Haris, fue, 2387 grafts, 08/06/2016

P70

Active Member
Παναγια μου ξυλο και οδυρμος για τα παραθυρα και τις πορτες....
Το αλλο θεμα κλειδωθηκε, γιατι καποιοι στο μυαλο τους εχουν οτι εμεις υποστηριζουμε κλινικες λες και ειναι ο Ολυμπιακος και ο Παναθηναικος. Τι να απαντησω στον John που λεει για το αν ειμαι αμεροληπτος ή όχι...αρκει καποιος να διαβασει το νημα μου, να διαβασει τι εχω γραψει σε οσους εχουν παει και σε αλλες κλινικες (anar, firecaptain, alexandros athens, kostas1989 κτλ) και να βγαλει συμπερασμα για το αν εχω καποια σκοπιμοτητα (συμπληρωματικα αναφερω οτι εκανα επικοινωνια με κλινικη της Κυπρου για να κανω μια συναντηση, γιατι εχασα αυτην που εγινε τωρα).
Τωρα, ακομα και αφορμη να ψαχνουν καποιοι για να πλακωνονται για την «ιντριγκα» αναφερω οτι σε εμενα προσωπικα στελνουν ατομα μνμ με τα αποτελεσματα τους, που δεν θελουν να τα ανεβασουν φωτο για ολο αυτο που γινεται.
Σκεφτειτε πως νιωθει ενας ανθρωπος που προσπαθει να βοηθησει τους υπολοιπους, δειχνοντας την μεταμοσχευση του, να βλεπει 3 σελιδες για το αν ο Δημητρης δουλευει για την AHC ή ο John για τους Κυπριους ή ενα μελος να τον ρωταει καθε 15 μερες τι γινεται.
Τσεκ ισχυει 100% αυτο που λεει ο ναρουτο. Αν κανεις εξαγωγη απο παντου, ασχετως αριθμου τριχοθυλακιων, το αποτελεσμα ειναι πιο ομοιομορφη αραιωση. Αν εμενα πχ ειχαν παρει τα 2000 γκραφτ απο παντου και οχι μονο απο το φιλετο, θα ειχαν παραπανω μονοτριχα για να ενισχυσουν την hairline (που δεν εχει καλη πυκνοτητα αλλα και φυσικοτητα γιατι τα μονοτριχα σχεδον απουσιαζουν) αλλα και δεν θα φαινοταν ολο το κεφαλι μου πισω και πλαι 100% πυκνοτητα εκτος απο το τετραγωνο που πχ πηγε 50%.
Αν επαιρναν απο παντου, θα ηταν 75% πχ αραιο παντου, με αποτελεσμα να μην φαινεται. Οποτε ακομα και 7000 γκραφτ να βαλεις, αν τα παρουν απο παντου, το αποτελεσμα θα ειναι αραιο 50% ΠΑΝΤΟΥ και οχι μονο σε μια περιοχη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Τα λες ωραία, αν τα έβλεπαν πολλοί όπως εσύ θα είχαν γραφτεί πολλά λιγότερα άσκοπα posts.


