Konakihotel, dream team (lorenzo&feriduni), fue, 1260 grafts, 23&24/6/2017

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πάντως πιστεύω ότι διάλεξαν δύσκολη περίπτωση του φίλου konaki γιατί πρέπει να αγγίξουν την τελειότητα λόγο hairline και κατεβάσματος,να πιάσουν δυνατή πυκνότητα και να δέσει ομοιόμορφα με το υπόλοιπο μαλλί.
Το να έκανε μεταμόσχευση άπλα σε ένα crown η ένα γέμισμα σε μια κενή περιοχή α,β ζώνης πιστεύω δεν θα καταλαβαίναμε και τόσα για κάτι τέλειο.
Εδω θα φανεί τι αξίζουν πραγματικά.

Θα συμφωνήσω, επίσης λόγω τις έλλειψης μονότριχων ήταν τελικά και δύσκολη περίπτωση. Splitting για 200 μονότριχα δεν είναι αστείο.
 

athenian

Well-Known Member
Για απλά πράγματα πήγαιναν και έμπλεξαν! Ευτυχώς που ήσουν εκεί cvial αλλιώς ο φίλος μας δεν θα είχε σωστή αντιμετώπιση από ότι φαίνεται. Όπου μπλέκονται πολλοί γιατροί...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ένα θέμα μόνο υπήρξε. Ο επιθετικός σχεδιασμός του Erdogan με δεδομένο ότι θα έμπαιναν μόνο 1000g και το γεγονός ότι ο φίλος ήθελε να κάνει 1μμ και να ξεμπερδεψει. Η παρεμβασή μου ήταν μόνο εκεί με την βοήθεια του Lorenzo για να αυξηθούν τα graft στα 1260 και να μειωθεί η περιοχή του blending. Για τα μονότριχα (και την hairline γενικότερα) ήταν πολύ τυχερός γιατί αν δεν έφευγε στο εξωτερικό είμαι σχεδόν βέβαιος ότι θα είχε μόνο 2τριχα (μην πω 3τριχα) στην hairline. Σε αυτό δεν έπαιξα κάποιο ρόλο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Βλέπω φωτογραφίες γιατρούς και βοηθούς και λέω τι ωραία να ζούσα αυτήν την εμπειρία.

P1110912r.jpg
 

aeratos28

Just aeratos
Καλο που ειδε και ενας δικος μας γιατρος απο κοντα ,υψηλου επιπεδου χειρουργειο.οι αλλοι doc που ηταν???? Λαθος μεγαλο που δεν ηταν εκει..anyway, cvial αφου μιλησες μαζιντου,του ειπες τα λαθη που γινονται εδω?παρακολουθησε την ολη διαδικασια και με το splitαρισμα για μονοτριχα αλλα και με την πυκνοτητα που δουλεψαν στον konakihotel?? Και ποια η γνωμη του πανω σε αυτο??γιατι το να τα ειδε απλα δεν λεει κατι,το θεμα ειναι να προσπαθησει να παει προς τα εκει την δουλεια του..δεν ξερω κιολας τι δουλεια κανει,αν ειναι καλος η οχι..η γνωμη σου γι αυτον ποια ειναι??
Πολύ σωστά διακρίνεις και μπράβο του που ήρθε, ήταν ο μόνος Έλληνας γιατρός στο Workshop. Πιάσαμε τεχνική κουβέντα αρκετές φορές, πολύ καλά καταρτισμένος.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλο που ειδε και ενας δικος μας γιατρος απο κοντα ,υψηλου επιπεδου χειρουργειο.οι αλλοι doc που ηταν???? Λαθος μεγαλο που δεν ηταν εκει..anyway, cvial αφου μιλησες μαζιντου,του ειπες τα λαθη που γινονται εδω?παρακολουθησε την ολη διαδικασια και με το splitαρισμα για μονοτριχα αλλα και με την πυκνοτητα που δουλεψαν στον konakihotel?? Και ποια η γνωμη του πανω σε αυτο??γιατι το να τα ειδε απλα δεν λεει κατι,το θεμα ειναι να προσπαθησει να παει προς τα εκει την δουλεια του..δεν ξερω κιολας τι δουλεια κανει,αν ειναι καλος η οχι..η γνωμη σου γι αυτον ποια ειναι??

Αυτό είπα και εγώ, να έχεις όλη την παγκόσμια γνώση στα πόδια σου και να μην έρχεσαι να μάθεις κάτι παραπάνω. Κανονικά οι Ελληνικές κλινικές έπρεπε να στείλουν από 1-2 γιατρούς/νοσηλεύτριες να δουν, να ρωτήσουν, να προβληματιστούν, να κάνουν επαφές. Η πληροφορία που δινόταν καθόλη την διάρκεια του workshop ήταν άφθονη (εγώ πάντως την έχω πάρει όλη, όλες τις παρουσιάσεις της ζήτησα και τις πήρα σε στικάκι). Εκεί καταλαβαίνεις και γιατί δεν πάμε μπροστά, η νοοτροπία φταίει, για αυτό γράφω και αυτά που γράφω στο άλλο νήμα του Κωνσταντίνου.

