Haris, fue, 2387 grafts, 08/06/2016

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tsek

Well-Known Member
Το "παράθυρο" του Δημήτρη φαίνεται μόνο στην κάμερα. Live δεν το βλέπεις. Δεν έχω δει τον ίδιο αλλά άλλη περίπτωση και είδα τι παίζει. Ρώτησε όμως τον φίλο σου, εφόσον άνοιξε νήμα, υπάρχει κάτι;; Σε εμένα δεν υπάρχει και ας μου πήραν τα 2πλάσια γκραφς..
 

dimitris50423

Well-Known Member
Η φωτο ειναι με φλας απο κοντινη αποσταση και στα 6 χιλιοστα το μαλλι. Απο κοντα δεν φαινεται τιποτα. Ουτε ο κομμωτης καταλαβαινει κατι. Οποτε ολα αυτα για τα παραθυρα γιαννη δεν ειναι ισχυουν για μενα.
Σε περιπτωση 2ης μεταμοσχευσης δεν εχει γινει καμια ζημια γιατι ελυσα το προβλημα μου με 2300 μοσχευματα. Αν ειχε γινει ζημια στα διπλανα τριχοθυλακια τωρα θα εβλεπες τρυπες και οχι οπως ειναι τωρα η δοτρια. Ο anar παει για συνολικη εξαγωγη 8000 μοσχευματα εγω αν χρειαστω εχω αρκετο αποθεμα νομιζω.
 

Tsek

Well-Known Member
Δεν ισχυουν για σενα η δεν ισχυουν γενικα?
Στον Δημήτρη έγινε παράθυρο αλλά αν το δεις κανονικά απο κοντά δεν φαίνεται. Αν στηθει στην κάμερα φαίνεται. Σε εμένα και άλλες πιό πρόσφατες περιπτώσεις που είδα , δεν πήραν τα γκραφς απο το ίδιο σημείο αλλά πιό απλωτά και δεν υπάρχει τίποτα. Ο Δημήτρης πήγε πριν 2 χρόνια, εγώ πριν 4,5 μήνες. Ας μας ενημερώσει ο John-John για τον φιλο του.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Δεν ισχυουν για σενα η δεν ισχυουν γενικα?

Αερατε οι συνθηκες της φωτο που εβαλα ειναι οι χειροτερες και το εβαλα επιτηδες γιατι κανονικα δεν φαινεται διαφορα στο ματι.
Εμενα μου πηραν απο το τετραγωνο αυτο αλλα ισως λογω καλης δοτριας δεν φαινεται. Αν καποιος εχει προβλημα απο οσους εχουν κανει μπορει ελευθερα να το πει οπως ειχε γραψει ο bruno. Εχουν κανει αρκετοι απο τοτε και δεν ειδα παραπονα.
Επισης πλεον νομιζω τα εχουν δει και παιρνουν πιο απλωμενα απο οτι σε εμενα.
 

aeratos28

Just aeratos
Αρα λες οτι ειναι οκ γενικα και οτι δεν υπαρχουν παραθυρα..Γενικα το ελεγες οχι μονο για σενα
 

dimitris50423

Well-Known Member
Για
Αρα λες οτι ειναι οκ γενικα και οτι δεν υπαρχουν παραθυρα..Γενικα το ελεγες οχι μονο για σενα

Για εμενα το λεω αερατε. Δεν μπορω να ξερω πως ειναι οι δοτριες οσων εκαναν.
Και δυο φιλοι μου εχουν κανει απο τοτε χωρις προβλημα.
Θα δουμε στη συνεχεια απο οσους εκαναν τελευταια
 

naruto

Well-Known Member
Παιδες να πω 2 πραγματακια θελω
-δημητρη αποκλειετε να ειναι το μαλλι σου πισω 6 χιλιοστα.Δεν υπαρχει περιπτωση.6 χιλιοστα κουρευω παντα τα δικα μου πλαινα,και οταν καθομαι μπροστα απο φως,φαινετε δερμα παρα πολυ και ασπριζει απο το φως.Μετα τα 9-10 χιλιοστα αρχιζει και μαυριζει το μαλλι.Στην φωτο που ανεβασες εγω σε κοβω να εισαι περιπου 10 χιλιοστα.Η δοτρια σου σε αυτο το μηκος παντως φαινετε κομπλε,ελυσες το προβλημα σου.
-Τsek σου πηραν απο ολο το ευρος της δοτριας προφανως επειδη εκανα διπλη συνδρεια και δεν τους επαιρνε να παρουν μονο απο το παραθυρο.Σε ολες τις διπλες συνεδρειες,4000+ γκραφτς,παντα παιρνουν απο ολη τη δοτρια μιας και δεν γινετε αλλιως.Προχειρα θυμαμαι τον πιλοτακι και ενα αλλο παιδι που εκανα διπλη συνεδρεια και τους πηραν τα μοσχευματα απο ολη τη δοτρια οπως και σε σενα τωρα.Δεν εχω δει κανεναν ομως που να κανει μονη συνεδρια,μεχρι 2500 γκραφτς,και να του εκμεταλευοντε ολη τη δοτρια.Στις μονες συνεδρειες παιζει παντα το γνωστο ''παραθυρο''
 

