Givrgos athina, fue+fut, 1577 grafts+1674 grafts,26-27/11/2013

giwrgos athina

Active Member
Nai δεν βοηθαει εχεις δηκιο...θα βγαλω αλλη αυτες τις μερες..jonn πριν κανα μηνα στην hairline μου δεν εβλεπες δερμα ποιο πισω ενταξει ηταν ποιο αραια δεν το συζητω..Τωρα βλεπεις δερμα στηνhairline μου..Καιστο crown μια απο τα ιδια..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
Εποχιακή λιγάκι δύσκολο απο τώρα ...μακάρι να πέσανε για να ξαναβγούνε πίο χοντρές-δυνατές!.
George , έχει γίνει κάποια προσπάθεια εκ'μέρους σου να επικοινωνήσεις με την κλινική ή το αφήνεις να περάσει λίγο ακόμα καιρός για να το σιγουρέψεις?.

Άν ΝΑΙ , ποιά είναι η άποψή τους για το θέμα?
 

giwrgos athina

Active Member
Οχι δεν εχω επικοινωνησει με την κλινικη και δεν εχει και νοημα πιστευω.Δεν μπορει πλεον να μου κανει τιποτα ο γιατρος οτι εγεινε εγεινε...Ειδικα αν μου πει καμοια βλακεια για φλεγμονες θα εξοργιστω τοσο που θα πεξουμε μπουνιες..Ευχομαι και εγω αν δεν ξαναβγουν αυτα Που πεσανε να σταματησει εδω και να μην χασω αλλα...Ειδη μαζευω λευτα για αλλη μμ οπου θα γινει σε αλλον γιατρο αλλα αν ειναι να πεφτουνε τοσο νωρις τα μεταμοσχευμενα μια τρυπα στο νερο κανω....Παρα πεσανε πολλες συμπτωσεις μαζεμενες...τρια ατομα απο το foroum αραιωσανε αλλος πολυ αλλος λιγοτερο που καναμε στον ιδιο γιατρο....
 

Flosk

Well-Known Member
..και την ιδια περιοδο θα προσθεσω εγω. Πιστευω πως πρεπει να διεκδικησεις καποιο ποσο ως αποζημιωση Γιωργο και να κανεις την μμ σου αλλου αν δεν θελεις επιδιορθωση απο τον ιδιο γιατρο.
 

giwrgos athina

Active Member
Tην μεταμοσχευση μου αλλου θα την κανω οπωσδηποτε...Η αποζημιωση ειναι ενας καλος λογος για να ασχοληθω με το θεμα αλλα μην νομιζεις flosk οτι ειναι ευκολο να την παρεις...Δυστηχως οταν τα λευτα φυγουν απο την τσεπη σου δυσκολα ξαναμπαινουν..Εδω ενα παιδι που δεν θελω να πω το ονομα του εφοσον δεν θελει ο ιδιος ειδε και επαθε να παρει κατι ψυχουλα πισω...ΟΙ κλινικες βρισκουν 1000 λογους για να δικαιολογησουν τα λαθη τους...Μπορει να ισχυριστει οτι δεν χανω μεταμοσχευμενα αλλα δικα μου μαλλια οτι δεν προσεξα στην μεταγχειρητικη φροντιδα και δεν ξερω και εγω τι αλλο...Εγω ομως ξερω καλυτερα απο τον καθενα το μαλλι μου...Και δεν θα κρυψω την αληθεια απο το φορουμ ωστε να κανω τσαμπα μεταμοσχευση γιατι δεν ειναι αυτος ο σκοπος μου...
 

Δημητρης38

Active Member
Γιώργο σορυ αν σου γίνω δυσάρεστος, διαβάζοντας το θρεντ σου και βλέποντας τις φωτογραφίες σου, ήθελα να σου γράψω πως ο γιατρός σου (κατά την άποψη μου) σου πήρε μοσχεύματα από ψηλά… λογω της ηλικίας σου και του βαθμού αραίωσης που έχεις θα έπρεπε να συζητήσεις με την κλινική σου για την μελλοντική σου κατάσταση και αν η περιοχή από όπου σου πήρε τα μοσχεύματα είναι εγγυημένα safe !!!
 

giwrgos athina

Active Member
Δημητρη μου εγγυηθηκε οτι ηταν safe η περιοχη οπου τα πηρε και ειμαι και εγω σιγουρος για αυτο να σου πω την αληθεια..Βεβαια μεσα μου ξερω οτι και τα μεταμοσχευμενα θα πεσουν αλλα υπολογιζα να την παλεψω μεχρι τα 35 μου περιπου(τωρα ριμαι 23)....Αλλα αν υποθεσουμε και safe οτι δεν ηταν η περιοχη δεν πεφτουν απο αυτο το λογο μεσα σε ενα μηνα..Και δεν ετυχε μονο σε μενα αυτο τελευταια εχει γινει μοδα στο foroum..Ειμαι σιγουρος πως κατι λαθος απο την κλινικη γινεται γιατι και οι 3 που χασαμε μεταμοσχευμενα ταχασαμε στο ιδιο χρονικο διαστημα...Μαλλον ο τροφεας εχει δηκιο στα αυτα που μας εχει πει για τις συνθηκες υγειεινης και τον αριθμο πρωσωπικου που 8ρεπει να εχει το χειρουργιο..
 

tropheus

Well-Known Member
Flosk είπε:
... Πιστευω πως πρεπει να διεκδικησεις καποιο ποσο ως αποζημιωση Γιωργο και να κανεις την μμ σου αλλου αν δεν θελεις επιδιορθωση απο τον ιδιο γιατρο.

