Hair Systems - Hair Pieces - (προσθετα)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kamounias

Member
Εγώ έμαθα 800 το χρόνο ειναι το πρόσθετο....κ 100 η κολλα...δηλ ένα χιλιαρικο το χρόνο !!! Αξίζει;;; Το σκέφτομαι σοβαρά πάντως !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
OK συνforumίτες, αυτό το video είναι ταινία τρόμου, η καλύτερη διαφήμιση για hair transplant. Η διαφορά που έχει νεαρός με μαλλιά και χωρίς μαλλιά είναι κάτι παραπάνω από τραγική, από φυσιολογικός νέος έγινε λόγω ΑΑ κάτι που δεν μπορώ ούτε να το βάλω σε λέξεις. Τρέξτε όλοι, πουλήστε τα πάντα και κάντε μμ, τώρα.

 

tasos33

Well-Known Member
νομιζω το παληκαρακι εχει και γαμω τισ δοτριες,ενα χιλιαρικο το χρονο παντως στα 7 ετη ειναι 7000 χιλιαρικα,και παντα με τον φοβο μην ξεκολλησει και γινεις ρομπα
 

glompos

New Member
Λοιπόν παιδία καλησπέρα, είμαι νέο μέλος και γράφω και εγω να πω την αποψη μου,εχω ψαχτεί να δω τι παιζει γενικα για μοταμοσχευση και βλεπω αν είναι να δωσω μια περιουσια για να εχω καποιες τριχες παραπανω και δεν ξερω δηλαδή μετα από καποια χρονια αν αρχισουν να πεφτουν και οι υπολοιπες τριχες..προ ημερων εψαξα και επεσα τυχαια σε αυτά με τα προσθετικα μαλλια..εδώ οντως το βρηκα από 800 στην Ελλαδα που φτανει 1000 με συντηρηση, το βρηκα από Αγγλια το οποιο ξεκινα από 330 εως 400 ευρω και οδηγιες συντηρησης ΧΩΡΙΣ να τρεχεις για συνεργεια και τοιαυτα,η αληθεια είναι το σκέφτομαι και όχι με κολλα αλλα με ταινιες που να μπορω να το βγαζω κάθε 2-3 μερες για ξέπλυμα και να αναπνει το κρανιο..τα τελευταια χρονια εχω βολευτει με toppic αλλα στο τελος το κοβω να τα ξουριζω όλα και να νιωθω το ομορφο αερακι στην κρανα μου...το site είναι το www.menshair2go.com
 

vassilisflb

New Member
Λοιπόν παιδία καλησπέρα, είμαι νέο μέλος και γράφω και εγω να πω την αποψη μου,εχω ψαχτεί να δω τι παιζει γενικα για μοταμοσχευση και βλεπω αν είναι να δωσω μια περιουσια για να εχω καποιες τριχες παραπανω και δεν ξερω δηλαδή μετα από καποια χρονια αν αρχισουν να πεφτουν και οι υπολοιπες τριχες..προ ημερων εψαξα και επεσα τυχαια σε αυτά με τα προσθετικα μαλλια..εδώ οντως το βρηκα από 800 στην Ελλαδα που φτανει 1000 με συντηρηση, το βρηκα από Αγγλια το οποιο ξεκινα από 330 εως 400 ευρω και οδηγιες συντηρησης ΧΩΡΙΣ να τρεχεις για συνεργεια και τοιαυτα,η αληθεια είναι το σκέφτομαι και όχι με κολλα αλλα με ταινιες που να μπορω να το βγαζω κάθε 2-3 μερες για ξέπλυμα και να αναπνει το κρανιο..τα τελευταια χρονια εχω βολευτει με toppic αλλα στο τελος το κοβω να τα ξουριζω όλα και να νιωθω το ομορφο αερακι στην κρανα μου...το site είναι το www.menshair2go.com
τελεία ευχαριστώ για το σιτε θα ήθελα και εγώ να το προσπαθήσω . Δεν ξέρω όμως τι διαστάσεις θα έπρεπε να διαλέξω η σε ποιον να πάω και να με βοηθήσει αν μπορείτε εσείς θα ήταν υπέροχο
 

mike29

Active Member
Ειδα το video και εμεινα με το στομα ανοιχτο!!για την ηλικια του η ΑΑ τον κατασπαραξε!!αν ειναι να ειναι ετσι απο τα 20 κλαφτα!!
 
ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχουν μικρα κομματια hair system ..ωστε να μην αναγκαζεται καποιος να βαλει και σε περιοχη με υγειης τριχες παρα μνο σε σημειο που υπαρχει αραιωση...γνωριζει καποιος?
 
Τελευταία επεξεργασία:
Εκτός από την Χειρουργική Αποκατάσταση των χαμένων μαλλιών υπάρχει και η μη χειρουργική Αντικατάσταση (Non Surgical Hair Replacement). Η βασική ιδέα αυτής της μεθόδου είναι ότι αντικαθιστά τα φυσικά μαλλιά με διάφορα προσθετικά που δίνουν την οπτική ψευδαίσθηση ενός κεφαλιού γεμάτο από μαλλιά.

Οι κλινικές μαλλιών, τα Hair Salons αλλά και όλοι οι άλλοι που πουλάνε σήμερα αυτά τα πρϊόντα χρησιμοποϊούν διάφορες "γοητευτικές" ονομασίες για αυτά. Τα αποκαλούν hair systems, hair pieces,
hair units, toupees και πρόσθετα. Κατά την προσωπική μου άποψη είναι απλές περούκες.

Με την σημερινή σωστή ενημέρωση, την πρόληψη της τριχόπτωσης, τις state-of-the-art χειρουργικές διαδικασίες που είναι σε θέση να προσφέρουν μερικοί μόνο χειρούργοι στον πλανήτη και την εξέλιξη της τεχνολογίας, η χρήση αυτών των προϊόντων καθίστατε εξαιρετικά περιορισμένη. Έχοντας και εγώ χρησιμοποιήσει στο παρελθόν περούκα, θεωρώ ότι η συγκεκριμένη λύση είναι η τελευταία επιλογή που θα μπορούσε κάποιος να εξετάσει για να μεταχειριστεί την τριχόπτωση.

Υπάρχουν δύο ειδών "τεχνικές" για τα συγκεκριμένα προϊόντα.

Πρόσθετες συσκευές που τοποθετούνται ανάμεσα στα φυσικά μαλλιά για να αυξήσουν την πυκνότητα
Πρόσθετες συσκευές που τοποθετούνται πάνω απο τα φυσικά μαλλιά για να δημιουργήσουν την ψευδαίσθηση ενός κεφαλιού γεμάτο από μαλλιά
Με την πρώτη κατηγορία δεν θα ασχοληθώ ιδιαίτερα. Όλοι λίγο πολύ γνωρίζουν τι έιναι τα extensions. Επίσης κάτι ανάλογο με τα extensions είναι και τα hair clumps.

Η δεύτερη κατηγορία - προσθέτες συσκευές που τοποθετούνται πάνω από τα φυσικά μαλλιά - είναι εκείνη που εφαρμόζεται σήμερα κυρίως σε άνδρες.

Οι περούκες αυτές έχουν μια ειδική λεπτή βάση και στις περισσότερες περιπτώσεις τέτοιες βάσεις κατασκεύαζονται από Πολυμερή σώματα (Polymers) και Υφάσματα Πλέγματος (Mesh Fabricks) ή και από συνδιασμό και των δύο υλικών.






Η φωτό απεικονίζει σε γενικές γραμμές πως είναι περίπου μια τέτοια βάση. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα υλικά που χρησιμοποιούνται για τις βάσεις αυτές κάντε κλικ εδώ

Πάνω στην βάση αυτήν γίνεται στην συνέχεια η προσθήκη των μαλλιών.
Τα μαλλιά αυτά είναι είτε φυσικά είτε συνθετικά, ή συνδιασμός φυσικών και συνθετικών τριχών.
Φυσικές τρίχες σημαίνει πως κάποιος έχει πουλήσει τα δικά του μαλλιά στις κατασκευαστικές εταιρίες που φτιάχνουνε hair pieces και συνθετικά (συνθετικές ίνες τρίχας) είναι εκείνα τα μαλλιά που είναι εργοστασιακά κατασκευασμένα και που είναι πιο ανθεκτικά από τα φυσικά.




Οι φωτογραφίες παρουσιάζουν 3 διαφορετικά hair pieces. Το κάθε ένα από αυτά διαφέρει από το άλλο όσον αφορά την βάση, την πυκνότητα, το χρώμα αλλά και το μήκος των τριχών.

