Givrgos athina, fue+fut, 1577 grafts+1674 grafts,26-27/11/2013

Bouklas

Well-Known Member
Γιώργο εννοείτε πως θα μιλήσεις! Αυτό δεν συζητιέται!
Για το ποτε τι να σου πω, εγώ από την μεριά μου θα περιμένω ακόμα, θέλω να είμαι σίγουρος μη του πω τώρα ότι είμαι έτσι και σε 1 μηνα πως τουμπάνιασα. Αυτή είναι η σκέψη μου, εσύ κάνε το οποτε θες. Μη το αφήσεις όμως στο ντούκου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giwrgos athina

Active Member
Αυριο η μεθαυριο θα στειλω ενα μηνημα στο γιατρο μεσο fb να του εξηγησω το προβλημα μου να μου πει την αποψη του.
 

giannis25

Member
Παντως το αγχος κανει τα πραγματα χειροτερα.ενας τροπος να καταλαβει καποιος αν εχει αγχος εοιναι να πιασει ολα τα σημεια στη πλατη του και αν δει οτι δυσκολευεται να κανει οριζοντυιες διπλες να διπλωσει το δερμα οριζοντια στη πλατη σημαινει πολυ αγχος.τωρα αυτο γιατι γινεται.οταν αγχωνεσαι σκληραινει το δερμα και και δεν μπορει να κυκλοφορησει το αιμα.και αυτο εχει επιπτωση παντου. Στην συνολικη υγεια και την τριχοπτωση.
 

athenian

Well-Known Member
Εμένα κάνει διπλες και έχω γενικευμένη αγχωδη διαταραχή εδώ και χρόνια. Μην λέτε ότι να ναι.
 

giwrgos athina

Active Member
Πριν καιρο ειχα την εντυπωση πως χανω μεταμοσχευμενα..Εδω και 1 μηνα εχω κοψει το fungoral και απο τοτε το μαλλι μου εχει γινει ποιο σκληρο και δινει περισσοτερο ογκο.Πιστευω πλεον οτι δεν εχω χασει μμ απλα μου ειχε δημιουργηθει αυτη η εντυπωση λογου του σαμπουαν.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Οτι αδυνατιζει την τριχα δεν το ξερα.Αντε το αλλο οκ.
Με βαζεις σε σκεψεις να το κοψω και εγω αν και καθε 4-5 μερες βαζω πλεον.
 

tropheus

Well-Known Member
giwrgos athina είπε:
Jonn σε καποιες περιπτωσης αδυνατιζει πολυ την τριχα και προκαλει αραιωση

Γιώργο εγώ πάντως δε συμφωνώ με αυτή την απόψη για το fungoral.

Δεν υπάρχει καμία έρευνα που να δείχνει κάτι τέτοιο. Αντιθέτως μπορώ να σου δείξω έρευνα σε ανθρώπους που δείχνει ακριβώς το αντίθετο...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Τι να τις κάνεις τις έρευνες όταν τα ίδια τα αποτελέσματα μιλούν. Ακρως αμφιλεγόμενο το προιον, στο φόρουμ μας διαβάζω όλο και περισσότερα άτομα που αναφέρουν λέπτυνση της τρίχας και μετά την διακοπή επαναφορά όγκου. Και εγώ το ίδιο και πολύ μάλιστα. Στον καθένα δρά διαφορετικά. Όταν είχαμε βγεί και με είδες τις πρώτες μέρες τις μεταμόσχευσης μου, λέγαμε πως και εγώ και εσύ έχουμε λεπτή τρίχα, και εσύ το χρησιμοποιείς χρόνια πολύ τακτικά. Μήπως να έκανες για μερικούς μήνες μια διακοπή να δεις διαφορές ίσως?

tropheus είπε:
giwrgos athina είπε:
Jonn σε καποιες περιπτωσης αδυνατιζει πολυ την τριχα και προκαλει αραιωση

Γιώργο εγώ πάντως δε συμφωνώ με αυτή την απόψη για το fungoral.

Δεν υπάρχει καμία έρευνα που να δείχνει κάτι τέτοιο. Αντιθέτως μπορώ να σου δείξω έρευνα σε ανθρώπους που δείχνει ακριβώς το αντίθετο...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Θα κανω εγω ενα πειραμα κανα μηνα να δω πως θα παει.
Ισως και παραπανω.
 

