Kostas1989, fue, μπίρου, 2903grafts, 17-18/06/2016 (νικητής κλήρωσης)

sven

Active Member
Ok να του λέμε ψέμματα τότε. Ντάξει παιδιά το παιδί έχει καλό αποτέλεσμα. Αλλά hairline δεν έχει.

Δεν είπα να το κρύψουμε ούτε ψέματα να πούμε , αλλα τρεις τέσσερις πέντε που ξέρεις στο τέλος , μου έχει τύχει σε μένα για κάτι ακριβό που είχα αγοράσει . To παν είναι να σου αλλάξει την ψηχολογία , για αυτο την κάνουμε, για ψυχολογικούς λόγους αλλιώς το πρόβλημα μας είναι φυσιολογικό , άλλο πως το το βλέπουμε εμείς.

Μεταμόσχευση χωρίς hairline είναι αποτυχημένη.
Ένα απλό φύτεμα για να μην φαίνεται η καράφλα,το κάνουν και στην Ινδία .

Μην ορκίζεσε κιόλας ότι όλοι που φυτεύουνε μαλλιά έχουνε πάντα καλή φυτρωτικότητα ,μπορεί εκεί πέρα που πήγε να βγαίνανε τα μισά , μια φορα έχει γίνει αυτό ; Eδώ άλλοι πάνε Κύπρο ή ακόμα χειρότερα σε τίποτα Βissanga και τρώνε failed.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

athenian

Well-Known Member
Μια χαρα ειναι το παλικαρι και αν θελει να φτιαξει hairline με 1000 μοσχευματα θα ειναι κομπλε.Η πυκνωση γενικα δεν ειναι ευκολο πραγμα,μην υποτιματε τοσο το αποτελεσμα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Το θεμα ειναι οτι στον συγκεκριμενο εδωσαν ιδιαιτερη προσοχη γιατι θα τον διαφημιζαν φουλ. Παρ ολα αυτα η hairline ειναι αφαντη. Αν ειναι μετα απο διπλη συνεδρια να θελεις διορθωση κατι δεν πηγε καλα.
 

aeratos28

Just aeratos
Ο φίλος χρειαζόταν σε όλο το κεφάλι αυτά τα grafts που έβαλε + αλλα 1300-1400grafts για μία hairline ανάλογη πλέον με τα υπόλοιπα μαλλιά...άρα η 2πλη συνέδρια δεν τον έφτανε εξ αρχής..όταν πραγματικά τα grafts που χρειάζεται είναι γύρω στα 4200-4300 grafts για ένα αποτέλεσμα τέλειο..εκεί που μπήκαν τα μαλλιά η εικόνα είναι πάρα πολύ καλή ειδικά και για το διάστημα το οποίο είναι..θα έχει μεγάλη βελτίωση ακόμα το παιδί..θα συμφωνησω με athenian,σαν εικόνα είναι οκ..το πλάνο ήθελε και άλλα grafts αποκλειστικά για χτίσιμο hairline και μόνο..ας έκαναν και άλλη μία συνέδρια να δουλέψουν το συγκεκριμένο κομμάτι..το θέμα ποιο είναι τώρα.πες ότι ήθελε να φτιάξει μία ανάλογη hairline , με πύκνωση όπως τα πίσω θα χρειαζόταν σίγουρα 50grafts..εδώ είναι το πρόβλημα ,τέτοιες πυκνότητες δεν δουλεύει η κλινική με τη μία.οπότε για να φτιάξει hairline στη dhi με 50grafts ανά τετρ.εκατοστό θα κάνει 2 επεμβασεις..κουραστικό πολύ,οπως εκατσε η φαση.αν ήμουν στη θέση του κωστα και ήθελα να το κάνω ,θα πηγαινα έξω και θα ξεμπερδευα για το κομμάτι αυτό..αλλιώς πολύ χρονοβόρο έτσι όπως σχεδιάστηκε το όλο θεμα
 

Kostas1989

Member
Γεια σας μάγκες και καλή χρονιά! Ανεβάζω φωτογραφίες εξαμήνου που τραβήχτηκαν λίγες μέρες πριν από τα Χριστούγεννα. Θεωρώ ότι δεν θα έχω καμιά ουσιαστική διαφορά από εδώ και πέρα αλλά ήδη είμαι σε πολύ μεγάλο βαθμό ικανοποιημένος συγκριτικά με το τι αποτέλεσμα περίμενα πριν το κάνω. Κύριος σκοπός μου ήταν να πυκνώσω και να μην συγκαταλέγομαι στην κατηγορία "καράφλας" όπου ολοταχώς όδευα, όπερ και εγένετο. Τα υπόλοιπα για μένα είναι ψιλά γράμματα.

