Geok fue, 3500 grafts,2-3/6/2016

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geok

Member
Μπροστά δεν έχω καλύτερη φωτογραφία.,Θα βγάλω όμως.
Η σημερινή φώτο είναι μετά την χρήση μινοξ & είναι κάπως ερέθισμενο το κεφάλι!
 

Συνημμένα

  • 20160903_131910.jpg
    20160903_131910.jpg
    2.9 MB · Προβολές: 780
  • 20160903_130933.jpg
    20160903_130933.jpg
    2.9 MB · Προβολές: 763

dimitris50423

Well-Known Member
Μπραβο για το κουραγιο σου geok που το προσπαθησες. Ευχομαι να παρεις ενα αποτελεσμα που θα σε ικανοποιει. Καλη συνεχεια στη φυτρωση. Το κρανος εγω προσωπικα θα το απεφευγα αν μπορουσα μεχρι να ολοκληρωθει η φυτρωση.
 

dimitris40

Active Member
Καλησπέρα και από μένα geok. Εύχομαι να έχεις καλή φυτρωση και ένα ικανοποιητικό αποτέλεσμα. Ακόμη νωρίς είναι, υπομονή.
 

geok

Member
4 μήνες σήμερα.
Λοιπόν η φύτρωση έχει ξεκινήσει.
Περιμένω τους επόμενους μήνες να κάνει 1 μπαμ.
Συνεχιζω 1 φορά την ημέρα αφρο regaine & σαμπουάν nanogen.
Υπόσχομαι καλύτερες φώτο.
 

Συνημμένα

  • 20161004_104729.jpg
    20161004_104729.jpg
    730.5 KB · Προβολές: 598
  • 20161004_104551.jpg
    20161004_104551.jpg
    947.5 KB · Προβολές: 640

mikegad

Well-Known Member
νωρίς είναι ακόμα...υπομονή
χαράς το κουράγιο σου πάντως ,είχες πολύ μεγάλη έκταση να καλύψης
 

geok

Member
Καλησπερα ,βαζω μερικες σημερινες φωτο περιπου 7 ημερες πριν φτασω στους 5 μηνες .
Εχω γνωση ακριβως του πως ημουν & οτι δεν ειχα μαμα μαλλια να υποστηριξουν την μμ αλλα
εχω ανχωθει περισσοτερο με την γ ζωνη ,δηλαδη στην κορυφη .
αργει τοσο εκει η φυτρωση ?
Θα συναντηθω & με την κοπελα που ηταν υπευθυνη της μμ καποια στιγμη τις επομενες ημερες
 

Συνημμένα

  • 20161026_172713.jpg
    20161026_172713.jpg
    634 KB · Προβολές: 476
  • 20161026_172711.jpg
    20161026_172711.jpg
    638.6 KB · Προβολές: 449
  • 20161026_172646.jpg
    20161026_172646.jpg
    624.1 KB · Προβολές: 418

aeratos28

Just aeratos
geok οι φωτό δεν είναι καλές..αλλά ακόμα και με αυτές τις φωτό φαίνεται για την ώρα να μην έχει πάει καλα
 

mikegad

Well-Known Member
Νωρίς είναι ακόμα αλλά για 5μηνο σίγουρα δεν πάει καλά.
Είναι σαν να χουν φυτρώσει 500grafts διάσπαρτα.
Επικοινώνησε με την κλινική και ευχήσου απλά να σε πάει υπερβολικά αργά η φύτρωση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geok

Member
Δεν εχω αυταπατες οτι θα εχω πυκνοτητα σε ολο το κεφαλι με 3500 grafts.απλα στην κορυφη εχω κενο . Τα πιο πολλα απο γεννια βλεπω να εχουν σκασει.
Εγω ηδη νιωθω καλυτερα αλλωστε κοντα στο 5 μηνο ειμαι υπαρχουν μηνες για φυτρωση .εννοειται οτι εαν δεν υπαρξει βελτιωση δεν θα ειμαι ικανοποιημενος .
απλα ρωταω τοσο αργα παει πισω στο crown ?
Βαζω μινοξ 1 φορα την ημερα ,μηπως να παρω για λιγο propecia να το βοηθησω ? Η να το αφησω & μετα απο 5 μηνες να το δω .
 

mikegad

Well-Known Member
Σίγουρα με 3500grafts σε όλο το κεφάλι δεν μπορείς να έχεις πυκνότητα αλλά και πάλι για 5μηνο σε αυτά τα grafts η εικόνα σου θα έπρεπε να ήταν αρκετά καλύτερη.
Στο crown συνήθως αργεί περισσότερο η φύτρωση
Το propecia πλέον δεν νομίζω πως μπορεί να βοηθήσει κάπου
 

geok

Member
Σεβαστη η αποψη σας αλλα διαφωνω. Mike δηλαδη σε αδειο σχεδον κεφαλι με 500 grafts θα δειχνει ετσι ?
Τα 500 πως τα υπολογισες ?
Μετά από χρόνια νιώθω ότι έχω hairline ,ναι αραιή αλλά υπάρχει που το λιγότερο θα είναι 500 εκεί.
Για να μην φτάσουμε το νήμα πολλά ποστ εγώ ρώτησα κάτι συγκεκριμένο.
Σας ευχαριστώ !
 

mikegad

Well-Known Member
Ρε συ geok με το μάτι τα υπολόγισα ,πως αλλιώς;
Και 500 να μην είναι θα είναι 800 ,δεν είναι εκεί το θέμα.
Αν όπως λες βλέπεις 500grafts μόνο στην hairline τότε αναλογικά σε όλο το κεφάλι σου έχουν φυτρώσει 2500grafts ,οπότε μην περιμένεις και πολλά ακόμα.Πιστεύεις όμως πως έχουν φυτρώσει τόσα;Εκτός και αν ξεγελούν τόσο οι φωτογραφίες που έβαλες
Εγώ πιστεύω πως απλά σε πάει αρκετά αργά η φύτρωση ,έχει να δώσει πολύ ακόμα και θα βελτιωθεί πάρα πολύ το τελικό αποτέλεσμα.
Μην αγχώνεσαι και όλα καλά θα πάνε!!
Σε κάθε περίπτωση καλή συνέχεια και καλά αποτελέσματα σου εύχομαι
 

aeratos28

Just aeratos
αν δεν θες τίποτα παραπάνω απλά μόνο απαντήσεις σε δικά σου ερωτήματα και τίποτα άλλο ,κλείδωσε το νήμα σου και στείλε pm σε όποιους θέλεις εσυ να σου πουν την γνώμη τους...δεν είναι άκυρα αυτά που σου λέμε,δεν γεμίζουμε με πολλα post καν,βλεπουμε τις φωτό που ανεβασες και σου λέμε την γνώμη μας γι αυτό που βλέπουμε.το ότι νιώθεις εσύ ότι έχεις 500grafts το λιγότερο, μόνο στη hairline,δηλαδή να μην σχολιαστεί?έτσι όπως δείχνεις αυτη τη στιγμή απο αυτές τις φωτό που εβαλες ,ή φυτρωση δείχνει να μην έχει φτάσει το 40% με τίποτα..είσαι βέβαια στους 5μηνες παρά μία εβδομάδα.εχεις χρόνο ακόμα για βελτίωση,αλλα μην περιμένεις τρελές διαφορες
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
απλα τα πραματα..εφοσον οι φωτο που εβαλε πριν την μεταμοσχευση ειναι αληθες και ηταν ενα φαλακρο κεφαλι και σε αυτο το ολοκληρο κεφαλι βαλανε 3500 grafts που ειναι λαθος για μενα ο φιλος μας δεν μπορει να περιμενει και πολλα.
Επρεπε να χτισουν μια ικανοποιητικη hairline και να πηγαιναν προς τα πισω α,β ζωνη εως εκει.
Μακαρι να πας καλα και να ρθεις σε ενα ικανοποιητικο σημειο..
 

geok

Member
Λοιπόν δεν έχω πρόβλημα στο να σχολιάσει κάποιος.
Ειδικά με εσάς τους 2, Mike & αεράτο το αντίθετο.
Απλά με ενόχλησε ότι ο Mike είπε ότι έχουν δειχνει βγει 500 grafts.
Όχι για την κλινική,στα παπ@ρια μου .Αλλά για την όλη διαδικασία & ταλαιπωρία μου.
Απλά θεωρώ ότι είμαι κοντά στο 40%
Είναι λογικό ότι εάν τους επόμενους μήνες δεν υπάρξει βελτίωση τουλάχιστον 40% πρώτος θα τους κράξω.
Ήμουν υπερβολικός στα 500 hairline όπως & η άποψη του Mike για τα έως τώρα 500 grafts.
Aπλα εγώ ξέρω πως ήμουν & πως ακόμα δεν έχω κλείσει 5 μήνες.
Επαναλαμβάνω εάν δεν υπάρξει βελτίωση εννοείται ότι δεν θα είμαι ικανοποίημενος.
Απλά ρώτησα κάτι για την φύτρωση στο crown & την φίνα.
Θα ανεβάσω φώτο & στην πορεία
Και θα τα λέμε
 

aeratos28

Just aeratos
βασικά με αυτό που είπα βλέπω ότι έχεις ίδια άποψη,οποτε συμφωνούμε.οντως για 40% φυτρωση μέχρι ώρας το κόβω geok..τώρα για τον mike νομίζω σχήμα λόγου ήταν ,όπως είπες εσύ για την hairline ότι έχει 500 το λιγότερο το είπε μεταξύ σοβαρού και αστείου.παρεξηγειτε ο γραπτός λόγος geok..και στο λέω εγώ που έχω τσακωθεί με το μισό φόρουμ..(ίσως λέω και λίγο με το μισό,μπορει και παραπανω):p
 
Μπλουζα