H δικη μου περίπτωση.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MariosOik

Active Member
Δεν νομίζω παιδιά ότι χρειάζεται πολλά γκραφτς. Δεν είναι τζίφρα, έχει μια φυσιολογική πυκνότητα για την ηλικία του. Τί να τα κάνει 2000 grafts, θα έχει πιο πυκνούς κροτάφους μετά. Γνώμη πάντα έτσι χωρίς να σε εχω δει αδερφέ από κοντά. Εγώ μεταξύ μας δεν θα έκανα και τίποτα. Πιο πολύ με χαλάει που έχω κροτάφους πιο αραιούς που κάνουν αντίθεση, παρά να ήταν καθαροί.
 

aeratos28

Just aeratos
Hijikos φιλε μαλλον δεν εχεις εκτιμησει καθολου σωστα το ποσα grafts χρειαζονται για να παρεις το αποτελεσμα αυτο που ανεβασες με το βιντεακι..καταρχην συμφωνω σε αυτο που σου ειπε ο cvial, ειχε πολυ μικροτερο προβλημα απο εσενα ο τυπος..για να εχεις αυτη την εικονα,θα πρεπει να φτιαξεις και τα σημεια ακριβως πανω το τριγωνο στα temple points και νανπροχωησεις λιγακι,ελαφρως προς τα πισω ωστε να γινει ομοιομορφο και να κανεις ενωση σωστη με hairline..επειδη φαινεται πως αραιωνεις και στα σημεια ενωσης α με β ζωνης θα πρεπει να μπουν και εκει grafts ωστε να δεσει σωστα ολο το μαλλακι..τωρα για να φτιαχτει κατι σε norwood σχεδον 0 οπως θες ,αλλα να ειναι σωστο με σωστη πυκνοτητα,κοιτα μηπως και δεν φτασουν τα 2500grafts..οσο για firecaptain,ναι εκανε δουλεια καλη με αυτα τα grafts αλλα δεν εφτιαξε αυτο που θες εσυ..γι αυτο εχει αυτο το αποτελεσμα που βλεπεις..
 

MariosOik

Active Member
Hijikos φιλε μαλλον δεν εχεις εκτιμησει καθολου σωστα το ποσα grafts χρειαζονται για να παρεις το αποτελεσμα αυτο που ανεβασες με το βιντεακι..καταρχην συμφωνω σε αυτο που σου ειπε ο cvial, ειχε πολυ μικροτερο προβλημα απο εσενα ο τυπος..για να εχεις αυτη την εικονα,θα πρεπει να φτιαξεις και τα σημεια ακριβως πανω το τριγωνο στα temple points και νανπροχωησεις λιγακι,ελαφρως προς τα πισω ωστε να γινει ομοιομορφο και να κανεις ενωση σωστη με hairline..επειδη φαινεται πως αραιωνεις και στα σημεια ενωσης α με β ζωνης θα πρεπει να μπουν και εκει grafts ωστε να δεσει σωστα ολο το μαλλακι..τωρα για να φτιαχτει κατι σε norwood σχεδον 0 οπως θες ,αλλα να ειναι σωστο με σωστη πυκνοτητα,κοιτα μηπως και δεν φτασουν τα 2500grafts..οσο για firecaptain,ναι εκανε δουλεια καλη με αυτα τα grafts αλλα δεν εφτιαξε αυτο που θες εσυ..γι αυτο εχει αυτο το αποτελεσμα που βλεπεις..
Αυτό κατά πόσο είναι εφικτό χωρίς φιναστερίδη για την αποφυγή shockloss?
 

konakihotel

Member
στην δική μου μμ οι παρόντες στο τέλος της διαδικασίας μου δήλωσαν ότι άνετα μπορούσα να βάλω άλλα 500 grafts...
 

hijikos

Active Member
Αν εχει καποιος 5000-6000grafts max δοτρια ( οπως εγω ) και σπαταλησει 2500+ grafts για α.β ζωνη και μετα αραιωση αλλου την πατησε. Κραταω μικρο καλαθι !
 

aeratos28

Just aeratos
Τοτε το βιντεο που ανεβασες ηταν ακυρο..δεν μπορεις να φτιαξεις κατι τετοιο..ειδικα με τα grafts που ειδες..για να φτιαξεις αυτο το μαλλι θες σιγουρα 2500..ομως κανεις λαθος οτι δεν μπορεις να βαλεις 2500grafts α + β ζωνη..τοσα ειναι το συνηθες να μπαινουν σε αυτες τκς ζωνες για αξιοπρεπη αποτελεσματα..εσυ τωρα σου ξαναλεω,πως αν πας και βαλεις αυτα που νομιζεις,800-1000grafts απλα μια τρυπα στο νερο θα κανεις..η καντο σωστα και μπες με χονδρικα 1700-2000 για ενα καλο αποτελεσμα η περιμενε τι εξελιξη θα εχεις ωστε να κανεις ακομα καλυτερη διαχειρηση στο που και ποσα θα βαλεις
 