Ναι ίσως να μην έχω την ιδεατή, την τέλεια hairline (προσωπικά δεν έχω κανένα θέμα, αλλά έστω μιας και το σχολιάζουν αρκετοί), αλλά ειλικρινά ποσώς με ενδιαφέρει από την στιγμή που πέτυχα τον κύριο σκοπό μου και η ψυχολογία μου είναι πολύ καλή όσον αφορά το κεφάλι μου. Όταν από κει που κοιταζόμουν όλη μέρα στον καθρέφτη και ξενέρωνα τώρα έχω σχεδόν κανονικότατο μαλλί, τι συζητάμε, αλήθεια;; Ούτως ή άλλως δεν είμαι και κανένας ειδικός σε θέματα μεταμοσχεύσεων, να ξαναβγάλω λίγα μαλλιά ήθελα και το κατάφερα.

Να 'στε όλοι καλά παίδες και να στέκεστε γενικά στην ουσία των πραγμάτων (γενικότερα στη ζωή, όχι μόνο στις τρίχες).

Και πάλι καλή χρονιά να έχουμε με πολύ μαλλί!
 

Συνημμένα

  • 1.JPG
    1.JPG
    60.1 KB · Προβολές: 731
  • 2.JPG
    2.JPG
    61.7 KB · Προβολές: 745
  • 6.JPG
    6.JPG
    60 KB · Προβολές: 695
  • 8.JPG
    8.JPG
    61.9 KB · Προβολές: 703
  • 9.JPG
    9.JPG
    92.3 KB · Προβολές: 727

tasos33

Well-Known Member
Αρχηγε μου με το τροπο που χτενιζεσαι δεν χρειάζεται hairline αφενός και αφετέρου είναι σφάλμα αυτή η παράλειψη της κλινικής.
Η διάφορα τεράστια προς το καλυτερο,απόλαυσε το και ΑΣΕ την ψυχολογία σου να φτασει στο θεο
 

Kostas1989

Member
Ευχαριστώ πολύ φίλε! Να σημειωσω παντως ότι δεν χτενιζομαι έτσι από επιλογή ή για να κρυψω κάτι, το μαλλί μου από μωρό είναι τέρμα ίσιο και κατεβαίνει έτσι ευθεία προς τα κάτω (που να δεις μαλλί καπελάκι στο νηπιαγωγείο - αρχές 90s)!
 

spass

Active Member
Φιλε κωστα χωρις καποια παρεξηγηση και χωρις να θελω με τιποτα να χαρακτηριστω ως καχυποπτος,εαν στις φωτο σου δεν υπαρχει καποιο παραπλανητικο στοιχειο(οπως πχ φωτισμος)τοτε προσωπικα το θεωρω παρα πολυ καλο αποτελεσμα και μπραβο σου να το χαιρεσαι!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

P70

Active Member
Το αποτελεσμα σου, ειναι μια χαρα! Μπραβο, να το χαιρεσαι!
Μια χαρα καθαρες ειναι, απλα πιο κοντινες θα βοηθουσε, καθως και μια πανοραμικη.
 

piros75

Well-Known Member
...Θεωρώ ότι δεν θα έχω καμιά ουσιαστική διαφορά από εδώ και πέρα αλλά ήδη είμαι σε πολύ μεγάλο βαθμό ικανοποιημένος συγκριτικά με το τι αποτέλεσμα περίμενα πριν το κάνω.....

Μην το λες φίλε Κώστα, γιατί σε κάποιες περιπτώσεις, όπως η δική μου, πετάχτηκαν αρκετές νέες τρίχες και στο 8μηνο, οπότε δεν ξέρεις αν έχεις να περιμένεις ακόμα λίγα, πολλά ή καθόλου, πάντως το μαλλί είναι πολύ καλό, κάπως έτσι θέλω και το δικό μου ως τελικό αποτέλεσμα...
 