dimitris50423

Well-Known Member
Naruto 6 του ειπα να τα παρει γιατι συνηθως τα κανει 9 mm. Τωρα 100% σιγουρος δεν ειμαι. Πιο κοντα δεν τα εκανα ποτε αλλα αν το δοκιμασω ποτε θα βγαλω φωτο.
Συμφωνω οτι στις μονες συνεδριες δεν παιρνουν απο πλαινα αλλα απο ολο το πισω μερος που εχει περισσοτερα πολυτριχα.
Στις διπλες συνεδριες παιρνουν απο ολη τη δοτρια γιατι ειναι αρκετα τα μοσχευματα.
Οποιος το θεωρει κακο ας ζητησει σε μονη συνεδρια να παρουν απο παντου.
Για το δικο μου το κεφαλι επειδη μπορει να μην ξανακανω ποτε μεταμοσχευση χαιρομαι που πηρανε πολυτριχα που εχει πισω γιατι δεν θα ηθελα μικροτερο λογο τριχων και πιο φτωχο αποτελεσμα.
Εξηγω γιατι δεν με πειραξε που δεν πηραν απο πλαινα. Αν στο μελλον χρειαστω το σκεπτικο μου ειναι να παρω φυσικα απο την υπολοιπη δοτρια αλλα και μερικα πολυτριχα απο εκει που πηρανε για την πρωτη. Ελπιζω να μην χρειαστω ξανα στο μελλον.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Επισης για ατομα λιγο πιο προχωρημενης ηλικιας που εχει σταθεροποιηθει η τριχοπτωση τους (>30 ετων)σε μεγαλο βαθμο και κατα πασα πιθανοτητα θα κανουν μια φορα μεταμοσχευση εφοσον εξασφαλισθει η φυσικοτητα στη hairline με τα μονοτριχα η διτριχα πιο πισω η δικη μου γνωμη σωστη η λαθος ειναι οσο το δυνατον περισσοτερα πολυτριχα για γεμισμα και καλυψη. Με καλη φυτρωση θα εχουν ενα εντυπωσιακο αποτελεσμα.
Σε ατομα μικροτερης ηλικιας κατω των 26-28 που μπορει να εξελιχθει η τριχοπτωση γρηγορα θελει πιο προσεχτικο πλανο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Δημητρη αυτο φιλε δεν ειναι γνωμη..ειναι ο κανονας..μπροστα θα μπουν μονα και διπλά grafts με μεγαλη πυκνοτητα ωστε να δειχνει φυσικη η hairline και να μην υπαρχει pluggy εικονα..δεν γινεται να βαλεις πολλα πολυτριχα ειδικα μπροστα,θα ειναι αστειο το θεαμα..πισω μπαινουν που δεν φαινεται κατι και απλα κανουν το illusion της πυκνοτητας..
πιο πισω η δικη μου γνωμη σωστη η λαθος ειναι οσο το δυνατον περισσοτερα πολυτριχα για γεμισμα και καλυψη.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Δημητρη αυτο φιλε δεν ειναι γνωμη..ειναι ο κανονας..μπροστα θα μπουν μονα και διπλά grafts με μεγαλη πυκνοτητα ωστε να δειχνει φυσικη η hairline και να μην υπαρχει pluggy εικονα..δεν γινεται να βαλεις πολλα πολυτριχα ειδικα μπροστα,θα ειναι αστειο το θεαμα..πισω μπαινουν που δεν φαινεται κατι και απλα κανουν το illusion της πυκνοτητας..