Α ρε Χάρη, σφάζονται παλικάρια για παρτη σου και συ ουτε που τι φαντάζεσαι
Παναγια μου ξυλο και οδυρμος για τα παραθυρα και τις πορτες....
Το αλλο θεμα κλειδωθηκε, γιατι καποιοι στο μυαλο τους εχουν οτι εμεις υποστηριζουμε κλινικες λες και ειναι ο Ολυμπιακος και ο Παναθηναικος. Τι να απαντησω στον John που λεει για το αν ειμαι αμεροληπτος ή όχι...αρκει καποιος να διαβασει το νημα μου, να διαβασει τι εχω γραψει σε οσους εχουν παει και σε αλλες κλινικες (anar, firecaptain, alexandros athens, kostas1989 κτλ) και να βγαλει συμπερασμα για το αν εχω καποια σκοπιμοτητα (συμπληρωματικα αναφερω οτι εκανα επικοινωνια με κλινικη της Κυπρου για να κανω μια συναντηση, γιατι εχασα αυτην που εγινε τωρα).
Τωρα, ακομα και αφορμη να ψαχνουν καποιοι για να πλακωνονται για την «ιντριγκα» αναφερω οτι σε εμενα προσωπικα στελνουν ατομα μνμ με τα αποτελεσματα τους, που δεν θελουν να τα ανεβασουν φωτο για ολο αυτο που γινεται.
Σκεφτειτε πως νιωθει ενας ανθρωπος που προσπαθει να βοηθησει τους υπολοιπους, δειχνοντας την μεταμοσχευση του, να βλεπει 3 σελιδες για το αν ο Δημητρης δουλευει για την AHC ή ο John για τους Κυπριους ή ενα μελος να τον ρωταει καθε 15 μερες τι γινεται.
Τσεκ ισχυει 100% αυτο που λεει ο ναρουτο. Αν κανεις εξαγωγη απο παντου, ασχετως αριθμου τριχοθυλακιων, το αποτελεσμα ειναι πιο ομοιομορφη αραιωση. Αν εμενα πχ ειχαν παρει τα 2000 γκραφτ απο παντου και οχι μονο απο το φιλετο, θα ειχαν παραπανω μονοτριχα για να ενισχυσουν την hairline (που δεν εχει καλη πυκνοτητα αλλα και φυσικοτητα γιατι τα μονοτριχα σχεδον απουσιαζουν) αλλα και δεν θα φαινοταν ολο το κεφαλι μου πισω και πλαι 100% πυκνοτητα εκτος απο το τετραγωνο που πχ πηγε 50%.
Αν επαιρναν απο παντου, θα ηταν 75% πχ αραιο παντου, με αποτελεσμα να μην φαινεται. Οποτε ακομα και 7000 γκραφτ να βαλεις, αν τα παρουν απο παντου, το αποτελεσμα θα ειναι αραιο 50% ΠΑΝΤΟΥ και οχι μονο σε μια περιοχη.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Οποτε στις διπλες συνεδριες που παιρνουν απο ολη τη δοτρια δεν υπαρχει προβλημα;
Αραιωνει ολη η δοτρια και δεν θα φανει και σε πολυ κοντο μαλλι;
Φανταζομαι οτι ο λογος που παιρνουν σε μονες συνεδριες μονο απο το πισω κομματι ειναι γιατι εχει πολυτριχα και στην τελικη φυτρωση το αποτελεσμα ειναι καλυτερο.
Για αυτο το λογο και μονο λεω οτι παλι ετσι θα ηθελα να γινει. Σε περιπτωση που δεν επεφτε ο λογος μου με ληψη και απο πλαινα φυσικα θα το προτιμουσα. Αλλα δεν νομιζω να γινεται.
Καταλαβαινω τι λετε και νομιζω οτι ειναι ευκολο αν καποιος δεν θελει εξαγωγη μονο απο πισω να ζητησει και απο πλαινα.
 

tasos33

Well-Known Member
Όταν αφαιρεθούν graft μελετημένα απο όλο όλο το εύρος της δοτρια θα υπάρχει ομοιομορφια , απο τα 80 graft/cm η πυκνοτης θα κατέβει στα 55, οπως εγινε με τον cvial, όταν απο μονο μια περιοχη της δοτριας τα 80 graft τα κανεις 60 και στην δίπλα περιοχή η πυκνοτης είναι στα 80 τοτε θα φαίνετα.

Το οτι αυτή η πρακτικη είναι λανθασμένη προφανώς το ξερουν όλοι, όμως εξαιτίας των χαρακτηριστικών ποιότητας της δοτρια δε θα φαίνεται σε ολους.

Εσύ που έχεις χοντρή τρίχα και καλη πυκνότητα ακόμα και σε κοντό δύσκολα διακρίνεται, σε άλλους όμως πχ achilleas ηταν πολύ πιο εμφανές.

