John83, fue, 2368 grafts, 8-9/4/2013

danceworld_2001

Well-Known Member
Εμένα μου αρέσει πολύ το αποτέλεσμα και καλή η πυκνότητα, απλά κατι με χαλάει στο όριο της hairline, ίσως φταίει η υφή της τρίχας του φίλου αλλά δείχνει λίγο παράξενη, σαν ασσύμετρη, σαν κάπως αναμαλιασμένη, λίγο κάπως, ίσως επειδή βλέπω το τώρα με το παλιά, αν τον έβλεπα στο δρόμο χωρίς να ξέρω ποιός ειναι δεν νομίζω να έπαιρνα πρέφα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bouklas

Well-Known Member
Έχεις hairline! Αν αφήσεις το μαλλί να μεγαλώσει και το χτενίσεις όπως είσαι τώρα θα καλύψει ακομα πιο πολύ και θα φαίνεσαι το τέλειο μαλλί! Μακάρι να ήμουν και γω έτσι :( Συγχαρητήρια φιλε, συνέχισε το update σου.
 

athenian

Well-Known Member
Συγγνωμη αν κανω λαθος αλλα μου φαινεται σαν να εχει μπει μολυβι ματιων η κατι τετοιο στην hairline.Μπορει να φταινε και οι φωτογραφιες και να κανω λαθος,δεν θελω να προσβαλω τον φιλο.
 

John83

Member
danceworld_2001 είπε:
Εμένα μου αρέσει πολύ το αποτέλεσμα και καλή η πυκνότητα, απλά κατι με χαλάει στο όριο της hairline, ίσως φταίει η υφή της τρίχας του φίλου αλλά δείχνει λίγο παράξενη, σαν ασσύμετρη, σαν κάπως αναμαλιασμένη, λίγο κάπως, ίσως επειδή βλέπω το τώρα με το παλιά, αν τον έβλεπα στο δρόμο χωρίς να ξέρω ποιός ειναι δεν νομίζω να έπαιρνα πρέφα.

Καλησπέρα danceworld2001. Θα σου δώσω ένα δίκιο. Ειδικά στις πρώτες που το μαλλί ΔΕΝ είναι κουρεμένο. Τα μ/μ μαλλιά είναι πιο κατσαρά. Αποτέλεσμα αυτού όταν μακραίνουν κατσαρώνουν ακόμα περισσότερο και δεν στρώνουν χωρίς λακ ή ζελέ. Αν δεις τις τελευταίες που είμαι κουρεμένος είναι στρωτά. Ελπίζω με τον καιρό να αρχίζουν να ισιώνουν.


Bouklas είπε:
Έχεις hairline! Αν αφήσεις το μαλλί να μεγαλώσει και το χτενίσεις όπως είσαι τώρα θα καλύψει ακομα πιο πολύ και θα φαίνεσαι το τέλειο μαλλί! Μακάρι να ήμουν και γω έτσι :( Συγχαρητήρια φιλε, συνέχισε το update σου.

Φίλε bouklas για τον λόγο που ανέφερα στον danceworld δεν έχω σκοπό να τα αφήσω να μακραίνουν πολύ, Άλλωστε το πιο κοντό μου πηγαίνει και καλύτερα..


athenian είπε:
Συγγνωμη αν κανω λαθος αλλα μου φαινεται σαν να εχει μπει μολυβι ματιων η κατι τετοιο στην hairline.Μπορει να φταινε και οι φωτογραφιες και να κανω λαθος,δεν θελω να προσβαλω τον φιλο.

Φίλε athenian καλά κάνεις κ λες την γνώμη σου. Ειλικρινά δε έχω λόγο να προσβληθώ. Αν ήταν να βάλω πάντως κάτι Θα προτιμούσα να βάλω toppik που το χρησιμοποιούσα κ χρόνια!!! Όχι μολύβι!! Προς αποφυγή παρεξηγήσεων πάντως τα στοιχεία μου ανά πάσα στιγμή είναι στη διάθεση το Chs.


Ήρθε η ώρα για το review που είχα πει.

1. Με το μέχρι τώρα αποτέλεσμα είμαι ευχαριστημένος. Όπως είχε αναφέρει ο no094 τα μοσχεύματα για την περιοχή που κάλυψα ήταν αρκετά.