Τοποθέτηση:

Υγρή δεσμική κόλλα (Liquid Bonding Adhesives)
Ταινία (Tape)
Κλιπς (Clips)
Οι τρεις αυτές μέθοδοι χρησιμοποιούνται για την τοποθέτηση των συστημάτων αυτών στο κρανίο. Υπάρχει και ένας τέταρτος τρόπος (και ίσως να υπάρχουνε και άλλοι) που λέγεται χειρουργικός βρόχος (Surgical Loop), άλλα εγώ θα περιγράψω τις τρεις σύνηθες μεθόδους καθώς ο 4ος τρόπος δεν χρησιμοποιείται συχνά και είναι και ο χειρότερος.

Υγρή Δεσμική Κόλλα (Liquid Bonding Adhesives)

Υπάρχουν ειδικές δυνατές κόλλες οι οποιές δεσμέουνε την περούκα στο κρανίο. Σε περίπτωση που υπάρχουν φυσικά μαλλιά το κεφάλι ξυρίζεται, η κόλλα απλώνεται στην περιοχή που πρόκειται να καλύψει η βάση του συστήματος και μετά από λίγα λεπτά το πρόσθετο τοποθετείται.

Ο συγκεκριμένος τρόπος τοποθετήσης είναι ο πιο σίγουρος αλλά και ο πιο ακριβός.
Σίγουρος είναι γιατί οι συγκεκριμένες κόλλες είναι αρκετά δυνατές καθιστώντας αρκετά σταθερή την επικόλληση του συστήματος στο κρανίο, όμως είναι και πολύ ακριβός διότι η συγκεκριμένη διαδικασία πρέπει να γίνει μόνο από κάποιον ειδικό, που συνεπάγεται πως υπάρχει μεγάλο κόστος συντήρησης.
Συστήματα που εφάρμόζουν στο κρανίο με αυτήν την διαδικασία μένουν στο κεφάλι.
Δηλαδή το άτομο που το φοράει κοιμάται με αυτό, κάνει μπάνιο με αυτό κ.ο.κ.

Κατά μέσο hair systems που τοποθετούνται στο κρανίο με αυτή την μέθοδο χρειάζονται συντήρηση (αποκόλληση και ξανά επικόλληση) μία φορά το μήνα (συχνότερα σε άτομα με λιπαρό δέρμα) και του καλοκαιρινούς μήνες ακόμα πιο συχνά καθώς η ζέστη και ο ιδρώτας αποδυναμώνουν εύκολα την κόλλα η οποία κρατάει το σύστημα στο κεφάλι.

Ταινία (Tape)

Ένας άλλος τρόπος για την εφάρμογη της περούκας στο κεφάλι είναι με ταινία.
Μια ειδική ταινία τοποθετείται περιμετρικά στην βάση του συστήματος και δεσμεύει το πρόσθετο πάνω στο κρανίο.

Σε αντίθεση με την μέθοδο της κόλλας, ο τρόπος αυτός είναι οικονομικός αλλά και ανασφαλής.
Η περούκα δεν είναι τοσο δυνατά στερεωμένη στο κρανίο και μπορεί αρκετά εύκολα να μετακινηθεί ή να αποκοληθεί τελείως αποκαλύπτοντας το φαλακρό κεφάλι. Συστήματα που τοποθετούνται με αυτόν τον τρόπο είναι πιο "άνετα" καθώς το άτομο που το φοράει μπορεί να το βγάλει ανά πάσα στιγμή (π.χ. στον ύπνο) και να το επανατοποθετήσει όταν χρειαστεί να βγει έξω.
Γι αυτό κι όλας η λύση αυτή είναι πιο οικονομική.
Δεν ύπαρχουν σοβαρά έξοδα συντήρησης παρά μόνο το μικρό κόστος για τις ειδικές αυτές ταινίες.

Κλιπς (Clips)

Τα κλιπς δουλεόυν με τον ίδιο περίπου τρόπο όπως και οι ταινίες. Η διαφορά είναι πως το σύστημα δεν έχει μια ταινία περιμετρικά που κολλάει στο κρανίο, άλλα κάποια κλιπάκια που δένουνε με τα φυσικά μαλλιά που υπάρχουν στο πίσω και πλάγιο μέρος του κεφαλιού και συγρατούν το σύστημα στην θέση του.
Και εδώ ισχύει ότι και με τις ταινίες. Το πρόσθετο βγαίνει όποτε επιθυμεί το άτομο που το φοράει αλλά ο κίνδυνος να αποκοληθεί ή να μετακινηθεί είναι σαφώς μεγαλύτερος απ΄οτι είναι χρησιμποιώντας Liquid Bonding Adhesives.




--------------------------------------------------------------------------------


Μειονεκτήματα και Προβλήματα

Τα Hair Systems έχουνε πολλά μειονεκτήματα και επίσης προκαλούν διάφορα άλλα προβλήματα.

Κόστος

Η χρηση τέτοιων συστημάτων για μεγάλη χρονική περίοδο (πάνω από 4 χρόνια) θα κοστίσει περισσότερο από μία εξελιγμένη μεταμόσχευση μαλλιών (χρησιμοποιώ τον όρο εξελιγμένη γιατί τις περισσότερες φορές οι μεταμοσχεύσεις γίνονται από ανειδίκευτους γιατρούς και κλινικές μαλλιών σε χαμηλό κόστος και με φτωχά αισθητικά αποτελέσματα)

Το μηνιαίο κόστος συντήρησης είναι αρκετά μεγάλο. Εκτός από το κόστος συντήρησης υπάρχει και το κόστος αντικατάστασης. Το σύστημα φθείρεται με την πάροδο του χρόνου. Η βάση χαλάει και οι τρίχες μαδάνε. Επομένως η περούκα πρέπει να αντικατασταθεί με μία καινούργια. Κάτα μέσο όρο η κάθε περούκα έχει 10 με 18 μήνες ζωής.

Τα Hair Salons αλλά και οι κλινικές μαλλιών που πουλάνε hair pieces τα χρεώνουνε πολύ ακριβά. Η τιμή στην Ελλάδα (μετά από έρευνα αγοράς που έκανα) κυμαίνεται από 600 εως και 1200 euro, ενώ τις περισσότερες φορές τα συστήματα αυτά έρχονται με το κιλό από χώρες της Ασίας σε πολύ χαμηλή χονδρική τιμή που κυμαίνεται από 30-100 euro maximum !!

Αφύσικη Εμφάνιση

Τα Hair Systems έχουν εξελιχθεί αρκετά τα τελευταία χρόνια. Έχουνε λεπτές βάσεις, καλύτερη ποϊότητα τρίχας και γενικά δεν εντοπίζονται εύκολα ειδικά όταν είναι καινούργια.

Ωστόσο, ένα σχετικά έμπειρο μάτι σχεδόν πάντα μπορεί να αναγνωρίσει ένα πρόσθετο.
Η μεγαλύτερη ατέλεια των συστημάτων αυτών είναι στο hairline. Όσο καλής ποίοτητας και να είναι ένα προσθετο εαν παρατηρήσετε το hairline του ατόμου που το φοράει θα δείτε ότι κάτι δεν πάει καλά. Ή άκρη της βάσης στο μέτωπο και ψεύτικοι κρόταφοι της περούκας δημιουργούν ένα αφύσικο αποτέλεσμα. Γι αυτό και οι περισσότεροι άντρες που φοράνε hair pieces ρίχνουν αναγκαστικά τα ψεύτικα μαλλιά μπροστά (κάτι σαν αφέλειες) για να καλύψουν αυτό το περίεργο effe στο hairline και να περάσουν απαρατήρητοι.

Η πυκνότητα και το χρώμα της περούκας επίσης δεν μπορούν να ταιριάξουν απόλυτα με τα φυσικά μας μαλλιά. Το μαλλί της περούκας έχει συνήθως διαφορετική πυκνότητα από το μαλλί που βρίσκεται στο πίσω και στο πλάγιο μέρος το κεφαλιού. Το χρώμα των τριχών της περούκας σταδιακά ανοίγει και αναγκαστικά θέλει συνέχεια βάψιμο για να δένει με τα φυσικά μας μαλλιά που σημαίνει extra κόστος.

Προκαλούνε παιρεταίρω Τριχόπτωση

Άτομα που φοράνε περούκα ενώ έχουν ζωντανά μαλλιά από κάτω θα πρέπει να γνωρίζουν πως ρισκάρουν να τα χάσουν γρηγορότερα. Οι κόλλες, η τριβή από την βάση της περούκας και η μη χορηγήση Rogaine σε τριχοθυλακία που είναι προσβεβλημένα από την DHT θα επιταχύνει την αλωπεκία.
Το φαινόμενο αυτό ονομάζεται Traction Alopecia.
Η εφαρμογή λοιπόν ενός πρόσθετου πάνω από φυσικά μαλλιά ενώ αρχικά έχει σκοπό να βελτιώσει το πρόβλημα ουσιαστικά το χειροτερεύει καταστρέφοντας γρηγορότερα πολύτιμα ζωντανά τριχοθυλάκια.

Κοινωνική Αμηχανία

Οι άντρες που φοράνε πρόσθετα αντιμετωπίζουν και ένα άλλο πρόβλημα.
Το συνεχόμενο άγχος και stress όσον αφορά τον περίγυρο και το κοινωνικό σύνολο και η σκέψη ότι μπορεί κάποιος να αντιληφθεί το ότι φοράνε ψευτικο μαλλί είναι ένα καθημερινό και ψυχοφθόρο φαινόμενο.
Ο φόβος ότι η περούκα μπορεί να αποκοληθεί ή να μετακινήθεί και να αποκαλύψει ένα φαλακρό κεφάλι είναι μεγάλος ιδιαίτερα στις προσωπικές μας στιγμές, στην θάλασσα και στην πίσινα ή στα γυμναστήρια και σε άλλες αθλητικές δραστηριοτήτες.

Η χρήση της περούκας μας υποχρεώνει να την φοράμε αναγκαστικά ακόμα και αν θέλουμε να την αποχωριστούμε. Έχοντας προσωπική εμπειρία μιας και φόραγα περούκα για 18 μήνες, θα σας πω πως δεν μπορείτε να καταλαβέτε πως με κοίταζε ο κόσμος στην δουλειά ή και στον δρόμο οι γνωστοί μου ή τι λέγανε πίσω από την πλάτη μου, όταν όλοι ενώ νόμιζαν ότι έχω μαλλιά, με είδαν ξαφνικά μέσα σε μια μέρα φαλακρό.

Καλό είναι να αποφύγετε να βιώσετε κάποια τέτοια παρόμοια εμπειρία.




--------------------------------------------------------------------------------



Για ποϊούς είναι οι περούκες !

Όπως ανέφερα και στην αρχή της ενότητας, η σωστή ενημέρωση, η πρόληψη της τριχόπτωσης και η κατάλληλη επιλογή ενός ηθικού και πολύ έμπειρου χειρούργου καθιστούν την χρήση των hair systems εξαιρετικά περιορισμένη.

Ωστόσο υπάρχουν κάποιες περιπτώσεις ασθενών που αναγκαστικά δεν έχουν και πολλες επιλογές να αντιμετωπίσουν την τριχόπτωση.

Άτομα με εξαιρετικά προχωρημένη βαθμίδα τριχόπτωσης (π.χ Norwood class 6-7) δεν έχουνε αρκετά διαθέσιμα μοσχεύματα για να πετύχουν ένα ικανοποιητικό αισθητικό αποτέλεσμα. Επίσης άτομα που έχουν παραμορφωθεί από αποτυχιμένες παλαιού τύπου μεταμοσχέυσεις μαλλιών όπως ήταν τα punch grafts ή αλλιώς plugs (μαλλιά κούκλας ή τρίχες οδοντόβουρτσας) ή άλλες χειρουργικες επεμβάσεις που γινόντουσαν παλαιότερα και συνήθως απέφεραν αφύσικα αποτελέσματα και μεταλλάξεις (scalp reductions, flaps, scalp lifts) , ή άτομα που πάσχουν από Alopecia Areata ανήκουν σε αυτήν την ομάδα των ασθενών με τις ελάχιστες επιλογές.

Θεωρώ λογικό τέτοιες περιπτώσεις ασθενών να φοράνε πρόσθετα για να αντιμετωπίσουν την τριχόπτωση ή για να κρύψουν τα αφύσικα αποτελέσματα των αποτυχημένων χειρουργικών επεμβάσεων που αναφέρθηκαν παραπάνω, είναι όμως απαράδεκτο και ανηθικο κάποιοι "γιατροί", ή κλινικές μαλλιών, ή Hair Salons, ή πωλητές από telemarketing, να πουλάνε περούκες σε άτομα νεαρής ηλικίας που βρίσκονται στα πρώτα στάδια της τριχόπτωσης, παραπληροφορώντας τους πως είναι η καλύτερη λύση, ενώ ουσιαστικά είναι η χειρότερη και η τελευταία επιλογή που πρέπει να εξετάσει κανείς και που αποσκοπεί σε μακροχρόνια οικονομική εκμετάλευση του ασθενούς. (ακριβως αυτο συνεβη σε μενα σε ηλικια 25 ετων και ενω ημουν ΝW2)

Εξαντλήστε κάθε άλλη δυνατή επιλογή πριν στρέψετε το ενδιαφέρον σας στην λύση της περούκας.
Είναι παρά πολύ δύσκολο να αποχωριστείτε την περούκα αν την βάλετε πάνω στο κεφάλι σας καθώς η κοινωνική αμηχανία και η ντροπή είναι αναπόφευκτη.