Οποτε στις διπλες συνεδριες που παιρνουν απο ολη τη δοτρια δεν υπαρχει προβλημα.QUOTE]
 

bruno1989

Active Member
Εγώ νιώθω ωραία με το παραθύρι πίσω από το κεφάλι μου!!! Τώρα τι ζόρι τραβάτε ανέσεις δεν ξέρω !!!
 

Stripar

Established Member
338___a-ok-smiley.png
 

bruno1989

Active Member
xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxxaxxaxaxaxaxa :p:p:p:p:p:p:D:D:D:D:D:D ζηλεύετε που δεν έχετε και εσείς σαν το δικό μου παράθυρο ρεεεεε
Λέω να κάνουμε ένα διαγωνισμό ποιός το έχει πιο μεγάλο ( το παράθυρο)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Μάλλον δεν παρακολουθείς το φόρουμ αρκετά, η το παρακολουθείς κατα το δοκουν, το παράθυρο καλά κρατεί ,στο χάρη δε ξέρουμε αλλά σε αλλά μέλη καλα κρατεί.

Εκτός αν κλεινεις το δικο σου ' παράθυρο' και δε βλεπεις τα αλλά παράθυρα, οπου υπαρχουν φυσικά γιατί έχουμε πει πως δεν υπαρχουν παντού, το τονίζω γιατί αντίδρας σαν να υποστηρίζουμε όλοι εδώ μέσα πως οποίος παει βεκρη αποκτά παράθυρο.
Οπότε και εσύ μην μας σπας άλλο τα αρχίδι@ με παράθυρα. Το μάρκετινγκ ή πας Κυπρο με 6.000 ή μένεις Ελλάδα με 3.000 και παράθυρο χάλασε..
 

Tsek

Well-Known Member
Μάλλον δεν παρακολουθείς το φόρουμ αρκετά, η το παρακολουθείς κατα το δοκουν, το παράθυρο καλά κρατεί ,στο χάρη δε ξέρουμε αλλά σε αλλά μέλη καλα κρατεί.

Εκτός αν κλεινεις το δικο σου ' παράθυρο' και δε βλεπεις τα αλλά παράθυρα, οπου υπαρχουν φυσικά γιατί έχουμε πει πως δεν υπαρχουν παντού, το τονίζω γιατί αντίδρας σαν να υποστηρίζουμε όλοι εδώ μέσα πως οποίος παει βεκρη αποκτά παράθυρο.
Απο 5-6 άτομα αυτό διαβάζω συνέχεια. Ακόμα και μέσα σε νήματα άλλων κλινικών, κάποιος θα βρεθεί να πετάξει την ατάκα. Είναι κάτι που με προβλημάτιζε αρκετά πριν κάνω την επέμβαση και δεν αξίζει να το υπομένει ψυχολογικά κάποιος υποψήφιος για μμ αν έχει διορθωθεί. Αυτό περιμένω να δω σε μελλοντικές παρουσιάσεις.
 

tasos33

Well-Known Member
Τσεκ εχεις δικιο, αναφέρεται πολύ συχνα, αλλά όχι οτι οποίος παει θα έχει παράθυρο σίγουρα. Με την τακτική αυτη είσαι υποψήφιος για παραθυρο, δεν πρεπει ένας υποψήφιος μμ να το γνωρίζει?

Εγώ πχ με τα χαρακτηριστικά δοτριας που έχω αν πηγαινα βεκρη θα αποκτούσα δίφυλλη μπαλκονοπαρτα και είναι ο βασικότερος λογος που δεν πάω εκεί.
Απο 5-6 άτομα αυτό διαβάζω συνέχεια. Ακόμα και μέσα σε νήματα άλλων κλινικών, κάποιος θα βρεθεί να πετάξει την ατάκα. Είναι κάτι που με προβλημάτιζε αρκετά πριν κάνω την επέμβαση και δεν αξίζει να το υπομένει ψυχολογικά κάποιος υποψήφιος για μμ αν έχει διορθωθεί. Αυτό περιμένω να δω σε μελλοντικές παρουσιάσεις.
 
Μπλουζα