Μακρινες.
 

aeratos28

Just aeratos
Ρε κανείς δεν τον παρεξηγει..ξεκάθαρα είναι αυτό που ειπες.ΔΙΑΦΙΜΙΣΤΙΚΟ.αλλά φίλε έχει μπει και κάνει παρουσίαση σε ανθρώπους που όσο να ναι κάτι ξέρουνε..και τι να κοιταξουνε επίσης..το να προσπαθεί να μας την (πει) κιόλας νομίζω παρά πάει.!δεν είμαι καραφλας λέει..οκ και στα medi να πήγαινε καραφλας δεν θα ήταν..αλλά έτσι και περπαταει εξω και φυσήξει και δεν φοράει καπέλο η Α ζώνη θα φανεί ολόκληρη σχεδόν γυμνή όπως ήταν..θα ριχνει με το χερι τα μαλλια μπροστα..και εγώ αν δεν πλήρωνα δεν θα με πολύ ένοιαζε.θα έλεγα οκ,τα πίσω είναι σιγά..και αν με ενοχλούσε στην πορεία έδινα και 2000-3000€ και έκανα και hairline.καταλαβες?
 

mikegad

Well-Known Member
ξερεις εσυ αν στον πιλοτακι εβαλαν 4500 gr και γραφουν 5600 για να εντυπωσιασουν με τον αριθμο η αν εβαλαν 5600 και του ειπαν 4500 για να φυτρωσουν πολλα και να δειξει ενα πολυ δυνατο αποτελεσμα? δεν θα ηθελες να μαθεις τι παιζει?
Ρε Δημήτρη ειλικρινά, τι περιμένεις δηλαδή να ακούσεις από μια κλινική;
Πριν είπαν ψέματα αλλά τώρα θα βγουν να πουν την αλήθεια με το χέρι στην καρδιά;
Άντε να τα μπαλώσουν με μια απάντηση του τύπου "δεν κατάλαβε καλά το pilotaki".

Και απ την άλλη με αυτή την λογική ,αυτό που λες μπορεί να ισχύει και σε εσένα.
Είσαι σίγουρος πόσα βάλανε; Γιατί με αυτό που γράφεις μάλλον δεν είσαι
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καταλαβα αλλα εχει λογο να πει και μια κουβεντα καλη παραπανω.
Εδω εκανε και βιντεακι.Μια χαρα παιδι ειναι απλα τα λεει ετσι γιατι πιστευω δεν εχει ασχοληθει να διαβασει και να ειναι πορωμενος με το φορουμ οπως εμεις, και διαβασμενος.
 

aeratos28

Just aeratos
Δεν διαφωνω σε αυτά που λες..και εγώ σου λέω στη θέση του ακριβώς τα ίδια θα έλεγα με τον φίλο.όμως δεν μπορώ να μην πω και αυτά που σκέφτομαι.δηλαδή ότι αν είναι να πληρωσεις τόσα λεφτά και να μην έχεις μπροστά πάλι μαλλιά είναι λαθος
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ρε Δημήτρη ειλικρινά, τι περιμένεις δηλαδή να ακούσεις από μια κλινική;
Πριν είπαν ψέματα αλλά τώρα θα βγουν να πουν την αλήθεια με το χέρι στην καρδιά;
Άντε να τα μπαλώσουν με μια απάντηση του τύπου "δεν κατάλαβε καλά το pilotaki".

mike δεν ξερω. εγω ξερω οτι εκανα μια συνεδρια. και ολα αυτα που γραφονται κατα καιρους μου φαινονται αστεια. τωρα αν μπορουσε απο τη φωτογραφια να μετρηθουν τα graft δεν θα με χαλουσε..
δεν πιστευω οτι θα εχουμε απαντηση αλλα και να ειχαμε δεν ξερω αν θα ειχε νοημα.
 

crossfire

Well-Known Member
Και απ την άλλη με αυτή την λογική ,αυτό που λες μπορεί να ισχύει και σε εσένα.
Είσαι σίγουρος πόσα βάλανε; Γιατί με αυτό που γράφεις μάλλον δεν είσαι

Αυτό ακριβώς εννοούσα γι αυτο και το συσχέτισα με την περίπτωση του pilotaki.....
Μήπως του έβαλαν παραπάνω του dimitris50423 και του είπαν λιγότερα χωρις ο ίδιος να το γνωρίζει .
 

P70

Active Member
Τωρα το ειδα το βιντεο, μου αρεσει το ντιρεκτ καρφι για τον Βεκρη με τις δοτριες!!!!
Οχι ρε, δεν διαβαζουν οι κλινικες το φορουμ σου λεωωωωωω!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Αυτό ακριβώς εννοούσα γι αυτο και το συσχέτισα με την περίπτωση του pilotaki.....
Μήπως του έβαλαν παραπάνω του dimitris50423 και του είπαν λιγότερα χωρις ο ίδιος να το γνωρίζει .