Έτσι θα έπρεπε Flosk αλλά οι κλινικές και οι γιατροί σε δένουν χειροπόδαρα και το μόνο που τους φοβίζει είναι μη βγούμε σε κανένα φόρουμ σαν αυτό εδώ και πούμε την αλήθεια. Και για να το αποφύγουν αυτό σου υπόσχονται ότι "αν κάτι δεν πάει καλά εδώ είμαστε" στο παίζουν και κολλητάρια μέχρι να ξεχαστεί το θέμα και εντωμεταξύ όλο και κάποιον μ@λ@κ@ θα τσιμπήσουμε ο οποίος μπαίνει στο φόρουμ και διαβάζει επιλεκτικά μόνο ότι τον συμφέρει να διαβάσει (κανένα δύο συμπαθητικά αποτελέσματα) γιατί ο πόνος είναι μεγάλος και η κ@υλ@ για μαλλί τεράστια.

Παρεμπιπτόντως...Ποιοί από εμάς πήραν απόδειξη για τη μμ που έκαναν;;; Ξέρω την απάντηση. Η ερώτηση ήταν ρητορική.

Δημητρης38 είπε:
… θα έπρεπε να συζητήσεις με την κλινική σου …

Δημήτρη δυστυχώς καταντήσαμε να πρέπει εμείς να γινόμαστε "Inspector Cluzo" για να ανακαλύπτουμε σε πόσο λιγότερο απατεώνες πέφτουμε...
Η συνήθης ατέρμονη φράση όταν πας να συζητήσεις : "Μην ανησυχείς ξέρουμε καλά τη δουλειά μας. Όλα θα πάνε καλά. Κάνουμε καθημερινά μεταμοσχεύσεις. Ότι χρειαστεί θα το κάνουμε."

Άντε μετά αν δεν έχεις βγάλει την "ανωτάτη ντετεκτιβική" να βγάλεις άκρη...


giwrgos athina είπε:
... για τις συνθηκες υγειεινης και τον αριθμο πρωσωπικου που 8ρεπει να εχει το χειρουργιο..

Σοβαρότατο θέμα Γιώργο!!!
 

Δημητρης38

Active Member
giwrgos athina είπε:
Δημητρη μου εγγυηθηκε οτι ηταν safe η περιοχη οπου τα πηρε και ειμαι και εγω σιγουρος για αυτο να σου πω την αληθεια..Βεβαια μεσα μου ξερω οτι και τα μεταμοσχευμενα θα πεσουν αλλα υπολογιζα να την παλεψω μεχρι τα 35 μου περιπου(τωρα ριμαι 23)....Αλλα αν υποθεσουμε και safe οτι δεν ηταν η περιοχη δεν πεφτουν απο αυτο το λογο μεσα σε ενα μηνα..Και δεν ετυχε μονο σε μενα αυτο τελευταια εχει γινει μοδα στο foroum..Ειμαι σιγουρος πως κατι λαθος απο την κλινικη γινεται γιατι και οι 3 που χασαμε μεταμοσχευμενα ταχασαμε στο ιδιο χρονικο διαστημα...Μαλλον ο τροφεας εχει δηκιο στα αυτα που μας εχει πει για τις συνθηκες υγειεινης και τον αριθμο πρωσωπικου που 8ρεπει να εχει το χειρουργιο..

Γιωργο εγω δεν το εγραψα ως απαντηση στο προβλημα που εχεις γραψει τις τελευταιες ημερες. Ειλικρινα δεν μπορω να ξερω που οφειλεται το προβλημα που εχεις.

Εφοσον εσυ λες οτι πιστευεις οτι δεν ανεβηκε ψηλα τοτε ειμαι σιγουρος οτι ετσι ειναι. Πραγματικα σου ευχομαι βρε φιλε να σου πανε ολα καλα. Κριμα 23 χρονων παιδι να τραβιεται με τετοια χειρουργεια... παρτους τηλεφωνο και πες τους το προβλημα που εχεις να μην βασανιζεσαι και ψυχολογικα. Αυτοι ξερουν καλυτερα απο εμας εδω στο φορουμ πιστεψε με !!!

Πηγαινε να τους βρεις, μιλησε τους, πες τους τι μπορεις να κανεις για το προβλημα που εχεις και σε βασανιζει. Μην το βαζεις κατω ολα καλα θα πανε!! Χαιρετω !!!








tropheus διαβαζω τα ποσταρισματα σου και συμφωνω σε ολα μαζι σου...
Εχεις δικιο !!