giwrgos athina

Active Member
Καλησπερα...Σημερα πηγα στο consulation tou dr bisanga.Μολις με ειδε μου ειπε οτι ηταν εγκλημα που ελληνας γιατρος με ανελαβε σε 21 χρονων ηλικια κανωντας strip...Αμα δεν ειχα κανει τιποτα απο μεταμοσχευσεις θα με συμβουλευε να περιμενω τουλαχιστον μεχρι τα 25...κοιταξε την δοτρια μου και την χαρακτηρησε καταστραμενη και αρνειται επιμονα να αφαιρεσει ουτε ενα grafts λεγωντας μου πως υπαρχει κινδινος να φανει δερμα..Φοβαται επισεις πως στο μελλον θσ καταιβουν 2 δαχτυλα τα πλαινα μου και το crown μου και για να μην φαινεται ασχημα πρεπει να στηριχτω σε μουσια και στηθος...Μουσι εχω καβα γυρω στα 3000 grafts μου ειπε...Το μονο που δεχεται να μου κανει κατω απο μεγαλη πιεση δηκια μου ειναι να μου βαλει 1000 grafts μονο απο μουσι στο crown μου ωστε να μαυρισει λιγο η εντελως αδεια περιοχη...Για πυκνωση βεβαια στα υφησταμενα μ ειπε να το ξεχασω κσι να κρατησω τα υπολοιπα grafts για το μελλον μου ωστε να διατηρηθω σε ενα αξιοπρεπες επιπεδο για ολη την διαρκεια της ζωης μου...Στην πυκνομετρηση της δοτριας που μου κανε ειχα πολλα μονοτριχα και διτριχα τα οποια μ ειπε ακομα και να μου τα βαλει στο crown δεν θα δω αποτελεσμα..Στην διαρκεια του ραντεβου μου γνωρισα και τον flosk ο οποιος ηταν μαζι μου στην αιθουσα...οσο για το γιατρο μου εδωσε την εντυπωση πως ειναι πολυ επαγγελματιας και δεν με αντιμετωπισε ποτε ως ευρο...θα ακολουθησω λοιπον της συμβουλες του..
 

zotrix

Active Member
Φίλε είχα κοιτάξει λίγο τις φωτογραφίες σου από την πρώτη σου επέμβαση στην Ελλάδα και έχω την εντύπωση από τις τρύπες που άνοιξαν ότι η επέμβαση αυτή είναι παμπάλαια, πέραν της μεγάλης τομής που σου άφησαν (νομίζω λέγεται micrografting). Επίσης πράγματι έχεις πολύ αραιή δότρια, όποιος σου είπε ότι μπορεί να σου πάρει πάνω από 1000 grafts από το κεφάλι σου πλέον σε δουλεέυει. Αντε να πάρει λίγα εκατοντάδες grafts από εδώ και από εκεί. Ακολούθησε ότι σου λέει ο Bis**ga που τουλάχιστον το κατέχει το άθλημα.
 

giwrgos athina

Active Member
Zotrix δεν ειναι πολυ παλια η επεμβαση αλλα ο συγκεκριμενος γιατρος με αυτον τον τροπο δουλευει....πριν 3 χτονια την ειχα κανει..Η δοτρια μου πλεον τερματισε δρν βγαζω αλλα..Δοξα το θεο εχω αρκετο μουσι και τριχες απο στηθος να καλυψω ελαχιστα το crown και οτι αλλο κενο ανοιξει μελοντικα και απο εκει και περα η θα ψαχτω για smp tatoo κατι που ο bisanga μου ειπε να μην το κανω γιατι μεγαλωνοντας οταν θα ασπρισουν τα μαλλια μου το δερμα θα φαινεται ασχημα εχωντας το μελανι πανο μ, η θα βαζω τοπικ και θα μαι μια χαρα.....Το μονο που ευχομαιεινα να μην πεφτουν τα μεταμοσχευμενα και απο εκει και περα λογο των χαμηλων προσδοκιων που ειχα και εχω θα ειμαι ικανοποιημενος...


Να πω επισεις πως ο γε*ργιου μου μιλαγε για 1500 με 2000grafts ακομα δοτρια..Μαλλον με δουλευε..Δεν παξζει αυτο το ενδεχομενο..
 

zotrix

Active Member
giwrgos athina είπε:
Να πω επισεις πως ο γε*ργιου μου μιλαγε για 1500 με 2000grafts ακομα δοτρια..Μαλλον με δουλευε..Δεν παξζει αυτο το ενδεχομενο..

1500 με 2000 δεν έχεις με τίποτα. Το πολύ λίγες εκατοντάδες και με ρίσκο να αγγίξει περιοχές στα πλάγια και στο σβέρκο.
 

geeorgee

Active Member
giwrgo απο χρηματα ποσο σου ειπε για μουσι?το σκεφτεσαι να το κανεις?με H*C εχεις κανει καθολου consultation στη φαση που ειναι τωρα
τα μαλλια σου?Αυτοι τι σου ειπαν για τη δοτρια σου και τι πλανο σου προτειναν απο δω και περα.Κιεγω συμφωνω με αυτα που σου ειπε o Bis@nga απλα ρωταω ετσι για να κανω μια συγκριση
 

Δημητρης38

Active Member
Για την ιστορια τα μοσχευματα απο σωμα στην επεμβαση του Γεροξουρα δεν φυτρωσανε
Και απο μουσι τα ποσοστα φυτρωσης ειναι πολυ χαμηλα

Θα μπεις σε μια διαδικασια να πληρωσεις λεφτα για μια επεμβαση αμφιλεγομομενου αποτελεσματος
 
Μπλουζα