Ο Δρ. Θεοχαρης είναι πολύ καλός δερματολόγος (ήταν και διευθυντής νομίζω στο ΓΝΑ) και ασχολείται με δερματολογικές επεμβασεις όλων των ειδών και με μμ μαλλίων. Δεν ξέρω τι ψάρια πιάνει εκεί, δεν έχω δει δουλείες του, πάντως σε θεωρητικό επίπεδο έχει πολύ σύγχρονες αντιλήψεις, συμφώνησε μαζί μου και για τα λάθη που γίνονται και γενικά μου έκανε πολύ καλή εντύπωση. Αλλά φυσικά δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω για την δουλειά του στις μμ. Πάντως μπράβο του, ο άνθρωπος δεν είναι νέος και παρόλα αυτά θέλει να συνεχίσει να μαθαίνει. Από μένα respect!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ουδείς προφήτης. Από την τριχομέτρηση φάνηκε ότι δεν έχει ιδιαίτερο θέμα thinning, παρά μόνο χαμηλά πλάγια, κάτι που δεν επηρεάζει τις ζώνες που φυτεύτηκαν. Μια πολύ αργά εξελισσσόμενη ΑΑ. Η λογική λέει ότι θα κρατήσει μια πολύ καλή εικόνα για αρκετά χρόνια. Μακάρι να μπορούσαν να του βάλουν άλλα 250g, εκεί θα σου έλεγα ότι έχει θωρακιστεί πλήρως μπροστά.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 

tasos33

Well-Known Member
φημες λενε πως το προσωπικο της b.k ακομα ψαχνει να βρει τοππικ στο κεφαλι του @CVIAL, τι ψαχνεις να βρεις, για θεωρητικα κειμενα τυπου αναστασακης καλοι ειναι.


Καλο που ειδε και ενας δικος μας γιατρος απο κοντα ,υψηλου επιπεδου χειρουργειο.οι αλλοι doc που ηταν???? Λαθος μεγαλο που δεν ηταν εκει..anyway, cvial αφου μιλησες μαζιντου,του ειπες τα λαθη που γινονται εδω?παρακολουθησε την ολη διαδικασια και με το splitαρισμα για μονοτριχα αλλα και με την πυκνοτητα που δουλεψαν στον konakihotel?? Και ποια η γνωμη του πανω σε αυτο??γιατι το να τα ειδε απλα δεν λεει κατι,το θεμα ειναι να προσπαθησει να παει προς τα εκει την δουλεια του..δεν ξερω κιολας τι δουλεια κανει,αν ειναι καλος η οχι..η γνωμη σου γι αυτον ποια ειναι??
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
φημες λενε πως το προσωπικο της b.k ακομα ψαχνει να βρει τοππικ στο κεφαλι του @CVIAL, τι ψαχνεις να βρεις, για θεωρητικα κειμενα τυπου αναστασακης καλοι ειναι.

Tasο εκεί έπεσε πολύ γέλιο και είναι απλός ο λόγος. Όταν βλέπεις δίπλα σου μόνο μέτρια και κακά αποτελέσματα θεωρείς οταν είσαι μέτριος ότι και εσύ είσαι top.

Όταν η ιδιοκτήτρια της κλινικής μας είδε (δεν ήξεραν ποιος είμαι και αν έχω κάνει μμ) αμέσως μας είπε ελάτε να σας δείξω μια εξαιρετική μμ να δείτε αποτέλεσμα. Ήταν μέσα 2 παιδιά, ένας μόλις είχε κάνει, και ο άλλος είχε ήδη 2 και μάλιστα ήταν για scar repair με SMP.

Αφού τους άφησα κανα πεντάλεπτο να μου εξηγούν για το πόσο καλά αποτέλεσματα είναι, τους είπα ότι έχω κάνει και εγώ μμ.

Δεν το πίστεψαν και τότε τους έδειξα την φώτο μου πριν 2 χρόνια. Εκεί "έπεσαν σαγόνια". Άρχισαν τα ανακατέματα του μαλλιού, μαζεύτηκε η μισή κλινική και έγινε και το αμίμητο:

Αυτός που είχε κάνει τις 2μμ άρχισε σε έντονο ύφος να λέει στους γιατρούς: "γιατί δεν μπορεί να είμαι έτσι και εγώ, τι πρέπει να κάνω;". Σε αυτή τη φράση συνοψίζεται και το ηθικό δίδαγμα προς όλους τους "νέοπες" που τους πουλάνε "φύκια για μεταξωτές κορδέλες" και δεν εννούν να το καταλάβουν.





Sent from my iPhone using Tapatalk
 

konakihotel

Member
Tasο εκεί έπεσε πολύ γέλιο και είναι απλός ο λόγος. Όταν βλέπεις δίπλα σου μόνο μέτρια και κακά αποτελέσματα θεωρείς οταν είσαι μέτριος ότι και εσύ είσαι top.