Ας προσπαθησει να μιλησει πρωτα μαζι τους και ας κρινει τι πρεπει να κανει...
Να μην στεναχωριεται μονο, λυσεις υπαρχουν !!!
 

giwrgos athina

Active Member
Τροφεα εχεις δηκιο...Εγω πρωσωπικα εχω αποφασισει πως δεν θελω διωρθωση απο τον συγκεκριμενο γιατρο γιατι πλεον δεν τον εμπιστευομαι..Προτιμω να περιμενω κανα 2 χρονια να μαζεψω λευτα και να παω καπου που θεωρω καλυτερα(οχι τελεια)..Τροφεα μιας ςκαι εισαι το ποιο εμπειρο μελος πιστευω μονο εσυ μπορεις να απαντησεις σε αυτην την ερωτηση..Πιστευεις οτι υπαρχουν πιθανοτητες να ξανααβγουν τα μεταμοσχευμενα που χασαμε και εγω και ο booklas και δεν ξερω και ποιος αλλος με αναλογο προβλημα η παει τα χασαμε οριστικα??Εγω πιστευω πως τα μαλλακια μας χαιρετησαν οριστικα...Το μονο που ευχομαι να μην χασω αλλα μεταμοσχευμενα..Να σημειωσω πως ενα πριν την μεταμοσχευση και 6 μηνες μετα επαιρνα φινα που απο τι φαινεται δεν βοηθησε στης απωλειες μαλλιων..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
giwrgos athina είπε:
..Πιστευεις οτι υπαρχουν πιθανοτητες να ξανααβγουν τα μεταμοσχευμενα που χασαμε και εγω και ο booklas και δεν ξερω και ποιος αλλος με αναλογο προβλημα η παει τα χασαμε οριστικα??Εγω πιστευω πως τα μαλλακια μας χαιρετησαν οριστικα...

Με βεβαιότητα Γιώργο δε μπορεί να σου απαντήσει κανένας και αυτό γιατί δεν είναι ευρέως καταγεγραμμένο φαινόμενο να χάνεις μεταμοσχευμένα λίγους μήνες αφού αυτά φύτρωσαν.
Αν έπρεπε όμως να στοιχηματίσω θα έπαιζα στην πιθανότητα να μην ξαναβγούν ή να ξαναβγεί ένα μικρό ποσοστό τους.


Flosk είπε:
Εγω οχι παντως Tropheus..

Κλασσικά Flosk ανήκεις στην συντριπτικότατη πλειοψηφία που δεν πήραμε απόδειξη...
 

giwrgos athina

Active Member
Εγω παντος συναντω διαφορα παιδεια στην ηλικια μου και ακομα και μικροτερους που ειμαι αρκετα μεγαλο norwood ακομα kai norwood 6 και αμα βρω ευκαιρια τους ρωταω για το μαλλι και ολοι μου λενε τγν ιδια απαντηση οτι δεξ ασχολουνται..Λευτα για τριχες δεν δινουν και τετοια..Απορω πως τα καταφερνουν και ταυτοχρονα τους θαυμαζω..Εγω δυστηχως ασχολουμαι 24ωρες το 24ωρο μου εχει γινει εμμονη...Μακαρι να μπορουσα και εγω να το αποδεχτω....Προσφατα μιλουσα και με ενα παιδι στο fb που γνωρισα στο φορουμ το batist που ειναι 22 χρονων και norwood 6 σχεδον και το παιδι ειναι μια χαρα μου ειπε το αποδεχτηκε και τελος..Ενα μεγαλο μπραβο απο μενα στα παιδεια αυτα .
 

athenian

Well-Known Member
Εδώ εγώ που είμαι 32 δεν μπορώ να το αποδεχτώ. Στον άνθρωπο είναι. Εύχομαι φίλε ότι καλύτερο γιατί ταλαιπωρηθηκες αρκετά.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
εγω φτανω 36 και ποτε δεν θα το αποδεχτω.Ακομη και σωμα σουπερ να κανω.
 

Flosk

Well-Known Member
Εγω συμβιβαζομαι με το μισο κεφαλι πισω αδειο αλλα οχι και το μπροστα. Του Zidan ας πουμε παλευεται η κατασταση αλλα οχι και του Roben..
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και εγω ετσι πως ειμαι την παλευω φλοσκ αν και ανοιξε το crown μου.
Αλλα ως εδω.Αλλο δεν παει. Αν μεινω ετσι μια ζωη ειμαι οκ. Ελα μου ντε.....που δενννν....
 

giwrgos athina

Active Member
Eγω πρωσωπικα σταματησα ολα τα φαρμακα μονο fungoral βαζω και σε κανα χρονο το πολυ θα εχω κανει νεα μεταμοσχευση...Αν δεν χασω ολα και φυτωσουν και τα καινουργια μαλλακια θα ειμαι σε ενα καλο σημειο.
 
Μπλουζα