H δικη μου περίπτωση.

MariosOik

Active Member
Αν δεν προκαλουσε η φινα μονιμες παρενεργειες θα το σκεφτομουν σοβαρα.
Προτιμω να μεινω χωρις μαλλια, παρα να μεινω ανικανος
Παιδιά μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Εφόσον δεν προορίζεσαι για μεγάλο nw προφανώς και δεν θα πάρεις, αλλά αυτά περί ανικανότητας είναι πολύ τραβηγμένα. Άλλωστε ο καθένας μπορεί να κάνει εξετάσεις και σπερματόγραμμα και να ξέρει τί του γίνεται. Απλώς ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Και η φίνα μην τρελαθούμε ότι κρατάει και μεγάλο ποσοστό μαλλιών. Κάνει δουλειά και σε αποτρέπει από τα μεγάλα nw συνήθως αλλά ως εκεί. Και εδώ θα συμφωνήσω με τον @naruto δηλαδη αν δεν εχω παρενεργειες και αραιωσω αρκετα πας πχ Ερντογαν να εχεις τοπ αποτελεσμα και στην τελικη αν ειναι να καταληξεις μεγαλο nw απλα δεν θα εχει μαλλια πισω οπως το 70% των αντρων ανω τον 55-60. Αφηνεις και καβατζα 1500 γκραφτς στην περιπτωση που κατεβουν οι γεφυρες ωστε να μην εισαι αντιαισθητικος και τελειωνει η υποθεση. Τα μαλλια σε απασχολουν πιο πολυ οσο εισαι νεος και θες να χαρεις τη ζωη σου. Απο ενα σημειο και μετα το να εχεις καραφλιτσα σε κανει απλα να μην διαφερεις απο τους υπολοιπους.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

naruto

Well-Known Member
Ακριβως
hairline,B ζωνη και middle ειναι που μετρανε.Αυτα σου αναδυκνειουν ή σου χαντακωνουν τα χαρακτηριστικα του προσωπου σου.
Το crown και αραιο να ειναι δε πειραζει γιατι δεν φαινετε,και ειναι αναμενομενο για ολους τους αντρες απο μια ηλικια και μετα .Οταν γκριζαρεις κιολας δεν φαινετε και καθολου.
Εγω φιλε hijikos θα περιμενα μεχρι τον οκτωμβριο να δουμε τι θα πουνε στην Ιαπωνια και μετα θα επαιρνα τις αποφασεις μου.Σε ξενα φορουμ υπαρχει τεραστια αισιοδοξεια για Replicel-Shisheido ....Μπορει τελος του 2018 να ειναι διαθεσιμη η αγωγη
 

Dim10

Active Member
Παιδιά μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Εφόσον δεν προορίζεσαι για μεγάλο nw προφανώς και δεν θα πάρεις, αλλά αυτά περί ανικανότητας είναι πολύ τραβηγμένα. Άλλωστε ο καθένας μπορεί να κάνει εξετάσεις και σπερματόγραμμα και να ξέρει τί του γίνεται. Απλώς ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Και η φίνα μην τρελαθούμε ότι κρατάει και μεγάλο ποσοστό μαλλιών. Κάνει δουλειά και σε αποτρέπει από τα μεγάλα nw συνήθως αλλά ως εκεί. Και εδώ θα συμφωνήσω με τον @naruto δηλαδη αν δεν εχω παρενεργειες και αραιωσω αρκετα πας πχ Ερντογαν να εχεις τοπ αποτελεσμα και στην τελικη αν ειναι να καταληξεις μεγαλο nw απλα δεν θα εχει μαλλια πισω οπως το 70% των αντρων ανω τον 55-60. Αφηνεις και καβατζα 1500 γκραφτς στην περιπτωση που κατεβουν οι γεφυρες ωστε να μην εισαι αντιαισθητικος και τελειωνει η υποθεση. Τα μαλλια σε απασχολουν πιο πολυ οσο εισαι νεος και θες να χαρεις τη ζωη σου. Απο ενα σημειο και μετα το να εχεις καραφλιτσα σε κανει απλα να μην διαφερεις απο τους υπολοιπους.