dimitris50423

Well-Known Member
εγω περιμενα να δω αν θα πει κανεις τιποτα για τις φωτογραφιες. βγαζει κανεις καποιο συμπερασμα απο αυτες τις φωτο με αυτο το φωτισμο?
για την φυτρωση? την πυκνοτητα? τη hairline? δεν νομιζω.
συμφωνω να μπουν αντικειμενικα κριτηρια παρουσιασης μεταμοσχευσεων με ελαχιστες απαιτησεις και να ισχυουν για ολους.
ακομη και τοπικ να εχει ριξει στο κεφαλι ο κωστας δεν θα το παρει κανεις χαμπαρι. δεν μπορει να παραπλανηθουν μελη με αυτες τις φωτογραφιες? γιατι δεν ασχοληθηκε κανεις με αυτο?
δεν ηταν ουτε οι δικες μου ολες οι φωτογραφιες αψογες αλλα σε καθε ανανεωση εβαζα και καλες με φλας πανοραμικες ωστε να μπορουσε να βγει συμπερασμα για το μηνα που βρισκομαι.
εδω ο κωστας θα ειναι ιδιος μεχρι το 12 μηνο με αυτες τις φωτο. hairline δεν εχουμε δει απο την αρχη της παρουσιασης του.
εφοσον ειναι και ο τυχερος που κερδισε τη μεγαλη μεταμοσχευση θα επρεπε να ενημερωνει με περισσοτερες και πιο ποιοτικες φωτογραφιες.
η τελευταια φωτο που ειναι η μονη κοντινη ειναι σε στυλ φουρθιωτη και καλυπτεται το 100% της hairline.
για μενα αυτο ισχυει για οποιοδηποτε μελος κανει σε οποιαδηποτε κλινικη χωρις εξαιρεσεις και ειμαι υπερ στο να υπαρχουν ελαχιστες απαιτησεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
Και να θέλουμε να πούμε για την hairline του δεν μπορούμε αφού δε του έφτιαξαν,το θιξαμε πολλές φορες αλλωστε σε αυτό το νήμα,οι φωτογραφιες οι τελευταίες είναι μετριες ,οι επόμενες θα πρεπει να είναι πιο αποκαλυπτικές ,επειδη όμως ο φίλος θα χρησιμοποιηθεί για διαφήμιση από την κλινική λογικά θα κυκλοφορήσουν και καλες φωτο,λογικά παντα
 

aeratos28

Just aeratos
Όπως είδες δημητρη,πιο πάνω σε αυτή τη σελίδα αλλά και στις προηγούμενες σελίδες έχει πέσει κραξιμο για τον σχεδιασμό και γιατί δεν έχει φτιαχτεί hairline..αυτά που λες τώρα,τα λες πάλι και επιμενεις απίστευτα να τα υπερτονισουμε (πράγμα που έχουμε κάνει) ..οι φωτό δεν είναι καλές και θα πρέπει να βάλει και άλλες με σηκωμένα τα μαλλιά μπροστά,πανοραμική και πολύ καλύτερης ποιότητας από τις τελευταίες που έβαλε..συμφωνω απόλυτα..για το θέμα του pilotaki δεν σε βλέπω ιδιαίτερα να υπερτονίζεις κάτι όμως..καμιά διάθεση για παραπάνω ανάλυση,ούτε δείγμα κατηγορίας καν..που αυτό το νήμα του pilotaki είναι η κυριολεξία της απάτης.συμφωνεις η διαφωνεις?
εγω περιμενα να δω αν θα πει κανεις τιποτα για τις φωτογραφιες. βγαζει κανεις καποιο συμπερασμα απο αυτες τις φωτο με αυτο το φωτισμο?
για την φυτρωση? την πυκνοτητα? τη hairline? δεν νομιζω.
συμφωνω να μπουν αντικειμενικα κριτηρια παρουσιασης μεταμοσχευσεων με ελαχιστες απαιτησεις και να ισχυουν για ολους.
ακομη και τοπικ να εχει ριξει στο κεφαλι ο κωστας δεν θα το παρει κανεις χαμπαρι. δεν μπορει να παραπλανηθουν μελη με αυτες τις φωτογραφιες? γιατι δεν ασχοληθηκε κανεις με αυτο?
δεν ηταν ουτε οι δικες μου ολες οι φωτογραφιες αψογες αλλα σε καθε ανανεωση εβαζα και καλες με φλας πανοραμικες ωστε να μπορουσε να βγει συμπερασμα για το μηνα που βρισκομαι.
εδω ο κωστας θα ειναι ιδιος μεχρι το 12 μηνο με αυτες τις φωτο. hairline δεν εχουμε δει απο την αρχη της παρουσιασης του.
εφοσον ειναι και ο τυχερος που κερδισε τη μεγαλη μεταμοσχευση θα επρεπε να ενημερωνει με περισσοτερες και πιο ποιοτικες φωτογραφιες.
η τελευταια φωτο που ειναι η μονη κοντινη ειναι σε στυλ φουρθιωτη και καλυπτεται το 100% της hairline.
για μενα αυτο ισχυει για οποιοδηποτε μελος κανει σε οποιαδηποτε κλινικη χωρις εξαιρεσεις και ειμαι υπερ στο να υπαρχουν ελαχιστες απαιτησεις.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Και να θέλουμε να πούμε για την hairline του δεν μπορούμε αφού δε του έφτιαξαν,το θιξαμε πολλές φορες αλλωστε σε αυτό το νήμα,οι φωτογραφιες οι τελευταίες είναι μετριες ,οι επόμενες θα πρεπει να είναι πιο αποκαλυπτικές ,επειδη όμως ο φίλος θα χρησιμοποιηθεί για διαφήμιση από την κλινική λογικά θα κυκλοφορήσουν και καλες φωτο,λογικά παντα