Όταν η ιδιοκτήτρια της κλινικής μας είδε (δεν ήξεραν ποιος είμαι και αν έχω κάνει μμ) αμέσως μας είπε ελάτε να σας δείξω μια εξαιρετική μμ να δείτε αποτέλεσμα. Ήταν μέσα 2 παιδιά, ένας μόλις είχε κάνει, και ο άλλος είχε ήδη 2 και μάλιστα ήταν για scar repair με SMP.

Αφού τους άφησα κανα πεντάλεπτο να μου εξηγούν για το πόσο καλά αποτέλεσματα είναι, τους είπα ότι έχω κάνει και εγώ μμ.

Δεν το πίστεψαν και τότε τους έδειξα την φώτο μου πριν 2 χρόνια. Εκεί "έπεσαν σαγόνια". Άρχισαν τα ανακατέματα του μαλλιού, μαζεύτηκε η μισή κλινική και έγινε και το αμίμητο:

Αυτός που είχε κάνει τις 2μμ άρχισε σε έντονο ύφος να λέει στους γιατρούς: "γιατί δεν μπορεί να είμαι έτσι και εγώ, τι πρέπει να κάνω;". Σε αυτή τη φράση συνοψίζεται και το ηθικό δίδαγμα προς όλους τους "νέοπες" που τους πουλάνε "φύκια για μεταξωτές κορδέλες" και δεν εννούν να το καταλάβουν.





Sent from my iPhone using Tapatalk
Ήμουν μπροστά στο περιστατικό με τον CVIAL και το επιβεβαιώνω…
 

tasos33

Well-Known Member
Και τι δε θα έδινα να ήμουν εκεί σε μια γωνία να βλέπω να σε ξεψειριζουν και τον νεοπα να κόβει φλέβες.. Η b.k είναι κάτω του μετρίου κλινική, κρίμα τις εγκαταστάσεις που έχουν, πάνε χαμένες. Για αυτους ήσουν απλα ενα εξωγήινο αποτέλεσμα .

Αυτή η κλινική αποτελεί μια μαύρη σελιδα στην τριχολογικη μου ιστορια.
Tasο εκεί έπεσε πολύ γέλιο και είναι απλός ο λόγος. Όταν βλέπεις δίπλα σου μόνο μέτρια και κακά αποτελέσματα θεωρείς οταν είσαι μέτριος ότι και εσύ είσαι top.

Όταν η ιδιοκτήτρια της κλινικής μας είδε (δεν ήξεραν ποιος είμαι και αν έχω κάνει μμ) αμέσως μας είπε ελάτε να σας δείξω μια εξαιρετική μμ να δείτε αποτέλεσμα. Ήταν μέσα 2 παιδιά, ένας μόλις είχε κάνει, και ο άλλος είχε ήδη 2 και μάλιστα ήταν για scar repair με SMP.

Αφού τους άφησα κανα πεντάλεπτο να μου εξηγούν για το πόσο καλά αποτέλεσματα είναι, τους είπα ότι έχω κάνει και εγώ μμ.

Δεν το πίστεψαν και τότε τους έδειξα την φώτο μου πριν 2 χρόνια. Εκεί "έπεσαν σαγόνια". Άρχισαν τα ανακατέματα του μαλλιού, μαζεύτηκε η μισή κλινική και έγινε και το αμίμητο:

Αυτός που είχε κάνει τις 2μμ άρχισε σε έντονο ύφος να λέει στους γιατρούς: "γιατί δεν μπορεί να είμαι έτσι και εγώ, τι πρέπει να κάνω;". Σε αυτή τη φράση συνοψίζεται και το ηθικό δίδαγμα προς όλους τους "νέοπες" που τους πουλάνε "φύκια για μεταξωτές κορδέλες" και δεν εννούν να το καταλάβουν.





Sent from my iPhone using Tapatalk
 

konakihotel

Member
Και τι δε θα έδινα να ήμουν εκεί σε μια γωνία να βλέπω να σε ξεψειριζουν και τον νεοπα να κόβει φλέβες.. Η b.k είναι κάτω του μετρίου κλινική, κρίμα τις εγκαταστάσεις που έχουν, πάνε χαμένες. Για αυτους ήσουν απλα ενα εξωγήινο αποτέλεσμα .

Αυτή η κλινική αποτελεί μια μαύρη σελιδα στην τριχολογικη μου ιστορια.
Ναι οι εγκαταστάσεις τους όντως είναι πολύ καλές…
Επίσης να αναφέρω ότι την πρώτη μέρα ήμουν πολύ τρομαγμένος. Κατά την διάρκεια της επέμβασης είχα αρκετές ενοχλήσεις από τα punch σαν να μην με είχε πιάσει αρκετά η αναισθησία, με αποτέλεσμα να τρέξει το προσωπικό και ο γιατρός της ΒΚ (δεν θυμάμαι το όνομα του) να με βοηθήσουν και να μου δώσουν κάποιο ενδοφλέβιο ηρεμιστικό για να χαλαρώσω. Τους ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια που μου προσέφεραν.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα