Geok fue, 3500 grafts,2-3/6/2016

dimitris50423

Well-Known Member
Geok εχεις σημαντικη διαφορα απο τις τελευταιες φωτο 4μηνου. Αυτο σημαινει οτι εισαι σε φυτρωση στους δυνατους μηνες.
Το μαλλι στις φωτογραφιες ειναι βρεγμενο; βαλε και με στεγνο μαλλι οσο πιο καθαρες μπορεις. Εγω νομιζω οτι για 5 μηνες παρα πας φυσιολογικα εως καλα. Θα συνεχισει η φυτρωση και περιμενουμε τη συνεχεια. Ευχομαι να παρεις αυτο που θες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
Μπηκαν 3500 μοσχευματα σε μια περιοχη 250 τετραγωνικα εκατοστα; απο μπροστα μεχρι τερμα πισω. Το παιδι ειχε λογο μικροτερο απο 2 . Δηλαδη αν βγουν ολα τα μοσχευματα θα εχει μεσες ακρες 25-28 τριχες ανα εκατοστο . Στις φωτο απο 3 Σεπτέμβρη φαινεται καθαρα πως εκει που ηταν γλομπος εχει ομοιομορφη φιτρωση σε ολη την επιφανεια . Αυτο που χρειαζεται φρενο ειναι οι προσδοκιες για πολυ μαλλι . Υπομονη μεχρι 10-12 μηνες και μετα συμπερασμα . Παντως με φύτεμα σε αυτες τις πυκνότητες θα πρεπει να φυτρώσουν πρακτικά ολα . Τη μινοξ ποτε την ξεκινησε; η μινοξ περνά σε αναγενη φαση ολες τις τριχες σε ολο το σωμα . Και τις αρρωστες μπροστα και αυτες απο τη δοτρια . Μηπως υπαρχει μια μικρη καθυστερηση απο αυτο αν τη ξεκινησε αρκετα μετα τη μεταμοσχευση . Θυμαμαι μια μελετη που έδειχνε μερικη αποφυγη του shedding μετα τη μεταμοσχευση με μινοξ αλλα ξεκινουσαν μινοξ 3-4 μερες μετα τη μεταμοσχευση νομιζω . Και δε ξερω αν ειναι και καπνιστης μηπως επαιξε ρολο.
 

mikegad

Well-Known Member
Ρε συ Geok η σύγκριση που κάνω για να κρίνω αν πάει καλά ή όχι είναι με άλλα παρόμοια περιστατικά.Το 500 έτσι το έγραψα ,σιγά να μην κάτσω να τα μετρήσω κιόλας ,έτσι κι αλλιώς οι φώτο είναι θολες δεν μπορεί κάποιος να βγάλει ασφαλή συμπεράσματα.
Εσένα θα σε σύγκρινα με τον larioso.
O λόγος ,πως είχατε μεγάλη έκταση να καλύψετε και οι δύο ,βάλατε παρόμοιο αριθμό grafts και κάνατε στην ίδια κλίνική.
Σίγουρα εσύ ήσουν πιο δυσκολότερο περιστατικό από αυτόν καθώς αυτός αν θυμάμαι καλά είχε κάποιο μαμά μαλλί και έβαλε και 400grafts παραπάνω.
Αλλά προς το παρόν δεν μπορώ καν να συγκρίνω τα κεφάλια σας.Η διαφορά είναι τεράστια
Το αποτέλεσμα θα κριθεί στο 12μηνο βέβαια και όχι τώρα ,οπότε οτι και να λέμε είναι αερολογίες

Βαλέ πιο καθαρές φώτο αν μπορείς να έχουμε καλύτερη άποψη
 

sadel

Active Member
δεν γνωριζω αν το εγραψε ηδη καποιος παραπανω αλλα χρειαζεσαι πανω απο 7000 γκραφτς αν θες να δεις καποια διαφορα.
 

geok

Member
Καλημέρα σας ,συγνώμη που δεν έχω ποσταρει αρκετό καιρό αλλά έτρεχα να βγάλω τα χρήματα της μμ .
Το αποφευγα & λίγο γιατί ανχος μου δημιούργησε η καθημερινή ενασχόληση.
Λοιπόν εβγαλα εχθές -προχτες κάποιες φωτογραφίες.
Δυστυχώς συνήθως πάω βράδυ σπίτι εκτός από εχθές γι'αυτό εβγαλα μερικές.
Η άποψη μου είναι ότι συμφωνούμε ότι είχα πολύ δρόμο για να είναι πολύ καλό το αποτέλεσμα αλλά εγώ νιώθω ότι με τα 3500 grafts που μπήκαν & το οποίο ποσοστό έχει φυτρώσει έκανα 1 βήμα .
Μάλλον σήμερα θα πάω για κούρεμα γιατί το έχω αφήσει με τα τρεχαματα.
 

Συνημμένα

  • IMG_20170119_165046.jpg
    IMG_20170119_165046.jpg
    782.5 KB · Προβολές: 613
  • IMG_20170119_164928.jpg
    IMG_20170119_164928.jpg
    881.2 KB · Προβολές: 627
  • IMG_20170119_164958.jpg
    IMG_20170119_164958.jpg
    805.4 KB · Προβολές: 580
  • IMG_20170119_165038.jpg
    IMG_20170119_165038.jpg
    835.5 KB · Προβολές: 606

geok

Member
Μερικές κατευθείαν μετά το μπάνιο .
Το κενό στο crown φενεται στην τελευταία φωτό
 

Συνημμένα

  • IMG_20170118_213501.jpg
    IMG_20170118_213501.jpg
    832.7 KB · Προβολές: 592
  • IMG_20170118_213452.jpg
    IMG_20170118_213452.jpg
    812.5 KB · Προβολές: 557
  • IMG_20170118_213447.jpg
    IMG_20170118_213447.jpg
    861.7 KB · Προβολές: 558
  • IMG_20170118_213450.jpg
    IMG_20170118_213450.jpg
    805 KB · Προβολές: 544

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Φιλε μου ειχες μεγαλο προβλημα και σιγουρα με 3500 grafts μοιρασια σε ολο το κεφαλι δεν θα μπορουσες να περιμενεις και πολλα.
Μακαρι να εχει δοτρια και λεφτα να συμμαζευτεις λιγο περισσοτερο.
Κουραγιο και υπομονη.
 