2. Οι μεταμοσχευμένες τρίχες είναι αρκετά πιο κατσαρές από τις τις υπάρχουσες. Όσο πιο κοντό το μαλλί τόσο καλύτερο.

3. Από το επίπεδο δουλειάς της κλινικής δεν μπορώ να πω πως έχω παράπονο. Δε μου τάξανε λαγούς με πετραχήλια και την συμπεριφορά τους θα την χαρακτήριζα επαγγελματική-κυνική.

4.Έχω παράπονο από το after-"sales" της εταιρείας. Μετά από τη μ/μ επικοινώνησαν μαζί μου μόνο μία φορά - ένα μήνα περίπου μετά την επέμβαση. Δεν τους ενόχλησα βέβαια αλλά όταν έχεις δώσει τόσα χρήματα θεωρώ πως είναι "υποχρέωση" της εκάστοτε εταιρείας να επικοινωνεί από μόνη της με τους πελάτες-ασθενείς ανά τακτά διαστήματα. Απ' ότι έχω δει έχουν πραγματοποιηθεί 2 ή 3 συνεδρίες της εταιρείας στην Ελλάδα για αξιολόγηση νέων περιστατικών. Θα μπορούσαν να αφιερώσουν λίγη ώρα για να δουν την εξέλιξη περιστατικών τους.

5. Όποιος έχει σκοπό να προβεί σε μ/μ και επιθυμεί να αποκτήσει την πυκνότητα που είχε στα 18 του καλύτερα να το ξανασκεφτεί.

6. Όσες φωτογραφίες και να δει κάποιος μόνο αν δει από κοντά περιστατικά θα διαπιστώσει ρεαλιστικά τι μπορεί να σου δώσει μια μ/μ.


super7 είπε:
Ποσο περιμενεις ακομα να σου δωσει? Στο ποσο % πιστευεις οτι εισαι? Εσενα ποσο φυσικο σου φαινεται το αποτελεσμα ?

Φίλε super7 δε ξέρω αν μπορεί να δώσει κάτι άλλο η μ/μ/. Εδώ θα είμαστε και θα δούμε
 

George3V

Member
Συγχαρητήρια φίλε.Θεωρώ ότι το αποτέλεσμα είναι αρκετά καλό.Φαίνεται να έχεις μια πολυ καλή πυκνότητα , όσο μπορεί φυσικά να συμπεραίνει κανείς από φωτογραφίες.Βέβαια μεγάλο σου πλεονέκτημα ότι ξεκίνησες από μια ικανοποιητική βάση ,ήσουν ιδανική περίπτωση για μμ.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
6 μηνο και εγω ειχα θεμα με το στρωσιμο του μαλλιου.τωρα ειμαι πολυ καλυτερα καμια σχεση η διαφορα φανηκε στο 11μηνο περιπου
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
athenian είπε:
Συγγνωμη αν κανω λαθος αλλα μου φαινεται σαν να εχει μπει μολυβι ματιων η κατι τετοιο στην hairline.Μπορει να φταινε και οι φωτογραφιες και να κανω λαθος,δεν θελω να προσβαλω τον φιλο.

Όχι φίλε athenian, δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Αν προσέξεις καλά (κάνε save την φωτό στο pc σου) και κάνε προσεκτικά zoom, θα δεις πως είναι τα μαλλάκια που είναι χτενισμένα προς αυτήν την κατεύθυνση και δείχνει έτσι.

---------------------------------------------------

@John83 πολύ καλό αποτέλεσμα πραγματικά, μπράβο φίλε. :)
 

athenian

Well-Known Member
Έχεις δίκιο δεν έχει μπει κάτι. Συγγνώμη από τον φίλο για το σχόλιο. Η δουλειά που έχει γίνει στην μμ γενικότερα φαίνεται αρκετά καλή και φυσική.
 

prowler3

Member
Συγχαρητήρια φίλε!
Άψογο το αποτέλεσμα, και ιδιαίτερα αισιόδοξο. Ευχομαι να το χαρείς!
Πες μας λίγο αν θέλεις, πως είναι η ψυχολογία σου τον τελευταίο καιρό, που βλέπεις να αποδίδει η μ/μ..
 

John83

Member
prowler3 είπε:
Συγχαρητήρια φίλε!
Άψογο το αποτέλεσμα, και ιδιαίτερα αισιόδοξο. Ευχομαι να το χαρείς!
Πες μας λίγο αν θέλεις, πως είναι η ψυχολογία σου τον τελευταίο καιρό, που βλέπεις να αποδίδει η μ/μ..