με τις εδω φωτο δεν εχουμε καταλαβει αν του εφτιαξαν η οχι. και σε ενα βιντεο που ειδα με το συγκεκριμενο παιδι παλι δεν εβγαλα ακρη. εφοσον εδω η κλινικη εβαλε τα δυνατα της να δωσει ενα πολυ καλο αποτελεσμα πρεπει να υπαρχουν ικανοποιητικες φωτογραφιες.

aerate εγραψα τη γνωμη μου και δεν υπερτονιζω τιποτα.. δεν εγραψε κανεις για τις φωτογραφιες. με ειδες να γραφω πουθενα οτι δεν εχει hairline για να υπερτονισω κατι? δε νομιζω απλα πρεπει να μπαινουν καλυτερες φωτογραφιες απο ολους.

για το πιλοτακι εγραψα οτι πρεπει να ξεκαθαριστει η ανακριβεια για το τι εχει γινει? τετοια περιστατικα μονο κακο κανουν εκει που εμφανιζονται. και οπου συμβαινουν θα υπαρχουν και συνεπειες.
 

bruno1989

Active Member
Μπράβο φίλε καλή χρόνια και να χερεσαι το μαλλί σου .
Δεν θα μείνω στο τι έκανε η τι έπρεπε να κάνει η κλινική .
Μένω στο ότι άλλαξε η ψυχολογία σου και είσαι καλά με τον εαυτό σου .
Όσον αφορά την κλινική δεν συμφωνώ με την στρατηγική της αλλά μέχρι εκεί .
Να χερεσαι τα νέα σου μαλλιά λοιπόν
 

aeratos28

Just aeratos
Δημητρη συνεχίζεις να κάνεις αυτό που σου λέω.τα βλέπεις όλα ρόδινα.στον βεκρή,γιατί στους άλλους βρίσκεις τα πάντα.πιο πάνω έχεις μιλήσει για ανύπαρκτη hairline(πράγμα με το οποίο συμφωνω και συνεχώς λες την ίδια κουβέντα ,έβαλαν τα δυνατά τους για αποτέλεσμα κτλ..αποτελέσματα έχουν δώσει και πολύ καλύτερα από αυτό εδώ..και με hairline με πυκνότητα κτλ,δεν είναι η πρώτη φορά που προσπάθησαν να δείξουν αποτέλεσμα και θα είναι αυτό το καλύτερο τους..τώρα για το pilotaki λες πάλι ότι λες σε ένα ατυχές περιστατικό..δικαιολογίες.!για τον ακη να πάει να συζητήσει με την κλινική,για τον pilotaki λες πρέπει να ξεκαθαριστεί..τι να ξεκαθαριστεί??δεν είναι ξεκάθαρο?τι άλλο θέλεις να δεις δηλαδή για να πεις έστω για τον πιλότο ότι μας δουλεύουν ψιλό γαζι?
 

dimitris50423

Well-Known Member
για τον pilotaki λες πρέπει να ξεκαθαριστεί..τι να ξεκαθαριστεί??δεν είναι ξεκάθαρο?τι άλλο θέλεις να δεις δηλαδή για να πεις έστω για τον πιλότο ότι μας δουλεύουν ψιλό γαζι?

ξερεις εσυ αν στον πιλοτακι εβαλαν 4500 gr και γραφουν 5600 για να εντυπωσιασουν με τον αριθμο η αν εβαλαν 5600 και του ειπαν 4500 για να φυτρωσουν πολλα και να δειξει ενα πολυ δυνατο αποτελεσμα? δεν θα ηθελες να μαθεις τι παιζει?
 
Μπλουζα