John83, fue, 2368 grafts, 8-9/4/2013

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Gio είπε:
Αγγελία : Ζητούνται Γιατροί αριστερόχειρες με άριστη γνώση μεταμοσχεύσεων μαλλιών :p

:21m: Δεν υπάρχεις :21m:


Για να επανέλθω τώρα στο θέμα της μεταμόχευσής σου Γιάννη και των μέχρι στιγμής αποτελεσμάτων σου ...
Σίγουρα τους επόμενους μήνες θα δεις μια περαιτέρω βελτίωση σε ένα ποσοστό το οποίο στην καλύτερη θα είναι στο 30%.
Προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα επέλθει πλήρης ισορροπία μεταξύ δεξιού και αριστερού κροτάφου.
ΟΜΩΣ έχε πάντα υπόψιν σου ότι αυτή τη διαφορά ένας τρίτος δεν την αντιλαμβάνεται. Μη βλέπεις εμάς εδώ που "διυλίζουμε τον κώνωπα".

Δυστυχώς η μεταμόσχευση μαλλιών είναι μια διαδικασία η οποία ανάλογα με τα αποτελέσματα και τις απαιτήσεις του καθενός, έχει πολλά ημίχρονα ...
 

John83

Member
tropheus είπε:
Gio είπε:
Αγγελία : Ζητούνται Γιατροί αριστερόχειρες με άριστη γνώση μεταμοσχεύσεων μαλλιών :p

:21m: Δεν υπάρχεις :21m:


Για να επανέλθω τώρα στο θέμα της μεταμόχευσής σου Γιάννη και των μέχρι στιγμής αποτελεσμάτων σου ...
Σίγουρα τους επόμενους μήνες θα δεις μια περαιτέρω βελτίωση σε ένα ποσοστό το οποίο στην καλύτερη θα είναι στο 30%.
Προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα επέλθει πλήρης ισορροπία μεταξύ δεξιού και αριστερού κροτάφου.
ΟΜΩΣ έχε πάντα υπόψιν σου ότι αυτή τη διαφορά ένας τρίτος δεν την αντιλαμβάνεται. Μη βλέπεις εμάς εδώ που "διυλίζουμε τον κώνωπα".

Δυστυχώς η μεταμόσχευση μαλλιών είναι μια διαδικασία η οποία ανάλογα με τα αποτελέσματα και τις απαιτήσεις του καθενός, έχει πολλά ημίχρονα ...



Σε ευχαριστώ Tropheus για το σχόλιο..Ο λόγος σου ευαγγέλιο.. Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου.. Στις συζητήσεις που έχω με άτομα που γνωρίζουν πως έχω κάνει μ/μ και τους αναφέρω πως ο ένας κρόταφος υστερεί ακόμα σε πυκνότητα σχέση με τον άλλο δεν μπορούν να το αντιληφθούν.. Καλώς η κακώς εμείς είμαστε πιο "ψιλιασμένοι" και κοιτάμε το παραμικρό.. Μη μασάτε όμως εμείς έχουμε δίκιο..!! :s
 

Gio

New Member
Ρώτησα τον γιατρό μου για το θέμα των κροτάφων. Αυτό που μου είπε είναι ότι ορισμένες φορές πράγματι παρατηρείται μια ελαφρά καθυστέρηση στην φύτρωση του ενός. Αυτό μπορεί να συμβαίνει είτε επειδή μπήκαν πιο πολλά πολύτρίχα θυλάκια από τον άλλο, είτε επειδή υπάρχει μειωμένη αιμάτωση στην περιοχή. Ομως, τελικώς με τον χρόνο ο κρόταφος επανέρχεται στην αρχική του πυκνότητα με δεδομένο ότι έχουν τοποθετηθεί ισότιμα τα μοσχεύματα. Επίσησ, δεν έχει καμία σχέση το χερι και η σταση του γιατρού αφού οι γωνιές εισαγωγής ορίζονται από το κεφάλι του ασθενούς. Ο γιατρός απλώς το ρυθμίζει. Μην προβληματίζεσαι, έχεις πολύ όμορφο αποτέλεσμα..
 

n094

Active Member
Gio είπε:
Ρώτησα τον γιατρό μου για το θέμα των κροτάφων. Αυτό που μου είπε είναι ότι ορισμένες φορές πράγματι παρατηρείται μια ελαφρά καθυστέρηση στην φύτρωση του ενός. Αυτό μπορεί να συμβαίνει είτε επειδή μπήκαν πιο πολλά πολύτρίχα θυλάκια από τον άλλο, είτε επειδή υπάρχει μειωμένη αιμάτωση στην περιοχή. Ομως, τελικώς με τον χρόνο ο κρόταφος επανέρχεται στην αρχική του πυκνότητα με δεδομένο ότι έχουν τοποθετηθεί ισότιμα τα μοσχεύματα. Επίσησ, δεν έχει καμία σχέση το χερι και η σταση του γιατρού αφού οι γωνιές εισαγωγής ορίζονται από το κεφάλι του ασθενούς. Ο γιατρός απλώς το ρυθμίζει. Μην προβληματίζεσαι, έχεις πολύ όμορφο αποτέλεσμα..

Χμμμ... δεν ειμαι σιγουρος για το παραπανω γιωργο κ το λεω γιατι μετα απο 7 χρονια και 4 μμ ο αριστερος μου κροταφος παραμενει πιο αραιος. Τεσπα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gio

New Member
n094 είπε:
Gio είπε:
Ρώτησα τον γιατρό μου για το θέμα των κροτάφων. Αυτό που μου είπε είναι ότι ορισμένες φορές πράγματι παρατηρείται μια ελαφρά καθυστέρηση στην φύτρωση του ενός. Αυτό μπορεί να συμβαίνει είτε επειδή μπήκαν πιο πολλά πολύτρίχα θυλάκια από τον άλλο, είτε επειδή υπάρχει μειωμένη αιμάτωση στην περιοχή. Ομως, τελικώς με τον χρόνο ο κρόταφος επανέρχεται στην αρχική του πυκνότητα με δεδομένο ότι έχουν τοποθετηθεί ισότιμα τα μοσχεύματα. Επίσησ, δεν έχει καμία σχέση το χερι και η σταση του γιατρού αφού οι γωνιές εισαγωγής ορίζονται από το κεφάλι του ασθενούς. Ο γιατρός απλώς το ρυθμίζει. Μην προβληματίζεσαι, έχεις πολύ όμορφο αποτέλεσμα..

Χμμμ... δεν ειμαι σιγουρος για το παραπανω γιωργο κ το λεω γιατι μετα απο 7 χρονια και 4 μμ ο αριστερος μου κροταφος παραμενει πιο αραιος. Τεσπα...

Φίλε Νίκο καλημέρα, σαφώς αφού μιλάμε για ανθρώπινη χειρουργική επεμβατικότητα τίποτα και πουθενά δεν μπορεί να είναι απόλυτα συμμετρικό και ισόποσο. Ακόμα και αν μετρησουμε επακριβώς τα εμβαδά και στους δυο κροταφους και βάλουμε ακριβώς τα ίδια μοσχεύματα (σε αριθμό τριχών) πάλι δεν υπάρχουν απώλειες; Το αν ο ένας έχει απώλεια 8% και άλλος 3% αυτό είναι κάτι που φαίνεται στο μικροσκόπιο και όχι στην καθημερινή οπτική επαφή οπότε δεν υπάρχει λόγος προβληματισμού. Πολλές φορές και εγω αναρωτιέμαι αν τελικά είμαστε πολύ υπερβολικοί..
 

tropheus

Well-Known Member
n094 είπε:
Gio είπε:
Ρώτησα τον γιατρό μου για το θέμα των κροτάφων. Αυτό που μου είπε είναι ότι ορισμένες φορές πράγματι παρατηρείται μια ελαφρά καθυστέρηση στην φύτρωση του ενός. Αυτό μπορεί να συμβαίνει είτε επειδή μπήκαν πιο πολλά πολύτρίχα θυλάκια από τον άλλο, είτε επειδή υπάρχει μειωμένη αιμάτωση στην περιοχή. Ομως, τελικώς με τον χρόνο ο κρόταφος επανέρχεται στην αρχική του πυκνότητα με δεδομένο ότι έχουν τοποθετηθεί ισότιμα τα μοσχεύματα. Επίσησ, δεν έχει καμία σχέση το χερι και η σταση του γιατρού αφού οι γωνιές εισαγωγής ορίζονται από το κεφάλι του ασθενούς. Ο γιατρός απλώς το ρυθμίζει. Μην προβληματίζεσαι, έχεις πολύ όμορφο αποτέλεσμα..