Προσοχή γιατί όσοι πουλάνε τέτοια προιόντα σχεδόν πάντα έχουν σαν μοναδικό σκοπό να σας πιάσουν αιώνιους πελάτες.

(γραμμενο εκ προσωπικης πειρας και πικρας)
Φιλε μ τα είπες ολα και εμπεριστατωμένα με απόλυτο δίκιο..ήθελα κι εγω να βάλω hair system και πριν διαβάσω τα λόγια σ τα ειχα σκεφτεί ολα αυτα!!!υπαρχει και μια αξιοπρέπεια στη ζωή!!αυτο μετράει στον άνθρωπο!!!και όσο για τη μεταμόσχευση fue.,ξανά πέφτουν γτ κατα τη διάρκεια την εξαγωγής απο τη δότρια καταστρέφονται τα περισσότερα ,παρ ολα αυτα στα βάζει ο γιατρός,κρατάνε κανα δυο χρόνια και ξανά πέφτουν!και εχεις χάσει και απο τη δότρια συνάμα!!αστα ειναι μπέρδεμα!κατι άλλο πρεπει να βρεθεί
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Veron

Well-Known Member
ξανά πέφτουν γτ κατα τη διάρκεια την εξαγωγής απο τη δότρια καταστρέφονται τα περισσότερα ,παρ ολα αυτα στα βάζει ο γιατρός,κρατάνε κανα δυο χρόνια και ξανά πέφτουν

οτι ναναι!
 

koumparos

Well-Known Member
Η καλύτερη λύση για την καταπολέμηση της αα είναι θεραπείες με φάρμακα από μικρή ηλικία μόλις γίνει εμφανής η πρώτη αραίωση και χάραξη πλάνου μεταμοσχεύσεων στα 30-35.Σε περιπτώσεις που η δοτρια είναι πάνω από 8.000 μοσχεύματα και βοηθάει η τρίχα πχ χοντρή η σπαστη μπορεί κάποιος να μην ασχοληθεί με βαριά φάρμακα δηλαδή φίνα αλλά τουλάχιστον εφόρου ζωής μινοξιδιλη και να πολεμήσει μόνο με μεταμοσχεύσεις.Εφοσων είναι τυχερός και πάει αργά η νορμάλ η τριχόπτωση.Τα υπόλοιπα περούκες,τοπικ,εναλλακτικές θεραπείες προσωπικά πιστεύω είναι χάσιμο χρόνου και χρημάτων.Προσωπικες απόψεις βεβαίως βεβαίως!!!!
 

gerassis

Well-Known Member
Και εγώ συμφωνω με τον Κουμπάρο. Το θέμα όμως έιναι να μη βάλεις την περούκα ούτε μια φορά. Γιατι αν ταιριάξει και δεις τον εαυτό σου ξανα με μαλλιά και μάλιστα με αποτέλεσμα που με μεταμόσχευση μαλλιών δεν θα έβλεπες ποτέ τότε δε τη βγάζεις απο πάνω σου. Στα βίντεο που υπάρχουν στο Youtube οι μεταμορφώσεις είναι απίστευτες. Αρκετοί πελάτες τους έχουν καλή δότρια περιοχή και θα μπορούσαν να έχουν ένα όμορφό αποτέλεσμα σε περίπτωση που έκακαν μεταμόσχευση
 

primax

Member
Κατά την άποψή μου, είναι μια διαδικασία ψυχοφθόρα . Πρέπει να ζεις διαρκώς με άγχος μήπως γίνει αντιληπτό. Και πάντα γίνεται αντιληπτό,
ένα έμπειρο μάτι το καταλαβαίνει με την πρώτη. Απλά επειδή δεν σου το λένε,πίσω σου όμως το συζητάνε και μπορεί και να γελάνε, ζεις με την αυταπάτη ότι περνά απαρατήρητο. Και τι γίνεται όταν γνωρίσεις μια γυναίκα; Στο ένα ραντεβού με μαλλούρα και στο άλλο Κότζακ; Μέχρι και ο Τζον Τραβόλτα αγανάκτησε και πέταξε την περούκα.
 

Συνημμένα

  • john-travolta.jpg
    john-travolta.jpg
    30.8 KB · Προβολές: 371

Hairtalk101

New Member
Μπλουζα