Head and shoulders extra strengthening tonic

Γνωρίζει κάποιος κάτι για το συγκεκριμένο σκεύασμα? Το αγόρασα από το super market αλλά δεν το έχω πολυχρησιμοποιήσει. Σαν βασικό ενεργό συστατικό έχει την καφεΐνη αλλά περιέχει και αρκετά συστατικά τα οποία δεν ξέρω και έχω χάσει και το φυλλάδιο οδηγιών που τα περιείχε (δεν υπάρχουν πάνω στη συσκευασία).
Προσωπικά το έχω χρησιμοποιήσει λίγες φορές και δεν έχω δει κάτι. Μυρίζει ωραία και δεν λαδώνει πολύ.
Αν κάποιος το έχει δοκιμάσει ή γνωρίζει κάτι ή βρει έστω τα υπόλοιπα συστατικά στο internet (δεν έψαξα και πολύ αλλά δεν έχω βρει κάτι) ας απαντήσει.
Ευχαριστώ
.
search
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Προφανώς και μιλάμε για προϊόν super market το οποίο δεν περιμένω να κάνει θαύματα. Το αγόρασα γιατί είμαι σε φάση που δοκιμάζω διάφορα και επίσης σε διαφορετικό post υπάρχουν πολύ καλά λόγια για τα σαμπουάν της σειράς σχετικά με τη Σ.Δ. Αρχικά πίστευα ότι το συγκεκριμένο περιέχει και αυτό zinc και θα βοηθήσει (σαν lotion) στο δικό μου πρόβλημα ( Σ.Δ, τριχόπτωση κτλ) αλλά τελικά περιέχει καφεΐνη που σε σχετικό post του forum έρευνες δείχνουν να δουλεύει.

Υ.Γ : δεν ελπίζω-πιστεύω στο συγκεκριμένο προϊόν. Το αγόρασα για δοκιμαστικούς λόγους και θα ήθελα να ενημερώσω-ενημερωθώ από το forum.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Προφανώς και μιλάμε για προϊόν super market το οποίο δεν περιμένω να κάνει θαύματα. Το αγόρασα γιατί είμαι σε φάση που δοκιμάζω διάφορα και επίσης σε διαφορετικό post υπάρχουν πολύ καλά λόγια για τα σαμπουάν της σειράς σχετικά με τη Σ.Δ. Αρχικά πίστευα ότι το συγκεκριμένο περιέχει και αυτό zinc και θα βοηθήσει (σαν lotion) στο δικό μου πρόβλημα ( Σ.Δ, τριχόπτωση κτλ) αλλά τελικά περιέχει καφεΐνη που σε σχετικό post του forum έρευνες δείχνουν να δουλεύει.

Υ.Γ : δεν ελπίζω-πιστεύω στο συγκεκριμένο προϊόν. Το αγόρασα για δοκιμαστικούς λόγους και θα ήθελα να ενημερώσω-ενημερωθώ από το forum.
τι αλλο εχει εκτος απο καφε'ι'νη?με ενα προχειρο ψαξιμο δεν βρισκω τα συστατικα του.
απο που το αγορασες και ποσο?
ποσα ml ειναι?
 
Βρήκα τις οδηγίες χρήσης.
Λοιπόν
συστατικά : Alcohol dena., Aqua, Niacinamide, caffeine, PEG/PPG-20/23 Dimethicone, Acrylates/c10-30 Alkyl acrylate crosspolymer, menthol, parfum, panthenol, limonene, linalool, triethanolamine, geraniol, citral.
Το αγόρασα από το supermarket γύρω στα 8 ευρώ kapa.
Περιέχει 125 ml αλλά αναφέρει 15 ψεκασμούς την ημέρα (σε μία δόση) οπότε υποθέτω ότι κρατάει γύρω στο δίμηνο με καθημερινή χρήση.
Δεν γνωρίζω κάτι για τα παραπάνω συστατικά.
Αν γνωρίζετε εσείς ενημερώστε αν θέλετε :) .
 

cool11

Well-Known Member
Τελικα μας δινει κατι αυτο το σαμπουαν στον πολεμο της τριχοπτωσης;
Ή ειναι απλα ενα καλο σαμπουαν και τιποτε παραπανω;
 

cool11

Well-Known Member
Alex cantrell δεν εχει τυχει να το δω στα σουπερ μαρκετ, αλλα ισως να μην ετυχε και να μην εψαξα καλα.
Εβγαλες συμπερασμα με αυτο;

Γενικα η H&D θεωρειται καλη εταιρια στο ειδος της, αλλα με την τριχοπτωση τα πραγματα ειναι ετσι κι αλλιως δυσκολα.
 
Μπλουζα