George5, fue, 2700 grafts, 19/8/2016

GEORGE5

Member
Γεια σας σε όλους παιδες. Εχω σοβαρού βαθμού hair loss και σκεφτομαι για μεταμοσχευση στο Βεκρή. Μου είπε πως θα παμε για ενα σεσσιον 2000-2500 grafts . Νομιζετε πως είναι λιγα για το βαθμό αλωπεκίας που έχω? δεν θελω να έχω ένα ασχημο αραίο αποτέλεσμα (ούτε βέβαια να γίνω όπως ήμουν 15 χρονών) . Τώρα είμαι 30 αλλά από το να έχω ένα αραιό αντιαισθητικό αποτελέσμα θα προτιμούσα να είναι όλα ξυρισμένα.Εσείς τι λέτε?? Αυτές οι τρ'ιχες που βλέπετε πιστευω πως θα φύγουν και αυτές σε καποια φαση (δεν έχω ΄παρει ποτέ καμία θεραπεια (μαλακία μου). Πιστευετε πως με 2000-2500 grafts θα είναι οκ η' χαλια ???
 

Συνημμένα

  • IMG_4765.JPG
    IMG_4765.JPG
    328.4 KB · Προβολές: 1,630
  • IMG_4769.JPG
    IMG_4769.JPG
    328.9 KB · Προβολές: 1,647

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
γτ στον βεκρη?
τι τιμη σου εδωσε?

Οοντριχες σχεδον σιγουρα θα φυγουν...σε τι nw πιστευεις θα ψτασεις...μοιαζεις στα μαλλια σε καποιον συγγενη σου????εποσης βαλε καινφωτο μονο απο κροουν να το δουμε καθαρα...γνωμη μου θες 3000-3500 αυτη τη στιγμη και θα εισαι υπερκομπλε....
 

GEORGE5

Member
Γυρω στις 3000-3500 ευρω. Ο πατερας μου είναι καραφλος (κλασσικη ελληνική καραφλα)... και νομίζω πως έχω το ιδιο pattern... εκείνος βέβαια 255 χρονών δεν έιχε τρίχα (εγώ είμαι 30 ).... βασικά δεν υπάρχει ούτε ένας στο σοι με μαλλιά χχαχαχχα και έιπα να έκανα τη διαφορά... τι λέτε ρε μαγκες με 2000-2500 γραφτσ τη είναι ασχημο το αποτελεσμα?? μου είπε πως παεί για μχιμθμ γραφτσ ο βεκρησ και συνιτηως ελιναι 2000-2500 grafts... τι λέτε ??
 

GEORGE5

Member
που θα έλεγες εσύ ?? σε ρωτάω γιατι μου λες "γιατι στον βεκρή ?¨... πηγα εκεί γιατι έχω ακούσει καλά λόγια ..... έχεισ άλλη αποψη giannis1991 ??
 

giannis1991

Well-Known Member
Κοιτα παιχτη μου για εμενα τα μαλλια μογ ειναι αρρωστεια...οποτε θα τα προσεξω οσο μπορω...βεβαια πρεπει να κοιταξεις και την ιδανικη επιλογη σε σχεση με το πορτοφολι σου...γνωμη μου μην την κανεις σε ελληνικη κλινικη...εγω θα την εκανα τουρκια ή hdc...επισης νμζω θες 3000 σιγουρα...
 

GEORGE5

Member
Κοιτα παιχτη μου για εμενα τα μαλλια μογ ειναι αρρωστεια...οποτε θα τα προσεξω οσο μπορω...βεβαια πρεπει να κοιταξεις και την ιδανικη επιλογη σε σχεση με το πορτοφολι σου...γνωμη μου μην την κανεις σε ελληνικη κλινικη...εγω θα την εκανα τουρκια ή hdc...επισης νμζω θες 3000 σιγουρα...

Θελεις να μου δωσεις παρπανω info ?? Τι δεν κανει τοσο καλα ο Βεκρης όσο οι κλινκες που αναφερεις?? ρωτάω απο ενδιαφέρον γιατί θέλω να μάθω
 

GEORGE5

Member
Κοιτα παιχτη μου για εμενα τα μαλλια μογ ειναι αρρωστεια...οποτε θα τα προσεξω οσο μπορω...βεβαια πρεπει να κοιταξεις και την ιδανικη επιλογη σε σχεση με το πορτοφολι σου...γνωμη μου μην την κανεις σε ελληνικη κλινικη...εγω θα την εκανα τουρκια ή hdc...επισης νμζω θες 3000 σιγουρα...