Το ξερω για τη hairline οτι ειναι ο κανονας αυτος για φυσικοτητα. Η γνωμη μου που εγραψα πηγαινει στο οτι αν τωρα εκανα μεταμοσχευση 33 χρονων με την αραιωση που ειχα προ μμ θα ζητουσα να μου παρουν μοσχευματα μονο απο πισω που εχει πολυτριχα εχοντας σχηματισει την δικη μου αποψη για τις μμ. Και οχι απο τα πλαινα. Ωστε να εχω μεγαλυτερο λογο τριχων και συνολικα περισσοτερες τριχες στη ληπτρια περιοχη. Διαφορετικα με μικροτερο λογο τριχων θα ειχα πιο αραιο αποτελεσμα αν απλωνα και στα πλαινα.
Ζηλευω τον andy που ειχε λογο 2,6 αν θυμαμαι καλα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

koumparos

Well-Known Member
Δεν ειναι θεμα ζημιας της δοτριας.Δεν χανεις θυλακες απλα υπαρχει περιπτωση να χρειαστεις στο μελον τα πολυτιμα τριτριχα για να καλυψεις κραουν και να μην εχεις πλεον αρκετα.Αναγκαστικα μετα πας για μεγαλυτερη συνεδρια σε αριθμο μοσχευματων διοτι στα πλαγια εχουμε μονοτριχα δυτριχα και αμα χρειαστεις και τριτη μμ στο μελον μετα καληνυχτα δεν θα βγαινουν τα νουμερα.Θα μπλεξεις ασχημα.Το εχει αναλυσει καπου ο cvial και παλιοτερα.
 

aeratos28

Just aeratos
Eιναι και θεμα ζημιας της δοτριας.οταν παιρνεις πολλα απο μικρη περιοχη,υπαρχει περιπτωση να γινει μεγαλη ζημια στο σημειο..υπαρχουν πολλα παραδειγματα νεκρωσης της περιοχης απο τετοιες πρακτικες.μην λετε ευκολα πως δεν υπαρχουν ζημιες και πως μονο για μελλοντικες επεμβασεις ειναι το θεμα.
 

Tsek

Well-Known Member
Δεν εχω δει κανεναν ομως που να κανει μονη συνεδρια,μεχρι 2500 γκραφτς,και να του εκμεταλευοντε ολη τη δοτρια.Στις μονες συνεδρειες παιζει παντα το γνωστο ''παραθυρο''
Ας ζητήσει μία φωτό απο δότρια ο John John. Λογικά αν υπήρχε ορατό πρόβλημα παραθυρου θα το είχε πει.
 

koumparos

Well-Known Member
Καλο ειναι επειδη διαβαζουν και νεοι να μη λεμε υπερβολες.Νεκρωση δεν υφισταται εκτος εαν ειναι ραφτης ο γιατρος η το προσωπικο.Ισως καποιο προσωρινο σοκλος εχει συμβει αρκετες φορες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
Τα έχουμε ξαναπει εκατό φορες, η διαδικασία αφαιρέσεις graft απο το παράθυρο είναι λάθος,το γεγονος οτι στον Δημήτρη η σε κάποιον άλλον δε φαίνεται κάτι δεν σημαίνει οτι έτσι πρεπει γινεται, άλλωστε κάποιοι εδώ μέσα έχουν αποκτήσει δοτρια παραθυρο. κανένα απο Όλα τα μεγαθήρια των μμ παγκοσμίως δεν εφαρμόζει εξαγωγη παραθύρου, λέτε να μη ξέρουν αυτοι?

Αν κάποιος που έκανε τρια πακέτα τσιγάρα την ημερα και έφτασε στα 8ο και δεν έπαθε καρκίνο η έμφραγμα τι σημαίνει οτι πρεπει όλοι να καπνιζουμε?
 

dimitris50423

Well-Known Member
Στο συγκεκριμενο παιδι επειδη εβγαλε οσα και εγω (2300 grafts) αλλα πιο απλωμενα απο οτι σε εμενα δεν πρεπει να φαινεται κατι. Ας μας πει ο john.
Αν επιλεξει καποιος τη συγκεκριμενη κλινικη και θελει εξαγωγη και απο τα πλαινα ας το ζητησει να δουμε τι θα του πουν.
Εγω τη γνωμη μου την εγραψα αναλυτικα. Καλες βουτιες σε οσους ειναι σε παραλιες ;)
 

koumparos

Well-Known Member
Αλλο οτι ειναι λαθος και αλλο οτι γινεται νεκρωση.Μην παμε στο αλλο ακρο και αρχιζουμε και τρομοκρατουμε το κοσμο με θεωριες για αγριους.Τα εχουμε ξαναπει οτι ειναι λαθος λογο εμφανισης της δοτριας σε αρκετες περιπτωσεις και κατασπαταλησης του φιλετου με λαθος τροπο.
 
Μπλουζα