@MariosOik υπαρχει ολοκληρος οργανισμος για το post finasteride syndrome , ποιος τα ισοπεδωνει ολα;;;
http://www.pfsfoundation.org/
Διαβασε λιγο τι λεει οτι κανει στο ΚΝΣ
Ταιριαζει αυτο το link και στη περιπτωση του παιδιου που μιλαγαμε , στο νημα για την 25ημερη χρηση με νευρολογικα συμπτωματα , αν εντελει προερχονται απο εκει.
 

MariosOik

Active Member
@MariosOik υπαρχει ολοκληρος οργανισμος για το post finasteride syndrome , ποιος τα ισοπεδωνει ολα;;;
http://www.pfsfoundation.org/
Διαβασε λιγο τι λεει οτι κανει στο ΚΝΣ
Ταιριαζει αυτο το link και στη περιπτωση του παιδιου που μιλαγαμε , στο νημα για την 25ημερη χρηση με νευρολογικα συμπτωματα , αν εντελει προερχονται απο εκει.
Συμφωνώ γι αυτό υπάρχουν οι εξετάσεις όμως. Αν κάτι αρχίσει να μην πηγαίνει καλά σταματάς. Αν κάποια από τις εξετάσεις μου δεν ήταν καλή προφανώς και θα επανεξέταζα τη χρήση της. Μιλάω για τις περιπτώσεις με περιορισμένα side effects που μετά από λίγο φεύγουν. Όσον αφορά το νευρολογικό συμφωνώ αλλά μόνο και μόνο στην ιδέα των side effects είναι δεδομένο το placebo.
 

Dim10

Active Member
Ναι συμφωνω και εγω μαζι σου . Ειναι αναλογα και την ψυχοσυνθεση του καθενός Και την ιδεολογια.
Πχ εγω μπορει να ειμαι απο τις περιπτωσεις που αν παρει φινα να γινω τουνπανο χωρις παρενεργειες να κρατησω για χρονια αυτα που χανω , μπορει να γεμισω κιολας που ξερεις .

Αλλα μονο κ μονο που ειμαι προκατειλημενος να μου βγουν παρενεργειες λογω εστιασης σε αυτες. Ενω δεν ειμαι προγραματισμενος που λεει ο λογος να βγαλω.
Η μπορει οντως να ειμαι προγραματισμενος να βγαλω και να λεω μετα τι έκανα που την πηρα κ γιατι.

Σημασια εχει οτι απ τη στιγμη που ρισκαρεις για κατι δε καταλαβαινω γτ θεωρειται και τοσο safe και εγκεκριμενο. Γτ εδω μιλαμε για σεξουαλικες παρενεργειες , που σε εναν αντρα ειδικα σε νεαρες ηλικιες ειναι πληγμα , μεχρι και για μονιμες.

Ειναι τρελο δίλλημα και ειναι αναλογα τον καθε ανθρωπο που καταληγει.

Ομως τα γεγονοτα ειναι αυτα και πρεπει να τα συζηταμε ανοιχτα
 

MariosOik

Active Member
Ναι συμφωνω και εγω μαζι σου . Ειναι αναλογα και την ψυχοσυνθεση του καθενός Και την ιδεολογια.
Πχ εγω μπορει να ειμαι απο τις περιπτωσεις που αν παρει φινα να γινω τουνπανο χωρις παρενεργειες να κρατησω για χρονια αυτα που χανω , μπορει να γεμισω κιολας που ξερεις .

Αλλα μονο κ μονο που ειμαι προκατειλημενος να μου βγουν παρενεργειες λογω εστιασης σε αυτες. Ενω δεν ειμαι προγραματισμενος που λεει ο λογος να βγαλω.
Η μπορει οντως να ειμαι προγραματισμενος να βγαλω και να λεω μετα τι έκανα που την πηρα κ γιατι.