hijikos

Active Member
Τοτε το βιντεο που ανεβασες ηταν ακυρο..δεν μπορεις να φτιαξεις κατι τετοιο..ειδικα με τα grafts που ειδες..για να φτιαξεις αυτο το μαλλι θες σιγουρα 2500..ομως κανεις λαθος οτι δεν μπορεις να βαλεις 2500grafts α + β ζωνη..τοσα ειναι το συνηθες να μπαινουν σε αυτες τκς ζωνες για αξιοπρεπη αποτελεσματα..εσυ τωρα σου ξαναλεω,πως αν πας και βαλεις αυτα που νομιζεις,800-1000grafts απλα μια τρυπα στο νερο θα κανεις..η καντο σωστα και μπες με χονδρικα 1700-2000 για ενα καλο αποτελεσμα η περιμενε τι εξελιξη θα εχεις ωστε να κανεις ακομα καλυτερη διαχειρηση στο που και ποσα θα βαλεις
Με 700 και 1000 δεν γινεται!
Εγω σου λεω οπως ειμαι τωρα δεν κατεβαζω temples καθολου και hairline και κανω πυκνωση οπως ειμαι τωρα δεν νομιζω να χρειαζομε 2500 + grafts οπως λες ειναι παρα πολλα .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Ρε φιλε,ανεβασες ενα βιντεο στο οποιο μας δειχνεις ενα norwood 0..με τουμπανα temples,σωστες ενωσεις των πλαγιων με τη hairline και σχεδον ευθεια hairline..λες οτι αυτο σου αρεσει και θες..και απλα σου απανταω πως αυτο για να γινει θελει σε εσενα τουλαχιστον 2500 grafts και οχι 800 που εβαλε αυτος..σε αυτη την περιπτωση δεν ειναι καθολου πολλα τα grafts και παιζει να μην σε φτασουν κιολας..τωρα αν μπεις στην διαδικασια για επεμβαση και κανεις αυτο που λες,απλα δεν θα μεινεις καθολου ικανοποιημενος..
 

aeratos28

Just aeratos
Αυτος εφτιαξε γυναικεια hairline..0 ειναι και αυτος,αλλα για μενα γυναικα πλεον στο θεμα hairline..o πανω σχετικα κοντα με τον 2ο ειναι..ετσι και μακρυνει το μαλλι και το φτιαξει οπως το εχει ο 2ος δεν θα εχει και μεγαλες διαφορες..οριακα το λες αποδεκτο του πρωτου..το θεμα ειναι τωρα αν νομιζεις οτι το 0 norwood ειναι μονο του 2ου,τον πρωτο τι norwood τον λες??
 

hijikos

Active Member
Παντως σιγουρο ειναι οτι δεν ειναι nw0 ενα το λες
Αυτος εδω ειναι σε χειροτερη φαση απο μενα ? :
Δες τη υποχωρησει εχει στα temples και την hairline
 

aeratos28

Just aeratos
Βαλε καθαρες φωτο ,βρεξτα λιγο οπως αυτος και καντα πισω και θα σου πω τη γνωμη μου αν εισαι η οχι
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Hijikos πιστευω οτι δεν πρεπει να κανεις μεταμοσχευση γιατι δεν θα εισαι ευχαριστημενος με το αποτελεσμα οπου και να πας.
Απο τα λεγομενα σου αυτο μου δειχνεις.Σκεψου το καλα.....
 

aeratos28

Just aeratos
Εχει υποχωρηση στα temples αυτος??φιλε εισαι μπερδεμενος αρκετα..αν θεωρεις μεγαλη υποχωρηση στα temples αυτου του τυπου,παρατηρησε τις φωτο που εχεις βαλεινστην προηγουμενη σελιδα νομιζω που σχολιασαμε για τα temples σου ωστε να παρατηρησεις καλα..εχεις μεγαλυτερο προβλημα απο αυτο που νομιζεις..οχι οτι ειναι μεγαλο προβλημα,σλλα!πολυ μεγαλυτερο απο αυτο που νομιζεις εσυ
Παντως σιγουρο ειναι οτι δεν ειναι nw0 ενα το λες
Αυτος εδω ειναι σε χειροτερη φαση απο μενα ? :
Δες τη υποχωρησει εχει στα temples και την hairline
 

hijikos

Active Member
Εχει υποχωρηση στα temples αυτος??φιλε εισαι μπερδεμενος αρκετα..αν θεωρεις μεγαλη υποχωρηση στα temples αυτου του τυπου,παρατηρησε τις φωτο που εχεις βαλεινστην προηγουμενη σελιδα νομιζω που σχολιασαμε για τα temples σου ωστε να παρατηρησεις καλα..εχεις μεγαλυτερο προβλημα απο αυτο που νομιζεις..οχι οτι ειναι μεγαλο προβλημα,σλλα!πολυ μεγαλυτερο απο αυτο που νομιζεις εσυ
Εχω μεγαλυτερο προβλημα απο αυτον ετσι πιστευεις?
Τη μηκος μαλιου εχει αυτος στην φωτο βλεπεις ?? Ποσο μακρια ειναι? 7-8 cm Tην αραιωση μπροστα και προς τα μεσα την βλεπεις?

Ξερεις τη μηκος μαλλιου ειναι οι δικες μου ? 4-5 max
Tωρα τα εχω κουρεψει στα 15 cm
Και τωρα να στα πω στα νουμερα ο δεξιος κροταφος χρειαζεται 1000 grafts maximum για να γινει μπομπα.
Αλλα 500 grafts o αριστερος που εχει πολυ μικροτερο προβλημα
Αλλα 300-500 grafts η hairline για να γινει μπετον
συνολο 2000 maximum
 
Μπλουζα