Adriano

Well-Known Member
Καλησπέρα. Δεν είναι καλές οι φώτο λόγω σκοταδιού. Αποψή μου. Πλαινά κούρεμα 3mm και πάνω 6mm. Μax. Επίσης μουσάκι και γυμναστηριάκι. Κάνει μπαμ η μεταμόσχευση.
 

tasos33

Well-Known Member
geok συνηθως οταν οι φωτο ειναι σκοτεινες ,το μαλλι δειχνει πιο πυκνο απ οτι ειναι στην πραγματικοτητα,στην περιπτωση σου ομως δειχνει σαν να μην εχει φυτρωσει ουτε το 40% και εισαι πλεον στο 8μηνο
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
taso33 σε τοσο μεγαλο nw και κεφαλι γιαλυ με 3500 grafts μοιρασμενα ειναι λογικο το αποτελεσμα ακομη και 100% να εχει φυτρωση.
Απλα ηθελε εξ αρχης αλλη στρατηγικη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alexXXX

Active Member
Πωωωωωω κρίμα άλλο ένα κάστρο κατέρρευσε αν ο βεκρης είναι οκ με αυτό τι να πω ...
Θα το βάλει στις φωτό που διαφημίζει την κλινική του ????
 

alexXXX

Active Member
Φίλε μου σορρυ ελπίζω κάτι να γίνει κ να πάει καλύτερα αλλά αυτό π βλέπω είναι πολύ κακο όχι μόνο λόγω μικρής πυκνότητας αλλά κ αισθητικα είναι κάπως !
 

koumparos

Well-Known Member
Μωρε φυτρωση φενεται να εχει αλλα 3500 σε τετοια εκταση ειναι τζουρα απο εσπρεσο.
Κανονικα επρεπε να κινηθει οπως ο αναρ και οπως λεει ο τζων αλλα το θεμα ειναι αν ειχε σκοπο ο φιλος να κανει και αλλες μμ αμεσα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
geok ουτε εγω μπορω να καταλαβω τι γινεται απο αυτες τις φωτογραφιες.. λιγα πραγματα.
επισης σε τετοιο μακρος που εχεις αφησει το μαλλι δεν δειχνει καθολου καλο.
κουρεμα 1 εως 2 εκ τα πλαινα και πισω για να εχεις καλυψη και τα πανω απο 2-4 εκατοστα.
αν θες μετα βαλε φωτεινες φωτο και πανοραμικη να δουμε τη φυτρωση.
ποτε το μαλλι τοσο μακρυ ειδικα στην περιπτωση σου που ειναι ηδη αραιο γιατι δειχνει ακομη πιο αραιο.
 

sadel

Active Member
πωρε φιλε τι ανακατωμα ειναι αυτο. οπως να ναι στις καρφωνε τις τριχες; εγω θα τα ξυριζα παντως.
 

P70

Active Member
Γνωμη μου, οτι ασχετως φωτισμου, μηκος μαλλιων και εκταση καλυψης η φυτρωση ειναι παρα πολυ μικρη για τον μηνα που βρισκεσαι.
 

tasos33

Well-Known Member
Γνωμη μου, οτι ασχετως φωτισμου, μηκος μαλλιων και εκταση καλυψης η φυτρωση ειναι παρα πολυ μικρη για τον μηνα που βρισκεσαι.
Αυτό έγραψα μόλις είδα τις φωτο,ναι μεν τα μοσχεύματα απλώθηκαν αλλά η φυτρωση ηταν σε χαμηλά επιπεδα
 

imouthis

Active Member
Μπορούμε να προσδιορίσουμε τι έφταιξε ?
Συμφωνούμε όλοι οτι δεν ήταν αρκετά τα μοσχεύματα αλλά πιστεύω οτι δεν υπήρξε και η ανάλογη φύτρωση.
 

tasos33

Well-Known Member
Τι μπορεί να έφταιξε άραγε?μήπως οτι δεν υπάρχει ξεχωριστη στρατηγική για τον κάθε υποψηφιο?..

Μήπως έφταιξε το γεγονος οτι όσοι πάνε εκεί κατα περίεργο τροπο έχουν όλοι καταλληλη δοτρια ασχέτως σε πιο nw βρίσκονται?...

Μήπως τελικά μονο η Αντωνία έχει το καλυτερο χερι εκεί στην κλινική ?

Μήπως είναι τακτική της κλινικής να καθονται στο τραπέζι του Προκρούστη ακόμα και αυτοι που δεν είναι κατάλληλοι για μμ?

Μήπως μήπως μήπως μηπως



Μπορούμε να προσδιορίσουμε τι έφταιξε ?
Συμφωνούμε όλοι οτι δεν ήταν αρκετά τα μοσχεύματα αλλά πιστεύω οτι δεν υπήρξε και η ανάλογη φύτρωση.
 
Μπλουζα