HDC Hair Clinic Cyprus - John_John1 - 3338 Grafts Strip 16/7/2012.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Περιμενω να χαλαρωσω λιγακι απο δουλεια .Δεν εχω κουραγιο να μπω καν μεσα.Θα τα πουμε συντομα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τον επόμενο μήνα κλείνω 6 χρόνια μεταμοσχευμενος.
Θα δημιουργήσω ένα collage συγκριτικών φωτογραφιών ανά χρόνο για τα 6 χρονιά για να δούμε που βρισκόμαστε.
Το θετικό είναι οι τα μεταμοσχευμενα τα πηγαίνουν μια χαρά.
 

spass

Active Member
Ρε john μια ερώτηση τα μεταμοσχευμενα συμπεριφερονται ακριβώς όπως τα μαμά όσον αφορά την τελογενη φάση κλπ δηλαδή πέφτουν και ξανααναπτυσσονται κάθε χρόνο η λέω μα....ιες
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ρε john μια ερώτηση τα μεταμοσχευμενα συμπεριφερονται ακριβώς όπως τα μαμά όσον αφορά την τελογενη φάση κλπ δηλαδή πέφτουν και ξανααναπτυσσονται κάθε χρόνο η λέω μα....ιες

Συμπεριφερονται κανονικά όπως και όλα τα μαλλάκια,κάνουν κανονικά τον κύκλο τους.
Τι εννοείς κάθε χρόνο?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γεια σας & Καλό μήνα!!!
Σε 9 ήμερες επιτελούς μετά από 7 χρονιά σχεδόν από την πρώτη μου μεταμόσχευση αναχωρώ για Κύπρο για την δεύτερη μεταμόσχευση μου οποία θα πραγματοποιηθεί στην περιοχή Crown.
Η πρώτη μεταμόσχευση έγινε στην ηλικία περίπου των 33 και τώρα τον επόμενο μήνα κλείνω τα 40.

Λίγα λόγια για την πορεία της εξέλιξης μου προτού ανεβάσω κάποιες φωτογραφίες που τράβηξα πριν λίγες μέρες άλλα θα ανεβάσω και άλλες αύριο,μεθαύριο με ποιο κοντοκουρεμένη δότρια.

Έχουν περάσει 6 χρόνια & 8 μήνες από την πρώτη μου μεταμόσχευση.
Τα τελευταία 2 χρονιά το crown μου άνοιξε αρκετά & κατέβηκε σε ανησυχητικό σημείο όπου περιορίζει την safe zone.
Πέρα από αυτά η υπόλοιπη δότρια+πλαϊνά φαίνονται σε καλή κατάσταση.

Εδω να πω ότι 4 χρόνια τώρα δεν κάνω τίποτα από θεραπείες όπως μινοξ (οπού δεν έβαζα πότε),φιναστεριδη-βιταμίνες κτλ. Όλα τα έχω κόψει και όπως ξέρετε την φίνα δεν την σήκωνα λόγο παρενεργειών άλλα στην τελική δεν μου έδωσε τίποτα.

Όσο αφορά τα μεταμοσχευμενα μου μαλλιά μετά όλα αυτά τα 7 χρονιά είναι στην θέση τους και αυτό είναι το κυριότερο.
Βέβαια κάποια μαμά μαλλάκια που ήταν ανάμεσα πρέπει να έχουν κάνει περίπατο & αυτά,τα οποία μείωσαν το ποσοστό πυκνότητας συνολικά στο μαλλί μου.

Η hairline μου καλά κρατεί και είναι από τα δυνατά σημεία της μμ μου.
Επίσης βλέπω μια αδυναμία στην τελευταία ζώνη εκεί που ξεκινάει το crown που σίγουρα αργότερα ίσως χρειαστώ κάποια Grafts εκεί.

Αν κάνω ταμείο όλα αυτά τα 7 χρόνια θα πω ότι άξιζε και με το παραπάνω η μεταμόσχευση μου και σίγουρα μου άλλαξε την ζωή μου,την ψυχολογία μου προς το καλύτερο,την καθημερινότητα μου όπως και μου δώσε περισσότερη αυτοπεποίθηση με το αντίθετο φύλλο.

Ο στόχος της δεύτερης μεταμοσχευσης είναι το λιγότερο στα 2500 Grafts.
Η επέμβαση θα πραγματοποιηθεί με την Κ.Βρυωνιδου.
Θα τα ξανά πούμε σε λίγες ημέρες στο επόμενο νήμα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
19.JPG
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Όπως βλέπεται δεν μου έχει μείνει τρίχα στο Crown,επίσης είναι λίγο χειρότερο αποτι φαίνεται στην φώτο.

23.JPG
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Το μαλλί εδώ είναι επίσης με λακ και αφρό.
Βέβαια δεν είναι ομοιόμορφα χτενισμένο άλλα τονίζει κάποιες αδυναμίες στις πίσω ζώνες. Είναι αυτό που είπα παραπάνω ότι κάποια μαμά μαλλάκια κάνανε περίπατο αυτά τα 7 χρονιά χωρίς θεραπείες και είναι λογική η εικόνα αυτή.
Εφόσον κάνω την δεύτερη μεταμόσχευση θα προσπαθήσω σίγουρα να καμουφλάρω με το δέσιμο των νέων μαλλιών.

42.JPG
 

Stripar

Established Member
@John_John1

Εγώ λέω να κάτσεις 2 ημέρες εκεί και να σου ρίξουνε κανένα 4-5000 grafts
και να σου κλείσουν τις γέφυρες των κροτάφους σου που έχουν πάει σχεδόν στα αυτιά...

Ειδικός συνεργάτης τους είσαι !!!...
Δέν πρέπει να φύγεις άν δέν έχεις γίνει μπόμπα

Καλή επιτυχία όπως και να έχει σου εύχομαι...
 
Μπλουζα