επίσης 3000 εννοεις ευρω η' grafts??
 

giannis1991

Well-Known Member
3000 μινιμουμ grafts εννοω...κοιτα η αληθεια ειναι οτι ο συγκεκριμενος εχει δειξει καποια 3-4 περιστατικα πολυ αξιολογα απλα για μενα τουλαχιστον δεν εχει φυγεινομφοβος των ελληνικων κλινικων...ξερω ισως ειναι χαζο αλλα θελω να δοκιμαστει και αλλο καινθα με πεισει πολυβαργοτερα...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Mεγαλε πρεπει να δεις πρωτα αυτο το κομματι του κεφαλιου που σε σημειωσα.
Θελεις τουλαχιστον 3000 grafts. για να γινεις οπως πρεπει να γινεις.
Μην τυχον πας σκορπισεις 2500-3000 σε ολο το κεφαλι οπου και να πας.Πρωτα θα κανεις το μισο.
 

Συνημμένα

  • IMG_4769.JPG
    IMG_4769.JPG
    339.6 KB · Προβολές: 1,524

P70

Active Member
Δυσκολη περιπτωση, γιατι εχεις τριχες εδω κι εκει... παντως με 3.000 δεν κανεις δουλεια με τιποτα. Τωρα, ο βεκρης εχει ανταγωνιστικες τιμες με καποια καλα αποτελεσματα. Εξωτερικο πας για 2πλασια λεφτα... που αν πας συνολο για4.000 μοσχευματα, θα πλησιαζεις το 10χιλιαρο σιγουρα
 

dimitris50423

Well-Known Member
Οπως σημειωσε ο john αν κανεις μια συνεδρια θα βαλεις στα μπροστα εκτος και αν πηγαινεις για ενα πιο αραιο αποτελεσμα η αν δεν εχεις σκοπο να κανεις 2η μμ για το πισω ποτε. Αν διορθωθει ολο αυτο μπροστα και παει καλα θα εισαι πολυ χαρουμενος γιατι αυτο θα βλεπεις στον καθρεφτη. Επειδη εχεις αραιωση μεχρι πισω ιδανικα χρειαζεσαι 2 συνεδριες. Σκεφτεσαι καθολου να κανεις διπλη συνεδρια;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
2000-2500 σε όλο το κεφάλι και με δεδομένο ότι θα χάσεις και τα υπόλοιπα, θα σου δώσουν ένα αραιό αποτέλεσμα. Η δότριά σου πως είναι, τι σου είπε ο Βεκρής; Κάνει μετρήσεις αριθμού διαθέσιμων τριχών, όγκου κλπ;
 

tasos33

Well-Known Member
Ο Τζον τα λέει ωραία,πρωτα θα φτιαξεις το ενα κομματι κ μετα το πίσω,καταρχάς βάλε φωτο δοτριας πλαγίως και οπίσθιος,δείχνεις να έχει χοντρή τρίχα και εκεί στηρίχθηκε ο βεκρης και σου είπε για 2500, έπειτα θα σου πάρει graft πολθτριχα θα πετύχει υψηλό λογο θα σου βάλει γύρω στις 7000 τρίχες και ίσως πετύχεις ενα καλό illusion,λέω ίσως γιατί έχει μεγάλη επιφάνεια κάλυψης και εκεινο το τουλουφι μπροστά οριοθετεί την hairline αρκετα μπροστα..

Αυτή έναι η τακτική του βεκρή

Η συνήθης τακτική είναι να καλύψεις το μπροστινό μέρος οπ ς σου έχει δειξει ο τζονυς με 3000 graft και έπειτα να κανεις κ το πίσω και στην δεύτερη μμ να βαλςις πισω και να διορθώσεις μπροστά αν αυτό χρςιαζεται φυσικά

Για τα μεγέθη αυτής της αραίωσης αν η τσέπη σου το αντέχει θα πρεπει να κοιτάς προς εξωτερικό,αν θες να κανεις εδώ στη παρούσα φαση ο νεκρής είναι μονόδρομος μεν αλλά θα πρέπει να περιμένεις να δουμε κ αλλά αποτέλεσμα του τα επομενα ενα με δυο χρόνια για να εξάγουμε πιο ασφαλή συμπεράσματα.