Prowler3 να σαι καλά. Η ψυχολογία είναι πλέον ψηλά. Όλη η διαδικασία της μ/μ -όπως μπορούν να επιβεβαιώσουν πολλά μέλη εδώ μέσα - είναι ΠΟΛΥ ψυχοφθόρα. Βλέποντας εν τέλει ένα καλό αποτέλεσμα νιώθεις ικανοποίηση. Μεταξύ μας (!!)νιώθω μια χαρά όταν γνωστοί που είχα καιρό να συναντήσω ενώ μιλάμε ρίχνουν κλεφτές ματιές στα μαλλιά... :).
 

n094

Active Member
φίλε john συγχαρητήρια. Θα ήθελα αν μπορείς να βγάλεις μια πιο κοντινή φωτογραφία στην περιοχή με σκυμμένο κεφάλι για να μπορέσουμε να δούμε την τοποθέτηση και την πυκνότητα γιατί από αυτές δεν μπορώ, εγώ τουλάχιστον, να καταλάβω απόλυτα το αποτέλεσμα, το οποίο ωστόσο από αυτές τις φωτογραφίες φαίνεται άψογο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John83

Member
n094 είπε:
φίλε john συγχαρητήρια. Θα ήθελα αν μπορείς να βγάλεις μια πιο κοντινή φωτογραφία στην περιοχή με σκυμμένο κεφάλι για να μπορέσουμε να δούμε την τοποθέτηση και την πυκνότητα γιατί από αυτές δεν μπορώ, εγώ τουλάχιστον, να καταλάβω απόλυτα το αποτέλεσμα, το οποίο ωστόσο από αυτές τις φωτογραφίες φαίνεται άψογο.

Νίκο με την πρώτη ευκαιρία θα βάλω. Δεν το παρέλειψα απλώς θέλω να τις βγάλω σε ανοιχτό χώρο με ήλιο ώστε να είναι ρεαλιστικές. Οι photos που είναι τραβηγμένες με τον τρόπο που αναφέρεις είναι μια καλή ευκαιρία να διαπιστώσουν και οι συναγωνιστές που θέλουν να προβούν στο μέλλον σε μ/μ να συνειδητοποιήσουν τι είναι το illusion (που λένε και οι πιο έμπειροι εδώ μέσα..) καθώς και τι εννοούμε λέγοντας πως κάνοντας μ/μ δεν θα αποκτήσουμε τα μαλλάκια και την πυκνότητα που είχαμε στα 18 μας..
 

petrospap

Active Member
αψογο αποτελεσμα..μπραβο που εδωσε τετοιο αποτελεσμα σε nw3 με 2300 grafts..εισαι απο τους τυχερους..
 

John83

Member
Παίδες είπα να πρωτοτυπήσω ανεβάζοντας κάποια videos. Δυστυχώς η ποιότητα δεν είναι και πολύ καλή (ειδικά όταν γίνεται maximize). Επίσης βάζω και μια photo στην οποία έχω μαρκάρει ένα σημείο που θα επιθυμούσα λίγο καλύτερη πύκνωση. Βέβαια η hairline της δεξιάς πλευράς άργησε να πυκνώσει οπότε ελπίζω σιγά σιγά να αποκτήσει και αυτό το σημείο - πίσω από τη Hairline - στους επόμενους μήνες λίγη ακόμα πυκνότητα.

http://www.youtube.com/watch?v=o-GMjKLGIb0
http://www.youtube.com/watch?v=P6uNvQZI69g
http://www.youtube.com/watch?v=ohIG5zz5d6w
http://www.youtube.com/watch?v=deMIwbdzNN8


rmm5.jpg
 

Συνημμένα

  • PA127586b.JPG
    PA127586b.JPG
    601.8 KB · Προβολές: 624

Gio

New Member
Λοιπόν, φίλε john, το αποτέλεσμα σου το βρίσκω ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ! Το θετικό βέβαια της περίπτωσης σου είναι οτι είχες μια βάση που ξεκίνησες. Αν ήσουν μεγαλύτερο norwood τύπου 4-5 θα ήταν πιο δύσκολα τα πράγματα ωστόσο και πάλι, η φυσικότητα, όσο και η πυκνότητα θεωρώ οτι είναι σε φοβερά επίπεδα. Συνοψίζοντας λοιπόν η μεταμόσχευση ναι, είναι λύση. Απλά πολλές φορές (βάζω και τον εαυτό μου μέσα) μέσα στην παραζάλη μας γινόμαστε ενδεχομένως λιγάκι υπερβολικοί. Ξεχνάμε το πως μοιάζαμε...προ της μεταμόσχευσης οπότε όταν βλέπουμε το κεφαλάκι μας γεμάτο μαλλάκια το 1 χιλιοστό κενού μας... "ενοχλεί" ενω δεν θα έπρεπε.
Επαναλαμβάνω φίλε john83, το αποτέλεσμα σου είναι φοβερό και δεν υπάρχει κανένας λόγος να αγχώνεσαι. Μπράβο στην Κύπρο για ακόμα μια φορά..
 

n094

Active Member
Johny σουπερ.... όσο για το κενό... μη το συζητάς καν. Το πρόβλημά σου ήταν ούτως ή άλλως μικρό και πλεον έχεις μαλλί να φαν και οι κότες.... κοίτα να κάνεις save μοσχευμάτων τώρα γιατί μπορεί κάποια στιγμή να τα ξαναχρειαστείς, οπότε άσε τα κενά και κοίτα να χαρείς το μαλλί που έχεις πλέον
 

John83

Member
mimis giova είπε:
ειχες παντα σπαστω μαλι?????η η μεταμοσχευμενες ειναι πιο σπαστες???

Mimis είχα λίιιιγο σπαστό μαλλί. Αλλά όπως έχω ήδη αναφέρει οι μεταμοσχευμένες είναι αρκετά πιο σπαστές..


Gio είπε:
Λοιπόν, φίλε john, το αποτέλεσμα σου το βρίσκω ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ! Το θετικό βέβαια της περίπτωσης σου είναι οτι είχες μια βάση που ξεκίνησες. Αν ήσουν μεγαλύτερο norwood τύπου 4-5 θα ήταν πιο δύσκολα τα πράγματα ωστόσο και πάλι, η φυσικότητα, όσο και η πυκνότητα θεωρώ οτι είναι σε φοβερά επίπεδα. Συνοψίζοντας λοιπόν η μεταμόσχευση ναι, είναι λύση. Απλά πολλές φορές (βάζω και τον εαυτό μου μέσα) μέσα στην παραζάλη μας γινόμαστε ενδεχομένως λιγάκι υπερβολικοί. Ξεχνάμε το πως μοιάζαμε...προ της μεταμόσχευσης οπότε όταν βλέπουμε το κεφαλάκι μας γεμάτο μαλλάκια το 1 χιλιοστό κενού μας... "ενοχλεί" ενω δεν θα έπρεπε.
Επαναλαμβάνω φίλε john83, το αποτέλεσμα σου είναι φοβερό και δεν υπάρχει κανένας λόγος να αγχώνεσαι. Μπράβο στην Κύπρο για ακόμα μια φορά..

Να σαι καλά Gio. Έχεις δίκιο ότι γινόμαστε υπερβολικοί... αλλά μιας κ το παρατήρησα το ανέφερα. Είμαι βέβαιος πως σχεδόν κανενός το μάτι δε θα πέσει εκεί... αλλά το έχουμε ξαναπεί.. για να 'μαστε εδώ μέσα είμαστε ΟΛΟΙ "ψιλοπερίεργοι" με το θέμα μαλλί..Ψειρίζουμε και την λεπτομέρεια.. Ότι καλύτερο κ σε σένα αγόρι.


n094 είπε:
Johny σουπερ.... όσο για το κενό... μη το συζητάς καν. Το πρόβλημά σου ήταν ούτως ή άλλως μικρό και πλεον έχεις μαλλί να φαν και οι κότες.... κοίτα να κάνεις save μοσχευμάτων τώρα γιατί μπορεί κάποια στιγμή να τα ξαναχρειαστείς, οπότε άσε τα κενά και κοίτα να χαρείς το μαλλί που έχεις πλέον

Νίκο έκανες την πιο εύστοχη παρατήρηση.. Είναι βέβαιο πως στο μέλλον θα χρειαστώ κι άλλη μ/μ. Οπότε προσέχουμε για να έχουμε...
 
Μπλουζα