Χμμμ... δεν ειμαι σιγουρος για το παραπανω γιωργο κ το λεω γιατι μετα απο 7 χρονια και 4 μμ ο αριστερος μου κροταφος παραμενει πιο αραιος. Τεσπα...

Θα συμφωνήσω μαζί σου n094 ...
Και από προσωπική εμπειρία μπορώ να πω ότι "η καλή μέρα από το πρωϊ φαίνεται".
Σε κάθε μεταμόσχευση που έκανα η εικόνα που έπαιρνα για την κατάσταση των μαλλιών μου στους 4,5 μήνες μετά την επέμβαση, αποτελούσε πάντα τον πρόδρομο για το τελικό αποτέλεσμα. Για παράδειγμα στην πρώτη επέμβαση στους 4+ μήνες είδα ότι η αριστερή πλευρά της hairline μου ήταν πιο αδύνατη από τη δεξιά και η εικόνα αυτή δεν άλλαξε ακόμα και 1 χρόνο μετά ...

Βέβαια αυτή την ανομιομορφία την έβλεπα μόνο εγώ όχι οι άλλοι !!!
 

Gio

New Member
Ακρίβως φίλε τροφέα, διότι οι άλλοι δεν βλέπουν το κεφάλι μας κάθε μέρα στον καθρέφτη όπως κάνουμε εμείς :) πάντως σαν γενικό σχόλιο τολμώ να πω ότι έχουν αλλάξει πολλά -προς το καλύτερο - από το 2008 στις μεταμοσχεύσεις μαλλιών. Μπράβο λοιπόν στις κλινικές που τολμούν και πετυχαίνουν!
 

John83

Member
Gio μπράβο σου που μπήκες στη διαδικασία να ρωτήσεις θέματα που αφορούν όλους εμάς. Είτε έχει κάνει κάποιος μ/μ είτε έχει σκοπό να κάνει μελλοντικά πιστεύω πήρε απαντήσεις σε πιθανές απορίες που είχε.
 

John83

Member
Καλησπέρα σύντροφοι,

Έχοντας κλείσει πλέον 6 μήνες από τη μ/μ είπα να κάνω ένα Update. Πιστεύω πως είναι ένα καλό διάστημα ώστε να έχω μια σχετικά πλήρης εικόνα για το αποτέλεσμα. Ο προβληματισμός που είχα για το δεξιό κρόταφο ευτυχώς δε συνεχίζεται.Αν και άργησε έχει αποκτήσει πλέον πυκνότητα.Παραθέτω φωτογραφίες κάτω από διαφορετικές συνθήκες μιας και όπως σωστά έχει ειπωθεί επανειλημμένως -από διάφορα μέλη- οι φωτογραφίες είναι μεγάλη απάτη.. :). Όπως είχα αναφέρει σε παλαιότερο post τώρα που πέρασαν 6 μήνες θα κάνω ένα review για τη διαδικασία και την κλινική.

1.Έξω με κόντρα ήλιο και Flash (οι χειρότερες που μπορούσα να βγάλω..)

wl4.gif
3d40.gif

fwo.gif


2.Έξω σε σκιά (κάτω από τέντα) χωρίς flash

nxe3.gif

ptan.gif

1isi.gif


3.Μέσα χωρίς flash

uoe8.gif

ghn.gif


4.Μέσα κάτω από φως με flash

kvef.jpg
 

super7

Member
Ποσο περιμενεις ακομα να σου δωσει? Στο ποσο % πιστευεις οτι εισαι? Εσενα ποσο φυσικο σου φαινεται το αποτελεσμα ?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ωραιος.
Γιαννη εσυ εισαι ευχαριστημενος μεχρι το τωρα αποτελεσμα τελικα?
 
Μπλουζα