Mεγαλε πρεπει να δεις πρωτα αυτο το κομματι του κεφαλιου που σε σημειωσα.
Θελεις τουλαχιστον 3000 grafts. για να γινεις οπως πρεπει να γινεις.
Μην τυχον πας σκορπισεις 2500-3000 σε ολο το κεφαλι οπου και να πας.Πρωτα θα κανεις το μισο.
 

GEORGE5

Member
Παιδια καλησπερα, τελικα την εκανα την ΜΜ με FUE αυτη την εβδομαδα. Στο προηγουμενο post που είχα κανει σας εξηγουσα την κατασταση
http://www.hairlossgr.com/threads/Π...ωτος-μου-να-κανω-μ-μ-η-οχι.11000/#post-171601

Βαλαμε περιπου 2700 grafts και μου ειπανε πως ευτυχως είχα πολλά 3τριχα 4τριχα και 5τριχα αλλα και 2τριχα. στην Α1 και Α3 οπως βλεπετε στις πηοτοσ δεν είχα τιποτε πριν για αυτο και μπηκανε περιοσσότερα grafts εκει. Στην Α2 μου εβαλε πολλα 3 τριχα 4τριχα και μου είπε πως δεν είναι σωστό να βάλει παραπανω τώρα εκεί γιατί έχω ήδη τριχοθυλακια που υπαρχουν πολύ κοντά (εστώ και αν είναι αδύναμες τρίχες). δεν εβαλα crown, μόνο Α και Β ζώνη. Περιμένω τις γνώμες σας στις photos.
 

Συνημμένα

  • Slide1.jpg
    Slide1.jpg
    80.9 KB · Προβολές: 1,681
  • Slide2.jpg
    Slide2.jpg
    70 KB · Προβολές: 1,745
  • Slide4.jpg
    Slide4.jpg
    71.4 KB · Προβολές: 1,715
  • Slide3.jpg
    Slide3.jpg
    99.3 KB · Προβολές: 1,683
  • Slide5.jpg
    Slide5.jpg
    86.2 KB · Προβολές: 1,669

Adriano

Well-Known Member
Καταρχάς είσαι πολύ καλύτερα με κοντό μαλλί. Για το πρόβλημα νομίζω ότι είναι λίγα τα grafts. Ελπίζω να έχεις ένα ωραίο αποτέλεσμα.
 

GEORGE5

Member
se euxaristw Adriano ! Evala mono A kai B zwnh gia prwth fora... to crown argotera... mou eipane pws einai gyrw stis 7000 trixes epeidh eixa polla 3trixa 4trixa. Στην Α2 και Β1,Β2,Β3 οπως βλεπετε στισ photos (isws den fainetai poly kala alla an koitakseis tis photos prin th MM tha to deite) εχω τριχοθυλακια και καποια τριχοφυια που με την εναξη της minoxidil ελπίζω να διατηρηθούν και για αυτό το λόγο δεν μπορούσαμε να βάλουμε περιοσσότερα και πιο κοντα στα ήδη υπάρχοντα ζςντανά τριχοθυλάκια των περιοχων αυτών ... νομίζετε πως θα έχω γενικα ενα καλό effect καλύψης και πυκνότητα ικανοποιητική ?
 

mikegad

Well-Known Member
Καλη τυχη φιλε!
Και αλλαξε τιτλο γιατι ειμαστε πονηροι εδω μεσα....και παει αλλου το μυαλο :p:p
 

dimitris50423

Well-Known Member
GEORGE μου αρεσει πολυ η τοποθετηση. 2700 μοσχευματα σε μια συνεδρια? πολυ καλα φιλε. δεν θεωρω οτι ειναι λιγα για να παρεις ενα καλο αποτελεσμα αν πετυχεις μεγαλη φυτρωση και δεν επηρεαστουν και τα μαμα μαλλια κυριως στο μπροστα κομματι και κροταφους
μονο που τα κουρεψες δειχνεις νεοτερος και σου παει περισσοτερο.. καλη επιτυχια. ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα