Hope, fue, λιόσης, 1364 grafts, 23/7/2015

geeorgee

Active Member
hope για αλλη μεταμοσχευση το σκεφτεσαι καθολου?πιστευω αξιζει ο κοπος θα δειξεις ακομα καλυτερος
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Hope

Active Member
Τώρα λέω όχι georgee. Αν θα προχωρήσω όμως και σε άλλη θα είναι μετά από 2-3 χρόνια.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Hope

Active Member
6 μήνες.
Φύτρωση υπάρχει ακόμα αλλά όχι στο βαθμό που εξελίχθηκε μεταξύ 4 και 5,5 μηνών.
Ξεπετάγονται ακόμα 2ες και 3ες τρίχες στα πολύτριχα, όπως επίσης πολλές από αυτές είναι πάρα πολύ λεπτές ακόμα,
Το αποτέλεσμα μέχρι τώρα σε σχέση με φύτρωση grafts και κάλυψη (1.200 grafts σε επιφάνεια 100 cm2) ακουμπά τις προσδοκίες μου. Θεωρώ ότι στο 12μηνο θα έχει καλυφθεί σε μεγάλο ποσοστό το αντιαισθητικό αποτέλεσμα της 1ης μμ, δίνοντας ένα αραιό μεν αλλά αρκετά φυσικότερο κεφάλι (συγκριτικά μιλώντας πάντα, για να προλάβω και τους ενθουσιώδεις του φόρουμ ;)).
SAM_0159.JPG
SAM_0160.JPG
SAM_0161.JPG



Παραθέτω και μια φωτογραφία πριν την μμ για να υπάρχει μέτρο σύγκρισης
Pre FUE.jpg
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Έκανες και layering το μαλλί προς τα δεξιά, την πήρες και από την κατάλληλη πλευρά, εισαι ο.....
the-illusionist-edward-norton-146770_1024_768.jpg
 

Hope

Active Member
7 μήνες. 1,5 cm επάνω, 1 cm πλαϊνά. Μια μικρή φύτρωση παρατηρώ ότι υπάρχει ακόμα. Τα περισσότερα τα περιμένω πλέον (διατηρώντας πάντα ρεαλιστικές προσδοκίες) από την πάχυνση και βελτίωση της ποιότητας της τρίχας.
 

Συνημμένα

  • IMG_3199.JPG
    IMG_3199.JPG
    685.7 KB · Προβολές: 386
  • IMG_3202.JPG
    IMG_3202.JPG
    272.5 KB · Προβολές: 394
  • IMG_3204.JPG
    IMG_3204.JPG
    199.4 KB · Προβολές: 389

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
μια ακομη ρε γαμοτο θα γινοσουν σε πολυ ικανοποιητικο επιπεδο με τις προσδοκιες σου
 

dimitris50423

Well-Known Member
βελτιωθηκες πολυ hope. η δοτρια σου ποσα μπορει να δωσει ακομα? εχει οριοθετηθει η hairline σου και εδειξε το προσωπο σου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
πραγματικά για τόσα λίγα μοσχεύματα σε τόσο μεγάλη έκταση το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό και όπως λέει και ο Δημήτρης, οριοθετήθηκε η χερλαιν και πραγματικά άλλαξε γενικά το κεφάλι σου. Να σου πω hope, μιας και είσαι ήδη κοντά στο 8μηνο, τι ποσοστό φύτρωσης θα έλεγες ότι έχεις. Μπορεί η DHI να στο μετρήσει αυτό;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μπορει να το μετρήσει και μόνος του, δεν ειναι δύσκολο στην hairline


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Hope

Active Member
Επάνω μπήκαν 1.200 grafts σε μια έκταση 100cm2 περίπου. Δηλαδή μια μέση πυκνότητα 12grafts/cm2.
Μπροστά μου είχαν πει ότι μπήκαν 16grafts/cm2. Αν υποθέσουμε ότι είχα και 4grafts/cm2 από την προηγούμενη πάμε σε μια πυκνότητα 20grafts/cm2 περίπου στην hairline.
Εγώ στην φωτο μέτρησα 21 grafts/cm2 (διορθώστε με αν κάνω λάθος) σε μια ίσως πυκνότερη περιοχή. Αν θεωρήσουμε ότι κατά μέσο όρο μπορεί να είναι γύρω στα 18-19 grafts/cm2 μπορούμε να πούμε ότι έχω φύτρωση 90-95%
 

Συνημμένα

  • Picture1.gif
    Picture1.gif
    510.7 KB · Προβολές: 364

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μου αρεσει, αν και ειναι 100% clopyright η μέθοδος [emoji5] μπράβο hope για την αναλυση, τέτοια θελουμε να βλέπουμε, επι της ανάλυσης θα τοποθετηθώ αργοτερα

Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Hope

Active Member
7 μήνες. 1,5 cm επάνω, 1 cm πλαϊνά. Μια μικρή φύτρωση παρατηρώ ότι υπάρχει ακόμα. Τα περισσότερα τα περιμένω πλέον (διατηρώντας πάντα ρεαλιστικές προσδοκίες) από την πάχυνση και βελτίωση της ποιότητας της τρίχας.
Η αλήθεια είναι ότι θέλει τουλάχιστον άλλα τόσα πάνω έτσι ώστε να μην φαίνεται σαν "πυκνή καράφλα"
 

Hope

Active Member
βελτιωθηκες πολυ hope. η δοτρια σου ποσα μπορει να δωσει ακομα? εχει οριοθετηθει η hairline σου και εδειξε το προσωπο σου.
ο Λιόσης μου είπε από 700 μέχρι 1.000 max από κεφάλι. από γένια και στήθος μπορεί να πάρει αλλά δεν έχω και την καλύτερη ποιότητα/πυκνότητα όπως μου είπε. άρα μάλλον περιμένω κλωνοποίηση.
μου πρότεινε να ξαναμπώ σύντομα για να βάλουμε άλλα τόσα (μεικτό κεφάλι-σώμα) αλλά προς το παρόν δεν το σκέφτομαι
 

Δημητρης38

Active Member
ο Λιόσης μου είπε από 700 μέχρι 1.000 max από κεφάλι. από γένια και στήθος μπορεί να πάρει αλλά δεν έχω και την καλύτερη ποιότητα/πυκνότητα όπως μου είπε. άρα μάλλον περιμένω κλωνοποίηση.
μου πρότεινε να ξαναμπώ σύντομα για να βάλουμε άλλα τόσα (μεικτό κεφάλι-σώμα) αλλά προς το παρόν δεν το σκέφτομαι

Σου ανεφερε τιποτα για κλωνοποιηση ?
 

Hope

Active Member
Όπως παρατηρώ στην φωτό της hairline μου υπάρχουν ακόμα λίγα σημεία φύτρωσης (περισσότερο στα διπλά και τριπλά κάποιες τρίχες που ξεπετάγονται), όπως επίσης και πάρα πολλές λεπτές τρίχες που λογικά θα βελτιωθούν σε ποιότητα τους επόμενους μήνες.
 
Μπλουζα