Σημασια εχει οτι απ τη στιγμη που ρισκαρεις για κατι δε καταλαβαινω γτ θεωρειται και τοσο safe και εγκεκριμενο. Γτ εδω μιλαμε για σεξουαλικες παρενεργειες , που σε εναν αντρα ειδικα σε νεαρες ηλικιες ειναι πληγμα , μεχρι και για μονιμες.

Ειναι τρελο δίλλημα και ειναι αναλογα τον καθε ανθρωπο που καταληγει.

Ομως τα γεγονοτα ειναι αυτα και πρεπει να τα συζηταμε ανοιχτα
Συμφωνώ και επαυξάνω. Είμαι από τους τυχερούς που δεν είχα sides γιατί όταν ξεκίνησα το 2011 να το παίρνω δεν γνώριζα για παρενέργειες. Μόλις πληροφορήθηκα από το φόρουμ και από τον Λιόση για το θεμα της ανικανοτητας, στειροτητας κτλ χέστηκα τόσο πολύ πάνω μου που μέχρι να κάνω εξέταση σπέρματος, τρανσαμινάσες, psa, ψιλάφηση κτλ για να πάρω αποτελέσματα ένιωθα πόνους. Μόλις βγήκαν τούμπανο μου πέρασαν όλα...! Γι αυτό πιστεύω ότι αν δεν έχει sides σταμάτας στο διάστημα της τεκνοποίησης και μετά επανέρχεσαι που μπορεί και να μπουστάρεις το χαμένο έδαφος. Γενικά εμείς που έχουμε προδιάθεση για nw 6-7 και τέλεια που λέει ο λόγος που κρατιόμαστε είναι πλήγμα να την σταματήσουμε γιατί με φίνα ακόμα και τώρα που χάνει έδαφος μπορείς και 4+ να γίνεις να κάνεις πολύ δυνατή μεταμόσχευση αλλά απαιτείται δυνατός γιατρός. Όχι μόνο από θέμα αποτελέσματος και αποφυγής shock loss αλλά και από θέμα διαχείρισης δότριας. Οπότε όπως είπε ο naruto ακόμα και αν αραιώσεις γέφυρες και χαμηλά κράουν με το πέρασμα του χρόνου, τα πέρνεις όλα κοντά όπως οι περισσότεροι άνω των 50 και δεν φαίνονται ούτε dots ούτε τίποτα. Για να μην ξεφεύγουμε όμως ο φίλος μας δεν χρειάζεται σε καμία περίπτωση να ρισκάρει με φίνα. Μην τρελαθούμε κιόλας. Εγώ είδα τα πρώτα σημαδιά αραίωσης στα 20 και μέχρι σήμερα που άρχισα σιγά σιγά την κατρακύλα αυτό με κράτησε και σίγουρα συνεχίζει να κρατά. Το παιδί όμως 35 και έχει μόνο κροτάφους. Ο Ερντογάν έχει κάνει περιστατικά και χωρίς φίνα και δεν νομίζω ότι σε τέτοιους γιατρούς πρέπει να φοβάσαι για shock loss. @naruto για την θεραπεία που λες αν έχεις την καλοσύνη στείλε ένα inbox link.
 

nikolakis

Well-Known Member
Ακριβως
hairline,B ζωνη και middle ειναι που μετρανε.Αυτα σου αναδυκνειουν ή σου χαντακωνουν τα χαρακτηριστικα του προσωπου σου.
Το crown και αραιο να ειναι δε πειραζει γιατι δεν φαινετε,και ειναι αναμενομενο για ολους τους αντρες απο μια ηλικια και μετα .Οταν γκριζαρεις κιολας δεν φαινετε και καθολου.
Εγω φιλε hijikos θα περιμενα μεχρι τον οκτωμβριο να δουμε τι θα πουνε στην Ιαπωνια και μετα θα επαιρνα τις αποφασεις μου.Σε ξενα φορουμ υπαρχει τεραστια αισιοδοξεια για Replicel-Shisheido ....Μπορει τελος του 2018 να ειναι διαθεσιμη η αγωγη
Εδω κ δεκα χρονια όλο έρευνες κ αποτελέσματα περιμένουμε που απο στιγμή σε στιγμή θα εξαλείψουν τη φαλάκρα!!! Ζήσε ΜΑΗ μου...
 

hijikos

Active Member
Αυτος ειναι ο πατερας ηλικια 61 ετσι θα καταληξω ακουω γνωμες!
 

Συνημμένα

  • IMG_0589.JPG
    IMG_0589.JPG
    1.8 MB · Προβολές: 108
  • IMG_0590.JPG
    IMG_0590.JPG
    2.4 MB · Προβολές: 94
  • IMG_0592.JPG
    IMG_0592.JPG
    1.9 MB · Προβολές: 90
  • IMG_0594.JPG
    IMG_0594.JPG
    1.8 MB · Προβολές: 95

Dim10

Active Member
Αδερφε ειμαι 30, δευτερο παιδι 3 προς 3v , ο πατερας μου στα 30 ηταν 5αρι+ , στα 58 7αρι. Δεν ειναι κανονας αυτο που λες. Ο πατερας του στα 30, 3 προς 3v , και στα 88 4αρι προς 4v
 

nikolakis

Well-Known Member
Απο οτι δείχνει ίδιο πατερν θα κανεις , τουλάχιστον αυτο βλέπω απο τις φωτο κ των δυο. Δότρια ομως ο μπαμπάς σούπερ!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

naruto

Well-Known Member
Παντως ο μπαμπας με 4000 grafts θα γινοτανε σουπερ.Εχει το γκριζο το μαλλακι που δινει καλη καλυψη,εχει και σουπερ δοτρια.
Για μενα κανεις την μεταμοσχυση τωρα οπως εισαι.
Κ οταν αραιωσει το τσουλουφι και το middle κανεις αλλη μια και θα εισαι σουπερ.Μιλαμε για αρκετα χροννια στο μελλον μιας και σε παει αργα οπως φαινετε.
Θεραπειες καλα κανεις και δεν χρησιμοποιεις.Εισαι απο τους τυχερους,με εναν καλο γιατρο καθαρισες
 

athenian

Well-Known Member
Γνωμη μου μην κανεις τιποτα.Θα αποτυχει η μμ εκτος αν πας σε ΚΟΡΥΦΑΙΟ γιατρο με το αναλογο κοστος.Αν εισαι ετοιμος για εξωτερικο και να δωσεις 10000 καντο.
 

MariosOik

Active Member
Παιδια κατι τετοιο αποζητω αν και οποτε παω για μ.μ
Πολύ ωραίο @hijikos αλλά δεν είναι κρίμα για ένα τόσο μικρό πρόβλημα να κάνεις strip? @athenian φίλε μου γιατί 10000? Στον Koray με 2500 grafts δηλαδή 5000 νομίζω υπερκαλύπτεται. @Dim10 οι πατεράδες μας φωτοτυπία χαχα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το παράδειγμα που ανέβασες από Hasson δεν είναι δόκιμο. Ο τύπος έχει 1ον πολύ μικρότερη περιοχή από την δικιά σου, 2ον μετά την μμ ανεβάζει την hairline προς τα πάνω για να μην έχει μεγάλη διαφορά με τους κροτάφους πράγμα που δεν μου αρέσει, η κορυφή της hairline είναι ψηλά, με λίγα λόγια είναι οπτικό illusion.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

hijikos

Active Member
IMG_0606.JPG IMG_0616 (1).JPG Συμφωνω οτι εχει πολυ μικροτερη περιοχη απο την δικια μου
 

Συνημμένα

  • IMG_0617 (1).JPG
    IMG_0617 (1).JPG
    75.3 KB · Προβολές: 56
  • IMG_0619 (1).JPG
    IMG_0619 (1).JPG
    78.7 KB · Προβολές: 56
Μπλουζα