τι να πω παιδια δεν ξερω. θα ηταν πιο εντυπωσιακο αν μπορουσαν να βαλουν σε μια συνεδρια 3000 grafts και πιστευω θα το ελεγαν και θα καμαρωναν.
οταν ειχα κανει εγω την επεμβαση μου ειχαν πει οτι αυτες που ασχολουνται με τις μμ ανταγωνιζονται στο ποια θα δωσει καλυτερα αποτελεσματα και ποια βγαζει τα περισσοτερα μοσχευματα. δεν ξερω αν τους δινουν και καποια κινητρα.
για τα μοσχευματα μπορεις να εισαι 100% σιγουρος μονο αν τα μετρησεις.. αλλα εκεινη την ωρα οπως εισαι με τις γαζες δεν το κανει κανεις.

ολες οι κλινικες διαβαζουν το φορουμ και αυτο εχει φανει πολλες φορες.
 

mikegad

Well-Known Member
οταν ειχα κανει εγω την επεμβαση μου ειχαν πει οτι αυτες που ασχολουνται με τις μμ ανταγωνιζονται στο ποια θα δωσει καλυτερα αποτελεσματα και ποια βγαζει τα περισσοτερα μοσχευματα.
έτσι εξηγείται γιατί κάνουν έτσι τις δότριες
 

Kostas1989

Member
Φίλε αερατε αφού το πηρατε στραβά, που έχει βέβαια μία βάση να στραβωσεις όπως το έγραψα, να το θέσω πιο ευθέως και να διευκρινισω κάτι:

Αυτονόητο είναι ότι έγινα μέλος και ποσταρω επειδή μου ζητήθηκε, όπως πιστευω κι αλλοι έχουν κάνει πριν από μένα. Απο τη στιγμή που δεν με αναγκάζουν να πω πράγματα που δεν θέλω (και άρα να παραπλάνησω κάποιο παιδί που σκέφτεται να κάνει μμ) και γενικά, δεν με υποκινούν με κάποιο τρόπο, πίστεψέ με, δεν είχα κανένα πρόβλημα να μοιραστω την περίπτωση μου εδώ ούτως ώστε κάποιος που δεν ξέρει να έχει και άλλες προσβάσεις να ενημερωθεί για το τι παίζει πέραν από τις παρουσιάσεις των κλινικών που τα δείχνουν όλα πάντα πιο ρόδινα. Το μόνο που κάνω είναι να πηγαίνω μία φορά το μήνα από κει, να βγάζω μερικές φωτογραφίες και κανα βιντεακι όπου λέω ότι μου ρθει εκείνη την ώρα.

Όσον αφορά τη hairline, στο λόγο μου, δεν την κρύβω, το μαλλί μου είναι πρόκα και πέφτει έτσι ευθεία όπως το βλέπετε στις φωτογραφίες. Θα προσπαθήσω να ανεβασω καμιά τραβηγμένη με το που βγω απ το μπάνιο γιατί μόνο τέρμα βρεγμένα κάθονται λίγο όρθια. Γλυφαδα μενω, οποίος θέλει ας έρθει να με δει λαιβ και να βγάλουμε και μία φωτογραφία αναμνηστική να την ανεβασουμε εδώ στο σάιτ..! (Τι μόνο εγώ θα δειχνω φάτσα??)

Και με το τελευταίο καταλήγουμε στο γιατί έγραψα το ελαφρώς προσβλητικό κειμενακι στο τέλος του προηγούμενου ποστ που ενόχλησε κάποιους: δεν ειχα κανενα σκοπο να κανω μαθηματα ζωης σε κανεναν, απλα ήθελα να πω εμμέσως κάτι που με ενοχλεί. Αφού όμως η σπόντα μου δεν γίνεται αντιληπτή απ ότι φαίνεται, ας το θεσω ευθέως. Κατά τη γνώμη μου, από το λίγο που έχω ψάξει το φόρουμ, ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΚΑΝΕΙ ΚΡΑ ΠΩΣ ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΛΛΟΥ, λογικά επί πληρωμή, πράγμα που θεωρώ τέρμα ανήθικο όταν μιλάμε για ένα μέρος ανταλλαγής απόψεων και πληροφοριών.

Πολλά παιδιά, μη μέλη του φόρουμ, που αντιμετωπίζουν κάποιο πρόβλημα, με μία απλή αναζήτηση στο γκουγκλ θα πέσουν εδώ μέσα. Κι εγώ πρώτη φορά εδώ μέσα είχα μπει πέρυσι τυχαία με αυτόν τον τρόπο. Υποτιθεται τα φόρουμ είναι για να ενημερώνουν αντικειμενικά και αμερόληπτα, όμως εδώ μου έχει δημιουργηθεί η εντύπωση ότι γενικώς εξυπηρετούνται συμφέροντα. Ειλικρινά επειδή είμαι ένας άνθρωπος που αρρωσταίνει όταν τον εξαπατούν, ποτέ δεν θα το έκανα αν μου το ζητούσαν γιατί θεωρώ την αλωπεκία ένα ευαίσθητο θέμα που επηρεάζει αρνητικά ψυχολογικά πολύ κοσμο. Δόξα τω θεώ, τα παιδιά στη DHI ποτέ δεν μου είπαν το παραμικρό οσον αφορα το τι να πω και τι όχι, τη δουλειά τους θέλουν να κάνουν και να πουλήσουν, και τη δείχνουν μέσα απ το κεφάλι μου. Από κει και πέρα ο καθένας έχει κρίση και άποψη στο αν του αρέσει ή όχι αυτό που βλεπει. Με το πολύ πιπιλισμα όμως, εστιάζοντας με μανία στα αρνητικά μπορεί κάποιος άλλος να του την επηρεασει.

Θα μπω πάλι σε κανα διήμερο τώρα γιατί προβλέπω να αρχίζει κραξιμο από κάτω και να διαρρηγνύουν όλοι τα ιμάτιά τους. Εγω από τη μεριά μου ποτέ δεν θα προσπαθήσω να εξαπατησω κανέναν όσο συνεχίσω να γράφω εδώ μέσα. Καλό βράδυ!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΚΑΝΕΙ ΚΡΑ ΠΩΣ ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΛΛΟΥ, λογικά επί πληρωμή
Οτι υπαρχουν ατομα υπαρχουν αλλα ειναι πολλοι λιγοι πιστευω ,αλλα κανεις και μεγαλο λαθος εδω,η κλινικη που εκανες κατα καιρους εβαζε ατομα εδω με καινουργιους λογαριασμους κατα καιρους.Αλλα επερνα ποδι γιατι εβγαιναν καρτα.
 

Marcellino

Der Führer
Μια χαρά είναι τ' αποτέλεσμα στο μήκος πούχεις το μαλλί σου.
Τ' αποτέλεσμα μιλάει από μόνο του.
Μην χολοσκάς κιόλας για τους βαλτούς.
Hairline και μαλ@κίες.
Το 90% των τεχνητών γραμμών τριχοφυίας είναι για τα μπάζα, ούτως ή άλλως.
Απόλαυσε τη ζωή σου με τα νέα μαλλάκια, κι όλα ΚΑΥΛΑ.
 

Kostas1989

Member
Φίλε john john δεν ξέρω τι μπορεί να χει γίνει στο παρελθόν, εγώ την εμπειρία μου έγραψα μόνο, ειλικρινά δεν υπήρξε ποτέ προσπάθεια χειραγώγησής μου εκ μέρους τους.

Marcellino συμφωνώ 100%, έχεις πιάσει το νόημα, να σαι καλά φίλε!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Φίλε john john δεν ξέρω τι μπορεί να χει γίνει στο παρελθόν, εγώ την εμπειρία μου έγραψα μόνο, ειλικρινά δεν υπήρξε ποτέ προσπάθεια χειραγώγησής μου εκ μέρους τους.

Marcellino συμφωνώ 100%, έχεις πιάσει το νόημα, να σαι καλά φίλε!

Ακομη και να υπηρχε χειραγωγηση που δεν νομιζω εγω δεν θα το παρεξηγουσε στην προκειμενη περιπτωση του συγκεκριμενου νηματος γιατι δεν εχει να κρυφτει κανεις εδω.Ειναι μια δωρεαν μεταμοσχευση και σκοπος ηταν να διαφημιστει και εδω μεσα στο φορουμ ειτε με καλα ειτε με κακα αποτελεσματα.
Και μπραβο για το κουραγιο σου γιατι εχεις εκτεθει λογο οτι εβαλες και το προσωπο σου και εχεις κανει και βιντεακι με σχεση με αλλους που μιλανε μονο με πληκτρολογιο και δεν τους εχουμε δει ουτε κατα φαντασια.
 

naruto

Well-Known Member
Φιλε Κωστα αν δεν κανω λαθος δεν ειχες κερδισει την δωρεαν μεταμοσχευση 5000 grafts...
τα υπολοιπα θα τα βαλετε καποια αλλη στιγμη?
 
Μπλουζα